Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#141 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 maj 2009 - 07:04

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Minimalna cena nie za jednostkę tłuszczu czy białka a ogólniej za litr. Za jednostki to by ci zaraz spadł procent na około 3% tłuszczu i 2 białka.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 12:11
  •  

#142 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 maj 2009 - 07:09

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A mleczarnie to może za litry płacą? moja mleczarnia tylko za tłuszcz i białko płaci za litraż mam 2 gr chyba tylko, a jak zaczela by ARiMR dopłacać do litra to zaraz o tyle cena znowu by spadła, mleczarnie, przed kryzysem robiły szacunkowe wyceny kosztów produkcji w poszczególnych gospodarstwach i starają sie jakieś min utrzymać, gdyby teraz ktoś zaczoł dopłacać do litra była by dalsza możliwosc do obcinania ceny,

#143 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 maj 2009 - 07:13

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Chyba źle mnie zrozumiałeś.
Mleczarnia naliczę stawkę tak jak teraz jest. Jest ustalona cena minimalna (powiedzmy ze 90 gr) i jeśli komuś z normalnego wyliczenia wychodzi 70 gr to i tak mleczarnia musi zapłacić po 90.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 maj 2009 - 07:22

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Jak mleczarnia musi? Przecież dopłacać do litra miała by AriMR a dlaczego agencja miała by dopłacać do surowca o gorszych parametrach więcej?
Ja proponował bym program lojalnościowy dla mleczarni i rolników, bo cała idea dopłat do kredytów dla zadłużonych rolników ma służyć temu żeby utrzymać dostawy surowca na niezmienionym poziomie, bo jest ryzyko że zabraknie mleka w Polsce, a więc dlaczego UE ma płacić za rezygnację z produkcji mleka, może by tak wprowadzić program lojalnościowy np. 15-20gr dopłaty do mleka przez 3 lata jeśli ktoś podejmuje się produkować mleko przez 5-6 lat, bo za te 2-3 lata koniunktura na mleko musi przyjść, jeśli ktoś ma kredyty lub się podejmie bez kredytów przecież nie zrezygnuje, a kto ma zrezygnować zrobi to szybciej prawda?

#145 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 maj 2009 - 07:28

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Hee u mnie mleczarnia zaczęła dopłacać chyba 2 gr za to ze dalej tam odstawiam ;)

bullet_black.png

#146 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 20 maj 2009 - 10:36

Przyszłość produkcji mleka w Polsce wiesz ferdek pytales sie czy rollera kupilem za swoja kase odpowiedz jest prosta nie wplacilem 30 procent za to za gotowke wzilem nowa prase chwytak wyremontowalo sie stara obore i stodole i kika innych rzeczy wszystko w jednym czasie co do ciagnika to byl on bardzo drogi w owym czasie ale bralo sie takie kredyty ktore mozna spalacic nawet jesli bylby kryzys a nie takie ktore mne zalatwia bo co mi z super ciagnika jezeli moich zyrantow albo mnie bedzie ganial komorny
co do doplacania do litra mleka przez panstwo to watpie czy cos takiego zostanie teraz uruchomione rzad pana Tuska leje na nas a i mechanizmy unijne raczej sa przeciw takim interwencjom jesli sie nie myle to interwencja na rynku mleka miala miejsce w naszym kraju w 2004 lub 05 roku doplacali chyba po 7 groszy do litra zawsze cos tam bylo

co do tego ze koniunktura polepszy sie za jakies 2 moze 3 lata to masz racje i to calkowita ale to juz bedzie za pozno dla wiekszosci nawet silnych gospodarstw Bardzo wielu mlodych ludzi z mojego otoczenia nie chce slyszec o przejmowaniu gospodarstw obojetnie czy to mlecznych czy tez trzodziarskich choc przy trzodzie jest miej roboty to tam jest latwiej ja tam w produkcji mleka nie widze przyszlosci bo kto bedzie przy tym robil za takie grosze to jest juz nie tylko ponizej kosztow ale tez i ponizej godnosci drodzy koledzy

#147 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 maj 2009 - 10:59

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Masz racje @Timasz ja również modernizacje obory remonty maszyn i zakupy używanych maszyn za gotówkę tyle co ciągnik na krechę, ale przez lata Ci co trzymali ponad 20 krów ostro jechali na kredytach, co kroku kupując nowe maszyny, czasami może i na wyrost, po 2 nowe ciągniki na kredyt itd, a niektórzy produkują mniej mleka odemnie i maja mniej ziemi, jakim cudem to robią nie mam pojęcia!!!

#148 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 20 maj 2009 - 11:15

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ferdek powiem Ci ze u nas zawsze tez było ponad 20 krów i się zawsze inwestowało ale ostroznie bo jak wiadomo zbyt odwaznych to komornik czesto odwiedza hehehehe
Znam kilku takich co nabrali maszyn za taka kasę ze by msieli oddać cala gospodarkę i jeszcze by nie starczyło ale jak się ma np babcie a czasami i dziadka którzy maja emeryturki po 3 tysie(kombatanci za dychę) to się sponsoring zapoda i już się gospodarka opłaca i kredycik da rade spłacić gorsza sprawa jak babcia się przekręci oczywiście niektórzy robią maszynami na usługach ale np zrobić sianokiszonkę i ostawić owinięte bele za 23 zlote za balota to mi się nie opłaca a oni jeżdżą żeby jakies marne grosze dostać

#149 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 11:04

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Jak tam wyżej podawaliście cenę mleka to netto czy brutto?? Bo u mnie netto jest 67 za litr a z rożnymi dopłatami to wychodzi 1,01 brutto

#150 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 11:12

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ja zawsze podaje ceny brutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 14:09

Przyszłość produkcji mleka w Polsce W dzisiejszym agrobiznesie mówili że mleczarnie zamierzają wybudować własne tak jakby sklepy i mają konkurować z super i hiper marketami :D

#152 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 14:17

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Taaa tylko zrzuta na ten szczytny cel to po 10 dużych baniek, a mleczarnie jak mają na plusie po 2-4 mln zł to wszytko

#153 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 15:51

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Oj tam ja bym się tym nie martwił za wszystko zapłaci chłop i kasa będzie-ale coś czuje ze nie grozi nam budowa takich przybytków

#154 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 15:55

Przyszłość produkcji mleka w Polsce No a jak się złożą do z Brukseli dostają 50 baniek ale właśnie problem będzie z pieniędzmi ze strony mleczarni a jak myślicie czy takie sklepy mają szanse z tymi dużymi sieciami sklepów ? :D

#155 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 16:39

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Jeśli będą oferować produkty w rozsądnych cenach to tak.

Edytowany przez andrzej2110, 08 lipiec 2009 - 16:53.

bullet_black.png

#156 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 lipiec 2009 - 16:45

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Chyba w rozsądnych cenach :D

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#157 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 16:53

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ups :D tak to jest ja się myśli o czyś innym i pisze o czymś innym :D

bullet_black.png

#158 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 15:54

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dajcie spokój tyle pracy za takie grosze przestarzały sprzęt itd a ceny w markecie kosmos 15g serka 2 zł z czego opakowanie z 50 gr

#159 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 11:23

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Mleko w końcu zaczęło odbijać się od dna. W Lacpol podwyżka 12gr od listopada i prawdopodobnie od grudnia 4gr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 12:32

Przyszłość produkcji mleka w Polsce mlekovita tez jakieś podwyżki szykuje a jak wiadomo w tej firmie za podwyżkami idzie obniżenie parametrów surowca wiec będzie nam jak w niebie hahahahahaha