Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2009 - 17:58

Użyzniacz Glebowy http://img23.imagesh...0/pict0048f.jpg

Jest to link prezentujący zdjęcie butelki od EMów wraz z etykietą. Można tam przeczytać o składzie, który jest o wiele bardziej złożony niż UG/UGmax. Zachęcam do zapoznania się z treścią etykiety.

@yacenty
Jak najbardziej możesz stosować, co do dawki to chodzi o stężenie 40L. EM/300 L. wody na hektar? Sens oczywiście EMy działają już od około 17-20 stopni. Zauważysz różnice szczególnie jeżeli wiosna będzie sucha. Potem najlepiej, żebyś na tym polu za głęboko nie orał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 06:53
  •  

#122 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:24

Użyzniacz Glebowy Bobek_Farmer mógłbyś zrobić jeszcze zdjęcie drugiej części etykiety mówiącej o dawkach EM, bo chyba coś piszą o stosowaniu.

#123 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 22:17

Użyzniacz Glebowy Ostatnie dwa dni jeździłem po oziminach z opryskami. Wydawały mi się ładniejsze niż w poprzednich latach, pomimo zastosowania mniejszej dawki nawozów. Ostrożnie podejrzewam o to zastosowany, na ściętą po żniwach słomę, UG-max. Dzisiaj, kiedy wjechałem w ostatni, dużo słabszy kawałek, przypomniałem sobie, że tam nie było UG-maxu, bo mi go brakło. Jeden raz to za mało, żeby wyciągać wnioski, ale początek jest dla mnie bardzo obiecujący. Zastanawiam się też nad EM, bo wielu twierdzi, że są lepsze od UG-max.
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 06:01

Użyzniacz Glebowy Mam pytanie słyszałem że po użyźniaczach glebowych czy EMach bardzo rosną chwasty ;) Jakie macie spostrzeżenia??

#125 Share tomekjas

tomekjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 08:03

Użyzniacz Glebowy Na żyznej glebie wszystko lepiej rośnie, chwasty również.Natomiast rośliny nie chorują .

#126 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 28 kwiecień 2009 - 16:07

Użyzniacz Glebowy a czy moglibyście mi coś polecić na lucernik??bo jest sporo przepłon i w tych miejscach lucerny nie ma albo jest taka że ledwo ją widać :D zastosowanie jakiegoś użyźniacza pomogłoby??z góry dzięki :D
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:50

Użyzniacz Glebowy Ja bym polecał EM-y w dawce dwa razy po 20 litrów przed wieczorem albo w deszcz. Dawki w odstępie trzech tygodni. Na przyszłość to dobrze było na tym stanowisku wprowadzić je do gleby inwazyjnie czyli przez wymieszanie.

#128 Share tomekjas

tomekjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:20

Użyzniacz Glebowy U mnie razem z lucerną posiałem trawę z kończyną niema pustych pól, tyle do lucerny.A teraz mikroorganizmy glebowe. Nie dawno na szkoleniu o EMach dowiedziałem się o bardzo złym wpływie soli potasowej (chlorki) na mikro życie w glebie , zalecają siarczany potasu.

#129 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:42

Użyzniacz Glebowy My w tamtym roku jeszcze stosowaliśmy sół, teraz siarczanem nawozimy.

#130 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:55

Użyzniacz Glebowy @Bobek_Farmer a mógłbyś mi coś więcej napisać o EM-y??tzn 20 litrów/ha??ale to jest 20l roztworu?gdzie to dostać?@tomekjas mam też lucernę w drugim kawałku i tam jest po całości ładna i równa to specyfika tego pola :D
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2009 - 21:12

Użyzniacz Glebowy 20 litrów czystych bakterii, chyba, że zastosujesz szczepionkę to wtedy tylko EM-y, ale tego nie polecam. Generalnie im więcej wody tym szybsze wchłanianie, ale taki minimum te 250 l. wody/ 20 l Em, optimum będzie ponad 300. Tylko nie pryskaj w Słońce, przed wieczorem. bo tak to nie warto.

#132 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 21:19

Użyzniacz Glebowy to jest w formie płynu tak?a jaka jest cena?
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#133 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 21:23

Użyzniacz Glebowy A po ile kupujecie siarczan potasu ? To chyba dużo drożej wychodzi od soli potasowej ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#134 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2009 - 21:45

Użyzniacz Glebowy Ja już nie pamiętam, bo był wcześniej kupiony, zresztą rozliczenie z firmą jest specyficzne.

#135 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 22:39

Użyzniacz Glebowy aha dzięki za info :D musze jak najszybciej coś z tym zrobić!!
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#136 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 06 maj 2009 - 19:31

Użyzniacz Glebowy POdłączę sie pod temat ;). Czy ktos stosował BIOJODIS, jest to cos w stylu UG, http://www.phu-jezna...g.php?cat=4&p=4 .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#137 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2009 - 20:28

Użyzniacz Glebowy @deer teraz prosimy Twoje spostrzeżenia odnoś nie tego preparatu, bo znając Twoje nawyki to pewnie robiłeś jakieś rozeznanie w tym temacie???

#138 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2009 - 18:23

Użyzniacz Glebowy stosowałem UG na połowie pola przez trzy lata wg. zaleceń producenta czyli najlepiej podczas chłodnej deszczowej pogody mieszając go bezpośrednio po oprysku z ziemią . Drugą część pola uprawiałem identycznie robiac te same zabiegi agrotechniczne w tym samym czasie stasując 100kg saletry na słome zamiast oprysku UG i zauważylem , że w moim przypadku lepsze efekty daje stosowanie saletry. Stosując UG musimy przestrzegać pewnych zasad jak np. mieszać z ziemią wilgotna słome przy pochmurnej pogodzie , jak panowie zauważyliście robiąc podorywke lub inną uprawe pożniwną bez stosowania UG słoma znacznie szybciej sie rozkłada gdy jest wilgotna niż przeorana w temperaturze 30 stopni celcjusza zupełnie sucha w suchej ziemi. Moim zdaniem wlaściwa uprawa pożniwna we właściwym czasie czyli takim jak zaleca producent UG jest bardzo właściwa i przyczynia sie do szypszego rozkładu slomu bez konieczności stosowania UG. Ja osobiście przekonałem sie do lepszej efektywności stosowania saletry. nie wykluczam prowadzenia dalszego porównania UG z nawozem azotowym i ich wpływu na rozkład słomy. ale jak napisałem prowadząc takie porównania należy wybrać możłiwie jednolity areał pola i stosowac te same uprawki w tym samym czasie na czesci pola z zastosowanym i UG cześci pola bez UG bo moze sie okazac ze to wlaściwa uprawa przyczyniła się do przyrostu próchnicy a nie UG

#139 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 31 maj 2009 - 21:42

Użyzniacz Glebowy Piotrek może i masz rację. Ja jak stosowałem UGmax pierwszy raz (w zeszłym roku) to opryskałem pole wieczorem i w nocy wykonałem podorywkę, nad ranem zaczęło padać. Padało cały dzień. Może deszcz pomaga mikroorganizmom w rozkładaniu słomy i może do końca nie jest tak, że mokra słoma sama z siebie dobrze się rozłoży.
Ja nie mogę za dużo powiedzieć o UGmaz bo za krótko go stosuję. Jedna rzecz jakę zauważyłem to brak zastojów wodnych na wiosnę. Więcej będę mógł powiedzieć po żniwach.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share on12321

on12321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 17:15

Użyzniacz Glebowy ja obecnie zaczalem stosowac te EM farming i powiem ze efektow na razie nie widac podobniez maja byc fenomenalne bylo u mnie spotkanie przyjechali z okolic zloczewa pod sieradzem.w mojej okolicy duzo osob aczelo to stosowac jedni widza wyniki pozytywne drudzy nie no nie wiem jak to jest ale ja zaczne na pewno na wieksza skale zobaczymy mam nadzieje ze pomoze.