Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy

794 odpowiedzi na ten temat

#201 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:50

Użyzniacz Glebowy Szkoda zabawy z tymi wynalazkami, za duży koszt stosowania i ryzyko powodzenia ograniczone wieloma warunkami także trudno zastosować w optymalnym terminie. Zresztą na efekty trzeba czekać kilka lat jak piszą producenci zabezpieczając się w ten sposób przed ewentualnymi reklamacjami. Lepiej zadbać o prawidłowe wapnowanie i rozkład resztek pożniwnych czyli azot na słomę a próchnica i życie bilogiczne gleby samo się naturalnie ustabilizuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 20:21
  •  

#202 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:53

Użyzniacz Glebowy ja stosowalem ug max na sciernie o.5L i teraz na wiosne 0,4L
sasiad to stosje i mowil ze na borakach cokrowych dalo to fajny efekt i teraz pryska kazda sciernie

#203 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:06

Użyzniacz Glebowy fajny tzn. jaki chodzi o ekonomie, ile miał więcej w kieszeni?. Robił poletko kontrolne czy tylko mu się wydawało bo był lepszy rok.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:11

Użyzniacz Glebowy lepiej , szybciej rosna . a gosc ma pojecie bo ma 100ha i ma najlepsze plony w okolicy wszystko robi profesjonalnie . nawet na kazdym polu liczy obsade roslin na m2 i oblicza dawki nawozu probki gleby co jakis czas robi plony rzepaku ma lepsze niz niektorzy pszenicy a borakow muial w tym roku wiecej niz kilku plantatorow razem wzietych . u mnie na wiosce jest wzorem rolnia i jego boraki zawsze piuerwsze zakrywaja rzedy . ja sie na nim wzoruje . wszyscy sie smieja jak pryska i sypie nawozy a w zniwa szlak ich trafia jak on wozi przyczepy pelne a oni z jedna stoja w polu .

#205 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 15 marzec 2010 - 21:12

Użyzniacz Glebowy jeśli chodzi o plon pszenicy jarej w badaniach które przemknęły się w literaturze do mojej pracy mgr to UG czy EM jak zwał tak zwał to wzrost plonowania był rzędu 1 -2% i okazał się statystycznie nieistotny

#206 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 15 marzec 2010 - 21:20

Użyzniacz Glebowy i było warto płacić podatki na twoją naukę żeby to usłyszeć :)

#207 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:22

Użyzniacz Glebowy a ile lat na dzialce byl stosowany ug max bo wiadomo ze codow odrazu nie mozna sie spodziewac

#208 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:26

Użyzniacz Glebowy Ja nie pytam czy jest dobrym rolnikiem bo jeżeli wszystko robi profesjonalnie czyli badania gleby, wapnowanie odpowiednie nawożenie i ochrona chemiczna. Wszystko zgodnie z zaleceniami i w terminach to nie dziwota że osiaga wysokie plony chwała mu za to. Pytam jaki efekt miał po zastosowaniu UG o ile wzrósł plon a co za tym idzie zysk z ha? Czy miał porównanie z kontrolą? Czy wzrost w porónaniu z kosztami dodatkowy przejazd opryskiwaczem + 129zł/ha środek był jak pisze rafff24 statystycznie nieistotny?

#209 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:28

Użyzniacz Glebowy dokladnie ci nie powiem bo boraki mnie nie interesuja . ale jak on to teraz na kazdym polu stosuje to msi byc oplacalne .

#210 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 maj 2010 - 17:07

Użyzniacz Glebowy A ja mam fajny sposób na badanie gleby czy jest kwaśna.Bierzemy grudkę ziemi polewamy ją kilkoma kroplami octu.Jeżeli grudka "burzy się" i powstają na niej pęcherzyki oznacza to ,że mamy dobrą, niekwaśną glebę a jeśli nie ma pęcherzyków i grudka się nie burzy oznacza to że gleba jest kwaśna.Sposób jest sprawdzony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 09 maj 2010 - 19:00

Użyzniacz Glebowy

i było warto płacić podatki na twoją naukę żeby to usłyszeć :lol:

a co niby chciałbyś usłyszeć?? o irlandzkim cudzie czy jak?? czyżbym wyczuwał lekka nutkę zazdrości?

ps. płaciłem czesne i bądź spokojny Twoje podatki jak najmniej wykorzystywałem

Ja nie pytam czy jest dobrym rolnikiem bo jeżeli wszystko robi profesjonalnie czyli badania gleby, wapnowanie odpowiednie nawożenie i ochrona chemiczna. Wszystko zgodnie z zaleceniami i w terminach to nie dziwota że osiaga wysokie plony chwała mu za to. Pytam jaki efekt miał po zastosowaniu UG o ile wzrósł plon a co za tym idzie zysk z ha? Czy miał porównanie z kontrolą? Czy wzrost w porónaniu z kosztami dodatkowy przejazd opryskiwaczem + 129zł/ha środek był jak pisze rafff24 statystycznie nieistotny?

nie była analizowana opłacalność jedynie "sucha" różnica w plonowaniu, oczywiście technologia ta sama z UG i bez,
statystycznie nieistotny oznacza, że choć niewielka różnica jest to może być spowodowana przypadkiem, bo zawsze w badaniach takie ryzyko istnieje choć jest przez metodę max. zminimalizowane tj poletka są losowane, jest ich kilka do kilkunastu, wcześniej grunt pod uprawę poletkową jest analizowany pod względem jednorodności a i tak metody losowe minimalizują takie ryzyko
nie prowadziłem tych badań jedynie czytałem publikację która ich dotyczyła
być może na glebach w monokulturach, uprawianych nieprawidłowo itd przynosi to jakiś efekt ale... są to tylko moje przypuszczenia nie potwierdzone niczym

#212 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 maj 2010 - 21:28

Użyzniacz Glebowy

A ja mam fajny sposób na badanie gleby czy jest kwaśna.Bierzemy grudkę ziemi polewamy ją kilkoma kroplami octu.Jeżeli grudka "burzy się" i powstają na niej pęcherzyki oznacza to ,że mamy dobrą, niekwaśną glebę a jeśli nie ma pęcherzyków i grudka się nie burzy oznacza to że gleba jest kwaśna.Sposób jest sprawdzony

No tak ale jakie masz pH w przybliżeniu to Ci nie pokaże... Jak masz niskie pH to nie wiesz ile zastosować wapna.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#213 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 maj 2010 - 14:34

Użyzniacz Glebowy No tak ja ten sposób robię ale póżniej dzwonie do gościa i robi mi badanie gleby.

#214 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2010 - 14:41

Użyzniacz Glebowy I gościu mówi Ci przez telefon jakie masz PH :lol: naprawdę świetny sposób :lol:

#215 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 11 maj 2010 - 21:18

Użyzniacz Glebowy a smsem wapnuje :lol:

#216 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 maj 2010 - 09:56

Użyzniacz Glebowy Dokładnie :lol: BizonLove@ kiedyś obecałeś wstawić zdjęcia swoich maszyn i Twojego ''potężnego gospodarstwa'' :lol:? doczekamy się ?

#217 Share wagabunga

wagabunga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 14 maj 2010 - 11:57

Użyzniacz Glebowy

a smsem wapnuje :lol:

Nie ironizujcie. W "Kurierze rolniczym" czytałem, że to jest jeden ze sposobów na badanie pH gleby - oczywiście nie jest precyzyjny, ale za to bardzo szybki.

#218 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 09:37

Użyzniacz Glebowy Kupiłem EM-y juz aktywne. Czy gdybym dokupił melasę i grzłkę z tych aktywnych dałbym radę wyprodukować następne? :)

#219 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 sierpień 2010 - 10:55

Użyzniacz Glebowy słuchajcie czy moge w jednym przejeździe przykryć UGmax i nawóz wapniowy (CaO 48% i MgO 5%)? Czy trzeba to rozłożyć na 2 przejazdy talerzówki?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 05 sierpień 2010 - 16:18

Użyzniacz Glebowy Witam. Planujemy użyć ten użyźniacz glebowy na pole po jęczmieniu Jarym wszyscy polecają go dobry jest? Czy może macie jakieś lepsze opcje?