Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#81 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 18:52

Użyzniacz Glebowy Twierdzi ze lepsze niż po moczniku ,gleba jest bardziej pulchniejsza ,nie rozmywa się po deszczu.W gorczycy zastosowałem za jego namową .Na pewno będę stosował UG w przyszłym sezonie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 03:23
  •  

#82 Share Piotrek153624

Piotrek153624

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 21:26

Użyzniacz Glebowy Co sadzicie o stosowani mączek mięsno kostnych jako urzyzniacza gleby ?
moze ktoś ma jakieś doswiadczenia z ich stosowaniem czy mozna nimi zastapić drogie nawozy

#83 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 21:08

Użyzniacz Glebowy Ja zastosowałem UGmax na resztki pożniwne ale słoma była zwieziona lecz pozostało dośc wysokie ściernie. Chciałbym pociąc słomę ale ojciec ma układ z sąsiednim rolnikiem i mi nie pozwala na samowolkę;) A słyszeliście o prp (PROCEDES ROLAND PIGEON). Stosował ktoś z Was. Kolega to stosuje i ocenia bardzo dobrze. Myślę za rok i ja spróbowac.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#84 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 03 marzec 2009 - 12:36

Użyzniacz Glebowy a ja rozmawialem z kolesiem ktory stosuje UG max dolewa go do gnojowki przed rozlaniem po 2 latach stosowania mowi ze sloma lepiej sie rozklada ziemia lzej sie uprawia poprostu podczas tegorocznej orki jego ciagnik mial lzej no i najwazniejsze czyli plon otoz zebral on 10 ton pszenicy z hektara co w mojej okolicy jest nie wyczynem lecz cudem nie uwierzyl bym ale sam widzialem ile mial zboza bo prasowalem na sasiednim polu jak kosili u niego nastepny koles mial zastosowany UG pod zepak plon 5 ton z ha czyli tez super oczywiscie nawozy tez dawali jak wiadomo ale biorac pod uwage susze to naprawde efekty sa super
sa to moi znajomi wiec moge im wierzyc a sam widzialem jakie mieli plony

#85 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 18:13

Użyzniacz Glebowy a co powiecie o EM to też użyżniacz i niby to ,użyżniacz glebowy , powstał na bazie EM ,czy ktoś to stosuje bo o użyżniaczu wszędzie głosno <_<

#86 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 06 marzec 2009 - 19:16

Użyzniacz Glebowy panowie po przeczytaniu tego tematu dochodze do wniosku ze jednak to dziala, ja slyszalem o tym 2 lata temu ale nie zdecydowalem sie na zastosowanie . teraz jednak sie zdecyduje , tylko mam prosbe czy mogl by ktos mi powiedziec jak to sie dokladnie rozmnaza,i czy np przed posadzeniem ziemniakow mozna to zastosowac?, bo na pszenice zimowa cghyba nie ma sensu tego stosowac bo trzeba z ziemia wymieszac, prosze o podpowiedzi bo chcial bym teraz to zastosowac i rozmnozyc na sciernisko po pszenicy, ii czy po zozmnozeniu moze to stac dluzszy czas? podro:)

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 marzec 2009 - 12:28

Użyzniacz Glebowy @RSM32 my pryskaliśmy do 3 atm. Em ma więcej szczepów bakterii. :P Przyspiesza produkcje materii organicznej, zwiększa warstwę próchniczną, pozwala magazynować w glebie więcej wody. Zauważyłem, że więcej ptaków przylatuje na pola podczas uprawy, co jest potwierdzeniem moich obserwacji, że populacja dżdżownic się powiększa.

#88 Share kolo99

kolo99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Czytanie wypowiedzi Uwodzicieli z AF, można się nieźle uśmiać, POLECAM!!!

Napisany 08 marzec 2009 - 12:48

Użyzniacz Glebowy Bobek, długo stosujesz te EM'y? Jaką dawkę trzeba dać na hektar? Ile to kosztuje?

#89 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 marzec 2009 - 12:52

Użyzniacz Glebowy Długo? Od wiosny zeszłego roku. Poczytaj temat dokładnie, bo już wyjaśniałem to co się interesuje. Można dzielić dawki na dwie letnio-jesienna i wiosenna albo tylko letnio-jesienna. Na buraki na wiosnę daliśmy 20l/ha to na słabszej ziemi buraki były lepsze niż na glebie bardziej zasobnej.

#90 Share tomekjas

tomekjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 13:04

Użyzniacz Glebowy Ja stosuje EM razem z obornikiem codziennie spryskuje kanał gnojowy,obornik szybciej się lasuje a kukurydza po nim była jak las .Jest ciekawy efekt bo wszystkie rośliny były wyrównane ,te na dołku i na górce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share marcelina

marcelina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 22:15

Użyzniacz Glebowy witam czy mozna go stosowac przed sianiem cebli pozdrawiam

#92 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 22:17

Użyzniacz Glebowy a nie jest to ściem czy naprawdę po tym tak rośnie

#93 Share kolo99

kolo99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Czytanie wypowiedzi Uwodzicieli z AF, można się nieźle uśmiać, POLECAM!!!

Napisany 15 marzec 2009 - 00:28

Użyzniacz Glebowy

witam czy mozna go stosowac przed sianiem cebuli pozdrawiam

Nie wiem, ja miałbym obawy, bo to w końcu są jakieś bakterie, żyjątka. Żeby Ci nasion nie zjadło:/ Albo kiełków nie pouchlawało:/
Raczej zachowałbym ostrożność!

Co do kolegi wyżej(@zdruj77), samo nie urośnie, musisz coś jeszcze dodatkowo sypnąć. A raczej to jest dodatkiem do nawozów.

#94 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2009 - 09:56

Użyzniacz Glebowy Hmm. Ja chce w tym roku tzn tej wiosny przed siewem i na sciernisko wymieszac EM lub UGMAX z gnojowica. Tylko nie mam pojecia w jakich proporcjach wlewac to do beczki :/ dodam ze beczka ma 17,000L jakby ktos wiedzial ile tego dolewac na taka beczke prosze o odpowiedz.

#95 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 13:40

Użyzniacz Glebowy Panowie jak sądzicie, czy bakterie znajdujące się w UGmax jak i w EM'ach mogą zginać gdy zastosuje się krótko po oprysku nawóz np. saletrę, mocznik?
Gdy zginą to nawożenie EM lub UG nie ma sensu.
Jaka jest wasz opinia??
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#96 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 20:45

Użyzniacz Glebowy Więc co według was jest lepsze EMy czy UGmax?
Z tego co wiem koszty takie same na hektar tylko zupełnie inne ilości stosowania. UGmax 0,9l/ha (126zł/ha) a EM Aktywny 20l/ha (120zł/ha) tyle że EMy zalecają w pierwszym roku podwoić dawkę (40l/ha). Rozmawiałem z przedstawicielem EMów na targach w Kielcach i powiem szczerze przekonał mnie do spróbowania. Zwłaszcza tym "żeby spróbować na jednym polu zastosować na połowie wówczas zobaczę różnicę już w pierwszym roku a to dopiero początek odbudowy gleby i prawdziwe efekty widać po 2-3 latach stosowania". Aha i wyczytałem że w EMie Aktywnym są jakieś dodatkowe bakterie wiążące azot z atmosfery, a UGmax jest coś takiego?

#97 Share tomekjas

tomekjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 21:08

Użyzniacz Glebowy

Panowie jak sądzicie, czy bakterie znajdujące się w UGmax jak i w EM'ach mogą zginać gdy zastosuje się krótko po oprysku nawóz np. saletrę, mocznik?
Gdy zginą to nawożenie EM lub UG nie ma sensu.
Jaka jest wasz opinia??

EM najlepiej stosować w czasie deszczu albo na krótko przed, żeby wsiąkły w glebę a jeszcze lepiej zmieszać. Co do nawozów to dla bakterii zabójcze są chlorki np.sól potasowa.

#98 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 10:47

Użyzniacz Glebowy Ja zastosowałem UGmax na słomę po żniwach. Wymieszałem z glebą.
Zastanawiam się czy jak zaorałem pole na siew i posiałem nawóz-lubofoskę przedsiewnie to czy mikroorganizmy nie wyginęły? Jeśli stosując użyźniacz i siejąc nawozy niszczy się bakterie to po co go stosować. Z drugiej strony w glebie i tak są jakieś bakterie tworzące humus. UGmax ma spowodować zwiększenie ich populacji.
Chyba należy zastosować jakieś odstępy między nawożeniem użyźniaczem a podawaniem nawozów.
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#99 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 16:07

Użyzniacz Glebowy Z tego co wiem to na opryski po zastosowaniu UGmax jest karencja 2 tyg. a jak to wygląda z nawozami to nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 18:32

Użyzniacz Glebowy Dzwoniłem dziś do firmy Bogdan i wyjaśnili mi, że od czasu rozsiania nawozu najlepiej poczekać 2 tyg lecz można skrócić czas oczekiwania jeśli nawóz się szybko wchłania bo jest wilgotno. Z opryskiem jest podobnie, czekamy ok 2 tygodni.
Wskazali, że najlepiej aby nawóz był rozsiany przed użyźniaczem a nie odwrotnie, lecz tez tak można. Jeśli zastosujemy dziś dawkę saletry a za tydzień UGmax to i tak za jakiś czas będzie stosowana dawka druga, herbicydy, fungicydy czy odżywki lub regulatory wzrostu. Opracowując ten środek chyba wzięli te rzeczy pod uwagę.
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus