LowRider

Użyzniacz Glebowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RafaKdziela    443

Kolego znajomy stosuje ten rosahumus łącznie z emami w sadzie .Mówił ,że jest zadowolony .U Ciebie to chyba lepiej będzie zastosować EM farmę plus minimum 30 litrów na hektar przedsiewnie najlepiej ,jak będzie deszczyk popadywał .Mój kuzyn  Wojtek uprawia warzywa i to kropi w większych ilościach .Jest bardzo zadowolony


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Większych ilościach czyli ile

 

Czyli daje wedle tabelki i do tego dodaje mikro .Warzywa ma bardzo ładne do tego plony imponujące .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

Witam a możecie mi powiedzieć jak powinno się stosować ugmax na ziemniaki przed sadzeniem trzy już po posadzeniu na przykład zaraz przed podsypywaniem redlin.

   

W uprawie ziemniaka na wiosnę, UGmax najlepiej zastosować bezpośrednio przed uprawą, aby go wymieszać z glebą i pozostałościami masy organicznej w niej zalegającymi.

Należy zastosować pełną dawkę 0,9 l/ha w 200-300 l. wody.

 

W przypadku braku możliwości wykonania zabiegu w w/w terminie, to UGmax można ostatecznie zastosować przed podsypywaniem redlin lub pogłównie.

 

Im wcześniej zastosujemy UGmax, tym szybciej rozpoczną się procesy przemiany masy organicznej i poprawa parametrów gleby, a tym samym ich korzystne oddziaływanie na rozwój i plonowanie roślin. Potwierdzają to m.in. badania prof. Krystyny Zarzeckiej i prof. Marka Gugały.

 

linki do wyników badań,

"Wpływ użyźniacza glebowego UGmax na plon ziemniaka i jego strukturę".

Biuletyn Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin 2013, Nr 267

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

   

W uprawie ziemniaka na wiosnę, UGmax najlepiej zastosować bezpośrednio przed uprawą, aby go wymieszać z glebą i pozostałościami masy organicznej w niej zalegającymi.

Należy zastosować pełną dawkę 0,9 l/ha w 200-300 l. wody.

 

W przypadku braku możliwości wykonania zabiegu w w/w terminie, to UGmax można ostatecznie zastosować przed podsypywaniem redlin lub pogłównie.

 

Im wcześniej zastosujemy UGmax, tym szybciej rozpoczną się procesy przemiany masy organicznej i poprawa parametrów gleby, a tym samym ich korzystne oddziaływanie na rozwój i plonowanie roślin. Potwierdzają to m.in. badania prof. Krystyny Zarzeckiej i prof. Marka Gugały.

 

linki do wyników badań,

"Wpływ użyźniacza glebowego UGmax na plon ziemniaka i jego strukturę".

Biuletyn Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin 2013, Nr 267

 

Panie Bogdanie a czy ugmax może upalić roślinę w wczesnym stadium wzrostu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

Panie Bogdanie a czy ugmax może upalić roślinę w wczesnym stadium wzrostu .

 

Przypalenie roślin, na skutek zastosowania UGmax na młode rośliny nie jest możliwe, gdyż ten produkt nie posiada takich właściwości.

 

Pomimo to należy zawsze zachowywać pewne środki ostrożności, gdyż opryskiwacz wykorzystywany do zabiegu może być zanieczyszczony herbicydami, na które młode rośliny są szczególnie wrażliwe.

 

Z wyrazami szacunku firma BOGDAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabajo6    7

Przypalenie roślin, na skutek zastosowania UGmax na młode rośliny nie jest możliwe, gdyż ten produkt nie posiada takich właściwości.

 

Pomimo to należy zawsze zachowywać pewne środki ostrożności, gdyż opryskiwacz wykorzystywany do zabiegu może być zanieczyszczony herbicydami, na które młode rośliny są szczególnie wrażliwe.

 

Z wyrazami szacunku firma BOGDAN

A jakie mogą być skutki przedawkowania preparatu? Edytowano przez kabajo6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7843

Koledzy a ile ten UGmax kosztóje i ile się go stosuje na ha bo pytałem u siebie w sklepie to nie mają i powiedział mi pracownik sklepu że pierwsze słyszy o takim czymś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

A jakie mogą być skutki przedawkowania preparatu?

 

UGmax jest środkiem naturalnego pochodzenia i nawet przy dwu, czy też trzykrotnym zwiększeniu dawki nie występują objawy niepożądane.

Koledzy a ile ten UGmax kosztóje i ile się go stosuje na ha bo pytałem u siebie w sklepie to nie mają i powiedział mi pracownik sklepu że pierwsze słyszy o takim czymś

 

Ceny detaliczne są uzależnione od wielkości opakowania i wynoszą: 0,9litra -128,70 zł brutto (dawka na 1ha);

a w10 litrowym opakowaniu (dawka na 11 ha) – 1360 zł, cena ok. 123 zł/ha

 

UGmax jest obecny w sieci sprzedaży detalicznej już 14 sezon i dostępny w kilkuset punktach sprzedaży na terenie całego kraju,

lub można też go zamówić bezpośrednio w firmie BOGDAN.

 

Więcej inf. na www.ugmax.pl

 

Od wiosny mamy w sprzedaży drugi podobny produkt o nazwie PlonoStart i jego cena za 1 l w 10 litrowym opakowaniu wynosi 39 zł brutto.

Dawka PlonoStartu na 1/ha wynosi 2 litry.

 

Więcej inf. na www.plonostart.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabajo6    7

UGmax jest środkiem naturalnego pochodzenia i nawet przy dwu, czy też trzykrotnym zwiększeniu dawki nie występują objawy niepożądane.

 

 

Ceny detaliczne są uzależnione od wielkości opakowania i wynoszą: 0,9litra -128,70 zł brutto (dawka na 1ha);

a w10 litrowym opakowaniu (dawka na 11 ha) – 1360 zł, cena ok. 123 zł/ha

 

UGmax jest obecny w sieci sprzedaży detalicznej już 14 sezon i dostępny w kilkuset punktach sprzedaży na terenie całego kraju,

lub można też go zamówić bezpośrednio w firmie BOGDAN.

 

Więcej inf. na www.ugmax.pl

 

Od wiosny mamy w sprzedaży drugi podobny produkt o nazwie PlonoStart i jego cena za 1 l w 10 litrowym opakowaniu wynosi 39 zł brutto.

Dawka PlonoStartu na 1/ha wynosi 2 litry.

 

Więcej inf. na www.plonostart.pl

Dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź.Ja stosuję UGmax drugi rok-na słomę i powschodowo.W zeszłym roku trochę się spóźniłem,ale w tym roku pięknie pobudziło pszenicę po zimie.Po za tym mogę potwierdzić inne korzyści o których piszecie:lżejsza orka,większe plony,itp.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie pole uprawne zrobione z łąki, łąką dobre 100lat nigdy nie przerabiana. Zawartość próchnicy bardzo mała, czarnoziem (tylko troche mokro i nie schodzi w ogóle z odkładni strasznie tłusta) wapno też dostała i została zdrenowana i tu moje pytanie do was czy to możliwe że jest mało żyzna ponieważ kopiąc 20-30cm warstwa błota a dalej sucho słabo przepuszcza wodę gleba do drenacji ? Nawet idąc wpada się w błoto i nagle pod nogą czuć twardy grunt.. Jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

Panowie pole uprawne zrobione z łąki, łąką dobre 100lat nigdy nie przerabiana. Zawartość próchnicy bardzo mała, czarnoziem (tylko troche mokro i nie schodzi w ogóle z odkładni strasznie tłusta) wapno też dostała i została zdrenowana i tu moje pytanie do was czy to możliwe że jest mało żyzna ponieważ kopiąc 20-30cm warstwa błota a dalej sucho słabo przepuszcza wodę gleba do drenacji ? Nawet idąc wpada się w błoto i nagle pod nogą czuć twardy grunt.. Jak myślicie ?

 

Proces degradacji gleby wywołuje wiele różnych problemów. Jednym z nich jest utrata struktury i spławianie drobnych cząstek z wierzchniej warstwy w głąb profilu glebowego. Powoduje to zagęszczenia podglebia, co utrudnia przesiąkanie i podsiąkanie wody. Ten problem występuje na wielu polach, ale u Pana przybrał już dość skrajną postać.

 

Naprawa przedstawionego stanu gleby jest możliwa, wymaga jednak wykonania szeregu przemyślanych działań, które należy wcześniej szczegółowo omówić.

W tym celu prosimy o przesłanie kontaktu telefonicznego na adres: bogdan@bogdan.agro.pl

 

Z wyrazami szacunku firma BOGDAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delbeta    4

Łąka wodę wyciąga za rok już będzie normalnie apropo UG i EM można rozrobić ten koncentrat z pożywka dla bakteri i wodą

Uzyskamy większą ilość "specyfiku" z możliwością rozwoju tych kultur bakteri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

Panie Bogdanie, w jakim okresie ziemniaki wykorzystają najlepiej ugmax, kiedy najlepiej pryskać.

 

UGmax działa na wszystkie rośliny, w tym i na ziemniaka, poprzez poprawę parametrów gleby, m. in: stanu sanitarnego, zawartości materii organicznej, struktury, retencji wodnej, zawartości i dostępności składników pokarmowych, stabilizację pH, itp. Wpływa to na poprawę stanu gleby i warunków rozwoju oraz plonowania roślin.

 

Dlatego im wcześniej wprowadzimy UGmax do środowiska glebowego, tym będzie miał więcej czasu na dokonanie zmian i „przygotowanie gleby” dla roślin następczych.

 

Ziemniak jest rośliną wyjątkowo wrażliwą na warunki glebowe, stąd też w uzyskiwaniu odpowiedniej wielkości i jakości plonów odgrywają one dość dużą rolę.

Jak pokazują badania naukowe, ziemniaki korzystnie reagują na UGmax w różnych momentach jego stosowania, czyli: na resztki po przedplonie, przed sadzeniem, formowaniem rzędów, czy też w ostateczności, pogłównie. Oczywiście rezultaty są proporcjonalne do czasu, jaki będzie mu dany na działanie.

Tak więc w przypadku tej rośliny UGmax warto stosować w każdym momencie uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Witam, Mam pytanie odnośnie stosowania środka Rosahumus.
Na ulotce mowa o mniejszych dawkach, ale w internecie znalazłem wzmiankę że można ten środek stosować późną jesienią w formie oprysku w dawce 3kg/h na glebach ubogich w próchnicę. Chciałbym go teraz zastosować na posadzone truskawki, czy to jest możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4
Dnia 21.11.2019 o 17:58, blabla napisał:

Witam, Mam pytanie odnośnie stosowania środka Rosahumus.
Na ulotce mowa o mniejszych dawkach, ale w internecie znalazłem wzmiankę że można ten środek stosować późną jesienią w formie oprysku w dawce 3kg/h na glebach ubogich w próchnicę. Chciałbym go teraz zastosować na posadzone truskawki, czy to jest możliwe?

Zastosowałem go na próbę na jednej działce rok temu. Odrazu drugim traktorem brat wymieszał to z glebą. Efekty są warto go stosować ale nie mieszajcie go z wodą z kranu tylko z czystą z rzeczki bądź z rowu. Zamówiłem go ponownie. Dodam że jeśli nie macie możliwości szybkiego wymieszania z glebą. To pryskajcie w deszcz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

A jakie efekty? Ile kg/ha więcej zebrałeś z opryskanego, wzgledem nieopryskanego? Ile więcej zebrałeś z kawałka opryskanego z wodą z rowu, względem tego z wodą z kranu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

A co to jest rosahumus? Mając kilkaset kilogramów  dżdżownic /ha dbając o nie znacznie więcej uzyskam jak kilka kg proszku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4
Dnia 18.05.2017 o 10:14, BOGDAN napisał:

 

UGmax działa na wszystkie rośliny, w tym i na ziemniaka, poprzez poprawę parametrów gleby, m. in: stanu sanitarnego, zawartości materii organicznej, struktury, retencji wodnej, zawartości i dostępności składników pokarmowych, stabilizację pH, itp. Wpływa to na poprawę stanu gleby i warunków rozwoju oraz plonowania roślin.

 

Dlatego im wcześniej wprowadzimy UGmax do środowiska glebowego, tym będzie miał więcej czasu na dokonanie zmian i „przygotowanie gleby” dla roślin następczych.

 

Ziemniak jest rośliną wyjątkowo wrażliwą na warunki glebowe, stąd też w uzyskiwaniu odpowiedniej wielkości i jakości plonów odgrywają one dość dużą rolę.

Jak pokazują badania naukowe, ziemniaki korzystnie reagują na UGmax w różnych momentach jego stosowania, czyli: na resztki po przedplonie, przed sadzeniem, formowaniem rzędów, czy też w ostateczności, pogłównie. Oczywiście rezultaty są proporcjonalne do czasu, jaki będzie mu dany na działanie.

Tak więc w przypadku tej rośliny UGmax warto stosować w każdym momencie uprawy.

Można go łączyć z mocznikiem i siarczanem Magnezu? 

3 godziny temu, daron64 napisał:

A jakie efekty? Ile kg/ha więcej zebrałeś z opryskanego, wzgledem nieopryskanego? Ile więcej zebrałeś z kawałka opryskanego z wodą z rowu, względem tego z wodą z kranu?

Ostatni opryskiwacz wodaz kranu i praktycznie efektu nie było. Co do plonu to napewno koło pół tony więcej po roku stosowania. Teraz na pszenicę dam jeszcze pogłównie. A pod qq na wiosnę przed pierwszymi uprawami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4
3 godziny temu, daron64 napisał:

Czyli z Twojej wypowiedzi rozumiem, że tego nie mierzyles

Tyle co kombajn pokazał nowy lexion kosil qq. My zaczęliśmy to stosować żeby lżej było uprawiać też te ciężkie, zwiezle gleby. A przy okazji zwiększyć plony 

Edytowano przez xxxMarcin3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj