Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#501 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 08 maj 2012 - 20:58

Użyzniacz Glebowy nie tylko, słoma się nie rozkłada w całości to po 1 a po 2 nie przepuszcza tak świetnie wody

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 17:49
  •  

#502 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 08 maj 2012 - 21:12

Użyzniacz Glebowy

Problem jednak w tym, że tego typu sytuacje są coraz większą rzadkością, w wielu gospodarstwach ekonomia już dawno wymusiła uproszczoną agrotechnikę, coraz większą chemizację i uprawę w monokulturze.
W tych gospodarstwach, wraz z upływem czasu następuje wyraźnie zauważalne zachwianie prawidłowego przebiegu procesów zachodzących w glebie. W rezultacie zaczyna to wyglądać tak, jakby w glebie coś pękło. Masa organiczna przestaje się rozkładać, znika gruzełkowata struktura gleby (ciężka gleba zamienia się w beton, a lekka w pył) i z coraz większym natężeniem pojawiają się trudności w uprawie i z zagospodarowaniem wody w glebie, czego efektem są coraz liczniejsze zalewiska lub zwiększony efekt suszy.
Próby powrotu do stosowania poprawnej agrotechniki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów..
Wówczas wspomaganie życia glebowego staje się koniecznością. Dla takich sytuacji właśnie został opracowany UGmax. Preparat ten stanowi swego rodzaju szczepionkę.
Poprawne i systematyczne stosowanie skutkuje odbudową procesów przetwórczych w glebie, w konsekwencji, wraz z upływem czasu odzyskuje ona właściwe parametry jakościowe i plonotwórcze.

No i problem polega na tym że Senior JJ stosował Ug u siebie na polach i tam gdzie woda stała to stała do momentu aż się nie pojawił Challenger z głęboszem który przyjechał na usługi :) po jednym zabiegu jak ręką odjął :lol: zero zastojów wodnych, warzywa korzeniowe raptem zaczęły lepiej rosnąć (wiem bo pomagałem kopać) i ziemia lżejsza w uprawie
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#503 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 maj 2012 - 21:13

Użyzniacz Glebowy @piotr14-stosowałeś UG max?
przecież ty jakieś dziwne EMy sam robiłeś w otwartych wiadrach 10 litrowych po jakiejś tam farbie.

#504 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 08 maj 2012 - 21:22

Użyzniacz Glebowy to na innym kawałku zupełnie było. UG poszedł na osobny kawałek 2 ha. opryskałem połówkę czyli 1 ha 0,9 tego preparatu

#505 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 08 maj 2012 - 21:29

Użyzniacz Glebowy Ile razy to stosowałeś?

#506 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 maj 2012 - 21:34

Użyzniacz Glebowy i po jakim czasie zaobserwował brak jakiejkolwiek różnicy?
a opryskiwacz umył i "sezonował" po śor?

#507 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 08 maj 2012 - 21:36

Użyzniacz Glebowy Moim zdaniem to on na punkty zbiera :D

Problem jednak w tym, że tego typu sytuacje są coraz większą rzadkością, w wielu gospodarstwach ekonomia już dawno wymusiła uproszczoną agrotechnikę, coraz większą chemizację i uprawę w monokulturze.
W tych gospodarstwach, wraz z upływem czasu następuje wyraźnie zauważalne zachwianie prawidłowego przebiegu procesów zachodzących w glebie. W rezultacie zaczyna to wyglądać tak, jakby w glebie coś pękło. Masa organiczna przestaje się rozkładać, znika gruzełkowata struktura gleby (ciężka gleba zamienia się w beton, a lekka w pył) i z coraz większym natężeniem pojawiają się trudności w uprawie i z zagospodarowaniem wody w glebie, czego efektem są coraz liczniejsze zalewiska lub zwiększony efekt suszy.
Próby powrotu do stosowania poprawnej agrotechniki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów..
Wówczas wspomaganie życia glebowego staje się koniecznością. Dla takich sytuacji właśnie został opracowany UGmax. Preparat ten stanowi swego rodzaju szczepionkę.
Poprawne i systematyczne stosowanie skutkuje odbudową procesów przetwórczych w glebie, w konsekwencji, wraz z upływem czasu odzyskuje ona właściwe parametry jakościowe i plonotwórcze.

To dlaczego na naszym piasku nie zadziałał wcale? Ja jestem laik ale nawet dla mnie nie ma szans aby na piasku mieć glebę w dobrej kulturze
Dlaczego na pytanie warzywka nie chcesz odpowiedzieć?
http://www.agrofoto....post__p__936719
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#508 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 08 maj 2012 - 22:37

Użyzniacz Glebowy Nie popadajmy w skrajności i nie fantazjujmy.Jeden chce z piasku drugi z gliny stworzyc glebę mlekiem i miodem płynacą.Sprawę trzeba wypośrodkować i do problemu podejść obiektywnie.W latach 70-tych piętnowali prof.doc.dr hab. Kużniara z AR Kraków za to co teraz jest tematem nr 1 na świecie- ochronę srodowiska.Głośno mówił o zanieczyszczeniu atmosfery.o erozji gleb itp.Miał z tego tytułu dużo nieprzyjemności.I podobnie ma się sprawa z tymi polepszaczami gleby.Nie wymieniam konkretnie o jaki chodzi ,bo znowu mnie capną i wlepią punkty. Powiem krótko,stosowałam ,przekroczyłam dawkę i efekt był super. Yacenty miał napisać kiedyś,ale pewnie zapomniał,jak wyglada pole na którym stosował TO COŚ.Każdy ma prawo do wyrazenia swojej opinii i nikt nikogo nie zmusza do stosowania .Prawdziwi przyrodnicy podchodzą do tych spraw poważnie.Np biodynamik zaraz zadałby pytanie - a kiedy pan stosował ten ugmax? rano czy wieczorem? a w który dzień ?Bo wie pan np. w ten dzień to psu na buty ta cała robota, a w ten np, dzień to stosowane nawozy są bardzo db. przyswajalne przez rośliny i przerabiane przez mikroorg. glebowe. I znajomość tego dałaby wam zupełnie inne wyniki ,inne od dotychczasowych.

#509 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 09 maj 2012 - 14:46

Użyzniacz Glebowy stosowany był po deszczu wieczorem ( późnym wieczorem)

#510 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 maj 2012 - 09:38

Użyzniacz Glebowy Szanowny Panie piotrb14.
Ta odpowiedź jest formalnie skierowana do Pana, ale tak w ogóle dotyczy naszej dyskusji na AF.

UGmax jest zarejestrowany jako środek poprawiający właściwości gleby i taka jest jego podstawowa funkcja. Każde potraktowanie go we własnej świadomości jako nawóz, sprowadza nasze myślenie na ślepe tory. Przytaczane przez Pana (również przez innych uczestników Forum) korzenie roślin lub też zwyżki plonów, które prezentujemy w materiałach informacyjnych nie są efektem bezpośredniego oddziaływania UGmax na te rośliny, a rezultatem korzystnych zmian, jakich preparat dokonał w glebie.
Poprawa stanu gleby pozwoliła tym roślinom na wykształcenie takiego systemu korzeniowego jak również wzrostu plonowania.

W Pana przypadku, na podstawie wypowiedzi o nie rozkładającej się słomie i zamieszczonych zdjęć pól, można przede wszystkim wyciągnąć wniosek, że nastąpiły w nich dość daleko posunięte zaburzenia życia glebowego i wyraźny ubytek próchnicy, gdyż widać, że gleba jest trudna w uprawie i ma tendencje do zbrylania się. Taka sytuacja oznacza, że odbudowa tego ubytku nie jest możliwa w ciągu jednego roku.

Na tempo odbudowy wpływa bardzo wiele czynników, związanych ze stanem gleby, technologią uprawy, itp.
Każde pole jest inne i wymaga niezależnego podejścia.

Dziękuję za zaangażowanie w dyskusji, dzięki temu lepiej widzę Państwa problemy.
Jeżeli potrzebna jest pomoc, muszę dokładnie poznać szczegóły dotyczące danego pola, a to w formie pisemnej nie jest możliwe.
Dlatego też bardzo proszę, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, oprócz dyskusji na AF, próbowali Państwo korzystać z możliwości kontaktu telefonicznego.
Wszystkie numery telefonów kontaktowych dostępne są na stronie www.ugmax.pl

Z poważaniem Piotr Bogdanowicz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 14 maj 2012 - 13:00

Użyzniacz Glebowy w tym roku na powieszchni pola 8ha w jednym kawałku jest zasiana pszenica ozima,i z tego połowa pola 4ha jest od 3lat opryskiwana słoma po zniwach Ug max i na tej powieszchni gdzie jest co roku stosowany Ug max pszenica po zimie była w 70proc ładniejsza niz tam gdzie nie pryskałem
ja juz tyle pisałem o ug max ze masakra,a kazdy mi gada ze mi sie tylko wydaje..i co zrobic kazdy ma swoje zdanie ..ja nie planuje przestac stosowac tego srodka,u mnie zdał swoj egzamin

#512 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 15 maj 2012 - 17:15

Użyzniacz Glebowy to teraz jak ktoś w tym temacie bogusiowi d*py nie liże to jego posty usuwacie? żal moderatorowie żalk, widać boguś dużo płaci i mocno was za gardło trzyma że nawet nie chce odpowiedzieć na pytanie które sam zadał w dodatku zgodnie z prawem powinien na nie odpowiedzieć, cóż zapewne ma coś do ukrycie
@sydnej chodzi mi o to że jak ty napisałeś że u ciebie działa to ok, a powinieneś

Dla wyciągnięcia właściwych wniosków, proszę o więcej szczegółów z przeprowadzonego testu, takich jak: rodzaj testowanych gleb, klasa bonitacji i agronomiczna, zawartość materii organicznej, pH, zawartość w składniki, wysokość nawożenia mineralnego, intensywność ochrony, wysokość plonów, itp.

bo dlaczego od bushmasterai boguś chciał o te dane a ty nie musisz? jedyne właściwe wnioski to to że ug-**** działa? a patrząc na ten temat to na Agro**** tylko taka opcja istnieje, albo działa albo ... działa a jak zadajesz niewygodne pytania to post się wypierdzieli a znając życie to warzywko ma bana ;[

Od jakiegoś pół roku to to forum zeszło niżej niż na psy w galerii syf typu wbity szpadel i worek nawozu co się "chciałem nim pochwalić" na forum jak nie piszesz jak ci karzą to wypier... albo posty wypier, a czat to z ekspertami choć nie wiem kuwa czego nie nazwali ich normalnie handlowcami

Kombajnista

Dla wyciągnięcia właściwych wniosków, proszę o więcej szczegółów z przeprowadzonego testu, takich jak: rodzaj testowanych gleb, klasa bonitacji i agronomiczna, zawartość materii organicznej, pH, zawartość w składniki, wysokość nawożenia mineralnego, intensywność ochrony, wysokość plonów, itp.

bo wiesz na radzie to masz post bez sensu

Edytowany przez yacenty, 15 maj 2012 - 17:24.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#513 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 maj 2012 - 17:29

Użyzniacz Glebowy w kazym temacie za wyzywanie i bluzgi, prymitywne posty są usuwane.
Twój też powinien być usunięty, bo mnie obrażasz. ale pozwoliłem sobie tylko wykropkować i nawet z racji tego ze mam dobry dzień nie wcisnę dla ciebie ostrzeżenia.
Warzywko miał ten problem ze leciał z grubej rury, a kolega rano nie miał tak dobrego humoru jak ja teraz i kolega dostał ostrzeżenie, ale nie bój sie bana nie dostał.

napisałeś kilka ciekawych tematów - tym jednak pokazałeś jaki jesteś.
Powodzenia,

a tutaj proponuje wrócić do merytorycznej dyskusji na temat środka.
Używałeś to opisz jak działało/działa, nie używałeś to nie zajmuj głosu w kwestiach jak środek działa, bo skąd masz to wiedzieć?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#514 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:36

Użyzniacz Glebowy

Szanowny Panie piotrb14.
Ta odpowiedź jest formalnie skierowana do Pana, ale tak w ogóle dotyczy naszej dyskusji na AF.

UGmax jest zarejestrowany jako środek poprawiający właściwości gleby i taka jest jego podstawowa funkcja. Każde potraktowanie go we własnej świadomości jako nawóz, sprowadza nasze myślenie na ślepe tory. Przytaczane przez Pana (również przez innych uczestników Forum) korzenie roślin lub też zwyżki plonów, które prezentujemy w materiałach informacyjnych nie są efektem bezpośredniego oddziaływania UGmax na te rośliny, a rezultatem korzystnych zmian, jakich preparat dokonał w glebie.
Poprawa stanu gleby pozwoliła tym roślinom na wykształcenie takiego systemu korzeniowego jak również wzrostu plonowania.

W Pana przypadku, na podstawie wypowiedzi o nie rozkładającej się słomie i zamieszczonych zdjęć pól, można przede wszystkim wyciągnąć wniosek, że nastąpiły w nich dość daleko posunięte zaburzenia życia glebowego i wyraźny ubytek próchnicy, gdyż widać, że gleba jest trudna w uprawie i ma tendencje do zbrylania się. Taka sytuacja oznacza, że odbudowa tego ubytku nie jest możliwa w ciągu jednego roku.

Na tempo odbudowy wpływa bardzo wiele czynników, związanych ze stanem gleby, technologią uprawy, itp.
Każde pole jest inne i wymaga niezależnego podejścia.

Dziękuję za zaangażowanie w dyskusji, dzięki temu lepiej widzę Państwa problemy.
Jeżeli potrzebna jest pomoc, muszę dokładnie poznać szczegóły dotyczące danego pola, a to w formie pisemnej nie jest możliwe.
Dlatego też bardzo proszę, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, oprócz dyskusji na AF, próbowali Państwo korzystać z możliwości kontaktu telefonicznego.
Wszystkie numery telefonów kontaktowych dostępne są na stronie www.ugmax.pl

Z poważaniem Piotr Bogdanowicz

Pewnie chodzi Panu o pole z burakami... Chyba powinien pan wiedzieć że buraki w popiele nie zejdą, zabieg został specjalnie wykonany gruberem z grubymi łapami aby zrobić bryły aby uniknąć zaskorupianiu) wiadomo co robi się gdy płowina jest wymielona i pójdzie deszcze ( kiepskie wschody i skorupa) zrobiłem tak w tamtym roku uprawiając broną wirnikową i nigdy tego więcej nie zrobię. Nie zgodzę się z Panem że ta gleba jest zła i ciężka w uprawie. Robione były próbki glebowe i na polach przed UG maxem i po nie ma żadnej różnicy, ile było składników tyle jest. Więcej nie zdecyduję się na te eksperymenty gdyż wolę kupił Wapno, zasiać poplon i dołozyć do nawozów niż inwestować w niewiarygodne środki

#515 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:38

Użyzniacz Glebowy Zastanawia mnie dlaczego pod tym użyźniaczem kieszeni nie widać nazwisk osób - najlepiej pracowników naukowych , których w miarę miarodajna opinia mogła by "skusić" klienta do skorzystania . Bo takie historie , że produkt był np. badany przez powiedzmy jakiś instytut to nic nie wnoszą . Ja także mogę się zarekomendować opinią z własnym potencjalnym produktem , który przebył ścieżkę po różnego rodzaju instytucjach prowadzących badania , ale skoro nikt mnie nie wspiera w wynikach swoim tytułem - to co mi po nich ? Jak pisałem użyźniacz , ale tylko dla producenta środka .

#516 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:44

Użyzniacz Glebowy Możesz wody nalać i powiedzieć że to super użyźniacz :P Nie poznasz się co jest w środku. A po 2 te ceny UG to troche przegięcie

#517 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 maj 2012 - 07:12

Użyzniacz Glebowy IHAR-Bonin prowadził doświadczenia polowe i wnioski przedstawiał w prasie fachowej,i się pod tym podpisał jako instytut.

#518 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:52

Użyzniacz Glebowy To mnie właśnie zastanawia , cóż to za paradoks , że instytucja widnieje na "afiszu" , a jak szukać konkretnych osób z imienia i nazwiska - to takich nie uświadczysz . Hmm , taka odpowiedzialność to już nie przelewki , a tak państwowy organ krzywdy nie da sobie zrobić . Może jednak się mylę ... .

#519 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 maj 2012 - 18:55

Użyzniacz Glebowy

to teraz jak ktoś w tym temacie bogusiowi d*py nie liże to jego posty usuwacie? żal moderatorowie żalk, widać boguś dużo płaci i mocno was za gardło trzyma że nawet nie chce odpowiedzieć na pytanie które sam zadał w dodatku zgodnie z prawem powinien na nie odpowiedzieć, cóż zapewne ma coś do ukrycie
@sydnej chodzi mi o to że jak ty napisałeś że u ciebie działa to ok, a powinieneś
[/indent]

bo dlaczego od bushmasterai boguś chciał o te dane a ty nie musisz? jedyne właściwe wnioski to to że ug-**** działa? a patrząc na ten temat to na Agro**** tylko taka opcja istnieje, albo działa albo ... działa a jak zadajesz niewygodne pytania to post się wypierdzieli a znając życie to warzywko ma bana ;[

Od jakiegoś pół roku to to forum zeszło niżej niż na psy w galerii syf typu wbity szpadel i worek nawozu co się "chciałem nim pochwalić" na forum jak nie piszesz jak ci karzą to wypier... albo posty wypier, a czat to z ekspertami choć nie wiem kuwa czego nie nazwali ich normalnie handlowcami

Kombajnista

[/indent]

bo wiesz na radzie to masz post bez sensu

Jeżeli jesteś tak bardzo anty to przynajmniej odpisuj kulturalnie a nie chamsko. @BOGDAN wypowiada się bardzo kulturalnie, a Ci którzy sa przeciw zachowują odpowiadają chamstwem a nie kulturą.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 maj 2012 - 20:52

Użyzniacz Glebowy @skott11-jeżeli instytucja robi badania to jakim nazwiskiem ma się podpisać,jak nie nazwą instytucji?chyba nawet bardziej wiarygodne opracowanie niż jakiegoś docenta który by mógł być zależny kieszeniom od producenta specyfiku,raczej wszystkich w instytucie za kieszeń nikt trzymać nie będzie.
to akurat nie jest powód do podejrzliwości.