Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#61 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 13:36

Użyzniacz Glebowy Jakim strumieniem cieczy powinno się pryskać UGmax. Mgiełką czy raczej większymi kroplami??
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 09:21
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 wrzesień 2008 - 15:17

Użyzniacz Glebowy Lepiej kropliście, chociaż mu pryskaliśmy UG i EM na końcówkach eżektorowych.

#63 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:23

Użyzniacz Glebowy działa na słomę jak mocznik i u mnie to wszystko
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 14:28

Użyzniacz Glebowy Ma ktos moze jakieś nowe spostrzezenia co do UG?

#65 Share Bioma

Bioma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:46

Użyzniacz Glebowy Witam
Chciałbym na nowo poruszyć temat preparatów biologicznych. Natknąłem sie w ubiegłym roku na jeszcze ciekawsze preparaty.
Maja szybsze działanie , sa bardziej stabilne i działają intensywniej od EMow maja więcej zastosowań i sa bardziej wyspecjalizowane i co najważniejsze namnażanie trwa tylko 1 godzinę!.
Bylem na próbach polowych - to jest rewelka. Bez nawozów sztucznych facet uzyskał 20% wzrostu plonu na buraku cukrowym i pszenicy a parametry były jeszcze lepsze . Maja tam preparaty na wszystko.
Dopiero zaczynają sprzedaż i w Polsce jeszcze o nich nie słychać ale wiem ze szukają gospodarstw do oficjalnych prob w Polsce i można je już sprowadzić.

MOD:Posty piszemy w pierwszym okienku

#66 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 21:44

Użyzniacz Glebowy

Lepiej kropliście, chociaż mu pryskaliśmy UG i EM na końcówkach eżektorowych.

Bobek - Przy EM-ach nie wolno przekraczać ciśnienia 4 atmosfery bo zabijamy organizmy!
Bioma - A nazwa to jaka może biojodys Tu dystrybutorem jest firma z Sochaczewa mają dwa lata doświadczeń, też 1 godz namnarzanie.

#67 Share Bioma

Bioma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 21:59

Użyzniacz Glebowy

Bobek - Przy EM-ach nie wolno przekraczać ciśnienia 4 atmosfery bo zabijamy organizmy!
Bioma - A nazwa to jaka może biojodys Tu dystrybutorem jest firma z Sochaczewa mają dwa lata doświadczeń, też 1 godz namnarzanie.

Moge podac Ci linka ale na priw nie chce uprawiac reklamy . Firma jest ze szwajcarii. To sa inne preparaty niz piszesz ale chetnie sie wymienie danymi .

#68 Share TOMASZ123

TOMASZ123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 19:36

Użyzniacz Glebowy Chciałbym zastosowac poraz pierwszy UGmax pod ziemniaki w ilosci 0.6 l /ha . Mysle go zastosowac gdy ziemniaki beda miały 10- 15 cm .Prosze napiszcie czy warto zastosowac ten srodek poraz pierwszy wiosna na ziemniaki. Napiscie jaka jest roznica gdy zaczeliscie stosowac UGmax w ziemniakach.

CZY WARTO STOSOWAC UG max W UPRAWIE ZIEMNIAKOW. CHODZI MI GŁOWNIE O PLON. J JAK GO STOUJECIE [ dawki , terminy, itp ]. WASZE SPOSTRZEZENIA. Z GORY DZIEKI

Edytowany przez wsk125ccm, 01 styczeń 2009 - 21:26.
ort + post pod postem + Caps Lock - ostrzeżenie

#69 Share wasyl75

wasyl75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:49

Użyzniacz Glebowy Czy ten UG mozna stosować przed siewem?

#70 Share TOMASZ123

TOMASZ123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 12:23

Użyzniacz Glebowy JAKIE MACIE POSTRZEZENIA GDY ZACZELISCIE STOSOWAC UG max W ZIEMNIAKACH . ;) B)

Drugi raz piszesz posta z Caps Lockiem. Popraw je, albo zostaną usunięte.

Edytowany przez wsk125ccm, 02 styczeń 2009 - 16:47.
caps lock

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 12:42

Użyzniacz Glebowy Jak i kiedy stosowac UG jest dokladnie napisane na opakowaniu, najlepiej go stosowac na resztki pozniwne lub na obornik. Jednak jednorazowe uzycie go nie da znaczacych efektow. Widoczne efekty mozna zaobserwowac dopiero po paru latach stosowania go.
Na wiosne zamierzam zastosowac UG na obornik pod ziemniaki.

#72 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:46

Użyzniacz Glebowy Dzisiaj czytałem artykuł w TOPagrar i przedstawiają tam ciekawe wyniki po czteroletnim stosowaniu UGmax, chyba po żniwach zainwestuje w ten preparat zważywszy między innymi na to że wszystką słomę co roku tnę.

#73 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 11:15

Użyzniacz Glebowy Ja też po żniwach zastosuję Ug-max na ścierniska po pszenicy, pryskam co roku mocznikiem po sieczce ale co roku przyoruję całą słomę po kombajnie, u nas koledzy stosowali ten preparat i mówią że tak naprawdę efekt jest dopiero w drugim roku stosowania czyli widać że to działa.

#74 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 14:06

Użyzniacz Glebowy A co wg was lepsze jest dla gleby i plonów UG max czy EM.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#75 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2009 - 14:43

Użyzniacz Glebowy Sosek czytałeś nie artykuł tylko płatne ogłoszenie inaczej mówiąc reklamę, wiec do takich rewelacji należy podchodzić rozważnie, Sam zacząłem stosowanie Ug max i EM w ubiegłym roku więc o efektach będę mógł coś powiedzieć za dwa trzy lata, tym bardziej że po żniwach przechodzę na uprawy uproszczone, wiec warstwa z próchnicą nie będzie głęboko zaorana. I z uwagi na koszt skłaniam się do własnej produkcji EM co jest znacznie tańsze od UG max.

#76 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 15:49

Użyzniacz Glebowy Stosowałem UG wiosną na gorczyce przed przyoraniem.po żniwach przy podorywce zauważyłem że gorczyca bardzo dobrze się rozłożyła ,jesień była mokra ale u mnie można było wjechać 2 dni wcześniej niż u sąsiada ,gdy orałem sąsiad kazał mi raz przejechać u siebie, niestety u niego się niedało

#77 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 09:53

Użyzniacz Glebowy Goral czytałem twojego posta i wnioskuję że Ugmax działa, gdzyż gorzczyca orana jesienią często lubil leżeć do późnej wiosny prawie nietknięta, a ty piszeszże po żniwach ładnie się rozłożyła, ja zastosuję na większości pól a szczególnie po pszenicach, w tym roku było wyjątkowo dużo słomy, gdyby nie dobra sieczkarnia kombajnu to by była załamka aby wymieszać z glebą, od tej pory pryskałem rozpuszczonym mocznikem .pozdrawiam

#78 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 10:55

Użyzniacz Glebowy adamj24@ Zdaje sobie sprawę z tego że to jest reklama bo to chyba normalne, ale też nie może to być przesadne kłamstwo bo jeżeli by ktoś poddał te wyniki badaniom to firma by mogła mieć nie małe problemy.

#79 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 16:31

Użyzniacz Glebowy jerzy Ja mam program Rolno-środowiskowy,wolno mi przyorać gorczyce po 1 marca ,kolega stosuje Ug zamiast mocznika na pociętą słomę od 2 lat .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 07 styczeń 2009 - 17:19

Użyzniacz Glebowy Stosuje UG od dwóch lat i jakie są tego efekty?
Ja zastosowałem to pierwszy raz na próbę, na dwóch hektarach na kórych teraz rośnie ozimina. Zobaczymy co będzie :P
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II