Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#561 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 12:26

Użyzniacz Glebowy #533marcinn998
Mozna ten uzyniacz zastosować razem z wapnowaniem?

Wapno węglanowe i inne naturalne możemy stosować razem z UGmax, a wapno tlenkowe i defekacyjne wymaga wymieszania z glebą na 2 tygodnie przed stosowaniem UGmax.

#534MariuszT
@JPH2 lepsze efekty daje obornik czy gnojowica oraz uregulowany odczyn.

Słoma obornik czy gnojowica jest źródłem cennych składników pokarmowych w niej zawartych jak również surowcem do tworzenia materii organicznej w glebie. Ale żeby to nastąpiło i rośliny mogły z nich skorzystać to w środowisku glebowym muszą być odpowiednie warunki między innymi odpowiedni odczyn, wilgotność, temperatura, itp. oraz odpowiednia mikroflora, która przeprowadzi właściwe procesy przemiany.
Każdy z wymienionych elementów jest bardzo ważny i jeden nie zastąpi drugiego. Dlatego dla poprawy i utrzymania dobrego stanu gleby jest tak ważne aby wpływać na jej brakujące ogniwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 12:29
  •  

#562 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 18:19

Użyzniacz Glebowy W naszych warunkach przeważnie brakującym ogniwem jest brak wapnowania.
@Bogdan czekam na odpowiedź pytania, które zadałem w poście #531.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#563 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 07:46

Użyzniacz Glebowy i bardzo Madrże Sołtys..zauwazysz roznice do 3lat juz bedziesz widział ze ziemia duzo lepsza bedzie..uprawa prosciejsza.

Edytowany przez kombajnista84, 27 lipiec 2012 - 07:48.

#564 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 11:09

Użyzniacz Glebowy MariuszT
@Bogdan czekam na odpowiedź pytania, które zadałem w poście #531.

To prawda, że jeden litr UGmax w stosunku do ton mikroorganizmów zasiedlających glebę to jest niewielka ilość, ale najważniejsze, że to wystarcza.
„W glebie jest jak w naszym życiu ….”.
Mikroorganizmów w glebie jest bardzo dużo i wystarczy troszkę je uzupełnić by nimi odpowiednio pokierować, a UGmax to właśnie czyni.
http://www.agrofoto....tecznosc-ugmax/
Badania wykazują, że 0,9 l/ha, a w niektórych przypadkach to już nawet 0,3 l/ha jest ilością wystarczającą do uruchomienia właściwych procesów poprawy stanu gleby.

#565 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 22:34

Użyzniacz Glebowy Ale jak kilka gram może zrobić lepszy efekt niż kilka ton mikroorganizmów?

#566 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 10:38

Użyzniacz Glebowy Mariusz- to nie miejsce na robienie wykładu nt rozwoju mikroorg bo to temat rzeka, przeczytaj ten cały temat na forum od dechy do dechy a już znajdziesz część odp na nurtujące cię pytania, wypożycz sobie z biblioteki czy od studenta mikrobiologii lub rolnictwa ksiązki, poczytasz a są to opracowania naukowców i nie będziesz miał wtedy wątpliwości czy ktoś wciska ci kit czy nie a sam będziesz po takiej lekturze ekspertem w tej dziedzinie.

#567 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 13:33

Użyzniacz Glebowy Jeśli nie tu to gdzie się pytać skoro temat o użyźniaczu. Poza tu chcę wiedzieć co na to powie producent.
@Bogdan czekam na odpowiedź.

#568 Share JohnJelonek

JohnJelonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 06:36

Użyzniacz Glebowy dwa pytania stricte techniczne.

1. Jaką minimalną ilością wody można pryskać UGMaxem?
Mam dość daleko położony kawałek 11ha a opryskiwacz 1800l, czy 160l na ha będzie wystarczające? Dodam ze dysze 2 strumieniowe drobno lub srednio kropliste (niebieskie lub czerwone)

2. Ile po zabiegu odczekać z talerzówką? Czy do 30 godzin UGMax może być nie wymieszany z glebą? Chciałbym w tym roku zwiększyć areal stosowania UGmax do 30ha, opryskać jednego dnia rano, a później przepiąć maszyne i talerzować - stalerzowanie 30ha to dla mnie ok 15 godzin pracy. Biorac pod uwage jeszcze czas wykonania oprysku i nocke, w której się spi to wyjdzie mi max 30 godzin między opryskiem a talerzowaniem.
Czy jednak zalecacie podzielić pole na czesci i opryskać, stalerzować, znów opryskać, stalerzować i tak podzielić sobie robote na kilka dni?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

#569 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 15:22

Użyzniacz Glebowy @BOGDAN a ja nadal czekam na odpowiedź

#570 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 14:13

Użyzniacz Glebowy UGmax zalecamy stosować w 200 do 300 l/ha wody. Ta ilość wody ma zapewnić dobre rozprowadzenie środka w resztkach pożniwnych i wierzchniej warstwie gleby. Zalecaną ilość wody można zmniejszać stosując UGmax na wilgotną glebę lub w deszczowe dni.

Stosowanie UGmax przypada w różnych warunkach pogodowych, stąd jeśli zabieg wykonujemy przed deszczem lub w trakcie to UGmax wsiąknie do gleby i uprawa może być znacznie później przeprowadzona lub też można z niej zrezygnować.
Po zastosowaniu preparatu na wilgotną glebę również nie musimy się z uprawą za bardzo spieszyć. Natomiast w żniwne słoneczne dni i suchą glebę, zalecamy górną ilość wody i w miarę możliwości niezwłoczne wymieszanie preparatu z glebą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 19:47

Użyzniacz Glebowy I nadal nie doczekałem się odpowiedzi jak kilka gram mikroorganizmów może zrobić lepszy efekt niż kilka ton zawartych w glebie? A ty @BOGDAN już od kilku stron na pytania userów odpowiadasz przepisując ulotkę tego "cudownego" produktu.

#572 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 10:01

Użyzniacz Glebowy Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z warsztatów polowych w Zakładzie Doświadczalnym COBORU w Radostowie, gdzie omawiano wiele ciekawych tematów związanych
z uprawą gleby z ośmioletnim stosowaniem UGmax.
http://www.agrofoto....ty-z-radostowa/

#573 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 16:59

Użyzniacz Glebowy A ja znowu zamówiłem, dzisiaj doszła przesyłka, nie mam żadnych konkretnych dowodów na działanie tego środka, ale szkodzić chyba nie szkodzi, w tym roku wielu rolników zaorało pola po zimie, ci co zostawili to różnie zbierali. U mnie bogatka bez śladów choroby, zebrałem 8 ton z hektara bez większych wysiłków. Dlaczego mam nie stosować?

#574 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 21:28

Użyzniacz Glebowy Taa ci co zostawili oziminy różnie zebrali a ty aż 8 ton! Rewelacja, tylko patrz na wagę a nie na objętość...
Dlaczego nie stosować? Hmm, sam napisałeś, że nie ma żadnych konkretnych powodów na działanie tego środka, A moje zdanie na ten temat tak jak pisałem wcześniej, jest to zabieg nieadekwatny do ponoszonych kosztów.

#575 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 21:31

Użyzniacz Glebowy Mogę go zastosować na podorywkę?
Dałem teraz EM, i myślę żeby pojechać kawałek UG max.
A ile on kosztuję. Bo pytałem się w jednej firmie to ponad 700zł za 5 litrów.

Edytowany przez tomek73, 10 sierpień 2012 - 21:34.

#576 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 08:34

Użyzniacz Glebowy UGmax stosujemy przed uprawą gleby żeby wprowadzić go w środowisko glebowe, możemy go również stosować przed lub w trakcie opadów deszczu żeby wsiąknął do gleby i tam przeprowadził procesy przemiany resztek pożniwnych w materię organiczną. W związku z powyższym jeśli zastosuje Pan UGmax na podorywkę w przekropną pogodę to nie będzie trzeba go mieszać z glebą.
Opakowanie 5 litrowe UGmax w żniwnej promocji kosztuje 695zł plus 0,9 l za 1zł.

#577 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 11:08

Użyzniacz Glebowy Pryskałem w tym roku pierwszy raz UGmax-em i na etykiecie, ani w broszurce którą otrzymałem nie ma nigdzie opisanych warunków pogodowych w jakich najlepiej stosować ten użyźniacz. Jest tylko zachwalanie środka - jaki on wspaniały. Dlaczego producent nie zadbał o dokładną instrukcję stosowania? Co w przypadku - jeżeli warunki w których dokonałem oprysku nie sprzyjały działaniu środka?

#578 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 12:12

Użyzniacz Glebowy „MariuszT”
Nie mam zamiaru wcale się tobie tłumaczyć, biorąc pod uwagę, że nie wież nawet, że tony to jest waga a objętość podaje się w metrach sześciennych. Była ważona, inaczej bym nie pisał. Nie jestem pewien czy jest to zasługa UG MAXa, napisałem, że go stosuje, stosuje także nawożenie przedsiewne NPK, azotowe w trzech dawkach, mikro i makro dolistnie, fungicydy w T1 T2 i T3, herbicydy jesienią doglebowo i wiosną nalistnie, i wychodzi co wychodzi.
„emilko”
Ja UG MAX pryskam w dni pochmurne i od razu pług, staram się, aby nie dopuścić do nadmiernego wyschnięcia, też nie wiem czy robię dobrze, ale gdzieś kiedyś wyczytałem, że te bakterie potrzebują wilgoć i najlepiej wprowadzać je do gleby bezpośrednio przed deszczem. Tylko skąd wiedzieć, kiedy będzie padać?
Coś snalazłem, nie postarali sie zbytnio, ale zerknij. http://www.ugmax.pl/...nie__UGmax.html

Edytowany przez niebieski, 11 sierpień 2012 - 12:38.

#579 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 14:03

Użyzniacz Glebowy @niebieski Jesteś tak inteligentny, że nawet nie potrafisz zrozumieć mojego poprzedniego postu. Zadziwię ciebie, wiem co to jest waga i objętość, bardzo często używam tych formułowań w swojej pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 14:18

Użyzniacz Glebowy Do stosowania UGmax przed uprawą gleby wilgotna pogoda jest sprzyjająca lecz nie jest konieczna.
Więcej na ten temat napisałem powyżej w pozycji nr 546