Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika U2812

96 odpowiedzi na ten temat

#41 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2011 - 10:59

Hydraulika U2812 Może i niedużo za wygodę ale myślałem że obejdzie się bez wydatków, nie licząc siłownika i węży. B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika U2812 Dzisiaj, 06:53
  •  

#42 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 15:30

Hydraulika U2812 Chcecie przerobić hydraulikę proszę: http://www.agrofoto....w-ursusie-3512/ - mój wymysł :D i chyba przydało by się to opatentować :lol:

#43 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 22:06

Hydraulika U2812 marcin87 napisz o tym coś więcej o tym podłączeniu bo ten link w opisie nie działa :unsure:

#44 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:18

Hydraulika U2812 Działa to tak że musisz wymienić rozdzielacz hydrauliki na dwusekcyjny- jedna sekcja będzie służyć normalnie jak przedtem do hydr. zew. a druga do sterownia podnośnikiem. Cały szkopuł tkwi w tym że tą drugą sekcje trzeba przerobić na jednostronnego działania (chyba że masz rozdzielacz dwusekcyjny z regulacją jedno/dwu-stronne działanie), czyli jeden przewód sekcji robimy wolny spływ a drugi jak na zdjęciu. Musowo też zrobić to na złącze jeżeli będziemy chcieli np kiprować przyczepę, można też mniejszym kosztem zrobić sobie dwie sekcje dwustronnego działania z możliwością zamiany na jednostronnego- zależnie od potrzeb

U mnie potrzebne to było do sprawnego owijania sianokiszonki nie było to tanie (coś koło 800zł) ale pewnie już się zwróciło w postaci zaoszczędzonego paliwa

Jeżeli jest ktoś tym zainteresowany szczegółowo to zapraszam na PW lub gg

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:29

Hydraulika U2812

Żeby mieć komfort pracy możesz zamontować sterowanie MK3A które montowane w nowych ursusach do szybkiego przełączania się z hydrauliki zew.na podnośnik podnośnik pozostanie w tej samej pozycji co był ustawiony, nie potrzeba ustawiać dźwignię na stały wydatek koszt części 560zł http://www.agrinpol....mages/15484.jpg http://www.agrinpol....mages/15488.jpg Co co do opadania podnośnika musisz naprawić pompę ponieważ nieszczelne są komory zaworowe i zawór sterujący

Posiadasz może zdjęcia jak to jest zamatowane?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#46 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:01

Hydraulika U2812 Mam w domu niepotrzebny rozdzielacz 3 sekcyjny dwu stronnego działana, da radę coś takiego zrobić z tego rozdzielacza. :unsure: Daj jakieś zdjęcie podłączenia rozdzielacza. Jak przerobić jedną sekcję na jednostronnego działania? Do mojego rozdzielacza były podłączone 2 siłowniki jednostronne, może nie trzeba nic przerabiać?

Edytowany przez BobsMF, 09 styczeń 2011 - 19:11.

#47 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 16 styczeń 2011 - 22:40

Hydraulika U2812 Hehe Ja też tak mam zrobione, bardzo ułatwia sprawę. Odkryłem to przypadkiem gdy montowałem rozdzielacz od tura szukałem wolnego spływu. Ten rozdzielacz będzie dobry tylko trzeba zrobić wolny powrót tej sekcji do której podepniesz podnośnik . Ja mam podnośnik podpięty pod rozdzielacz od tura (miałem jedną sekcję wolną). Jeśli chcesz aby podnośnik i hydraulika pracowały jednocześnie musisz ze sobą połączyć szeregowo rozdzielacze(chyba że wymienisz oryginalny na ten 3 sekcyjny). Mi to bardzo ułatwiło pracę z masztem do palet (podnośnikiem się dobrze poziomuje). Ale żeby nie było za pięknie to połączenie ma też swoje wady, tylko wtedy gdy korzystam jednocześnie z hydrauliki i podnośnika (dźwignia pod siedzeniem w pozycji wyjścia zewnętrznego):
1.szybciej się zużywa pompa gdyż musi być ustawiona cały czas na stały wydatek
2.podczas pracy hydraulika+podnośnik nie ma siłowej regulacji podnośnika co może nie umożliwia ale znacznie utrudnia regulacje pługu ale za to umożliwia obrót
Natomiast gdy używam tylko samego podnośnika (dźwignia pod siedzeniem na środku) wszystko wraca do normy. To rozwiązanie sprawdzi się w każdej maszynie tylko nie w pługu. W opryskiwaczu będzie śmigać elegancko.A co do połączenia jak dam radę to jutro wrzucę fotki.

Pozdrawiam

#48 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 23:16

Hydraulika U2812 Ja chcę wywalić ten oryginalny rozdzielacz i wstawić 3 sekcyjny. Używał będę tylko do opryskiwacza ewentualnie do rozsiewacza nawozu bo mam na oku z hydrauliką. Czekam na foty :D

#49 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:17

Hydraulika U2812 ten rozdzielacz będzie wręcz idealny. Musisz przerobić 2 sekcje na jednostronnego działania (zrobić wolny spływ), jedną podpiąć pod podnośnik, drugą na wyjście hydrauliki jednostronnego działania np. podnoszenie belki opryskiwacza, trzecią pozostałą również podpiąć gdyby się trafiła maszyna wymagająca użycia dwukierunkowego przepływu. BobsMF podaj mi twój email na gg. 10112854 (zawsze jestem niewidoczny) to ci wyślę foty oraz opis co i jak dokładnie, bo tu nie wiem czemu nie mogę dodać do galerii. Oczywiście wszyscy inni zainteresowani niech też piszą.

#50 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 21:56

Hydraulika U2812 Karol0 wysłałem ci mój email na pw. Z góry dzięki za foty. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 05 luty 2011 - 16:09

Hydraulika U2812 Witam wszystkich forumowiczów

Mam duży problem ze swoim ursusem 2812 dodam ze jest on z turem ma nakręcone juz 4500 mtg a z turem ponad 2tys a mianowicie z hydrauliką cos sie dzieje ze jak traktor chodzi na wolnych obrotach pompa przestaje dawać ciśnienie i nie działa podnośnik i tur po jakim czasie się budzi i zaczyna szarpać przy podnoszeniu jednym i drugim ;[ a czasem jest tak ze przez dłuższy czas nic nie działa . Jak mu sie odmieni to podnosi normalnie i ma siłę podnosić to wszystko co do tej pory .

Doradzcie co to za przyczyna i co z tym zrobić ? czyżby już pompa była do wymiany . Ciągnik pracuje codziennie przy załadunku wozu paszowego a w sezonie no to wiadomo do wszystkiego . Może miał już ktoś podobne przypadki z góry dziękuję

#52 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 luty 2011 - 16:42

Hydraulika U2812 Ja stawiał bym na pompę i rozdzielacz może się przecinać.

#53 Share kemper

kemper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 luty 2011 - 16:45

Hydraulika U2812 A filtr oleju wymieniałeś?

#54 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 05 luty 2011 - 16:52

Hydraulika U2812 filtr i olej zmieniałem pół roku temu . a o ktorym rozdzielaczu mowisz

#55 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 05 luty 2011 - 17:03

Hydraulika U2812 masz na pewno zerwany klin na pompie.

masz na pewno zerwany klin na pompie.

#56 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 05 luty 2011 - 18:04

Hydraulika U2812 Sprawdź poziom oleju od hydrauliki. Wujek miał tak w zetorze. Wystarczyło że się trochę nachylił i już nie było roboty. Dolał oleju i wszystko działa jak należy.

#57 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 05 luty 2011 - 18:21

Hydraulika U2812 oleju jest miedzy max a minimum <_<

#58 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 05 luty 2011 - 18:40

Hydraulika U2812 Masz prawdopodobnie zerwany klin na wałku , który napedza pompe B) (przy turze pompa chodzi na stałym wydatku i dlatego klina scieło,musiałes coś cieżkiego podnosic), mialem tak w zetorze 12145 tylko że pompa wogóle przestała działać , a może cos też być z zaworem bezpieczenstwa :o

#59 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 luty 2011 - 20:11

Hydraulika U2812 Chodziło mi o główny rozdzielacz hydrauliki ciągnka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 06 luty 2011 - 08:49

Hydraulika U2812 Przejrzałem cały katalog czesci i tam w tej pompie nie ma prawa zerwac klina bo go nie ma ! jest zamontowana na frezie tak jak wałek odbioru mocy WOM . Bede strzelał pewnie cos z tym zaworem albo juz sam nie wiem :(