Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#421 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 17:09

Użyzniacz Glebowy ja w tym roku takze bede uzywal Ugmax...w zeszlym roku stosowalem pierwszy raz na pocieta slome z jeczmienia ..teraz na tym polu rosnie pszenica jara a jest to kawalem 3ha i polowa jest pryskana a polowa nie ..i widac kosmiczne roznice..tam gdzie stosowane zboze zdrowsze klos grubszy,w tym roku tez zastosuje juz na wiekszej powieszchni,,najlepiej kto nie dowierza niech tylk na strt kupi jedna butelke na prube

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 05:30
  •  

#422 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 lipiec 2011 - 18:35

Użyzniacz Glebowy no qwa... ja stosuje 3 rok na polowie pola i roznicy nie widac....

#423 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 18:41

Użyzniacz Glebowy to dziwne ...a jak ziemie uprawiasz to jest Zyzniejsza??bo ja zauwazylem ze jest

#424 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 lipiec 2011 - 21:06

Użyzniacz Glebowy

no qwa... ja stosuje 3 rok na polowie pola i roznicy nie widac....

Więc w takim wypadku należy pogratulować że glebę utrzymujesz w takim stanie że takie preparaty są zbędne ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#425 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 22:33

Użyzniacz Glebowy Jeśli sie nie myle to to pole na gnojowicy uprawiane to co tam ma brakować

#426 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 lipiec 2011 - 09:24

Użyzniacz Glebowy dodaję UG MAX do gnojowicy i razem wylewam na pole. Różnicy nie ma żadnej!

na 17m3 gnojowicy gestej tucznikowej wlewam 1,2l UG MAX i to rozlewam na 1ha ziemi

#427 Share BOGDAN01

BOGDAN01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 10:18

Użyzniacz Glebowy

Też spróbuje UGmax. Pod jęczmień zaraz po żniwach :) Jak sądzicie dobre rozwiazanie będzie po ciętej słomie z pszenżyta na to obornik i UG max i zaraz za tym pług. na hektar wydam te 130 zł tak czytam to powinno pomóc B)

Najlepsze rezultaty przemiany masy organicznej w materię organiczną daje płytkie wymieszanie jej z glebą, gdyż do prawidłowego procesu przemiany niezbędny jest dostęp powietrza, stąd głęboka orka nie jest najlepszym rozwiązaniem.

HubertOjdana, zadzwoń do firmy i spróbujcie ustalić przyczynę.

#428 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 10:34

Użyzniacz Glebowy dziwne jest to ze stosujecie a mowicie ze nie ma zadnego efektu..

#429 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 16:27

Użyzniacz Glebowy na ten rok tez wlasnie dzis zakupilem ug max

#430 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 16:31

Użyzniacz Glebowy I co daje coś ten UG MAX bo my też zastanawiamy sie czy go nie zastosować albo samego mocznika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 18:07

Użyzniacz Glebowy krotko mowiac poprawia zyznosc ziemi..zauwazalne jest to juz przy samej uprawie..a pozniej ze zboze lepiej wschodzi lepiej sie krzewi..

#432 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2011 - 07:18

Użyzniacz Glebowy Baniak 5L UGmaxu lezy u mnie juz 3 rok. Czy nada sie do zastosowania po tak długim lezakowaniu ?

#433 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 10:19

Użyzniacz Glebowy to zależy jaki jest zapach po otwarciu-najlepiej porównać ze świeżym-zapach,kolor i konsystencje-ponoć jak powietrza nie dostał to może dłużej poleżeć jak termin ważności.szkoda że tak długo go trzymałeś,mogłeś drugiego roku chociaż na obornik wylać-aż takiej straty by nie było-to trochę kasy jednak jest.

#434 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 lipiec 2011 - 10:48

Użyzniacz Glebowy od 2 zaczeliśmy się bardziej przyglądać temu co się dzieje w polu.
z ciekawości zastosowaliśmy UGmaxa, do tego na jednym kawałku pola udało się nam zwapnować, efekty w plonie i jakości ziarna są znaczne.
Co było tego przyczyną? wydaje mi się, że na pewno kilka czynników.
Ph podskoczyło nam z 5.2 w roku ubiegłym do 5.8 teraz.
Daliśmy znacznie mniej azotu niż w roku obiegłym bo tylko 100kg/ha a plon był 7.15 i 6.75 na dwóch fragmentach pola co dla mnie najciekawsze przy tegorocznej szuszy wyrównanie jęczmienia było na poziomie 92 i 87%.
Pewnie w jakimś stopniu przyczyniło się stanowisko - w zeszłym roku na tym polu mieliśmy rzepak.

Za kilka dni skończę zbiór z tego pola - zostało tam jeszcze 6ha pszenicy to będę mógł w pełni określić co i jak, zobaczymy później jak będzie wyglądała orka na tym polu.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#435 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 13:10

Użyzniacz Glebowy Za kilka dni skończę zbiór z tego pola - zostało tam jeszcze 6ha pszenicy to będę mógł w pełni określić co i jak, zobaczymy później jak będzie wyglądała orka na tym polu.
CZEKAM NA RELACJE

#436 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 sierpień 2011 - 07:51

Użyzniacz Glebowy na relację z orki jeszcze musimy poczekać,
co do pszenicy z tego pola - ziarno bardzo ładne, grube i równe.
Plon w okolicy 8t/ha, piszę w okolicy ponieważ wszystko szło na magazyn więc nie było dokładnie zważone. Parametry pszenicy będą za kilka dni.
Nie wątpliwie na tym polu mieliśmy najlepsze zboża.

Pytanie, które dalej jest otwarte co było tego przyczyną?
1. stanowisko po rzepaku?
2. wapnowanie?
3. organizmy?

w tym roku poprawiamy PH na wszystkich polach - powoli już zwożą nam wapno, będziemy obserwować pola pod względem różnic jakie występują

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#437 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 październik 2011 - 12:21

Użyzniacz Glebowy witajcie. mam do Was małe pytanie, otóż przygotowuję już pole pod wysiew buraków za rok. ( podam już zabiegi jakie wykonałem)

w tym roku ściernisko zostało powapnowane wapnem magnezowym następnie została zasiana gorczyca, niedawno ją ściąłem sieczkarnią i zastosowałem oprysk dursban na pędraki i przyorałem to wszystko na głębokość około 30 do 35 cm. teraz wyrównałem pole i to chyba wszystkie zabiegi jakie wykonałem. I teraz właśnie rodzi się pytanie, bo chcę wdrożyć stosowanie UG maxa. Jeśli możecie to odpowiedzcie mi: czy jak zastosuje ten ugmax w dawce 0,9l/ha przed siewem buraków to czy jakieś będą widoczne efekty w plonie buraka?? czy coś w 1 roku to da?? z góry dzięki za pomoc.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#438 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 31 październik 2011 - 13:55

Użyzniacz Glebowy Moje stanowisko co do UG-max jest takie:
Przectawiciel z firmy agrocentrum osobiście mi odradził stosowanie UG-max tz. gra nie warta świeczki kosty dość duże a efekt mizerny a swoją opinię wystawił na podstawie rolników którym się mówiło że efekty są po 2 latach a jak już mineło 2 to powiedziano im że muszą stosować jeszcze kolejne dwa więć raczej bym sobie odpuścił przed sianiem buraków
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#439 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 październik 2011 - 13:57

Użyzniacz Glebowy a ja czytałem że przed siewem można dać 0,6 l/ha i jak zejdą 0,3 l/ha

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 07 listopad 2011 - 09:21

Użyzniacz Glebowy szkoda, że przed przyoraniem gorczycy nie dałeś Ug-maxa 0.6l a na wiosnę przed uprawą resztę dawki - tak jest to zalecane. Teraz to tak jak mówisz przed uprawą daj 0.6l a jak będą miały ok 10cm to daj resztę dawki. Pamiętaj żeby było pochmurno a najlepiej w czasie deszczu.
-----