Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 16:28

Użyzniacz Glebowy Czyli roczne na 1ha dajesz razem 1,5 l?

I po dwóch takich 'cyklach' widzisz różnicę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 09:41
  •  

#362 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 17:17

Użyzniacz Glebowy tak widze roznice i mam nadzieje ze bedzie jeszcze lepiej bo narazie nie mam zamiaru z tego srodka rezygnowac,,spełnił moje oczekiwania...teraz zobaczymy jak bedzie z plonowaniem..tam gdzie pryskałem zasialem pszenice Jarą

#363 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 17:56

Użyzniacz Glebowy Kolego Kombajnista84 jeżeli dobrze pamiętam to w zeszłym roku po UG siałeś gorczycę napisz proszę jak Ci się udała.

#364 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:02

Użyzniacz Glebowy tak dokladnie z grczyca Bylo kiepsko bo stalo sie to samo co z rzepakami przyszly takie deszcze i ubilo taka skorupe ze masakra ze ciezko sie bylo jej wybic..ale moge stwierdzic ze tam gdzie było pryskane to wyszła lepiej niz tam gdzie nie było pryskane

#365 Share bambeeras

bambeeras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 07 kwiecień 2011 - 08:10

Użyzniacz Glebowy kombajnista84 w samym składzie nie ma żadnego "chwytu" bakterie tam na pewno są, jak i we wielu innych temu podobnych preparatach. Nawet średnia ilość bakterii w 1litrze preparatu jest podobna jak w innych, z tym że cena np EMA waha się od 6-7zł/l( dawka 20l/ha=120-140zł/ha), cena biohumusa, jest podobna jak EMA, cena UGmax około 140zł/l (dawka 2x0,6=1,2l, czyli 168zł/ha). Cena podobna, lecz ilość szczepów bakterii????? sam sobie odpowiedz. jeśli przedstawiciel komuś wmówił że to superkoncentrat i bakterii jest w nim 20razy więcej niż w innych produktach, to pytanko moje: jak z organizmów żywych zrobić koncentrat? to tak samo jak do samochodu wpuścić nie 5 a 50 osób...

Żeby nikt się nie czuł urażony moimi wypowiedziami. Nie próbuje w żaden sposób nikogo odciągać od swoich przekonań, próbuje znaleźć środek, na tyle dobry, że inwestycja w niego opłaci się i pomoże w przywróceniu potencjału produkcyjnego ziemi.

#366 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 14:17

Użyzniacz Glebowy Pamiętacie czy nie ,ale pod rośliny motylkowe uprawiane pierwszy raz na danym stanowisku używa się Nitraginy aby zaszczepić glebe w AZOTOBAKTER.Nie miałam okazji widzieć jak ta Nitragina wyglada,ale poszperac w necie i sprawa jasna podobnie jak z tym UGmaxem.znajomy stosuje i zadowolony,ja zaczynam.Pachnie drożdzami czy czymś tam podobnym,dawka 1,2l/ha rocznie to na gleby mocno zdegradowane,a tak to się stosuje 0,9l/ha.Przy zażywaniu atybiotyku lekarz też przepisuje pałeczki kwasu mlekowego ,które namnażają się w żoładku a zazywa sie je w formia tabletki lub rozpuszczony w małej ilości płynu

#367 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:28

Użyzniacz Glebowy Nitragina do kupienia w Wałczu. Niedawno dzwoniłem i pytałem i wychodzi ok 35zł na ha + przesyłka pocztowa.

#368 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:41

Użyzniacz Glebowy ja miałem zaszczepione w glebie EMA-to nitragina już niekoniecznie potrzebna-łubin rósł jak szalony,a wcześniej na tym polu nikt go nie pamiętał,wątpię żeby tam w glebie żyły kilkadziesiąt lat,bakterie bez żywiciela,jakieś szczepy tych bakterii są w EMA.

#369 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:05

Użyzniacz Glebowy Powiem krótko EM(firmy Grenland)wygrywa z UG max.Stosowałem obydwa.Najważniejsze to przestrzegać warunków stosowania unikać słońca w czasie zabiegu najlepiej jak deszczyk złapie nas w polu pod koniec zabiegu i pogoda parna.

#370 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:08

Użyzniacz Glebowy kolejny bardzo merytoryczny post, coś jest lepsze bo jest lepsze :) albo coś jest lepsze bo ja tak mówię.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share bambeeras

bambeeras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:32

Użyzniacz Glebowy Panie yacenty kolega marian7k powiedział że stosował oby dwa. Stwierdził który lepszy, po efektach jakie wynikły ze stosowania, a nie na podstawie ulotek od przedstawiciela. Myślę, że właśnie opinie takich ludzi, co stosowali i porównywali, a nie gdzieś tam słyszeli są niezwykle cenne. Sam skupiam się nad produktami firmy Probiotics, która to produkuje szeroką gamę preparatów zawierających EM. Na początek (myślę że w tym tygodniu jeszcze) planuję zakup preparatów do oprysków wewnątrz chlewni, oraz do mieszania z gnojówką i obornikiem. Jeśli efekt będzie taki jak w opisach, nie tylko firmy, ale także użytkowników tych preparatów, to na jesieni zamiast z mocznikiem to z EM na resztki pożniwne będę wjeżdżał.

#372 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 22 maj 2011 - 09:46

Użyzniacz Glebowy a ja po zniwach znow bede pryskał Ug maxem

#373 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 24 maj 2011 - 18:37

Użyzniacz Glebowy Jak działają bakterie?

A no po pierwsze to muszą one być - w glebie macie ich pod dostatkiem za darmo. Gleba nie jest środowiskiem jałowym.
Po drugie muszą mieć co żreć - słoma.
Po trzecie potrzebują azotu, który (uproszczając maksymalnie) przyspieszy cały proces.

A więc karmiąc regularnie bakterie słomą co roku, macie po jakimś czasie całkiem pokaźną trzódkę na swoim polu. Taka hodowla.
Nie musicie ich kupować za ciężkie pieniądze.

Ale jak ktoś ma taką potrzebę to na pewno mu nie zaszkodzi.

#374 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 maj 2011 - 19:30

Użyzniacz Glebowy tylko trzeba również pamiętać o tym że zakwaszone lub kwaśne gleby powodują ginięcie bakterii,żeby odkwasić dajemy wapno-drugi czynnik zabijający bakterie-i tu jest sens uzupełnienia bakteriami z zewnątrz do gleby-mam rację?

#375 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 24 maj 2011 - 19:37

Użyzniacz Glebowy Każda gleba ma optymalne dla siebie pH i w tym pH bakterie czują się dobrze. Tak było i jest.
Oczywiście jak na klasie IV lub V zrobisz pH 7,5 w jeden rok to zabijesz wszystko łącznie z perzem.

W dobrze "wyregulowanej" glebie nic złego bakteriom nie będzie się działo.
Musisz im tylko dostarczać pożywkę.

A jeśli ktoś wierzy, że dzięki cudownym wynalazkom będzie na V klasie gleby zbierał 7 ton pszenicy bez nawożenia to niech zmieni branżę.

Edytowany przez NAMOOR, 24 maj 2011 - 19:40.

#376 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 24 maj 2011 - 22:14

Użyzniacz Glebowy Mądrze kolega pisze, bakterie były, są i będą, koncerny wydają duże pieniądze żeby wytworzyć potrzebę zakupu produktów, które często są zupełnie do niczego potrzebne.

Edytowany przez piotrek10, 24 maj 2011 - 22:16.

#377 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 25 maj 2011 - 07:37

Użyzniacz Glebowy jeśli ziemia jest w dobrej kulturze to nie potrzebuje UG i EM i innych takich
bo wszystkie procesy które w niej zachodzą są na tyle wydajne ze dają sobie radę
wiec jeśli mamy prawidłowy płodozmian, siejemy poplony, prawidłowo wykonujemy zabiegi uprawowe i zbytnio nie szalejemy z agresywną chemią UG EM nie dadzą nam widocznego efektu

ale gdy uprawiamy glebę w monokulturze (w poniedziałek widziałem pole w jungu na którym rosła pszenica ozima już 16 tat, nasilenia chorób ogromne) lub nieprawidłowym zmianowaniu jakim np jest rzepak- pszenica ozima gdzie nie ma miejsca na poplon, efekty stosowanie bakterii będą widoczne

EM sprawdza się w oborach i to jest najłatwiej sprawdzić bo po miesiącu czarna pleśń zmiana kolor na biały a uciążliwy odór znika, cielęta zwykle wrażliwe na mikroklimat lepiej się odchowują, a liczba kom somatycznych w mleku spada ale to widać po dłuższym okresie stosowania
a skoro działa w oborze to dział i na glebę musimy się tylko temu dokładnie przyglądać

#378 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 25 maj 2011 - 12:24

Użyzniacz Glebowy Zgadzam się w 100% z NAMOOR. Najpierw zróbmy tak by gleba była w kulturze. A żyzność spada często przez to że dajemy tylko to NPK oraz wapno i nie zwracamy uwagi na S, Mg oraz mikro. A praktycznie wszystko to jest w oborniku. Jeśli ktoś go ma to bardzo dobrze a jeśli nie to musi liczyć się z tym że musi uzupełełnić wszystkie braki a nie tylko NPK.
U mnie największym problemem są dzierżawy które często są niepewne dlatego nie inwestujemy w nie za mocno. Idzie właśnie NPK ale za to zero wapna itp dlatego na nie idzie znacznie więcej dawek siarczanu magnezu dolistnie i mimo tego plony sa nieco niższe niż na polach swoich.

Edytowany przez silva, 25 maj 2011 - 12:29.

#379 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 25 maj 2011 - 16:19

Użyzniacz Glebowy no właśnie o kulturę gleby tu chodzi a jak wiecie jest wiele sposobów zęby do niej dość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 25 maj 2011 - 16:23

Użyzniacz Glebowy Ja znam tylko jeden sposób na poprawienie stanu gleby.
Ziemi nie oszukasz.

Amen.