Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#541 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 10:08

Użyzniacz Glebowy krychu 85

Na Forum staramy się odpowiadać na zadane pytania i pomagać w rozwiązywaniu problemów.
Natomiast szersze materiały na temat Użyźniacza glebowego są na blogu http://www.agrofoto....34-bogdan-blog/
i na stronie http://www.ugmax.pl/...cji_rolnej.html
lub po prostu informacja przesłana do mnie na PW
serdecznie zapraszam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 23:49
  •  

#542 Share BiniekD1

BiniekD1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 19:02

Użyzniacz Glebowy Mam pytanie czy ug Max rozłoży resztki po kukurydzy?

#543 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 01 lipiec 2012 - 22:41

Użyzniacz Glebowy Powiem wam przez ok 3 lata stosowaliśmy UG efekt był zadowalający skrobia w ziemniakach ok 3% wyższa. Ziemia trudna w uprawie (glina w 80%) zrobiła sie lekka a nawet bardzo lekka w uprawie. Dużo lepiej rośliny pozyskiwały wode i nawóz z gleby.
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 08:38

Użyzniacz Glebowy UGmax Użyźniacz Glebowy jest środkiem wzbogacającym różnorodność życia glebowego, przeznaczonym do przeprowadzania procesów rozkładu i przemiany masy organicznej (również resztek z kukurydzy) w materię organiczną.
Więcej informacji na: www.ugmax.pl

#545 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 09:09

Użyzniacz Glebowy w tym roku takze zastosuje ug max!!!i nikt mi nie powie ze srodek nie działa,bo teraz bedzie juz stosowany 5rok i wiem jaka ziemia była na poczatku a jaka jest teraz,sam zastosowałem sam sie przekonałem i zdania nie zmienie.Pozdrawiam Firme Bogdan,i zycze dalszych sukcesow

Edytowany przez kombajnista84, 22 lipiec 2012 - 08:26.

#546 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 08:32

Użyzniacz Glebowy Witam,

Zastosowałem UGmax dokładnie tydzień temu na rżysko po jęczmieniu zimowym. Ogolnie nie spodziewałem się za wiele po nim. Warunki podczas stosowania środka idealne - zero słońca, gleba wilgotna i prawie ciągle deszcze. Po zabiegu gruber. Już za 3 dni zobaczyłem czerwone plamy na słomie, które bardzo szybko powiększają się, teraz jest już tego cała masa. Analizując skład tego środka i charakterystykę bakterii, którą znalazłem w internecie, mam pewne podejrzenia co to może być. W każdym razie wydaje mi si, że to po tym środku. Czy Bogdan może się jakoś do tego ustosunkować? Czy to może efekt działania azotobakter?

Edytowany przez Cihu, 20 lipiec 2012 - 08:41.

#547 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 lipiec 2012 - 20:11

Użyzniacz Glebowy Chyba raczej nie po azotobacter, chociaż mogę się mylić. Azotobacter to bakteria tlenowa która potrafi asymilować wolny N z powietrza i wprowadzać do gleby w formę łatwo przyswajalna dla roślin. Rocznie może pobrać do 30kg N/ha
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#548 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 22:39

Użyzniacz Glebowy zgadza się... niektóre z nich są zdolne do wytwarzania barwników - te z gatunku pseudomonas.

Bogdan opisuje działanie środka ale niedokładnie. I tu jest pies pogrzebany. Bo my chcemy konkretów, jakie szczepy bakterii i w jaki sposób działają. Niestety bogdan tego nie podaje precyzyjnie więc to takie trochę wróżenie z fusów. Na polu bez oprysku też czasem trafia się ta czerwona (bordowa) słoma.

#549 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 lipiec 2012 - 22:12

Użyzniacz Glebowy Zgadzam się z Tobą, pseudomonas z tego co pamiętam wytwarzają barwinki antocyjanowe, karotenowe(chyba tak to się nazywa) i brązowienie też.
Co do składu to chyba największa tajemnica wszystkich tego typu preparatów. Na butelce nie było nic o składzie? Kiedyś kupiłem jakiś preparat ale to nie było UG i był podany skład.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#550 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 07:17

Użyzniacz Glebowy i co w koncu warto stosowac ten ug max czy to sciema to bo to sa drogie rzeczy niech ktos na pw mi napisze prawde o tym srodku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 12:10

Użyzniacz Glebowy

w tym roku takze zastosuje ug max!!!i nikt mi nie powie ze srodek nie działa,bo teraz bedzie juz stosowany 5rok i wiem jaka ziemia była na poczatku a jaka jest teraz,sam zastosowałem sam sie przekonałem i zdania nie zmienie.Pozdrawiam Firme Bogdan,i zycze dalszych sukcesow

No to napisz jakie są efekty stosowania tego badziewia. Jak na razie robicie sztuczny zamęt wychwalając Bogdana i jego produkt bez jakiegoś konkretnego uzasadnienia.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#552 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 15:15

Użyzniacz Glebowy uzasadniałem juz pare razy w wczesniejszych postach,nie jest to badziewie

#553 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 21:04

Użyzniacz Glebowy Może dla ciebie to nie jest badziewie ale dla mnie jest to nieadekwatne do ponoszonych kosztów.

#554 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 14:22

Użyzniacz Glebowy UGmax służy do poprawy urodzajności gleby poprzez wzbogacenie różnorodności jej życia biologicznego.

UGmax przyspiesza rozkład masy organicznej (słomy) i odbudowy zawartości materii organicznej w glebie. Droga, w której ten proces przebiega, patrząc przez pryzmat działania krótkoterminowego (np. kolor masy organicznej podczas nasilającego się procesu, o którym piszecie) i długoterminowego (efektu poprawy stanu gleby i jego wpływu na plonowanie roślin) zależy od bardzo wielu czynników między innymi: rodzaju gleby, zawartości materii organicznej, jej pH, wilgotności i temperatury, intensywności nawożenia mineralnego i ochrony roślin, ilości i rodzaju wprowadzanej masy organicznej, stopnia wymieszania z glebą, itp. Trudno jest precyzyjnie opisać przebieg procesów zachodzących w glebie przy jednej zmiennej, a przy tylu jest to wręcz niemożliwe. Dlatego podajemy ogólne zasady, w których mieści się poprawne stosowanie oraz zapewnienie niezbędnych warunków dla rozwoju życia i procesów zachodzących w glebie by uzyskiwać jak najlepsze efekty.

Zgodnie z ustawą o nawozach i nawożeniu na etykiecie UGmax wymieniony jest jego skład, w który wchodzą mikroorganizmy oraz mikro i makro elementy.

Pozdrawiamy
Firma BOGDAN

#555 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 16:43

Użyzniacz Glebowy W naszych warunkach na powierzchni 1 ha w poziomie akumulacyjnym jest od 3 do nawet 10 ton żywych organizmów! I moje pytanie brzmi: jakim cudem zawiesina której stosuje się 1 litr na rok w której znajduje się kilka gram, może zmienić procesy mikrobiologiczne, jeżeli w glebie jest kilka ton które nie mogą tego zmienić?

#556 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 11:06

Użyzniacz Glebowy Mariusz T-czary mary hokus pokus,patrz na końcowe efekty a nie rozdwajaj włosa na czworo .Co do tego ugmax-a to ja zanim go zastosowałam przeczytałam od dechy do dechy wszystkie opinie nie tylko na tym forum, zrób to samo ,znajdziesz też moje wypowiedzi.Wiadomo ,Ze nie stosuje się go na gleby w bdb kultrurze rolnej,

#557 Share marcinn998

marcinn998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 14:44

Użyzniacz Glebowy Mozna ten uzyniacz zastosować razem z wapnowaniem?

#558 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 20:00

Użyzniacz Glebowy @JPH2 lepsze efekty daje obornik czy gnojowica oraz uregulowany odczyn.

#559 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 20:53

Użyzniacz Glebowy a z kad nabrac tego obornika??i gnojowicy??nie stety nie mma z kad go nabrac..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 21:10

Użyzniacz Glebowy Zawsze jakąś alternatywą jest poplon i słoma