Ferdek07

mf 255 ropa dostaje się do oleju silnikowego

Polecane posty

nasil90    97

U mnie w MF 3080 6 cyl Perkins też przybywało oleju, winna była pompa paliwowa po wymianie jest ok.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

panowie dzięki , 3512 po powrocie z lasu miałem pełną miskę oleiowo ,winna była przepona pompki paliwowej ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam panowie stary temat ale odświeżę go wczoraj w 3512 wymianiłem olej filtry pojechałem pryskać na pole i zauważyłem wyciegi oleju obok sprężarki sprawdziłem poziom oleju i mam pełny silnik cięgnik pracuje idealnie nie kopci pali normalnie od czego zacząć ? dodam ,ze na pewno poszło paliwo do oleju. nie wiem czy wyciągnąć pompę wtryskową czy pompka paliwowa ? jak wyciagne pompe wtryskową czy muszę coś blokować nie znam się na tym za bardzo czy mogę przestawić jakiś rozrząd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Zacznij od najprostszych rzeczy czyli pompka paliwowa i świeca żarowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

dzieki już chyba zdiagnozowałem przyczynę mebrama w pompce paliwa dziurawa kupiłem całą pompkę 56zł zaraz montuje i zobaczymy ale raczej to ta dziura w membramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Dzis rano sprawdzalem oleje i na miarce od silnikowego zrobilo sie duzo ponad stan i smierdzi troche jakby ropa. czemu w silniku przybylo tyle oleju? Pompa paliwowa miesiac temu pszeszla kapitalna regeneracje w Tucholi. Wody w chlodnicy nie przybylo ani nie ubylo kolor tez ma dobry. Maszyna pali dobrze, sile ma i pracuje bez zastrzezen. Jest to perkins 4 cylindrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Taki pewny jesteś chyba że jasnowidzem jesteś :) wg.mnie może być świeca płomieniowa lub uszczelniacz w pompie wtryskowej


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

pompa jest miesiac po regeneracji. jak wymienie ta pompkie zasilajaca to mozna dalej jezdzic z tym paliwem w oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Sprawdzilem swiece plomieniola i jest sucha, pompkie zasilajaca wymatowalem podlaczylem do niej przewody pompuje recznie i nigdzie nie cieknie. co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Pompa - uszczelniacz:)

Jjak pracuje silnik to nie puszcza białego dymka jak podajesz gazu z wolnych obrotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Pompka zasilająca ma w membranie minimalne pęknięcie i podczas pracy olej napędowy przez karter pompki i głowicy dostaje się do oleju. Nie ma możliwości aby pompa rotacyjna nie tracąc ciśnienia lała olej do rozrządu. Membrana pompki kosztuje 20 zł załóż i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Wymienilem cala pompkie bo ta akurat byla nie rozbieralna(120zł) i wlalem nowego oleju. zobaczymy co czas pokaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

panowie a co może być w kombajnie zbożowym silnik 4 perkins po zimie dziś zajrzałem i jest oleju sporo ponad stan. tak na oko dwa razy więcej od normalnego stanu. doda, że na jesieni było ok oleju skąd sie ropa dostała na postoju. Wode wykluczam bo na zimę została spuszczona. Rurka od przelewu wtrysków też na zewnątrz nie tak jak w bizonach więc tam też sucho i odpada.

Czy to mozliwe aby aż tyle ropy rzedostło się z pompy paliwa.

Pompka ręczna wymieniana i powinna być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Możliwe pod warunkiem że było odpowiednie podciśnienie. Jak to kombajn? Zbiornik na równi lub wyżej silnika czy dużo niżej?

W Perkinsie paliwo do oleju może dostać się kilkoma drogami: membrana pompki paliwowej, uszczelniacz pompy wtryskowej lub poprzez komorę spalania ( tu już tylko podczas pracy - lejący wtryskiwacz, słaba kompresja ).

Jaki to Perkins?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

kombajn to ferguson 206. Silnik A4 236. Zbiornik paliwa najniżej wyżej pompka paliwa i dalej pod górke pompa paliwowa.

gdzie będzie więcej paliwa ?

bo przybyło mniej więcej drugie tyle co oleju.

Spłynłeło z rurki około metrowej wyżej od pompki zasilającej i z pompki zasilającej czy z pompy wtryskowej?

tu i tu nie powinno być aż tyle ropy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Niemożliwe aby tyle paliwa poszło jak stał. Jak się nie mylę w ten silnik wchodzi 7,5 l oleju więc skąd tyle paliwa mogłoby się tam dostać? Zresztą jak zbiornik niżej to cofnie się do zbiornika.

A jak jest napędzana pompa hydrauliczna? Nie brakuje Ci oleju od hydrauliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

tak oleju od hydrauliki brakuje.

myślałem że przez to że siłownik od kierowania leje.

Poma jest zabudowana nie wiem jak napędzana od przodu jak jest rozrząd tam jest dekiel i jest napęd schowany nigdy tam nie zaglądałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Czyli pompa napędzana z rozrządu. Możliwe że uszczelniacz na pompie do wymiany. Jeśli miałbyś ON w oleju to miałby on taki granatowy odcień i śmierdziałby dość mocno ropą ( w twoim przypadku to byłoby więcej ON niż oleju :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

no właśnie chyba zdiagnozowałeś przyczynę po pierwsze primo olej nie wygląda na rozcieńczony i nie ma zapachu ropy w tym oleju.

po drugie pompa hydrauliczna jezt niżej od zbiornika i swobodnie olej ze zbiornika może lecić do popmy hydraulicznej.

Po trzecie hydraulika wolno działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Silnik A4.236 dostało się ON do oleju. Diagnoza- lejące wtryski. Czy ich wymiana pomoże czy to tylko czubek góry i trzeba minimum pierścienie wymienić/głowicę regenerować? W końcu nadmiar paliwa jakoś dostać się do oleju musiało. Odpalał ok, trochę gorzej w mrozy, nie dymił, z mocą większego kłopotu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wtryski tak czy siak musisz zrobić... mierzysz kompresję i masz jakąś tam wiedzę o stanie silnika. A potem i tak wymienisz pompke zasilajacą jak w większości przypadków
Zajrzyj do kolektora ssącego czy się paliwo ze świecy nie leje choć pewno by kopcił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj