Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 16:16

Użyzniacz Glebowy zajmowalem sie kiedys EM na uczelni w warunkach szklarniowych i dziala fantastycznie, dziala to tak ze przyspiesza mineralizacje resztek pozniwnych i substancji wprowadzonych do gleby, sa to rozne mikroorganizmy z roznyc stref klimatycznych i roznych szczepow ( i dlatego przewaznie trzeba powtarzac co roku bo czesc przez zime ginie...) jedne organizmy przerabjaja np slome na zwiazki wegla to co zostanie jest przerabiane przez nastepne na zwiazki prostrze itd. az do form dostepnych dla roslin, ponoc EM jest najlepsze a bogdan kiedys pracowal dla em i po jakims czasie otworzyl wlasna firme...kumpel sie bawi EM i Bogdanem(UG) i mowi ze jest roznica w ilosci i jakosc ale nie pamietam szczegolow, oczywiscie efekty po pierwszym zastosowaniu sa slabe ale w szklarni rosliny byly dorodniejsze, wyzsze(pszenica) i bez zgozela podstawy zdbla, duzo lepsze wschody( oczywiscie nie zaprawialismy nasion aby sprawdzic jak dziala na zgozel)postaram sie wrzucic fotki

Galeria > Pola i uprawy > Inne tu powinny byc fotki o ile szefostwo zaakceptuje:)
serdecznie pozdrawiam
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 15:32
  •  

#22 Share StoproKuptel

StoproKuptel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 październik 2007 - 21:19

Użyzniacz Glebowy Terz zastosuje za rok,zobaczymy co tam będzie z tego jest to zawsze jakiś taki wspomagacz.Z tego co przeczytałem to ułatwia wzrost roślin i poprawia rozkład resztek pożniwnych.
1506450574f009e

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 październik 2007 - 21:31

Użyzniacz Glebowy

zajmowalem sie kiedys EM na uczelni w warunkach szklarniowych i dziala fantastycznie, dziala to tak ze przyspiesza mineralizacje resztek pozniwnych i substancji wprowadzonych do gleby, sa to rozne mikroorganizmy z roznyc stref klimatycznych i roznych szczepow ( i dlatego przewaznie trzeba powtarzac co roku bo czesc przez zime ginie...) jedne organizmy przerabjaja np slome na zwiazki wegla to co zostanie jest przerabiane przez nastepne na zwiazki prostrze itd. az do form dostepnych dla roslin, ponoc EM jest najlepsze a bogdan kiedys pracowal dla em i po jakims czasie otworzyl wlasna firme...kumpel sie bawi EM i Bogdanem(UG) i mowi ze jest roznica w ilosci i jakosc ale nie pamietam szczegolow, oczywiscie efekty po pierwszym zastosowaniu sa slabe ale w szklarni rosliny byly dorodniejsze, wyzsze(pszenica) i bez zgozela podstawy zdbla, duzo lepsze wschody( oczywiscie nie zaprawialismy nasion aby sprawdzic jak dziala na zgozel)postaram sie wrzucic fotki

Galeria > Pola i uprawy > Inne tu powinny byc fotki o ile szefostwo zaakceptuje:)
serdecznie pozdrawiam

Stosowałem EM w tamtym roku i plony moze i były trochę wyższe, ale przenżyto to takie mi wyrosło że miałem ze 2 razy więcej słomy niż kiedykolwiek z tych 3 ha miałem a sieje tam od lat przenżyto, ale oczywiście ojcu nie chciało więcej sie pryskać a bardziej stosowałem te EM w oborze pryskając, dolałem 1 l na 1000 l do wody do picia dla bydła, no i duże ilości doelwałem do zbiorników z gnojówką i w deszcze polewalem gnój na płycie, podobno w gnojówce dalej się mnożą nie wiem ile w tym prawdy ale gnjówka miała przyjemny nawet :P zapach jak rozlewałem, a gnój jak ruszyłem pryzme to też inaczej pachniał.
Kupowałem EM farming i sam chodowałem pleśń i zapach był to chyba dobrze chodowałem nie wiem, chyba w tym roku na wiosnę znowu zamówie.
Fenol zajmowałeś się na uczelni EM czy można łączyć i w jednym oprysku dać EM i oprysk na chwasty w zborzu, lub pryskać razem z nawozami?

#24 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 11:25

Użyzniacz Glebowy taraz jest nowy Użyżniacz glebowy UG max kosztuje 117 zł 0,9l i to jest dawka na 1 ha w ciągu roku,

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 11:27

Użyzniacz Glebowy

taraz jest nowy Użyżniacz glebowy UG max kosztuje 117 zł 0,9l i to jest dawka na 1 ha w ciągu roku,

Kto zna jakieś dodatki do obornika żeby szybciej się masował na płycie? W tamtym roku stosowałem EM

#26 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 19:41

Użyzniacz Glebowy Koledzy EM to efektywne mikroorganizmy nie mylić z użyźniaczem glebowym jest jeszcze biojodis i płynna próchnica chętnie dołączę się do dyskusji EM-y i płynną próchnicę stosuję od dwóch lat i mam pewne spostrzeżenia. A do tego jeszcze stymulatory wzrostu. Temat jak rzeka od Tatr do Gdańska Zaczynamy?

#27 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 22:16

Użyzniacz Glebowy a gdzie można kupić ten EM i ile się go stosuje na ha???

przez 3 lata stosowałem UG i efekt był następujący:
po dwóch latach stosowania na jednym kawałku po żniwach na słomę po zimowej orce w miejscu gdzie zawsze były problemy z przejechaniem trzeciego roku uprawiłem bez problemu - więc myślę że jakiś efekt ten UG daje
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#28 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 30 styczeń 2008 - 13:32

Użyzniacz Glebowy Ja pryskałem Ekosłomą, cena 80 zł za 20 litrów. Efekty tego są takie że zboże nie ma tyle chorób
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#29 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 01 luty 2008 - 03:21

Użyzniacz Glebowy Ferdek07
nic nie wiem na temat możliwości mieszania ostatecznie to też organizmy i moga "paść":D.EM to własciwie zamkniety rozdział mojej działalności naukowej:) ale postaram sie zdobyc troche newsow
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2008 - 07:46

Użyzniacz Glebowy

Ferdek07
nic nie wiem na temat możliwości mieszania ostatecznie to też organizmy i moga "paść":D.EM to własciwie zamkniety rozdział mojej działalności naukowej:) ale postaram sie zdobyc troche newsow

Pryskałem po ściernisku opryskiwaczem 300 l tak żeby na ha wyszło z 5 l EM, ale to troche pracochłone, i w ODR radzili aby dolewac do gnojówki i polewac obornik bo tam się podobno rozmnażają, efekt tego taki że przynajmniej rozlewana gnojówka nie śmierdzi, ale chyba zauważalne rezultaty to po oprysku były bo gnojówki i gnoju za równomiernie nie dałem,

EM kumpel kupował przez ODR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 luty 2008 - 09:20

Użyzniacz Glebowy Koledzy trochę o EM-ach
EM to efektywne mikoorganizmy czyli wyselekcjonowane szczepy bakteri.
Technologia pochodzi z Japonii. W literaturze dystrybutora w Polsce można przeczytać o stosowaniu w Japonii, Holandi, Niemczech oraz rozpowszechnianiu się zastosowań w Polsce. Nie spotkałem opracowań opublikowanych przez któryś z Polskich Instytutów.
Znam pozytywne opinie dużego producenta ziemniaka /80ha/ i dużego hodowcy bydła /300szt/. Byłem też na targach zdrowej żywności w Rzeszowie gdzie przy pawilonie dystrybutora bardzo pochlebnie wypowiadali się producenci zdrowych warzyw. EM-y to nie chemia dlatego im one pasują.
Pod Płockiem jest nas kilku co od dwuch lat /2008 będzie trzeci/ stosujemy EM-y w takich uprawach jak buraki cukrowe, rzepak, pszenica ozima,trochę ziemniaka wczesnego. Dopracowaliśmy technologię stosowania czyli aplikatory na ciągnikach z przodu a z tyłu agregat upawowy /wiosna/, gruber /upawa pożniwna/, pług /orka przedsiewna/ oraz opryskiwacze /na rośliny podczas wegetacji/. Dla nas już widoczne efkty to lepsza struktura gleby. Mamy też własną mnożarkę do EM-ów. Nie mogę podawać adresów dystrybutorów bez upoważnienia. Koledzy uważajcie na handlowców takich co to tylko sprzedać a chłop niech się martwi właściwe szczepienie EM-ów do gleby jest trochę trudne. Mój zestaw do aplikacji EM-ów /dwie fotki/ są w AF - galeria - maszyny i urządzenia - wynalazki i udoskonalenia.http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1198943470/gallery_4513_44_291751.jpg
Dla mnie to ciekawy temat jeżeli będą chętni to możemy wymieniać doświadczenia.

#32 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 18 luty 2008 - 20:06

Użyzniacz Glebowy A używał ktoś Ekosłomy? Jakie efekty? jaki koszt na ha? Bo urzyźniacz Bogdan wychodzi teraz kolo 120PLN na ha

#33 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 luty 2008 - 20:49

Użyzniacz Glebowy napiszcie kiedy nalezy stosowac ten UG
czy mozna tego uzywac teraz przed siewem jarych?

#34 Share Jarek1988

Jarek1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 luty 2008 - 21:08

Użyzniacz Glebowy ja tez zacząłem stosować w tym roku UG pod rzepak. Tak UG mozna stosowac w dwóch zabiegach jesiennym i Wiosennym.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2008 - 21:17

Użyzniacz Glebowy zastosowałem ten Użyźniacz glebowy i korzyści były z tego takie że po opryskaniu tym UG zmniejszyłem dawkę azotu o 15kG/ha w czystym składniku oraz potasu i fosforu o około 20kG/ha w czystym składniku i plony były identycznie a nawet lekko na większe jednak koszt oprysku w moim gospodarstwie to ponad 10 tys zł. ale w nawozach się zwróciło więc chyba działa.

#36 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 luty 2008 - 22:13

Użyzniacz Glebowy czyli jak mam zaorane to wystraczy na kilka dni przed siewem popryskac a pozniej mozna juz siac? i na poczatek sprobowac na malym kawalku czy od razu na calosc?

#37 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 luty 2008 - 22:36

Użyzniacz Glebowy Stosuję UGMax od wiosny 2007 (pod jęczmień). Była straszna susza, a jęczmień i tak przyzwoicie zaplonował. Nie było jednak widać "na oko" znaczącej różnicy w stosunku do kontroli. Po zbiorze jęczmienia wybrałem się z saperką na ściernisko. Po słomie będącej przedplonem pszenicy zostały tylko znacznie twardsze i grubsze międzywęźla. Czyli, żę przyspieszyło rozkład słomy. Jesienią 2007 opryskałem prawie cały areał pod oziminy i pod gorczycę na poplon. Zobaczymy na żniwa, jakie będą efekty.
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#38 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 28 luty 2008 - 11:21

Użyzniacz Glebowy Jak myślicie czy opłaca się zastosować Efektywne Mikroorganizmy w 1 roku uprawy agrestu.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#39 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 luty 2008 - 11:28

Użyzniacz Glebowy Dodaje ktoś EM do gnojowicy dozbiorników zauwazył ktoś jakieś tego efekty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Skofo

Skofo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :-)

Napisany 30 kwiecień 2008 - 14:00

Użyzniacz Glebowy Może ktoś napisać jak sie stosuje ten UG Max. Co gdzie i kiedy :-)
z góry dzięki

Ursus 1893 - 26.04.2011 Rest in Peace :( [*]

U mojego teścia hektarów dwadzieścia cztery konie w pługu do cholery długu :P