Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 20:49

Ale jak panna na podwórku zobaczyłaby nowego joskina to kto wie :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 10:52
  •  

#1242 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 22:08

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Kolega woli mieć pussywagon i rwać na niego panny? Ja wolę coś do gospodarstwa kupić, albo zrobić. U mnie wynająć do niektorych prac trudno, albo cena usługi z kosmosu i to bez faktury. Ciekawy jest widok na kurpiach. Gospodara ledwie się kręci, budynki stare a na podwórku samochodziki za 10-20 tyś. Śmiać mi się chce jak co czwartek na jarmarku przyjeżdżają tacy i stają na poboczach, po lasach, na polach i przy złomowisku. Idą po 300-500 m, ale 2 zeta za parking na miejscu nie zapłacą.

#1243 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 10:14

Gdyby kazdy tak myślał to nikt by nic nie kupił i kto By ci szambo wylał?A co ma kawaler do lepszego auta chociaż panny na auto nie podrywaj bo nie tendy droga.Ja myśle że jak ktoś poważnie myśli o rolnictwie to pożądne maszyny to podstawa.U  mnie w wiosce kilku myślało tak jak Ty ze taniej wynająć niż mieć swoje i jakoś już pozwijali interes.

ten by wylal ktoremu sie kalkuluje kupic beczke, nie kazdy ma do wywiezienia kilka beczek rocznie, sa tacy co maja znacznie wiecej, ale po Twoim poscie wnioskuje ze nie jestes tego swiadomy. znajomy ma hektar pola, wedlug Twojego myslenia powinien leciec po nowego jonh deree bo to pozadna maszyna. to co piszesz nie wiele ma wspolnego z ekonomia, a to dzis jest podstawa by przetrwac na rynku.  A propo auta to kawalerowi zazwyczaj sluzy ono nie tylko do jazdy, dlatego dobrze jak jest przestronne i wygodne. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1244 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 10:53

Mieć 34 lata i robić to jeszcze w samochodzie to szczere wyrazy wspólczucia....W moich stronach porządny rolnik który ma niezłe gospodarstwo ma w d*pie dorabianie na boku i babranie się w czyimś gównie za pare groszy.I jeszcze jedno na cholere komuś 1ha pola?Nie ucz mnie ekonomi bo to tylko na papierku ładnie wygląda .Mam wszystkie maszyny potrzebne do gospodarstwa mlecznego (oprócz sieczkarni) zero funduszy z Unii i kredytów a Ty idz proś sasiada aby Ci coś pomógł.Znajdz sobie porządną kobiete a nie jakoś przydrożna ...........bo to nie ekonomiczne i z tej Twojej gospodarki niedługo nic nie zostanie .

#1245 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 11:25

kawaler to nie jest moje nazwisko, ale widac Ty tak zrozumiales. I nic czlowieku nie wiesz na moj temat, wiec sie nie wypowiadaj.  Nie kazdy mial dorobionych przxodkow, powinienes wziasc tez to pod uwage ze wielu jest tu takich co wlasnie zaczynaja ta dzialalnosc i musza sie liczyc z pieniedzmi, co sie oplaci klupic a co nie, co w pierwszej kolejnosci a co moze poczekac, ale co moga rozumiec tacy ludzie jak Ty. Ktorzy juz maja wszystko bo kiedys tata dobrze prosperowal, 

#1246 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 14:35

I tu się mylisz kolego tatuś zostawił mi 10 krówek starą oborę i c330 z maszynami .Po 10 latach gospodarka jest nie do poznania.Na 17 ha mam 4 ciagniki ale ty powiesz ze to nie ekonomiczne.Kończe temat .Powodzenia Kazdy żyje jak mu pasuje.

#1247 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 17:31

tu nie ma reguly, w jednym gospodarstwie dana maszyna bedzie dobra inwestycja, w innym kiepska, w moim przypadku zakup np nowej szambiarki bylby glupota, poprostu mam opcje tanszego wywozu gnojowki, a chyba o to tu chodzi.  Czas jeszcze pokaze czy zakup jakiej kolwiek maszyny mial sens, czy poprostu nie umoczylo sie tylka inwestujac w tym kierunku,  no chyba ze kogos bedzie zadowalac produkcja po kosztach. Puki co nie za ciekawie sie zapowiada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1248 Share milano27

milano27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 19:19

Z tym parkowaniem przyznaję rację :) Bamberstwo ^^

#1249 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 14:18

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Są dotacje na zakup maszyn i większość kasy wraca na Zachód..... . Ciekawe dlaczego nie ma i nie było dotacji z Unii na zakup ziemi. Lepiej przecież dokupić ziemi niż maszyny. Dzisiaj zgłasza się ugór i jest prawie 1 tys do ha. Żadnych maszyn nie potrzeba. Masz 120 ha i nic nie robiąc 10 tys na msc. Paranoja ?

#1250 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 14:38

zeby zwrocic polowe najpierw trzeba bylo podniesc ceny 2 razy, zeby dany pienadz mogl poprawic gospodarke, nie polski, ale krajow zachodnich, bo do tamtych fabryk trafila ta kasa, nie jeden polski rolnik cieszy sie jak dziecko, a tak naprawde zostal zrobiony w balona. kazdy ktos kupywal maszyny przed wstapieniem do unni 100% ceny, wie ze w tamtym czasie bez zadnych programow dalo sie je nabyc, i nie wiazalo sie to z wieloletnim zadluzeniem.  

#1251 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 07:49

Gdzie wy widzieliście zobowiązanie, że przy korzystaniu z dotacji trzeba kupować maszyny określonego producenta? To korzystający z funduszu decyduje jakiego producenta maszyn wybiera, wiec to on jest odpowiedzialny czy dotuje Polaka, czy Niemca, czy innego. A argument, że nawet te produkowane u nas to są zagraniczne to w kieszeń, podatek CIT i PIT zostaje u nas, a ludzie mają pracę. Sami dokładacie swoje trzy grosze do tego że nasz przemysł jest taki a nie inny, wystarczy poczytać to forum. Doradztwa typu "weź przechodzoną zachodnią" w niemal każdym temacie jest masa. Jak dzieci dajecie się podejść handlarzom którzy podrzucają wam takie rady.

@Nightmare Nie wiem jak Ty, ale ja zaznałem tego luksusu kupowania maszyn przed akcesją, gdzie sprzedawca i bank traktowali cie jak gówno uczepione do buta.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#1252 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 15 maj 2016 - 20:34

No i stało się butelka wody mineralnej jest droższa od litra mleka... 76gr za litr przy 6 tys litrów... Istna masakra... Brak komentarza, brak słów na to wszystko  :wacko: . I podobno to nie koniec obniżek... Tylko dziwi mnie fakt dlaczego każdy mówi a zero protestów? 

Edytowany przez Luke16, 15 maj 2016 - 20:36.

#1253 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 16 maj 2016 - 18:48

a kto ci za protestuje jak Izdebski wyszedł z chlopami to ciezkie kolegium kazdy dostał..nikt ci teraz nie wyjdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1254 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 12:05

Witam oddaje ktoś mleko do "Mlekpol" Oddział Zakład Produkcji Mleczarskiej w Radomiu ?Bardzo proszę o pilny kontakt .