Skocz do zawartości

Zdjęcie

Użyzniacz Glebowy


817 odpowiedzi na ten temat

#461 Share ahme999

ahme999

  Leniwiec

 • Members
 • PipPipPip
 • 850 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Ostrów Mazowiecka

Napisany 25 kwiecień 2012 - 07:56

Użyzniacz Glebowy Przedstawicielu firmy BOGDAN, mam dla Ciebie taką oto propozycję-skoro już się tu reklamujecie w ten, bezpośredni sposób, to żeby nie wyjść na "goło*****słownych" i pokazać wszystkim niedowiarkom, w tym mi, że na UG max można polegać- proszę podać linki do badań jakiś instytucji, bo to co znalazłem na Waszej stronie jest w 3/4 manipulacją a tylko jeden artykulik jako tako opisuje wyniki jakiś badań, choć jest tak sugestywnie napisany, by czytający odebrał wzmiankę o 20% wzroście plonu ROCZNIE a nie jak jest nadmienione w całym czteroletnim cyklu badań.

Jeśli brakuje wam takich obiektywnych badań firmowanych nazwiskami znanych profesorów czy instytutów, to proponuję przeprowadzić niezależne badania UG maxa w gospodarstwie któregoś z userów- Wy dostarczacie specyfik, wasz przedstawiciel może być przy każdym zabiegu, uprawie siewie itd. Rolnik udostępnia ziemię, daje nawożenie czas w żniwa by zboże z danych kawałków złapać oddzielnie i potem poważyć itd itd. Kosztem prób glebowych dzielimy się po połowie. Siejemy jednakowe odmiany w identycznym terminie nawożeniu ochronie etc. myślę że kilka takich 1-2hektarowych prób w skali kraju przez jakieś 4-5 lat da super miarodajny wynik. Jeśli nie będzie chętnych bliżej waszej firmy, by łatwiej było wam dojeżdżać i kontrolowac plantacje, to taki test może być u mnie. zresztą kilka postów wyżej proponowaliście mi ten specyfik na moje bolączki z plonowaniem. Jeśli będą widoczne rezultaty-zwrócę wam nawet koszty ugmaxa zużytego do badań.

Podniesiecie rękawicę? nie muszę chyba dodawać, że firma z kilkuletnią tradycją, reklamująca się w TV nie może być firmą broniącą sie przed obiektywnym badaniem. Takie znikome koszty badań tez powinny być dla Was idealną inwestycją. Wyniki badań będziemy obserwować na bieżąco na fotoblogu tworzonym wspólnie przez was i rolnika na AF lub waszej stronie.

"Zwyciężajcie lub gińcie"- albo rozmawiamy konkretnie, albo nie rozmawiajmy wcale! Wystarczy że na AF spamuje podstawówka.Wystarczy napisać "gołosłownych" - nie przesadzaj !!!!!!!

Edytowany przez ahme999, 10 marzec 2014 - 23:24.

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 08:41
 •  

#462 Share BOGDAN

BOGDAN

  Użytkownik

 • FIRMA
 • PipPip
 • 56 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 25 kwiecień 2012 - 14:50

Użyzniacz Glebowy Soulshakin

UGmax nie działa na wszystko!
UGmax poprawia stan gleby i dotyczy tylko tych problemów, które z jej złego stanu wynikają. Czasami są aż tak poważne jak Pan przytacza i wtedy różnice ... są naprawdę nie do uwierzenia.

ahme999

Z jednej strony jest nam przykro, że Pan tak odbiera wyniki tych badań (choć liczba określająca przyrost plonu 20%, którą Pan podaje jest średnią coroczną różnicą plonu, z sześciu kolejnych lat w pszenicy, uzyskaną w gospodarstwach współpracujących z UP w Poznaniu)
Z drugiej jednak strony cieszymy się z tego, że pojawił się człowiek, który chce podziałać konkretnie, w logicznie uporządkowany sposób.
Nie oznacza to oczywiście, że nasz preparat nie ma długoletnich zagorzałych zwolenników. Wręcz odwrotnie, jest ich na terenie kraju całkiem sporo (przy okazji zachęcamy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na forum AF, za co z góry bardzo dziękujemy).
Pisze Pan, że oczekuje badań i artykułów firmowanych przez osoby z tytułami naukowymi. Myślę, że w krótkim czasie spełnimy tą prośbę i stosowne wyniki oraz linki zostaną zamieszczone.
Propozycję badań traktujemy poważnie i z zainteresowaniem. Sądzę, że ich rozpoczęcie w wybranych gospodarstwach, bez problemu będzie mogło nastąpić zaraz po żniwach.

Z wyrazami szacunku
Piotr Bogdanowicz

#463 Share danielhaker

danielhaker

  Po prostu Daniel ;)

 • Moderator Forum
 • PipPipPip
 • 7206 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:wschodnie Mazowsze (WSI)
 • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 25 kwiecień 2012 - 15:06

Użyzniacz Glebowy No to pozostaje nam czekać i trzymamy za słowo ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.


Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

 • agroFakt.pl
 • agroFakt.pl
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 08:41
 •  

#464 Share ahme999

ahme999

  Leniwiec

 • Members
 • PipPipPip
 • 850 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Ostrów Mazowiecka

Napisany 25 kwiecień 2012 - 20:03

Użyzniacz Glebowy Panie Piotrze- właśnie o to mi chodziło. Dziękuję za odzew i z niecierpliwością czekam na rozwój i wyniki przyszłych badań. Mam nadzieję że takie konkretne działania zmienią nastawienie nie tylko moje, ale i wielu innych rolników do waszego produktu.

EDYCJA:

otóż mam prośbę-czy może upublicznić Pan szczegółowe wyniki badań-tzn, sprawozdania i inne szersze opisy z wykonanych doświadczeń, których "streszczenia" możemy oglądać na Waszej stronie? Dałoby to pełen obraz w jakich warunkach i w jaki sposób były te badania prowadzone.

Edytowany przez ahme999, 25 kwiecień 2012 - 20:50.

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#465 Share sydney

sydney

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 427 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie,miłakowo

Napisany 25 kwiecień 2012 - 20:19

Użyzniacz Glebowy Jaki śczas temu miałem okazję rozmawiać z Panem Bogdanem lub też przedstawicielem jego firmy (dokładnie nie wiem) i namawiał mnie na użycie UG maxa, teraz mógłbym użyczyć mu pola do pokazania co potrafi jego produkt. Oczywiście pola są utrzymywane w dobrej kulturze rolnej oraz cały czas nawożone i wapnowane co potwierdzone jest badaniami zasobności gleby w składniki pokarmowe.

#466 Share Soulshakin

Soulshakin

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 232 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 26 kwiecień 2012 - 06:34

Użyzniacz Glebowy Panie Piotrze

Zdaje sobie sprawę że wszystkie użyźniacze glebowe czy specyfiki stymulujące zwiększenie próchnicy w jakimś stopniu wspomagają naturalne warunki glebowe jednak proszę zauważyć lub poczytać sensowną literaturę żeby się przekonać że nie można tak łatwo wpływać na ta strukturę jaką jest gleba i mikroorganizmy które ją zasiedlają. Tak więc zwiększenie plonów czy struktury gleby przy zastosowaniu takiej małej ilości wiążę się z promilami a nie procentami a broń boże 20% to już jakieś kpiny. LOGIKA przede wszystkim gdyby te 20 % BYŁO REALNE to nawet reklamy byście nie potrzebowali.

Co do prac naukowych, no to że podpisujecie się badaniami jakiegoś uniwersytetu to nie znaczy że to są rzetelne informacji, po pierwsze w większości prac widnieje nazwisko jednej pani mgr co daje dużo do myślenia, druga sprawa każdy co miał styczność z badaniami naukowymi na niektórych uczelniach wyższych to wie że są badania i "badania".

Jako że spotkałem się już z opinie kilku profesorów mikrobiologi którzy wręcz mieli odmienne co do preparatów mikrobiologicznych. Proponuje sobie przeczytać ciekawy artykuł pana Stefana Martyniuka o skuteczności biopreparatów.
http://www.pm.microb...l5042011321.pdf

Na koniec perełka - właśnie doświadczenie niezależne skuteczności UGmax.
http://www.iung.pula...ne/6/PJA6_4.pdf

Dodany obrazek
Rysunek przedstawiają plon, próchnice po zastosowaniu preparatu i jak widać brak różnic albo są one znikome, po więcej zapraszam do linku i źródła tam wszystko ciekawe opisane i inne podobne preparaty.

Podsumowując i nie czepiając się skrajnych informacji to nawet jak takie preparaty działają to ich efekty są naprawdę znikome i napewno nie zmieniają czy to plonu, próchnicy czy tym bardziej struktury gleby w tak znaczący sposób w jaki to państwo przedstawiacie.

Jedno jest pewne reklama rządzi się swoimi prawami i najlepiej wciskać produkt rolnikom którzy nie interesują się tematem poprzez ładne obrazki niż rzetelne informacje. Wiec proponuje zmienić trochę reklamę na bardziej rozsądna.

Pozdrawiam

Edytowany przez Soulshakin, 26 kwiecień 2012 - 07:16.


#467 Share BOGDAN

BOGDAN

  Użytkownik

 • FIRMA
 • PipPip
 • 56 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 27 kwiecień 2012 - 10:26

Użyzniacz Glebowy Panie Soulshakin.

Jeśli dla Pana sześcioletnie wyniki badań przeprowadzone w UP Poznań, na sześciu gatunkach roślin są kpiną...

Dodany obrazek

Jednocześnie zaś, półroczne badania, z dość kontrowersyjnym założeniem „ Ocena pseudobiologicznych biopreparatów stosowanych w uprawie roślin”, traktuje Pan bardzo poważnie, to ja gratuluję Panu takiej obiektywności.
Badania, które uważa Pan za niezależne i obiektywne w mojej ocenie zostały przeprowadzone na stanowisku bardzo zasobnym, któremu nie jest potrzebne jakiekolwiek wsparcie. Takie badania nie są obiektywne dla tego typu preparatów i prowadzone były w zbyt krótkim czasie aby preparat mógł wykazać swoje zalety. Uważam, że badania dotyczące np. ”wpływu aspiryny na zdrowie człowieka, przeprowadzone na ludziach, którym nic nie dolega” nie mają żadnego sensu.

Choć z drugiej zaś strony bardzo Panu dziękuję za zaprezentowanie tych wyników, gdyż są one ciekawym przykładem błędnego założenia, wniosków i nadmiernych oczekiwań.
W przedstawionych badaniach zastosowano użyźniacz na glebę o wysokiej zasobności w składniki, obojętnym pH i przyzwoitej zawartości materii organicznej. Świadczy to o jej bardzo dobrym stanie.
Celem stosowania UGmax jest poprawa stanu gleby. Użyźniacz ogranicza przyczyny spadku plonowania roślin i w zależności od ich stopnia nasilenia zależą różnice w plonach. Czasami różnice te są tak duże, że trudno w nie uwierzyć.
Jeśli chodzi o wymieniony przykład to powinniśmy stosować nieduże ilości ok 0,6 l/ha UGmax na resztki pożniwne zamiast azotu, dla utrzymania dobrego jej stanu i lepszego udostępnienia składników. Pozwoli nam to na lepsze wykorzystanie nawozów mineralnych, które można wówczas zastosować nawet w niewielkich dawkach. Pokazał to nawet przykład z wymienionych badań, gdzie w wariancie zastosowania UGmax + N uzyskano zbliżony plon, jak w wariancie o pełnym nawożeniu NPK. Daje nam to duże oszczędności i myślę, że takie wnioski powinny płynąć z tak przeprowadzonego badania.

Edytowany przez BOGDAN, 01 maj 2012 - 12:13.


#468 Share Soulshakin

Soulshakin

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 232 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 27 kwiecień 2012 - 11:21

Użyzniacz Glebowy Nie wiem jak dla pana ale dla mnie "badania" to odpowiednie przedstawienie wyników, a wiec przedstawienie metody przeprowadzenia doświadczenia, określenie warunków doświadczenia oraz przedstawienie wyników wraz z dyskusja oraz wnioskami (również tymi negatywnymi). W badaniach jakie pan podaje na stronie produktu nie ma większości z wyżej wymienionych rzeczy wiec nawet nie można z niczym porównać bo poza zachwalanej "skuteczności" nie ma innych danych wiec dla mnie to są "kpiny".

Badanie podałem specjalnie żeby pokazać że jest wiele opracowań dotyczących nieskuteczności takich preparatów. Jak ktoś poszuka to można znaleźć sporo więcej. Czytając różne publikacje po pierwsze możemy się dowiedzieć pewnych informacji których nie możemy znaleźć na stronie produktu, a po drugie możemy porównać opinie z drugiej strony.

Jednak żeby nie być subiektywny jest kilka prac które w mniejszym lub większym stopniu wykazują wnioski wręcz odwrotne.


Dodatkowo myślę że nie powinien pan oceniać obiektywności badania gdyż tak samo nie możemy ocenić pseudo badań na stronie preparatu gdyż nie ma podanych pełnych danych dotyczących przeprowadzonych testów.

Poruszam ten temat bo nie lubię jak prezentuje się informacje w sposób jednostronny. Dlatego z miłą chęcią bym zobaczył jakieś doświadczenie w pełnym znaczeniu, próby polowe u jakiegoś rolnika lub badania w jakimś ośrodku.

Tak czy inaczej opinie o specyfiku zostawiam każdemu, sam po lekturze wszystkich artykułów z strony produktu, prac naukowych i własnej wiedzy nie jestem przekonany ale to może być subiektywna opinia. Może kiedyś przekonam się na własnym polu czy widać jakiś efekt po zastosowaniu.

Pozdrawiam

#469 Share BOGDAN

BOGDAN

  Użytkownik

 • FIRMA
 • PipPip
 • 56 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 27 kwiecień 2012 - 14:14

Użyzniacz Glebowy Szanowny Panie.

Zdaję sobie doskonale sprawę, że istnieje wiele opinii na temat różnych preparatów. Wiem też, że preparaty pochodzenia naturalnego wywołują szczególnie dużo kontrowersji, czasem stają się źródłem emocji.
Jako osoba zainteresowana przede wszystkim skutecznym wykorzystywaniem zalet UGmax daleki jestem od wdawania się w niepotrzebne spory.
Badań i doświadczeń jest od wielu lat prowadzonych bardzo dużo.
Na stronie internetowej prezentowaliśmy dotychczas jedynie skróty z nich, zamieszczając jednak termin i miejsce ich wykonywania.
Zgodnie z Pana oczekiwaniami, również innych zainteresowanych, postaramy się sukcesywnie zamieszczać sprawozdania z konkretnych badań.
Na początek przedstawimy jedno z najnowszych.

ODDZIAŁYWANIE UŻYŹNIACZA GLEBOWEGO UGMAX NA PLONOWANIE ZIEMNIAKA I ZDROWOTNOŚĆ ROŚLIN

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
Katedra Szczegółowej Uprawy Roślin

IV. WNIOSKI

 • Użyźniacz Glebowy przyczynił się do zwiększenia plonu bulw od 8,5 do 53,9 % w porównaniu do obiektu kontrolnego.
 • Po zastosowaniu użyźniacza glebowego stwierdzono mniejszy udział bulw z objawami parcha zwykłego (S. scabies) i rizoktoniozy (R. solani).

http://www.progress...._Zarzecka_K.pdf

Pozdrawiam

#470 Share warzywkopl

warzywkopl

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 61 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 27 kwiecień 2012 - 17:55

Użyzniacz Glebowy Jak tak o tych mikroorganizmach piszecie, to dodam coś od siebie.
Jest taka fajna gruba bo licząca blisko 240 stron książeczka o wszystko mówiącym tytule "Mikroorganizmy-fakty i mity" Są w niej przedstawione 8 letnie badania nad mikroorganizmami, akurat EM ale to jeden pies zasada działania ta sama tylko stężenie inne. Jest tam dużo zdjęć, ale jest także typowo naukowa książeczka o grubości coś ponad 120 stron już w okrojonej wersji na tych uczonych a nie rolników, bo wiadomo rolnikom lepiejpokazać naktórym lepiej pokazać na obrazku (przynajmniej mi). Znaczy obie zawierają tą samą wartość merytoryczną, tylko grubsza dostała masę zdjęć, które w tej bardziej naukowej wydają mi się zbędne.

Po przeczytaniu tej książeczki człowiek chłodno podchodzi do tych specyfików, wszelakiej maści nie tylko EM, co ciekawe jest tam w niej zamieszczona także umowa pomiędzy Gospodarstwem Doświadczalnym i producentem oraz informacja o fakcie iż ta umowa, po pewnym czasie (musiał bym sprawdzić ile dokładnie ale chyba 3-4 lata) została zerwana, gdyż badacze w tym człowiek który miał się z tych doświadczeń doktoryzować oraz kolejny uczony który ma podstawie tych analiz przybić gwóźdź do swojej kariery doktora i rozpocząć życie z tytułem profesora, zaczęli się negatywnie wypowiadać nad sensem stosowania środka w dawkach podawanych przez producenta oraz podawanych przez producenta pozytywnych aspektów jego użycia.

Warto a nawet należy dodać, iż badania zostały przeprowadzone na pograniczu Francji i Niemczech ( w obu krajach), książka ma także polski aspekt iż jednym z badaczy był nasz rodak :) szkoda, że bez żadnego tytułu ale..., który obecnie organizuje na terenie Polski spotkania na ten temat. Przyznam się byłem na takim, jestem zadowolony, spokojnie odpowiadał na pytania i w sumie to dzięki niemu trafiłem na to forum :D

Edit:

uzyskaną w gospodarstwach współpracujących z UP w Poznaniu)

to oni raptem zmienili zdanie? swojego czasu był w sieci pdf z ich badaniem w którym się nie wypowiadali zbyt przychylnie na temat użyźniaczy

Edytowany przez warzywkopl, 27 kwiecień 2012 - 17:58.


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 08:41
 •  

#471 Share BOGDAN

BOGDAN

  Użytkownik

 • FIRMA
 • PipPip
 • 56 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 28 kwiecień 2012 - 10:32

Użyzniacz Glebowy

Panie Members ,


W ostatnich latach pojawiło się mnóstwo przeróżnych specyfików, których producenci podkreślają, że zawierają one żywe mikroorganizmy.

Tak duża ich ilość powoduje wiele szumu informacyjnego. W rezultacie często zdarza się, że informacja staje się dezinformacją i na odwrót. Efekt jest taki, że wśród użytkowników produkty te zostały jakby włożone do dwóch worków: EM-ów i użyźniaczy. Jak do tego dołożymy różne działania marketingowe (często prowadzone niezbyt fair), to rolnik jako bezpośredni odbiorca tego wszystkiego ma już dość.


Nie tak to powinno wyglądać.


UGmax użyźniacz glebowy (choć zawiera w swoim składzie mikroorganizmy) – to nie jest EM, ani jakiś tam użyźniacz, tylko konkretny produkt, mający swoją specyfikę, która wyraźnie odróżnia go od innych. Wyrażajcie więc Państwo, w tym przypadku swoje opinie, bardzo o to proszę, wyłącznie w stosunku do niego, nie mieszając go w jakimś worku z innymi produktami.

Niech o jakości produktu świadczą jego użytkownicy i wieloletnie wyniki badań. W innym przypadku faktycznie można się dać nabrać albo wylać dziecko z kąpielą.

My ze swej strony obiecujemy, że wyniki badań dotyczące użyźniacza glebowego UGmax będziemy sukcesywnie Państwu udostępniać.#472 Share Lukasz1987

Lukasz1987

  Scania king of the road

 • Members
 • PipPipPip
 • 1915 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:Jestem, jestem
 • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:34

Użyzniacz Glebowy

szkoda, że bez żadnego tytułu ale

Studia ma jeśli o to Ci chodzi, tylko po jego studiach magazyniera nie dają, jeśli masz bez tytułu to wydanie I, nie masz tam pewnej niespodzianki? a raczej wpadki?

W ostatnich latach pojawiło się mnóstwo przeróżnych specyfików

oni 8 lat badali EM TM
a nie jakieś tam

Edytowany przez Lukasz1987, 29 kwiecień 2012 - 09:39.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#473 Share bushmaster

bushmaster

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 112 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:to co robie

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:41

Użyzniacz Glebowy

"Mikroorganizmy-fakty i mity"

Dobra książka, mamy ją u siebie w robocie

książka ma także polski aspekt iż jednym z badaczy był nasz rodak szkoda, że bez żadnego tytułu ale

ale u nas ma tytuł dr, w wersji niemieckiej też ma dr. Jakie masz wydanie? Ja mam II

Tak duża ich ilość powoduje wiele szumu informacyjnego. W rezultacie często zdarza się, że informacja staje się dezinformacją

Szczególnie widać to na przykładzie UP Poznań, do momentu finansowania badań nad ug zwrot o 180 stopni i na nic szukać starych badań w których o ug nie wypowiadano się za dobrze
która wyraźnie odróżnia go od innych.
Czym? Zgodnie z prawem handlowym kupujący ma prawo znać pełny skład produktu, więc co go wyróżnia

Wyrażajcie więc Państwo, w tym przypadku swoje opinie, bardzo o to proszę, wyłącznie w stosunku do niego, nie mieszając go w jakimś worku z innymi produktami.

To temat o wysokości plonu więc dlaczego nie można nadmieniać o innych? Konkurencji się boicie? Czy po prostu płacę wymagam i ja decyduję o czym piszemy?

Testowaliśmy ug w naszym firmowym gospodarstwie na 200ha w 3 kawałkach, kontrola 20% powierzchni, szef stwierdził, że ta pani na plakacie reklamowym to powinna mówic, „dobry żart naprawdę dobry”
-w żaden sposób nie ograniczają strat w przechowywaniu w przypadku marchwi, cebuli i buraka ćwikłowego
-tam gdzie były zastoje wodne to tylko głębosz i dren pomógł, w żadnym stopniu „użyźniacz”
-z tej suszy to nawet mi chce się śmiać, ale wyschło po równo wszystko jednego roku
-siejemy nawozy VRA, bo mamy systemy telematyczne w firmie, w żadnym przypadku plony nam nie wzrosły, oraz nie zaobserwowaliśmy spadku zapotrzebowania na nawozy czyli udostępnianie składników to mit
-paliwa szło w oby przypadkach tyle samo
-na temat kondycji roślin się nie wypowiem, bo to agronom jest od tego, nasz wyleciał z chukiem jak zawierzył zbyt mocno mikronic a obecny ich nie stosuje, więc na ten temat ogę powiedzieć, jedno skoro plon nie wzrósł to marna szansa, że roślina była zdrowsza
Najbardziej to mnie bawi stwierdzenie chroni przed niskimi plonami, to tak jakby napisać, chroni przed głupotą. Jak ktoś weźmie w wiadro ziarno wysieje i przebronuje oraz popryska UG to ochroni go to przed niskimi plonami?

Z tego co nas agronom twierdzi, to za tą kasę idącą na ug w przeciągu 4 lat nazbiera się na wapnowanie, głębosz i badania glebowe oraz poplon ze strączkowych które są dużo bardziej skuteczniejsze niż jakie kolwiek specyfiki dostępne na rynku, bo mamy odpowiednie ph, gleba jest napowietrzona, sypiemy tyle nawozu ile trzeba oraz dostarczamy ziemi materię także rozwijają się naturalne bakterie i zwierzątka glebowe
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#474 Share walek

walek

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 175 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:wlkp

Napisany 29 kwiecień 2012 - 11:58

Użyzniacz Glebowy "Mikroorganizmy-fakty i mity"

A może ktoś wie gdzie można tą książkę zakupić ???
Chetnie sie zapoznam ale w sieci nie mogę znaleśc żadnych informacji

Wielkie dzięki za pomoc

#475 Share mawit06

mawit06

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 168 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:gostynin

Napisany 29 kwiecień 2012 - 20:55

Użyzniacz Glebowy też poproszę może w pdf ?. Co do użyźniaczy może i pomagają, ja jednak bardziej wierze w prawidłową i staranną uprawę.

#476 Share Lukasz1987

Lukasz1987

  Scania king of the road

 • Members
 • PipPipPip
 • 1915 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:Jestem, jestem
 • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 30 kwiecień 2012 - 10:36

Użyzniacz Glebowy

ale u nas ma tytuł dr, w wersji niemieckiej też ma dr. Jakie masz wydanie? Ja mam II

z tego co wiem to w pierwszym żucie nie miał bo jeszcze go nie otrzymał, w drugim już mu napisali ;)

A może ktoś wie gdzie można tą książkę zakupić ???

U autora na spotkaniu, ale terminów i lokalizacji nie znam

też poproszę może w pdf ?.

ta i może jeszcze frytki do tego, nie po to się chłopaki namęczyli przez tyle lat płacąc z własnych kieszeni za większość badań, aby teraz za darmo w pdfie rozdawać ^^
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#477 Share walek

walek

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 175 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:wlkp

Napisany 30 kwiecień 2012 - 12:28

Użyzniacz Glebowy W sumie janek j pisał mi na PW że yacenty ma dać namiar na książkę na Agrofoto - więc ja na razie czekam cierpliwie na info.
byc może kolega chciał w .pdf a w domyśle chciał za taką wersję zapłacić.

#478 Share Lukasz1987

Lukasz1987

  Scania king of the road

 • Members
 • PipPipPip
 • 1915 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:Jestem, jestem
 • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 30 kwiecień 2012 - 12:45

Użyzniacz Glebowy z tego co mi wiadomo to jacek się nie odezwał w sprawie reklamy, ale to trzeba ich dwóch pytać, żeby plot nie robić, wiesz jak to jest z pdf, jeden skopiuje temu tamten następnemu i łańcuszek poszedł ;) Muszę do niego przedzwonić i sprawdzić czy jeszcze żyje bo ostatnio jakoś go wcięło :wacko:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#479 Share BOGDAN

BOGDAN

  Użytkownik

 • FIRMA
 • PipPip
 • 56 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 02 maj 2012 - 10:13

Użyzniacz Glebowy Drodzy Państwo, zadaliście mi tyle pytań, że trudno mi jest od razu na wszystkie odpowiedzieć, gdyż mam dużo innej pracy i wyjazdów, ale postaram się stopniowo odpisać.


-Testowaliśmy ug w naszym firmowym gospodarstwie na 200ha


Dla wyciągnięcia właściwych wniosków, proszę o więcej szczegółów z przeprowadzonego testu, takich jak: rodzaj testowanych gleb, klasa bonitacji i agronomiczna, zawartość materii organicznej, pH, zawartość w składniki, wysokość nawożenia mineralnego, intensywność ochrony, wysokość plonów, itp.


-z tej suszy to nawet mi chce się śmiać, ale wyschło po równo wszystko jednego roku


http://www.ugmax.pl//PUBLIKACJE,4


Na podanej stronie, prof. dr hab. inż. Jacek Długosz w tytule "Sposób na zmniejszenie skutków suszy” opisuje trzy letnie wyniki badań nad wpływem UGmax na retencję wodną gleby przeprowadzone przez Katedrę Gleboznawstwa i Ochrony Gleb UTP w Bydgoszczy i UWM w Olsztynie.


Badania wykazały, że zapas wody odpowiadający efektywnej retencji użytecznej (ERU) w 25 cm poziomie ornopróchnicznym po trzech latach jego stosowania wzrósł o 62,5 t/ha, natomiast na powierzchni kontrolnej zapas tej wody obniżył się o 12,5 t/ha.


Dodany obrazek


W prawdzie susze potrafią być nieobliczalne, ale o ile dłużej rośliny mogą przeżyć mając w rezerwie dodatkową ilość wody w glebie.Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Użyzniacz Glebowy Dzisiaj, 08:41
 •  

#480 Share bushmaster

bushmaster

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 112 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:to co robie

Napisany 02 maj 2012 - 15:40

Użyzniacz Glebowy

Dla wyciągnięcia właściwych wniosków, proszę o więcej szczegółów z przeprowadzonego testu, takich jak: rodzaj testowanych gleb, klasa bonitacji i agronomiczna, zawartość materii organicznej, pH, zawartość w składniki, wysokość nawożenia mineralnego, intensywność ochrony, wysokość plonów, itp.

Nie wiem, nie jestem rolnikiem tylko mechanikiem, mam za zadanie utrzymać park maszynowy w poprawnym stanie i zająć się logistyką. W sumie co to ma za znaczenie? Zaraz pewnie się dowiem, że klasa nie ta, gleba zła, próchnica jakaś dziwna i składników za dużo jak wyżej, gleba to od litego piachu (sąsiad piaskownia) po litą glinę (sąsiad cegielnia)
wnioski zostały wyciągnięte w sposób właściwy przez cały zakład,albo działa, albo nie. U nas nie działało.

Na podanej stronie, prof. dr hab. inż. Jacek Długosz w tytule "Sposób na zmniejszenie skutków suszy” opisuje trzy letnie wyniki badań nad wpływem UGmax na retencję wodną gleby przeprowadzone przez Katedrę Gleboznawstwa i Ochrony Gleb UTP w Bydgoszczy i UWM w Olsztynie.

A skąd mam wiedzieć, czy to nie badanie typu płacę żądam? U nas po 5 latach wyschło mimo stosowania Ug szajsu

Edytowany przez bushmaster, 02 maj 2012 - 15:43.

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: SUPERPOWER. Nowa zaprawa bakteryjna od PROCAM. zobacz »