Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#281 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:22

Użyzniacz Glebowy Mocznik na słomę ok. bardzo dobrze, UGszajs niepotrzebnie szkoda kasy. Pytanie co tam rośnie na tym polu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 00:21
  •  

#282 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 01 luty 2011 - 17:46

Użyzniacz Glebowy Ja byłem ostatnio na pokazie organizowanym przez firmę Agro-Efekt i był przedstawiciel handlowy właśnie od UG Max, wg niego i prezentacji i danych którymi się posługiwał to jest to dobry środek i warty zakupu. Po żniwach wypróbuję na jednym kawałku.

#283 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:54

Użyzniacz Glebowy No skoro sprzedawał to napewno był wg niego znakomity :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:56

Użyzniacz Glebowy bede sial pszenice jara i jeczmien na tych kawalkach co pryskalem

#285 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:58

Użyzniacz Glebowy globus512 ten pokaz byl w goswinowicach ?? bo ja tez mialem byc ale saletre mi przywiezli z agro-efektu i nie moglem ale w lutym ma b yc drugie spotkanie

#286 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 01 luty 2011 - 21:11

Użyzniacz Glebowy Nie to było w Wąsoszu. Ten produkt niby podnosi ph i żyzność gleby przez co rośliny lepiej się rozwijają i mniej chorują.

#287 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:28

Użyzniacz Glebowy trzeba sie z tym zgodzic ,po opiniach co pisza koledzy powyzej a jest tego 14stron wiec mozna duzo sie dowiedziec,jesienia pierwszy zabieg wykonalem ,wiosna jade na 100procent bo srodek juz stoi i czeka :) :rolleyes:

#288 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 02 luty 2011 - 08:46

Użyzniacz Glebowy u mnie 121zl butelka litrowa kosztuje ug max

#289 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 luty 2011 - 09:55

Użyzniacz Glebowy Przecież to nie sa jakieś pokazy tylko reklama środka nic wiecej i bedą mowili co chcesz usłyszec moze ma jakes własciwosci nie przecze ale napewno nie podniesie ph ! a jak sie ma złą strukture gleby to od wapnowania trzeba zacząc i wtedy UG nie jest potrzebne bo nisjie ph jest tego przyczyną. To tak działa jak kelpak jedynie z kieszeni :)

#290 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 02 luty 2011 - 11:38

Użyzniacz Glebowy Jaki to musi być złoty środek żeby ph podnosiła jego dawka 0.6l/ha, blady strach padł na producentów wapna nawozowego ich koniec jest bliski nadchodzi era UGmax, tylko 0,6l i cuda cudeńka ogłaszają.
Niech się przekonają niedowiarkowie, niektórzy muszą odczuć na swojej kieszeni aby przejrzeć na oczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 luty 2011 - 12:07

Użyzniacz Glebowy west a robiłeś jakieś próby - kontrole? tzn fragment pola tylko zwapnowany, fragment zwapnowany i UGmaxowany, a jeszcze inny fragment tylko UGmaxowany?
Jeśli nie to chyba twoje gadanie jest identyczne jak sprzedawcy który mówi ze jego produkt jest najlepszy

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#292 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 luty 2011 - 12:34

Użyzniacz Glebowy stosowałem kiedyś EM teraz jest UG-max poprawa widoczna lecz na pewno nie taka jak obiecują(do 40%),ci co stosowali jesienią niech poszukają resztek przy uprawie wiosennej,czy one będą szare-czarne czy żółte i bardzo kruche.to jest systematyczna poprawa i trwa wiele lat(aby było 100%).łubin rośnie bez szczepienia(ponad 40 lat nie widziany na tym polu).ktoś kto kupi raz i nie widzi różnicy(bo jej nie widać) to mówi że g....,oni też nie obiecują cudu po jednym oprysku ale po latach to widać.

#293 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2011 - 12:58

Użyzniacz Glebowy nie mniej lepiej zadbac o prawidlowe ph, niz zaleczanie w postaci UGmax itp.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#294 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 luty 2011 - 13:21

Użyzniacz Glebowy my mieliśmy bujne plany zastosowania wapna wszędzie gdzie się tylko da.
Niestety warunki pogodowe pozwoliły przywieźć tylko jedną ciężarówkę wapna i tym oto sposobem 3 będę starał się rozsiać w tym roku.
Polepszacze stosujemy 2. rok - dla porównania mam kontrolę zostawioną - na jednym polu poprzeczniak, na drugim polu pół areału.
Pewnie za rok, za dwa będę mógł się wypowiadać - próbki ziemi też bierzemy co roku tak więc ogólne wrażenie o ziemi jest

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#295 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2011 - 13:57

Użyzniacz Glebowy nie mniej takie preparaty lecza tylko skutek, a nie przyczyne.
na jeden rok, po przejeciu pola itp. to moze byc, o ile jest uzasadnione ekonomicznie, bo w przypadku zboz, rzepaku czy burakow cukrowych to mi sie nie wydaje.

ale patrzac dlugofalowo to wyrzucanie pieniedzy w bloto.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#296 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 luty 2011 - 14:20

Użyzniacz Glebowy nie powiedziałbym że w błoto-przestaje stosować środki grzybobójcze(bo przestają być koniecznością).moim zdaniem te środki poprawiają środowisko w glebie,ale nie zastąpią próchnicy i wapna(lecz po wapnie wskazane bo wapno zabija florę),w Holandii niektórzy już bez takich środków to nie widzą sensu uprawy(taka dewastacja tam była).kto ma warunki glebowe w idealnym stanie,wtedy jest bezsens,bo co jeszcze można do gleby wprowadzić jak tam wszystko jest.jeden gościu też twierdził że UG to bzdura,a algi to były super-trochę to jakby sam sobie zaprzeczał.coś w tym jest,lecz nie tak jak przedstawiciele obiecują.dystans wskazany lecz próbować(nowości,natury) też trzeba.

#297 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2011 - 14:50

Użyzniacz Glebowy tylko, ze w holandii plony ksztaltuja sie na poziomie 14 t/ha pszenicy - wtedy tez bym stosowal i oczywiscie nie zamiast tylko oprocz wapna.

wszystko musi miec swoj sens w pieniadzach.

#298 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 02 luty 2011 - 15:25

Użyzniacz Glebowy Gdzieś czytałem ( w jakiejś gazecie) facet się wypowiadał i ogólnie sens był taki że jeśli ktoś nie stosuje obornika lub ziemia ma mało próchnicy to stosowanie UG przynosi efekty a jeśli ziemia jest ok to stosowanie UG nie ma sensu ekonomicznego.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#299 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 luty 2011 - 16:36

Użyzniacz Glebowy troche droga ta wiedza i by jeszcze miała efekt trzeba pare lat to ja juz wole stare metody i chociaż wiem ze efekt bedzie na 100% a nie bym chodził po polu i go szukał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 02 luty 2011 - 17:40

Użyzniacz Glebowy znajomy na polu na kawalku 6h zastosowal dwa razy z rzedu na jednej polowie przy uprawie tego samego zboza i widac efekty nie samowite..zboze zdrowsze bardziej rozkrzewione..ja teraz bede jechal drugi zabieg bo po zniwach zrobilem drugi,i po zniwach bede juuz stosowal ug max juz na wiekszej powierzchni bo zaczolem od kawalka 2,5h na poczatek