Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#161 Share ema

ema

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 luty 2010 - 17:28

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Witam nie zakładam nowego tematu ponieważ ten jest najbardziej zbliżony do mojego pytania.A mianowicie czy jeżeli sytuacja na rynku mleka nie poprawi się przez najbliższe 5 lat czy będzie opłacalne rozpoczynanie hodowli krów mlecznych?.Pytam bo możliwe że będę mógł przejąć gospodarstwo po wujku około 12 hektarów oczywiście od razu do dzierżawił bym około 8 ha ziemi bądź łąk na początek na rozwinięcie produkcji powinno wystarczyć.Jaka jest wasza opinia na ten temat?Nie wykluczajmy również opcji że ta sytuacja się poprawi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 18:48
  •  

#162 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 luty 2010 - 17:32

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Raczej nie, ziemia to nie wszystko, bo potrzebne są jeszcze budynki a te są dość kosztowne wraz z wyposażeniem i długo się spłacają zwłaszcza z ok 20ha

#163 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 17:43

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Jak myślicie cena mleka po zniesieniu limitów będzie większa czy mniejsza?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 17:44

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A może być mniejsza? Nawet ogromne farmy poniżej pewnych kosztów nie zejdą!!!

#165 Share michalzuromin

michalzuromin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 18:04

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Jak myślicie cena mleka po zniesieniu limitów będzie większa czy mniejsza?

No jasne że mniejsza, nawet o połowę.

#166 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:27

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Składacie już wnioski "rekompensaty czy cuś " jeśli posiada się od 30 do 200 tyś l kwoty (mają c parę groszy za litr płacić)

#167 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2010 - 20:52

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Chyba pare setnych grosza ;) Co to jest 20 milionów

#168 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 21:09

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Mają płacić po 0,015 gr do litra posiadanej kwoty. W piątek złożyłem wniosek ;)

#169 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 21:28

Przyszłość produkcji mleka w Polsce pogadajcie z ludźmi, którzy maja małe dzieci, teraz każdy lekarz pediatra radzi nie dawać mleka od krów bo dziecko ma alergie[jakakolwiek wysypka, zaróżowienie skory]tylko bebiko, bebilon itp, jak dzieci się nie naucza pic mleka to kto je będzie pil, starsi wymierają. Młodzi wola chemie[oranżadę]w ostatnich latach spożycie masła spadło o polowe-z 8 do 4kg, mleka z 400 do 300 l, teraz euro idzie w dol i eksport siada, strach myśleć co będzie dalej, paczki drożdżówki wszystko na prochach[kiedyś sprzedawałem do piekarni]teraz są dni ze na wsi nie sprzedasz litra mleka[mam kwotę bezpośrednia i 2 krowy]innych krów nie ma na ponad 100 domów.
Na tych dopłatach to najwięcej zarobi poczta polska.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#170 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 18 kwiecień 2010 - 22:00

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ja mam 15 dojnych i nie wyżył bym z tego za nic za marzec cena litra mleka po jakiej oddawałem je do mleczarni sudowia wynosiła w klasie extra 76gr ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 18:52

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Mam pytanie czy myślicie że warto kupić kwotę mleczną jeśli wiem że w tym roku kwotowym przekroczę limit. Ostatnio doszły mnie słuchy że ARR ma nakładać kary za przekroczenie kwoty. Jakie jest wasze zdanie ???

#172 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 25 kwiecień 2010 - 19:15

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Agencja nie będzie nakładać kar, ale po przekroczeniu własnej kwoty podmiot skupujący zobowiązany jest do pobierania zaliczki i odprowadzania jej do ARR na poczet grożących kar. Moim zdaniem nie warto spieszyć się przynajmniej na razie z kupowaniem kwot, chyba że masz lichą cenę za mleko to po potrąceniu zaliczki niewiele zostanie.
kto sieje ten zbiera....

#173 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 01:19

Przyszłość produkcji mleka w Polsce W tym roku trzeba będzie chyba niestety kupić kwotę bo podobno niezależnie od tego czy polska przekroczy swój limit czy nie to i tak ci co przekroczą swoja kwotę będą musieli płacić
Potrącana przez mleczarnie zaliczka to owszem nie będzie dużo, ale jak przyjdzie na końcu roku kwotowego zapłacić kare po 1,1 zł za nadmiarowe kilogramy to dopiero będzie armagedon
I choć wiadomo ze za 5 lat kwoty zniosą to i tak trzeba kasę wydać na zakup żeby nie płacić kary

#174 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 11:08

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Małe gospodarstwa upadają, krowy poszły na mięso bo za 0,75 zł nikt ich doił nie będzie, część gospodarzy na bydło mięsne się przestawiła. Wychodowanie krowy zajmuje około 3 lat - ryzyko upadku duże bo albo się nie zacieli drugi raz albo przy porodzie coś się spierniczy. Jogurcik, masełko, śmietanka - wszystko smaczne a z wody tego nie zrobią. Wnioski są takie: cena na najbliższe 3-4 lata będzie w granicach 1- 1,4zł. Ludzie odnowią stada i znowu będzie mleczna górka.
PS. Lepiej poszukać roboty za 1600zł i mieć wolny dzień, urlop i śmiać się w oczy tym co zapieprzają na polach za marne grosze. Przy krowach potrzebny jest człowiek 24/7 bo jak nie dojenie to cielenie jak nie cielenie to zbieranie paszy.

#175 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 11:20

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Tyle że odnowienie stada trochę czasu zajmie bo jak sam wspomniałeś wyhodować krowę mleczną to jest prawie 3 lata, dlatego jestem za utrzymaniem kwot mlecznych, bo kto raz zrezygnował to raczej drugi raz nie będzie w to wchodził bo kwotę trzeba nabyć (choć to teraz nie tak straszny wydatek, ale jednak)

#176 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 17:43

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Kto raz ziemię rzucił i pracuje poza rolnictwem ten już na 100% do rolnictwa nie wróci. Wiem jak moi znajomi zrobili (22-26lat), jedni w salonach samochody remontują, elektronika itp, inni remontują traktory, kolega w sklepie RTV AGD pracuje, to znowu znajomy reklamy rozwozi. Śmieją się tylko z tej roboty na roli...

#177 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 17:50

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A ja znam ludzi którzy z miasta przyszli na rolę, kupili całe gospodarstwo i od podstaw wszystko robili, i dziś po ok 15 latach całkiem dobrze się powodzi i raczej do miasta na etat nie wrócą

#178 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 06:38

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Od reguły są wyjątki ale jak sam wspomniałeś 15 lat temu zaczynali od 0. Teraz przy tych cenach maszyn, ziemi i produktów rolnych nie ma to sensu.

#179 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 20:50

Przyszłość produkcji mleka w Polsce No Panowie i kar jednak nie będzie.
"Dobra wiadomość dla hodowców bydła. Przez najbliższe dwa lata nie będzie zaliczek na poczet kar za przekroczenie limitów produkcji mleka. Rolnicy intensywnie rozwijający produkcję mleka mogą odetchnąć z ulgą. Zaliczki na poczet kar za przekroczenie unijnych limitów produkcji już nie są naliczane. Co więcej, Agencja Rynku Rolnego przygotowuje się do zwrotu pobranych wcześniej pieniędzy."
"Nowelizacja ustawy o rynku mleka weszła już w życie, a tym samym zaliczki na poczet przyszłych kar na dwa lata zniknęły z rynku"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 10:51

Przyszłość produkcji mleka w Polsce kary będą tylko zaliczek nie będą pobierać

a tak swoją drogą to jak myślicie w tym roku kwotowym Polska przekroczy limit czy nie bo nie wiem czy kupować kwotę