Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 16 czerwiec 2009 - 16:53

Użyzniacz Glebowy A jak jest z tymi UG bo np. ten Bogdan kosztuje 127zł a jest też taki za 15zł i czym one się różnią? :mellow: W tym roku mam zamiar zacząc stosowac jakiś środek na ciętą słome, tylko nie wiem jaki żeby było tanoi i dobrze jeśli będzie tańszy to opryskam ok. 12ha a jeśli ten droższy to tylko 3ha :lol: jeśli ktoś może to niech mi poleci tani i dobry UG lub inny środek pożniwny. A i jeszcze jedno będzie siane wapno, czyli jak mam zrobic najpier środek wapno gruber czy wapno środek gruber?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 19:50
  •  

#142 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:55

Użyzniacz Glebowy no właśnie jak jest z tym wapnowaniem, w jakiej kolejności to wykonać ?

#143 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 20:43

Użyzniacz Glebowy ja w zeszłym roku napierw prysnąłem bogdanem przed samym deszczem na drugi dzień poszła talerzówka a przed orką prp

#144 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 21:43

Użyzniacz Glebowy i tak będzie trzeba zrobić, tylko zamiast prp dam krede i jeszcze troche pomiotu kurzego, słome z pomiotem talerzówką potraktuje i za dwa tygodnie krede z nawozami i też talerzówka

#145 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 20:48

Użyzniacz Glebowy A właśnie kreda.Mówisz o tej granulowanej czy o tej pylistej?.Ja w tym roku chce posiać krede ale jeszcze nie miałem styczności z nia.Mocno sie pyli podczas rozsiewania,jaką dawke się stosuje na hektar?

#146 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 21:04

Użyzniacz Glebowy pylista odpada (straszna zadyma), jak już to granulowana (drobnoziarnista), odnośnie dawki to niewiem (myślałem ok tona na ha)

#147 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 07:42

Użyzniacz Glebowy NIE STOSUJE sie wapna i nawozu organicznego razem a nawet tego samego roku nie można nastepuje zbyt szybka mineralizacja i jest to toksyczne dla roślin cos o tym wiem niestety

#148 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 15:55

Użyzniacz Glebowy

pylista odpada (straszna zadyma), jak już to granulowana (drobnoziarnista), odnośnie dawki to niewiem (myślałem ok tona na ha)

U nas sprzedają krede granulowaną z niemiec nazywa sie Granukal grade standard i kosztuje 770 z za tone ale daje sie od 300 do 500 kg ha i efekty sa podobno w tym samym roku

#149 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 20:53

Użyzniacz Glebowy ciekawe ile kosztuje granukac II extra pewnie z tysiaka
stosował ktoś Kompleksor 1 Nawóz wapniowo - potasowo - magnezowy z mikroelementami i jaka jest jego cena ?? (chyba z Morawicy)

http://www.soltys.eu/

#150 Share Liloboot

Liloboot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 14:38

Użyzniacz Glebowy

20 litrów czystych bakterii, chyba, że zastosujesz szczepionkę to wtedy tylko EM-y, ale tego nie polecam. Generalnie im więcej wody tym szybsze wchłanianie, ale taki minimum te 250 l. wody/ 20 l Em, optimum będzie ponad 300. Tylko nie pryskaj w Słońce, przed wieczorem. bo tak to nie warto.

Z ty co napisałeś albo coś cie cie rozumiem albo trochę zła informacja Czyste bakterie nie namnożone w melasie czy innym cukrze są nie aktywne więc możesz lać i lać i nic to nie da
Dawka bakterii gdy robisz szczepionkę powina być 1 l Me Farming na 20l litrów wody+ 1 melasy i namnażane w warunkach beztlenowych w temp do 30 stopni ciecz przez 10 dni
I dopiero taki roztwór lejesz do opryskiacza w dawce 35 l /ha X 3 zabiegi w roku pierwszym
Emy to nie lekarstwo na całe zło wiec do słomy najlepiej dać 10 kg azotu + emy i wtedy jest za***iście nie ma słomy na wiosnę a ziemia się rozsypuje
EM stosuje w warzywach od 3 lat efekt po dwóch latach zastosowania
sam nie hodowałem ale mam gościa który sam buduje profesjonale zbiorniki do namarzanie i sam od niego kupuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 lipiec 2009 - 12:40

Użyzniacz Glebowy ile dać saletry do ugmaxa?
w tym roku będe jechał cały areał UGmaxem

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#152 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 13:13

Użyzniacz Glebowy czy UGamx jest w wiekszych butelkach niz 1l np.5L 10L i o ile taniej to wychodzi a do tego ie lepiej mocznik stosowac???

#153 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 13:40

Użyzniacz Glebowy nie wiem jakie sa butelki.
rozmawiałem z osobą z firmy Bogdan i kazali mi leciec tylko UGmaxem bez zadnego azotu

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#154 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 28 lipiec 2009 - 13:49

Użyzniacz Glebowy @yacenty jaki jest koszt oprysku jednego ha UGmax-em?

#155 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 20:00

Użyzniacz Glebowy UGmax jest w butelkach 0,9 i tyle stosuje się na ha, podobno nie wolno nic mieszać z ug, i żadnych nawozów foforowych i potasowych (przez kilka dni) koszt w tamtym roku samego ug to 129zł za 0,9 l

#156 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 20:19

Użyzniacz Glebowy

@yacenty jaki jest koszt oprysku jednego ha UGmax-em?

nie wiem, ja go nie kupiłem w czystej pieniężnej postaci, tylko na zasadzie wymiany towar za towar :D

#157 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 20:49

Użyzniacz Glebowy a mozna wiedzieć z jakim to towarem sie wymieniłeś ???

#158 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 22:28

Użyzniacz Glebowy

ile dać saletry do ugmaxa?
w tym roku będe jechał cały areał UGmaxem

ponoć jest spory problem z N bo BOGDAN jeśli już chcesz dać N to zaleca minimum 3 tygodniowy odstęp w terminie aplikacji. Pogadaj jeszcze z przedstawicielem firmowym.
Ja jeśli stosuje EM to N sobie odpuszczam.

#159 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 12:30

Użyzniacz Glebowy Czy znacie i mozecie cos powiedziec o innych preparatach niz. Em-y UGmax i eko sloma jaka cena i jak to wyglada???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 13:15

Użyzniacz Glebowy Mam pytanie czy nie przyniosło by negatywnych skutków zastąpienie dawki azotu po żniwach na ściernisku np. UGmaxem.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250