Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#661 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 08:03

Użyzniacz Glebowy Sory za oftop ale tak bedzie z tego miał niejaki jurek..
Jeśli masz dać na organizację pozytku publicznego to lepiej dać na coś co jest znanie mniej medialne (np wioski dzieciece sos)

Ja kombinuje z innym preparatem i narazie go sobie testuje na róznych glebach. Na niektórych glebach różnice mechaniczne widać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 01:29
  •  

#662 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 09:23

Użyzniacz Glebowy Czyli tak uogólniając to najlepiej na własnej skórze wypróbować

#663 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 17:55

Użyzniacz Glebowy Rogas mówisz ze widzisz jakaś różnice tzn co? Robiłeś badanie określania liczby i biomasy drobnoustrojów i masz konkretne porównanie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 10:47

Użyzniacz Glebowy tak jak napisałem mechanczne.
na polu gdzie mam redzinę wiosną opryskałem preparatem z mikroorganizmami (nie ugmax) i wyłączyłem opryskiwacz na środku pola na około 20 metrów. było to pryskanie pogłówne ale w deszcz.
jesienią podczas siewów brałem bryły ziemi z miejsc opryskanych i nieopryskanych. tam gdzie bakterie były grudy znacznie lepiej rozpadały się niz z miejsca gdzie opryskiwacz był wyłączony.
różnic w wielkości roślin raczej nie zauwazyłem. ale ze to jest redzina to lepsze rozkruszanie jest dla mnie na +

#665 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 13:36

Użyzniacz Glebowy

Czyli tak uogólniając to najlepiej na własnej skórze wypróbować

Panie pstaszek,

To jest właściwa decyzja, żeby samemu wypróbować.
Dlatego, że jest bardzo wielka różnica w stanie gleb oraz sposobie rozwiązywania problemów i uzyskiwanych efektów.

Dzieje się tak chociażby z powodu bardzo mocno zróżnicowanych jakości gleb i stosowanych różnych technologii uprawy, nie wspominając o nieprawidłowościach lub potknięciach, które czasami się zdarzają.
Stąd w każdym przypadku problem może na czym innym polegać i należy inaczej do niego podchodzić.

Dlatego na naszej stronie; www.ugmax.pl są numery telefonów do specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, gdzie mogą Państwo uzyskiwać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Natomiast UGmax, pomaga poprawić i utrzymać stan gleby na dobrym poziomie poprzez odbudowę zawartości materii organicznej.
Dlatego czasami efekty jego działania nie są aż tak spektakularne jak w przypadku przytoczonych herbicydów o działaniu bezpośrednim.

#666 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 16:33

Użyzniacz Glebowy Panie BOGDAN znalazłem taki artykuł - Z braku odpowiednich mikroorganizmów zastosowanie azotu do rozkładu słomy nie przynosi oczekiwanego efektu.
Z badań przeprowadzonych w Katedrze Chemii Rolnej Akademii Rolniczej w Poznaniu wynika, że po zastosowaniu Użyźniacza Glebowego firmy BOGDAN słoma pszenna i kukurydziana została rozłożona w ciągu jednego sezonu wegetacyjnego bez zastosowania azotu! - Czyli jak ja już przez 30 lat przeoruję słomę i stosuje azot do szybszego rozkładu słomy i to u mnie działa to by znaczyło, że Pański użyźniacz u mnie nie zadziała, ponieważ u mnie jest wystarczająco dużo mikroorganizmów, które rozkładają słomę wiec wniosek taki że nic mi nie da UG skoro on działa dobrze jak niema tych mikroorganizmów to u mnie nie będzie to zauważalne, więc wydanie około 130zł jedno razowo to niepotrzebna inwestycja teraz jestem pewien że go nie zastosuję.

#667 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 17:26

Użyzniacz Glebowy Ja w w takich kwestiach niestety wole być sceptyczny. Koszty produkcji ciągle rosną i nie zapowiada się by miało się cos zmienic.Każde 100 zł trzeba dobrze przemyśleć za nim się je wyda. Ktoś kto ma czas i pieniądze może inwestowac w pseudonauke, ja do takich nie należę.

#668 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 12:52

Użyzniacz Glebowy DonPedro . To chyba najbardziej inteligentna odpowiedź i trafne stwierdzenie. Psudonauka. Specjaliści którzy są pseudospecjalistami. Mozna mnożyć. Szkoda mi osób które dają się nabierać na cudowne kuracje... Ale cóż na na głupotę intelektualną nie ma lekarstwa.. Tak naprawdę mało który chłop czyta literaturę związaną z prowadzoną działalnością. Większość swojej wiedzy opiera na ulotkach i na prasie rolniczej, w której to często jak by nie patrzeć żyje z reklam ogłoszeniodawców itd.... U naszych sąsiadów niemieckich, ja takich cudo środków nie spotkałem... Pozdrawiam

#669 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 14:55

Użyzniacz Glebowy Proszę Państwa.

To prawda, że koszty uprawy ciągle rosną.
Proszę jednak zauważyć, iż jedną z ważniejszych tego faktu przyczyn jest systematyczny ubytek materii organicznej w naszych glebach (oficjalne dane mówią, że ze statystycznego hektara ubywa rocznie ok. 0,82 t ).
Taka sytuacja powoduje coraz większe trudności z uprawą mechaniczną, ograniczenia w przyswajalności składników pokarmowych, pogorszenie retencji wodnej itd., itd. …

UGmax jest tylko rozwiązaniem, dzięki któremu próbujemy temu groźnemu zjawisku skutecznie przeciwdziałać.

#670 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 15:19

Użyzniacz Glebowy czy można stosować użyzniacz gleby na rozwalony obornik na polu? oraz jakie polecacie mikroogranizmy na truskawki owocujące

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 16 styczeń 2013 - 17:38

Użyzniacz Glebowy Na statystycznym hektarze ile jest materii organicznej? I od kiedy jej ubywa?
nie wiedziałem o tym i dlatego pytam

#672 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:41

Użyzniacz Glebowy Ile? To zależy od bardzo wielu czynników, ale przede wszystkim od właściwości gleby. Wiadomo że gleby wytworzone z piasku luźnego będzie miał mniej próchnicy niż gleby wytworzone z lessów. W glebach lekkich często zawartość próchnicy jest poniżej 1% podczas gdy są czarnoziemy które maja ponad 10%. A to czy przybywa czy ubywa tez zależy od wielu czynników. Przybywa gdy stosujemy nawozy organiczne, lub siejemy rośliny motylkowate, trawy w uprawie polowej. Przy uprawie zbóż, okopowych, oleistych spada. Dla zbóż i oleistych ok -0,5t, okopowych ok -1,5t.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#673 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:56

Użyzniacz Glebowy Dlatego właśnie pytałem o statystyczny hektar bo wyżej też było napisane o statystycznym hektarze. Byłoby fajnie gdyby to było w tonach. Może pan BOGDAN posiada takie informacje

#674 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:14

Użyzniacz Glebowy Z tego co pamiętam przeliczając % na tony to na 1 ha o zawartości próchnicy 1% jest 30tys ton próchnicy.
Zapraszam na swój profil

#675 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:37

Użyzniacz Glebowy

Dlatego właśnie pytałem o statystyczny hektar bo wyżej też było napisane o statystycznym hektarze. Byłoby fajnie gdyby to było w tonach. Może pan BOGDAN posiada takie informacje

ROZCHÓD
1. Zawartość próchnicy w glebie 1%  około 30 t/ha
2. Mineralizacja próchnicy naturalnej 1,5% / rok  30t x 0,015 = 0,45 t/ha/rok

Może tutaj czegoś się dowiesz

http://www.inea_00fc...wiczenia 11.pdf

Edytowany przez pstaszek, 16 styczeń 2013 - 22:21.

#676 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 12:09

Użyzniacz Glebowy Źle jednostkę napisałem, miały być kg a napisałem tony.
Zapraszam na swój profil

#677 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 14:16

Użyzniacz Glebowy Każdemu może się taka pomyłka zdążyć ;)

#678 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 19:16

Użyzniacz Glebowy

Na statystycznym hektarze ile jest materii organicznej? I od kiedy jej ubywa?
nie wiedziałem o tym i dlatego pytam

Wyniki monitoringu gleb Polskich prowadzone w IUNG Puławy z roku 2008
wskazują, że średnia zawartość próchnicy w warstwie ornej gleb wynosi 1,95%
Natomiast według opracowań (Źródło: Terelak H., 2001 (9).) Średnia zawartość próchnicy w Polsce wynosiła 2,2%

#679 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 23:31

Użyzniacz Glebowy No cóż zachęcanie rolników do sprzedaży słomy na cele energetyczne z pewnością nie poprawi zasobności gleb w próchnicę w Polsce a wiec zacznijmy od tego, że nie sprzedajemy słomy tylko ja przeorujemy, aby powstrzymać proces zubożania gleb w próchnicę, bo przecież sam UG nie podniesie zawartości próchnicy w glebie ja już 30 lat przeoruję słomę i nie narzekam na brak próchnicy w glebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 09:21

Użyzniacz Glebowy Święte słowa.
U mnie niektórzy wierzą że coroczne przyorywanie słomy sprawi że próchnicy będzie za dużo... Sprzedają nawet rzepakową