Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 25 luty 2016 - 19:54

wystarczy ze w nowej Zelandia będzie susza i proszek zaraz poszukuje w górę wszystko w rękach natury

Tylko w Nowej Zelandii była mega susza i jakoś proszek idzie w dół

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 11:23
  •  

#1202 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 luty 2016 - 19:54

Gdyby nie embargo byłoby gdzie wypchać towar. Rosja długo nie wytrzyma z tym embargiem na żywność z ue i będzie musiała coś zrobić. Jak pisałem, jeśli kwotowanie ma ustabilizować cenę to raczej dobre posunięcie i miejcie nadzieję, że tymczasowe.

Prędzej nasi rolnicy nie wytrzymają tej ceny, nie mówię tu o mlekovicie, mlekpolu czy spomleku bo tam płaca dobrze w porównaniu do mniejszych mleczarni które płaca na granicy złotówki a nie mówiąc już o tych co zjechały na 90 / 80 groszy.

Naszego mleka nie wezmą, nie ma nawet najmniejszych szans. Były rozmowy i Rosja nie chce słyszeć o naszym mleku, za dużo w ostatnim czasie było zgrzytów,  nasza polityka zagraniczna to załatwiła i raczej już tak zostanie i nie ma co liczyć na wysył mleka kierunek Rosja.

A kolejna sprawa to że ciągną do nas mleko z zagranicy. Mleczarnie w rekach zachodnich i ciągną cysterny z swoich krajów, plus z Ukrainy idzie samochód za samochodem.

#1203 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 25 luty 2016 - 19:59

Przyszłość produkcji mleka w Polsce rozumiem blokowanie podwajania produkcji czy potrajania ale jak unia wymaga wzrostu produkcji o 10% przy dofinansowaniach to co wtedy zrobić?nie rozwijac sie chyba...
ostatni off top sorki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 25 luty 2016 - 20:46

Coś dziś w rmf fm mówili że Chiny mają kolejne spadki gełdowe i zastanawiają się nad zakończeniem produkcji ( firmy produkujące najtaniej) a wejście w przemysł.Co podobno będzie dobre dla polskich producentów mlekach jak stwierdził reporter bo nasze produkty są bardzo u nich cenione a co wyjdzie zobaczymy.

#1205 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 luty 2016 - 21:11

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Z chińczykami po prostu trzeba umieć postępować, krótko mówiąc szanować ich i się nie wpie..alać w ich sprawy (obecny nasz rząd raczej nie będzie tego robił) i myślę że to będzie szło, należało by też nie nagłaśniać sprawy wałęsy (jakakolwiek jest prawda) bo oni jego sobie bardzo cenią (dlaczego to nie wiem). Krótko mówiąc ładnie pięknie i będzie zbyt a to chłonny rynek.

#1206 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 26 luty 2016 - 07:21

Tylko wiadomo,że jak Chiny się odblokują to puszczą mleko oczywiście ale nie będzie szło tylko nasze podejrzewam ale i z innych krajów a skoro Dania Holandia zapowiadały, kiedyś w felietonach, że po skończeniu kwot będą produkować 2 razy więcej to to też nie jest kolorowa wiadomośc. Ale nie wiem jak tam się toczą teraz u nich sytuacja z mlekiem na jakim poziomie jest bo nie mam jakoś informacji odnośnie zagranicznych mleczarni.

#1207 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 luty 2016 - 15:20

Wczoraj słyszałem od człowieka który sprzedaje nasienie buhajów, mówił że był niedawno na fermie w Holandii i mają tam teraz cenę w przeliczeniu na nasze 96 groszy. to na mleku wychodzą na zero a zarabiają tylko na sprzedaży zarodków.

#1208 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 26 luty 2016 - 15:49

Przyszłość produkcji mleka w Polsce tylko nie powiedział ile euro państwo holenderskie dopłaca rolnikom do produkcji i exportu Niemcy ser sprzedają do Polski po 8zl bo mają dopłatę do exportu z chinami jest ten problem ze daleko i ciężko transportować i drogi transport a do tego Chińczycy nie tolerują laktozy i idzie tam wiele produktow bez laktozy
ZETOR TEAM

#1209 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 26 luty 2016 - 15:53

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Mlekovita wypuściła na rynek produkty bez laktozy więc czyżby ukłon w stronę chin? W europie też jest mnóstwo ludzi nie tolerujących laktozy.

#1210 Share potrekk

potrekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 26 luty 2016 - 15:59

Przyszłość produkcji mleka w Polsce teraz chyba każdą większą mleczarnia ma w swojej ofercie produkty bez laktozy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 26 luty 2016 - 16:08

Przyszłość produkcji mleka w Polsce maja bo wysylaja do zoltkow cala żółta rasa ma problem z trawieniem laktozy
ZETOR TEAM

#1212 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:47

mlekpol ostatnio też reklamował produkty bez laktozy

#1213 Share dawidor111

dawidor111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:57

Przyszłość produkcji mleka w Polsce z laktoza czy bez jedno jest pewne wielu w dużych kredytach nie wytrzyma tego kryzysu i w ten sposób zmniejszy się produkcją i ceny wrócą do normy ale według mnie nie szybciej jak za 1,5 roku

#1214 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:09

ja myśle że to będzie dalej niż za 1.5 roku  pomyslcie    nasienie genomiczne   i jest mnostwo jałowek a ile obór się buduje ;/

#1215 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:19

trzeba zawód zmienić na komornika bo roboty to na pewno będzie :)

#1216 Share michatek

michatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, filmy sensacyjne

Napisany 29 luty 2016 - 20:25

Prędzej nasi rolnicy nie wytrzymają tej ceny, nie mówię tu o mlekovicie, mlekpolu czy spomleku bo tam płaca dobrze w porównaniu do mniejszych mleczarni które płaca na granicy złotówki a nie mówiąc już o tych co zjechały na 90 / 80 groszy.

Naszego mleka nie wezmą, nie ma nawet najmniejszych szans. Były rozmowy i Rosja nie chce słyszeć o naszym mleku, za dużo w ostatnim czasie było zgrzytów,  nasza polityka zagraniczna to załatwiła i raczej już tak zostanie i nie ma co liczyć na wysył mleka kierunek Rosja.

A kolejna sprawa to że ciągną do nas mleko z zagranicy. Mleczarnie w rekach zachodnich i ciągną cysterny z swoich krajów, plus z Ukrainy idzie samochód za samochodem.

hehe Rosja nie wytrzyma??

wiozą towary cały czas tylko dłuższą drogą.......mleko i produkty ponoć idzie przez Białoruś i oni tylko pakują w swoje opakowanie

#1217 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 10:15

osm kosow lacki 3500 l  tluszcz 3.8 bialko 2.8  cena 78 gr.  w nastepnych miesiacach prognozuja dalsze obnizki.  trzeba pomyslec o zmianie brazny.

#1218 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 11:27

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Te parametry trochę mnie zastanawiają, mam wrażenie, że mleczarnie teraz strasznie lecą po parametrach. U mnie w mlekovicie, jednego miesiąca parametry to dno, potem podskoczyły o około 0,5-0,7 następny miesiąc znowu poleciały w dół a żywienie kompletnie bez zmian, nawet sianokiszonka z jednego pokosu z jednego pola. To jakaś parodia normalnie... Tyle że cena jeszcze w granicach 1.2 zł także da się żyć, wiosną jeszcze mleko pewnie w dół pójdzie to będzie jeszcze weselej.

Edytowany przez daremw, 09 marzec 2016 - 11:38.

#1219 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 14:46

parametry w ostatnich miesiacach u mnie sa znacznie nizsze, wczesniej kilka lat norma byl tluszcz 4.1 do 4.6  bialko 3.1 do 3.6 dzis jest znacznie nizej przy lepszym zywieniu,  sianokiszonka kiszonka z kukurydzy, sruta rzepakowa i z owsa, do tego witaminy.  wydaje mi sie ze moze byc to spowodowane zmiana krow, wycielilo sie 7 zakupionych jalowek.  wychodzi na to ze niektore krowy musza miec bialko ok 2,.5 skoro srednia miesieczna stada wyszla 2.8. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 18:56

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ja tam wychodzę z założenia że to krętactwo mleczarni, żeby parametry skakały aż tak przy niezmiennym żywieniu. Zwłaszcza że u mnie żadne krowy nie przybyły a u krów po wycieleniu dbam o energię i mleko ma dużą zawartość tłuszczu (widać na pierwszy rzut oka) co nie przekłada się na wyniki próbek.