Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika U2812

96 odpowiedzi na ten temat

#61 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 06 luty 2011 - 09:46

Hydraulika U2812 A jak przestawisz rozdzielacz na tuz to normalnie ci podnosi czy sie zacina... , sprubuj wykiprować przyczepę... (pompa jest napedzana wałkiem z frezem to tak jak mówisz sprawdzalem w kataloguu z mf255 , ale moze coś w srodku pompy jest nietak??) :P chyba bez mechanika sie nieobendzie :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika U2812 Dzisiaj, 07:40
  •  

#62 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 06 luty 2011 - 11:07

Hydraulika U2812 niestety tez tarpie ;[ i chyba bede musiał zaprowadzic do mechaniora

#63 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 10 luty 2011 - 18:23

Hydraulika U2812 niestety wszystko przestało działac . na szczescie doszłem do ładu i okazała sie ze zacioł sie zawór sterujacy ten przy pompie jak by sie komus kiedys takie cos przydarzyło to pisac na gg :D

#64 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 15 październik 2011 - 19:35

Hydraulika U2812 Nie chciałem zakładać nowego tematu. Tak wiec takie pytanko. Tyczy się to ciśnienia oleju ale w silniku, u mnie ma zrobione 4700 nth. i ciśnienie na rozgrzanym silniku jest tak kiepskie że zaczynam się bać. I tu jest pytanie czy to jest silnik do remontu czy też coś innego ?? Taka ilość pracy to nie jest dużo dlatego pytam.

#65 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 październik 2011 - 09:12

Hydraulika U2812 Bo pewnie superol,milvus, alanda w silniku? Zmień na MOBIL DELVAC to taki do tirów.

#66 Share ursusek94

ursusek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 09 luty 2012 - 21:11

Hydraulika U2812 witam, mam problem z rozwiązaniem hydrauliki w ursusie 2812, a mianowicie chcę sobie kupić ładowacz na tuz i teraz najważniejsze pytanie. Czy istnieje sposób aby operować ładowaczem tak aby na rozdzielaczu pod siedzeniem nie trzeba było co chwila przełączać dźwigni z podnośnika na wyjście 1 i w drugą stronę (ładowacz zawieszany na tuz z łychą hydrauliczną z siłownikiem dwustronnego działania, opuszczany i podnoszony za pomocą podnośnika)? proszę o pomoc.

#67 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 10 luty 2012 - 21:17

Hydraulika U2812 Spójrz tutaj: http://www.agrofoto....liczne-w-mf255/.

#68 Share ursusek94

ursusek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 11 luty 2012 - 10:08

Hydraulika U2812 a może jakieś inne rozwiązanie tak abym nie musiał kupować oddzielnego rozdzielacza ;)

#69 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 11 luty 2012 - 22:53

Hydraulika U2812 Ewentualnie możesz mieć uniesione na stałe cięgna od TUZa do góry i wtedy sterować hydrauliką. Wtedy musisz przepiąć przewód pod siedzeniem na drugą stronę i ustawiać tą dźwignię w pozycji 2.

#70 Share ursusek94

ursusek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 12 luty 2012 - 13:32

Hydraulika U2812 ale chodzi o to, że potrzebuje podnośnika i hydrauliki zewnętrznej do sterowania ładowaczem bo na siłowniku jest tylko łycha a cały ładowacz na podnośniku jest opuszczany i podnoszony to jest coś takiego
http://allegro.pl/la...2109937626.html
chodzi mi o coś takiego żeby nie trzeba było po każdym podniesieniu i opuszczeniu ładowacza(na podnośniku) nie musiał bym przełączać(pod siedzeniem) na wyjście 1 i dopiero przechylić łychę. chcę aby na jednym położeniu rozdzielacza można było by sterować tym i tym. pomóżcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 12 luty 2012 - 19:20

Hydraulika U2812 tak to każdy by chciał lecz niestety się nie da, a wszystko przez zastosowanie pompy tłoczkowej o zmiennym wydatku. Jeżeli nie chcesz przełączać pod siedzeniem musisz zainwestować w rozdzielacz. Nie lepiej trochę dołożyć i kupić tura? Miałem kiedyś podobny wynalazek tylko sterowany na linkę pożytku wielkiego z tego nie było, stał kilka lat w krzakach i w końcu wylądował na złomie, zainwestowałem w tura i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Wracając do tematu sam przerabiałem podnośnik na rozdzielacz zewnętrzny, tylko mi to było potrzebne do pracy z masztem od wózka widłowego. Z doświadczenia wiem że przeróbka podnośnika na rozdzielacz w takich maszynach to najlepsza opcja oczywiście jeśli nie chcesz tura

#72 Share ursusek94

ursusek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 luty 2012 - 19:34

Hydraulika U2812 nor rozumiem skoro nie da się to szkoda, no a na tura nie mam kasy, ale dzięki za odpowiedzi.
zamykam temat.

#73 Share rjurczyk

rjurczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:06

Hydraulika U2812 Zerknijcie na to, pobawiłem się trochę w autocadzie i wyszedł rysunek przystawki która by umożliwiła założenie pompy NSZ w miejsce pompy wspomagania do 4512.
Tylko nie wiem jeszcze jak rozwiązać połączenie wałka z wałkiem pompy, może ma ktoś jakiś pomysł?
A może jest tu ktoś kto jest w stanie wykonać te rzeczy z rysunku?
http://www.fotosik.p...6be82b64af.html

#74 Share reflex52

reflex52

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 12:44

Hydraulika U2812 Witam
Nie chcę zakładać nowego wątku dlatego piszę tutaj gdyż myślę że w 2812 jest to samo. Mianowicie mam problem z hydrauliką zewnętrzną w ciągniku 3512, która w ogóle nie działa i nie wiem co może być tego przyczyną. Do tej pory nie była mi potrzebna, więc nie używalem od nowości. Początkowo myślałem że źle ustawiam te wszystkie wajchy, ale gdy zawołałem sąsiada który ma identyczny ciągnik i tego używa też nie wiedział o co chodzi, dodam że przyczepa wywrotka sprawna gdyż działa na drugim ciągniku. Proszę was o pomoc gdyż szukałem na forum i nic ciekawego w tej kwestii nie znalazłem.

#75 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 20:51

Hydraulika U2812 witam, przy moim 2812 pompa olejowa zacieła sie latem i ja daliśmy do regeneracji traktor pochodził trzy dni i znowu to samo nic nie podnosi. Ostatni żeby wydostać pompe to rozpoławialiśmy traktor, ale coś gdzieś czytałem że da sie bez rozpoławiania...??? udało sie to komuś ?? prosze o odpowiedz jeśli tak to jak... ?? bo dziś próbowałem to zrobić ale nie dało rady o 1cm za mało miejsca... i jutro bede rozpoławiał chyba ze ktoś da jakąś madrą rade ;)

#76 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 10:02

Hydraulika U2812 witam ja próbowałem na wszystkie sposoby wydostać pompe olejową bez rozpoławiania ciągnika i nie dało rady ... i myśle że w ursusie 2812 poprostu nie da sie tego zrobić może w mf255 lub w ursusie 3512 idzie to zrobić bez rozpołowienia ale w 2812 nie...

#77 Share PEDRO_20

PEDRO_20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 15:50

Hydraulika U2812 Witam ostatnio kupiłem rozsiewacz wapna z hydraulicznym napędem talerzy mam zamiar go ciągać ususem 2812, wszystko działa jak należy tylko jest jeden problem muszę cały czas trzymać rękę na rozdzielaczu jak wiadomo nie jest zbyt wygodne i trzeba coś z tym zrobić mam pewien pomysł ale nie wiem czy tak można zrobić. Mianowicie chodzi mi o to żeby dorobić dwa złącza jedno z nich mam zamiar wpiąć pomiędzy zasilanie oryginalnego rozdzielacza i tego pod siedzeniem poprzez trójnik i zawór kulowy a następnie do szybkozłącza, drugie złącze to wony spływ. co o tym sądzicie ?

#78 Share mencher_21

mencher_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 18:16

Hydraulika U2812 Po prostu zrób haczyk do starej dźwigni, by ją zablokował w odpowiednim położeniu
Jeśli pomogłem kliknij STRZAŁKĘ W GÓRĘ :)

#79 Share PEDRO_20

PEDRO_20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 18:22

Hydraulika U2812 hehe teraz to mnie zgasiłeś :) czemu ja na to nie wpadłem. Jeszcze jedno pytanko czy to normalne że po włączeniu hydrauliki zewnętrznej słychać bardzo intensywne syczenie i spadek obrotów silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share PEDRO_20

PEDRO_20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 12:49

Hydraulika U2812 Po dokładnych oględzinach zauważyłem że jednak musi być 4 złącza bo jest jeszcze siłownik do otwierania klapki na talerze, nie widziałem tego wcześniej bo to tego siłownika ktoś uciął węże. Pytanie nadal aktualne