Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#601 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 29 październik 2012 - 20:14

Użyzniacz Glebowy Proporcja:
0,1l - 0,025 m2
x - 10 000m2
x - liczba litrów na hektar: x= 10 000 *0,1 / 0,025 = 40 000 l CZyli 40 kubików środka na ha czyli prawie 40 ton na hektar : wtedy zadziała na pewno..
Można powiedzieć że skuteczności środka od razu nie widać. .
To tutaj mamy odpowiedź po ilu latach będzie widać.

Jeśli zastosujemy rocznie 1000 litrów to efekt po 40 latach
Jesli zastosujemy rocznie 500 litrów to efekt po 80 latach
Jeśli zastosujemy rocznie 250 litrów to efekt po 160 latach
Jeśli zastosujemy rocznie 125 litrów to efekt po 320 latach....
ITD....
Może zna ktoś koszty jakie byłyby wówczas ponoszone bo to pewnie ciekawe ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 10:51
  •  

#602 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 29 październik 2012 - 21:10

Użyzniacz Glebowy Ziemia to narkomanka.
Im więcej nawozów mineralnych będziemy dawać ziemi tym coraz to większe będzie trzeba sypnąć aby uzyskać podobny plon.
Podobnie będzie z użyźniaczem.
Kiedyś nie było tyle nawozów mineralnych a był obornik i zmianowanie o którym dziś zapomniano. Kiedyś nie było 100 ha w jednym kawałku a było po pół, po kilka ha gdzie mały rolnik miał przy sobie i dzielił sobie na 5 jak nie więcej poletek gdzie miał bardzo zróżnicowane rośliny posiane. Wyjątkiem były pgr-y. A z plonu byli podobnie zadowoleni jak dzisiaj.

Jeśli chcecie dążyć do takiego stanu jak jest w holandii to możecie wykluczyć nawozy naturalne, a wdrożyć właśnie UG, mineralne nawozy do oporu i RSM i wszelkiego rodzaju opryski na wszelkiego rodzaju choroby i szkodniki aż sami się od tego potrujecie. Sztuczne polepszanie/zwiększanie plonu może i nie jest szkodliwe w niedługim okresie ale w długofalowym na pewno. Choćby wdychanie glikosatu przez dłuższy czas może powodować śmierć, przez wchłonięcie środka przez człowieka, i zatrzymanie tego środka w nerkach (tamuje/zakleja kanaliki) co zostało już udowodnione, (najbardziej szkodliwe dla dzieci).
Po prawdziwej polskiej wsi może pozostać wspomnienie, chyba że zaczniecie promować bardziej ekologiczne i mniej szkodliwe dla środowiska rolnictwo.

trochę offtop ale jakoś wzięła mnie wena twórcza tuż przed pójściem do pracy ;p

#603 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 październik 2012 - 13:37

Użyzniacz Glebowy Szanowny Panie gutmen123, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd:

"...... Na jednym spotkanie kazano mi wlac 0,1l do takiej doniczki. I faktycznie działa, roślinka zieloniutka i wigor ma. Tylko aby to przenieść na 1 ha to musiałbym zastosować :40 000 litrów ! :) Więc jaki byłby koszt pytam się ? ....."

UGmax stosujemy od 0,6 l/ha na gleby w dobrej kulturze do 0,9 l/ha na gleby w średnim stanie.
Obecnie, w warunkach promocyjnych cena zakupu porcji hektarowej wynosi od 70,8 do 107 zł brutto.

Więcej informacji:
http://www.ugmax.pl//
http://www.agrofoto....34-bogdan-blog/

#604 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 30 październik 2012 - 16:30

Użyzniacz Glebowy Wcale nikogo nie wprwadzam w błąd...Po prostu na jednym ze spotkan z ze środków zwanych ogólnie biostymulatorami, bakteriami i innymi tego typu, jak opisywałem to wcześniej proponowano dać to na kwiatki w doniczkach w domu, a nawet wypić, bo pomaga na wszystko. I znaczna część osób wypiła setke ...
To ciekawe jaki byłby koszt przekładając dawką doniczkową na hektar, może ktoś policzy....

#605 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 30 październik 2012 - 18:57

Użyzniacz Glebowy

Szanowny Panie gutmen123, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd:

"...... Na jednym spotkanie kazano mi wlac 0,1l do takiej doniczki. I faktycznie działa, roślinka zieloniutka i wigor ma. Tylko aby to przenieść na 1 ha to musiałbym zastosować :40 000 litrów ! :) Więc jaki byłby koszt pytam się ? ....."

UGmax stosujemy od 0,6 l/ha na gleby w dobrej kulturze do 0,9 l/ha na gleby w średnim stanie.
Obecnie, w warunkach promocyjnych cena zakupu porcji hektarowej wynosi od 70,8 do 107 zł brutto.

Więcej informacji:
http://www.ugmax.pl//
http://www.agrofoto....34-bogdan-blog/

Jak zawarte kilkadziesiąt gram bakterii w 0,9l może coś zmienić jeżeli w glebie jest kilka ton bakterii?
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#606 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 30 październik 2012 - 19:15

Użyzniacz Glebowy Lepiej to 70-100 pln wydać na dobre wapno o dużej zawartości CaO niż te cudowne ug szajsy. Systematyczne wapnowanie i płodozmian i namnażać będa nam się nie tylko bakterie ale i dżdżownice.

#607 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 30 październik 2012 - 19:22

Użyzniacz Glebowy mickas092 -zwolennicy tzw. emów czyli bakterii powiedzą ci, że już wapna nie trzeba bo bakterie uwolnią wszystko co było zablokowane... :)

#608 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 30 październik 2012 - 19:39

Użyzniacz Glebowy

Lepiej to 70-100 pln wydać na dobre wapno o dużej zawartości CaO niż te cudowne ug szajsy. Systematyczne wapnowanie i płodozmian i namnażać będa nam się nie tylko bakterie ale i dżdżownice.

Popieram twoją wypowiedź w 100%

#609 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 12 listopad 2012 - 20:42

Użyzniacz Glebowy Z mojego doświadczenia te cudowne organizmy są dobre ale dla kieszeni, sprzedawcy.TYLKO. nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia dla nich.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#610 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:28

Użyzniacz Glebowy EM i inne UGmaxy działają nie można powiedzieć. Jednak gdy gleba jest zdegradowana, mało materi organicznej, pruchnicy, niskie pH to nie ma co się spodziewać niewiadomo jakich efektów po roku stosowania. pH jest niezapszeczalnie istotne bo w kwaśnym środowisku życie biologiczne gleby ubożeje, ale to efektywne mikroorganizmy odgrywają najważniejszą rolę w kształtowaniu cech chemiczno-fizycznych gleby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 17:45

Użyzniacz Glebowy ok, ale powiedźcie mi, jak to jest, te emy to są bakterie beztlenowe, i jak to ma się do ich stosowania...

#612 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 13 listopad 2012 - 18:03

Użyzniacz Glebowy

mickas092 -zwolennicy tzw. emów czyli bakterii powiedzą ci, że już wapna nie trzeba bo bakterie uwolnią wszystko co było zablokowane... :)

masz racje... nie ma co mysleć ze bakterie zrobią nam z piachu czarnoziem, ale jeżeli masz piach z uregulowanym odczynem i np tniesz słomę i wtedy zastosujesz jeszcze "bakterie" to efekty zauważysz na pewno

#613 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 listopad 2012 - 19:19

Użyzniacz Glebowy

ok, ale powiedźcie mi, jak to jest, te emy to są bakterie beztlenowe, i jak to ma się do ich stosowania...

Jakie beztlenowe? A jak masz gleby słabo napowietrzne to dobrze? Bo tak rozumiem Twoja wypowiedz. Nie znam dokładnego składu tych preparatów ale w większości to mikroorg tlenowe bądź względnie tlenowe.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#614 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:21

Użyzniacz Glebowy Zależy też z jakiej firmy dobierasz produkt. Bo każda z nich ma swój swoistą mieszaninę poszczególnych szczepow bakteri i grzybów. Są tam bakterie tlenowe, beztlenowe, grzyby, promieniowce, sinice, okszemi i bóg wie co jeszcze.Nie ma co się sugerować że na opakowaniu pisze by nie miały kontaktu z tlenem bo produkt w tedy traci na wartości.

#615 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 18:04

Użyzniacz Glebowy jednym słowem koledzy ściema maksymalna. Jednak te wszyskie bakterie... działają ... ale na poftele kupujących.. :)

#616 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 11:48

Użyzniacz Glebowy Nie piszcie ze to bez sensu stosowac takie detergenty po widac po wypowiedziach niektorych osob ze ugmax czy tez emy daja efekty. Według mnie jak ma sie dobre wysokie ph dobrze wyrobiona glebe obornik od czasu do czasu to te detergenty nie przyniosa zbyt wielkich korzysci. Ale jesli ziemia jest lekko zapuszczona nie ma nawożenia oraganicznego to powinno cos dac. Dlatego mam pytanie zamierzam zastosowac ugmac na resztki pożniwne kukurydziane. Kukurydza była na ziarne i duzo tych resztek mam na polu. Ziemia od dawna nie wapnowana w tym roku bd na wiosne wapnowac przed siewem klasa głownie 5 lekka ziemia. Jak myslicie warto wykonac oprysk ugmaxem??

#617 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 19:21

Użyzniacz Glebowy Szczerze?
Nie.
Lepiej sypnij tego wapna...

#618 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 19:48

Użyzniacz Glebowy Wapno pójdzie tak czy siak ale pole nie było nagnojana juz pare lat.. Po za tym co roku sie wyoruja szczatki pożniwne kukurydzy także cos jest nie tak z tymi mikroorganizmami. Ktos jeszcze sie wypowie moze??

#619 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 23:04

Użyzniacz Glebowy Widać że masz faktycznie problem jeśli ci nawet nie butwieją resztki pożniwne. Ja osobiście radziłbym ci zastosować EM farma lub EmFarma Plus z firmy ProBiotics. Moim zdaniem uzyskasz lepsze efekty. Ale koniecznie musisz wyregulować pH w celu zwiększenia efektywności takiego zabiegu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 10:59

Użyzniacz Glebowy No problem jest z pewnościa a zwłaszcza ze jest to słaba gleba 5 klasa takze tlen bez problemu powinien sie dostawac do głebszych warstw ziemi. Chodzi mi o to ze nigdy nie widzialem na forum zeby ktos stosował te użyźniacze glebowe na resztki pożniwne kukurydzy i to mnie troche dziwi czyżby nie mozna?? I dlatego chcialbym sie spytac czy mozna zastosować ugmax gdzies za tydzien dwa czy wgl zadziała w takich temperaturach jakie obecnie sa.