Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#401 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 maj 2011 - 22:59

Użyzniacz Glebowy piaseczki-erozja nieunikniona.całą noc może padać a po południu ziemniaka się kopie.

helikopter dobry-rotorem by roztrzepał,pewnie kosztowna sprawa :(

te mieszanki to plon główny-przez cały okres wegetacji dużo tego narośnie,jako poplon po warzywach-cienko to widzę,a po zbożach u nas też nieciekawie,późno są.

z braku laku(czyt."gnoju")inaczej kombinuję,nawet kosztem jakichś hektarów na których nie zbieram plonu-ale to procentuje w inny sposób.

za dużo nie mogę zbierać-bo tylko problemy:ze sprzedażą,ludźmi do zbioru,magazynami.

wiecie jaki jest najlepszy kombajn :mulczer+brona talerzowa :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 15:09
  •  

#402 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 28 maj 2011 - 17:57

Użyzniacz Glebowy

to muszę, przyznać, że płyciutko uprawiasz :unsure:
jeździsz na ciśnieniu 1,2 czy 0,8 bara czy też jeszcze niższym?
z tym zachwaszczeniem to dziwna sprawa bo z kim bym nie rozmawiał to przyznaje się że po 2 do 4 lat następuje wzrost zachwaszczenia, który następnie znacząco spada, co obecnie obserwuję u siebie :)
siejesz jakieś okopowe czy tylko zboża?

Akurat na tej działce głębiej nie trzeba.
I co ważne talerz z wałem na tyle.

Do grubera i talerzówki jest zazwyczaj zapięty JCB fastrack 7270.
Jego specyficzna konstrukcja pozwala na jazdę w talerzu z prędkością do 20km/h. New holland tg 280 nie ma polotu do niego z przyczepioną tą samą maszyną.

Zachwaszczenie rośnie, prawda, ale przy monokulturze. W płodozmianie nie ma szansy na wzrost.

Czy sieję okopowe? Tak.

Poza tym, bezorkowo idzie rzepak, zboża, buraki i kukurydza.

#403 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 29 maj 2011 - 18:45

Użyzniacz Glebowy Wracając jeszcze do ug maxa oglądając aktualną reklame tego środka na forum przypomniała mi się jedna z podstawowych zasad reklamy a mianowicie jeśli nie masz nic ciekawego do zaoferowania, produkt jest słaby to niech zareklamuje go albo chociaż niech w tle będzie widoczna jakaś ładna skąpo ubrana kobieta i produk powinien pójść B)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 29 maj 2011 - 19:02

Użyzniacz Glebowy Sympatyczna.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#405 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 29 maj 2011 - 19:18

Użyzniacz Glebowy @piotrek-takie reklamy z sympatycznymi skromnie ubranymi panienkami to bardzo wiele środków już ma-te skuteczne też.

#406 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2011 - 11:35

Użyzniacz Glebowy

Poza tym, bezorkowo idzie rzepak, zboża, buraki i kukurydza.

no to tak jak u mnie, ale mimo to zauważyłem u siebie i znajomych oraz na wszelkiego rodzaju konferencjach i spotkaniach, że pierwszych latach zachwaszczenie rośnie, możliwe że u ciebie nie miało już jak wzrosnąć ;) bo innej opcji nie widzę, lub też nie sprawdzałeś dokładnie wzrostu zachwaszczenia na mkw

#407 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 01 czerwiec 2011 - 10:46

Użyzniacz Glebowy A stosował ktoś użyźniacz "Rosahumus"?? Daje się od 3 - 6 kg /ha cena kilograma ok 60zł . Działa już w pierwszym roku stosowania
-----

#408 Share MaxMayerT

MaxMayerT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 07:50

Użyzniacz Glebowy Przepraszam że odświeżam temat ale czy ktoś stosował z was na jesień Ugmax a na wiosnę EM i czy te 2 urzyżniacze można łączyć razem ???

#409 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 03 lipiec 2011 - 07:48

Użyzniacz Glebowy witam to,jak wynika z waszych wypowiedzi,to lepiej stosowac wapno i shelaty zamiast ugmax

#410 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 10:18

Użyzniacz Glebowy Raczej lepiej poprawić całą agrotechnike oczywiście regulując również pH.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 12:17

Użyzniacz Glebowy rami-http://www.agrofoto.pl/forum/topic/39139-em-naturalnie-aktywny/page__pid__738127__st__260 wejdz na tę strone i poczytaj zwłaszcza kilka ostatnich gdzie są zdjęcia i ciekawy filmik i moje uwagi nt ugimaxa,bo nie chce mi się znowu od początku pisać.W kazdym badż razie twardo będę na scierń stosowac ugimax i przedsiewnie w tym roku Dlatego tak bo dopiero pierwszy raz,a ph gleby i zasobność w skł pokarmowe mam dobrą na polach.

#412 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:37

Użyzniacz Glebowy a mi sie wydaje że to całe UG Max to to samo co EKOSŁOMA i podejrzewam że ma takim sam skład, azotu 15% tego tyle i tamtego tyle ;)

#413 Share BOGDAN01

BOGDAN01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 08:55

Użyzniacz Glebowy

witam to,jak wynika z waszych wypowiedzi,to lepiej stosowac wapno i shelaty zamiast ugmax

Wymienione preparaty, mimo podobnego celu mają inny sposób działania i należy je rozpatrywać pod względem potrzeb wynikających z konkretnej sytuacji.
Wapno podnosi pH gleby, co wpływa na poprawę warunków życia glebowego oraz zachodzących w niej procesów.
Natomiast wymieniony UGmax uzupełnia mikroorganizmy niezbędne w procesie przemiany resztek pożniwnych w próchnicę.

koniu - ekosłoma o której piszesz jest preparatem mineralnym czy biologicznym?

#414 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 11:55

Użyzniacz Glebowy Tylko że te mikroorganizmy są w glebie i potrafią się namnażać bez problemu. Tylko do tego potrzebuja odpowiednich warunków m. in. pożywienia

#415 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 14:41

Użyzniacz Glebowy Ekosłoma jest środkiem do szybkiej mineralizacji resztek pożniwnych a porównująć sklad chemiczny innych odżywek EKOSOL to nie ma wielkiej różnicy w składzie procentowym i tak myśle że to UG ma ten sam skład co EKOsłoma :) ale czy tak jest napewno to nie mam pojęcia :)

#416 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 16:23

Użyzniacz Glebowy @koniu-właśnie że się mylisz-ekosłoma czy inne ekosole to są nawozy co zawierają NPK i mikro-UG jest preparatem zawierającym kultury bakterii glebowych.bakterie są w glebie-jak już ktoś wyżej pisał trzeba je tylko karmić,zgoda-tylko pamiętajmy o tym że w glebie są również bakterie niepożądane,które konkurują z pożytecznymi i zabierają im pokarm,stosując UG lub inne tego typu preparaty zwiększamy ilość pożytecznych,jakby powoli likwidując te złe.przywracamy równowagę.co ciekawe niepożądane bakterie w złym ph i przy małej ilości próchnicy czują się bardzo dobrze,a pożyteczne giną.

#417 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 18:44

Użyzniacz Glebowy rozumiem, ale nadal jakoś nie jestem do tego UG przekonany :) nie muwie że to nie działa itp, w sumie musiałbym spróbować na jakimś polu, ale nie wierzę w to że tam gdzie jakieś mokradła zawsze były to po UG nie ma tego problemu, a co z iłami i glinami? :D

Edytowany przez koniu, 04 lipiec 2011 - 18:46.

#418 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 19:31

Użyzniacz Glebowy mokradła-tam gdzie woda spływa,to spływa i nic na to nie ma(chyba żeby staw wykopać),gliny(mam takie kleksy)to się lepiej wyrabiają,lżej.

nie będzie widać gołym okiem po miesiącu-niestety to potrzebuje czasu.

niestety żeby się przekonać trzeba spróbować,na niewielkim areale-to wtedy koszty nie takie olbrzymie.

działać to działa-tylko cudów-jak niektórzy opisywali niesamowitych,ileś tam krotnych zwyżek polonu nie ma co oczekiwać-bądźmy realistami,ale kalkulacja jest.

#419 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 22:58

Użyzniacz Glebowy Też spróbuje UGmax. Pod jęczmień zaraz po żniwach :) Jak sądzicie dobre rozwiazanie będzie po ciętej słomie z pszenżyta na to obornik i UG max i zaraz za tym pług. na hektar wydam te 130 zł tak czytam to powinno pomóc B)
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 16:45

Użyzniacz Glebowy UrsusCzesio ---Ja będę stosować na rzepaczysko - oprysk i talerzówka-pierwsza dawka, bo pierwszy raz a potem druga dawka bezpośrednio przed siewem pszenicy.Najlepiej zadzwoń do firmy BOGDAN i tam powiedzą w jakiej kolejności to zrobić.A ile dajesz teraz ugmaxa na ha?