Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#321 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 03 luty 2011 - 22:59

Użyzniacz Glebowy No to zrób to samo doświadczenie dając EM a na drugie wapno tlenkowe za tą samą cenę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 16:30
  •  

#322 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 04 luty 2011 - 15:47

Użyzniacz Glebowy silva, jest różnica między EM, a wapnem, a mianowicie, że jedno nie ma praktycznie z drugim nic wspólnego po za tym, że poprawiają gruzełkowatosc gleby, EM'y nie zmienią odczynu gleby, no może jakieś 0,5 pH, wapno nie rozłoży obornika...
każdy stosuje co chce, ja jedno i drugie, bo muszę jak najszybciej przyprowadzic do porządku te 0,5ha, bo ziemia urodzajna. To tylko moja subiektywna opinia nt. tych produktów. Każdy robi tak jak uważa, według mnie jest dobrze tak i tak robie.

#323 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 04 luty 2011 - 16:47

Użyzniacz Glebowy Oj sorki chodziło mi o UG

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 04 luty 2011 - 22:20

Użyzniacz Glebowy ja do UG nie jestem tak przekonany jak do EM'ów, po pierwsze cena i na necie da się doszukac co siedzi w tym pojemniczku i się wie za co się płaci, a o UG zbyt ogólnikowo, no np. mnie nie przekonują... po za tym na te 0,5 ha wyszło mi 50zł inwestycja, w skali roku, gdzie za UG musiałbym zapłacic 120...

#325 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 05 luty 2011 - 08:19

Użyzniacz Glebowy Halllo Panowie mieliśmy odpowiedzieć ,w tym momencie co robimy ankietę,czy nie a nie kombinować. Każdy powinien odpowiedzieć tak czy nie. Krótkie odpowiedzi jestem za lub nie..

Edytowany przez milanreal1, 05 luty 2011 - 18:56.
orty

#326 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 luty 2011 - 09:02

Użyzniacz Glebowy

Użyźniacze glebowe to zbyt szerokie określenie by móc jednoznacznie określić ich zalety lub wady możemy mówić jedynie o konkretnym produkcie.

@west ma racje, to za szerokie pojecie :( .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#327 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 05 luty 2011 - 18:57

Użyzniacz Glebowy

ja do UG nie jestem tak przekonany jak do EM'ów, po pierwsze cena i na necie da się doszukac co siedzi w tym pojemniczku i się wie za co się płaci, a o UG zbyt ogólnikowo, no np. mnie nie przekonują... po za tym na te 0,5 ha wyszło mi 50zł inwestycja, w skali roku, gdzie za UG musiałbym zapłacic 120...

Za 120 zł masz dawkę na jeden ha, a nie tek jak piszesz na 0,5 ha. Warto wspomnieć, że za 120 zł mamy 1 litr preparatu a stosujemy go w dawce 0,6-1,2 litra na hektar. Czyli dawka na te twoje 0,5 ha kosztuje około (w zależności od stężenia i ceny preparatu) od 36zł do 72 zł.

#328 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:55

Użyzniacz Glebowy Tylko, że nie sprzedadzą mi 0,5 litra.
Na stronie UG, jest napisane, że to mieszanina mikroorganizmów i mikroelementów,
a o ile wiem nawozu się nie miesza z mikroorganizmami, min. dlatego ten UG mi nie pasi.

#329 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 05 luty 2011 - 20:26

Użyzniacz Glebowy Litr ci wystarczy na ponad hektar,,albo na wiosne do dasz nizsza dawke i wiecej oblecisz,a na resztki pozniwne sikniesz po 0,6 juz tylko wtedy

#330 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 05 luty 2011 - 21:56

Użyzniacz Glebowy no tak, ale nie mam przekonania do UG i tyle;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 05 luty 2011 - 23:19

Użyzniacz Glebowy to trzeba sprubowac,ja tez zaczolem i nie ma zamiaru skonczyc po pierwszym razie,,trzeba dac mu czasu

#332 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 luty 2011 - 01:04

Użyzniacz Glebowy ktoś wspomniał o przyżółkłej pszenicy i tej po UG że taka zielona-a pod zdjęciem wyraznie:po ilu latach po zastosowaniu pierwszego zabiegu,i nie wiadomo w jakim stopniu degradacji biologicznej była ta ziemia.

@west-ja nigdy nie zaszczepiałem nitroginą łubinu,a rośnie wspaniale,przedtem łubinu nie było na tych polach ze 40 lat,twoja gnojówka,czy gnojowica może i ok,ale nie jest ulepszaczem tylko nawozem,wyciąg z kompostu jest podłożem zaszczepionym różnymi mikro-organizmami w formie uśpionej,tak samo jak nitrogina,bakterie serowe,czy nawet te do zakiszania-na czymś muszą być,same nie przeżyją.w tej biogazowni też dodawali szczepy bakterii żeby metan uzyskać a nie tylko amoniak.

po za tym "bogdan" tego nie wymyślił jest tylko dystrybutorem.wymyślono- wyhodowano to w Japonii,wątpisz w japońską biotechnologię?

ja stosowałem jako uzupełnienie zabiegów uprawowych i widzę poprawę,więc pewnie będę dalej to robił i nie przekonasz mnie że jest to-to co twoim zdaniem.

nie chcesz stosować?nikt cię nie zmusza.

i jest to prawie ta sama bajka bo życie na ziemi opiera się właśnie na bardzo zróżnicowanych mikro-organizmach.potrzebnych rośliną jak i zwierzętom.kłopot jest wtedy gdy jest ich niedostatek lub zniszczymy je poprzez duże dawki wapna(odkaża i zabija te maleństwa)nawozu i pestycydów.nie mówiąc o podtopieniach i wymokliskach.

#333 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 luty 2011 - 12:26

Użyzniacz Glebowy a ja słyszałem od przedstawiciela EMów że bogdan pracował kiedyś u nich ale niedogadali sie co do kasy i założył konkurencyjną firmę - oczywiście nie miał najlepszej opinii o UG

#334 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 luty 2011 - 12:31

Użyzniacz Glebowy Czyli ile trzeba przez cały rok wydać powiedzmy na pszenicę żeby dać zalecaną dawkę i jak to cenowo wyjdzie?

#335 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 06 luty 2011 - 12:40

Użyzniacz Glebowy UG max stosuje się w dawkach 0,6-1,2 litra na hektar (w zależności od ilości resztek pożniwnych, obornika itp) a litr kosztuje średnio 120 zł.

Policz sobie ile będziesz stosować na hektar i po jakiej cenie u was jest.

#336 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 06 luty 2011 - 17:30

Użyzniacz Glebowy A ja mam takie pytanko czy warto dodac np EM lub ug max do szamba w oborze mam zawsze klopot z wyciagnieciem tej gestwiny moze to by cos dalo? prosze o konstruktywne porady:)

#337 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 07 luty 2011 - 08:36

Użyzniacz Glebowy I tylko jeden zabieg idzie po żniwach UG maxa?

#338 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 07 luty 2011 - 19:08

Użyzniacz Glebowy Możesz raz zastosować (najlepiej po żniwach) i jak najszybciej wymieszać z glebą, lub rozłożyć zabieg na dwa razy- wiosną pogłównie na zboża i po żniwach ( wtedy dajesz mniejsze dawki UG ponieważ nie może przekroczyć 1,2 l/ha/rok).

#339 Share bodzio0202

bodzio0202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 luty 2011 - 19:12

Użyzniacz Glebowy Podstawą Em jest zastosowanie ich doglebowo i wg mnie nie jest to tak duzy kosz bo jak sam produkujesz to wychoszi ok 100 zl/ha 30lX3,10zl litr, bo po tyle wychodzi jak sam namnazasz. ja zastosowalem w 2009 w grudniu jeszcze przed sniegiem na zaorana glebe na polowie pola, posialem buraki, buraki wzeszly i przyszly opady(wiosna2010) woda stala na polu tyle tylko ze gdzie zastosowalem Em to duzo szybciej ona zniknela wiec efekt byl widoczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:05

Użyzniacz Glebowy bodzio a jak produkuje się em