Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#1181 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 22 luty 2016 - 20:58

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Bo wszyscy ci pseudospecjaliści tylko zachęcają, jest tylko taki mały haczyk... Sami nie mają o tym pojęcia a innych namawiają, powtarzają puste regułki przedrukowane z ulotek państw w których ma to rację bytu bo jest zdecydowanie wyższy poziom życia jak i kilku jak nie kilkudziesięciokrotnie większa grupa docelowa. Tutaj nie powiem że nie ma chętnych lecz jest ich za mało. Sam często słyszę opinie, że komuś nie odpowiada mleko prosto od krowy bo za tłuste, bo smak inny niż sklepowego itp. Polska jeszcze nie dorosła do rozwiązań zachodnich, a nie dorosła bo zwyczajnie brak kasy, ktoś kto zarabia poniżej 2 tys nawet chwili nie pomyśli o droższym mleku z mlekomatu, analogicznie ktoś kto zarabia 2-3-4 tys też zazwyczaj jest na dorobku i oszczędza (dom,samochód), dopiero wyższe progi zarobków pozwalają na kupowanie droższej żywności, tylko ile osób tyle zarabia? Pozostają jeszcze alergicy zwłaszcza małe dzieci gdzie rodzice muszą zatroszczyć się o lepszej jakości żywność. W chwili obecnej po prostu jest to kompletna nisza na rynku i nie rozwinie się zbyt szybko, a czy earto pchać się w coś co jeszcze przez kilka lat nie przyniesie sensownych pieniędzy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 02:06
  •  

#1182 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 23 luty 2016 - 07:28

Darku nie obraź się ale ktoś nabija tą cenę może na naszych wsiach małych miastach nie ma dużo ludzi zamożnych ale myślę że większe miasta Warszawa Białystok to tak jest zagłębie takich ludzi. Powiesz pewnie ok ale dyrektorzy różni zarabiają 10 tys i wynagrodzenie wzrasta masz zupełną rację ale jest sporo osób które jednak żyją dość dobrze i które myślę że stać.

#1183 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 luty 2016 - 08:04

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Co do mlekomatow. Czynsz placowy do opłacenia w markecie to 500zl jak nie teraz nie więcej. W Łodzi były trzy mlekomaty teraz nie wiem czy jest jakikolwiek. Znajomy stracił na tym kupe forsy. A zainteresowanie ludzi bardzo średnie większości woli iść do marketu po butelkę czy karton

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1184 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 23 luty 2016 - 08:17

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dlatego wspomniałem o ludziach na dorobku którzy oszczędzają na takich przyjemnościach bo chcą szybko osiągnąć swój cel. Jakiś czas temu nawet na spotted białystok był temat przedświąteczny: gdzie ta bieda w białymstoku gdzie zachodzi się do elektromarketów a tam ludzie na prezenty kupują laptopy po 3 tys. Pytała osoba która zarabia 2500 na rękę i sama mówiła że jej przy tych zarobkach nie stać zwyczajnie na takie prezenty i nawet nie jest w stanie za bardzo odłożyć bo wysokie koszty życia. A drogie samochody stojące w galeriach to zazwyczaj litwini i na dobrą sprawę mało rejestracji BI. Ludzie pracujący w galeriach, supermarketach itp też wiele nie zarabiają, nawet często mniej niż tu w małym miasteczku. Sam mam mnóstwo znajomych w Białymstoku i uwierz że szału z zarobkami nie ma, znowu najbogatsi stołują się w restauracjach, dalej podtrzymuję że jest wąskie grono odbiorców produktów prosto od rolnika lub ekologicznych.

#1185 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 luty 2016 - 08:27

Moja żona pracuje w markecie na B i zarabia 1500zł... Ludzi przez ten market przewali się masa w poszukiwaniu tanich produktów mimo że w miasteczku są 3 takie same markety... daremw ale są jeszcze inni ludzie... a sam osobiście takich znam że będą odkładać 15 lat np. na nowe auto mimo że zarabiają po 1500zł ale nówka z salonu musi być mimo że przydałby się np. remont domu... Byłem też ostatnio z żoną w Tuszynie na Ptaku i fakt jest taki że najwięcej widuje się na prakingach obcych rejestracji... 

#1186 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 23 luty 2016 - 08:39

ptak to juz przeszlosc..a jesli chodzi o mleko i jego przyszlosc to na razie czarno to widze a jesli dalej tak bedzie to duzo rezygnacji bedzie....nie daleki prywatny przetwórca mleka w ksawerowie juz ludzie uciekaja od niego..nowy prezes nastał i warunki stawia ze kazdy ma dosc

#1187 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 23 luty 2016 - 08:48

Ruscy zamknęli granice, mleka jest za dużo i w perspektywie 2 -3 lat nie widać szans na zmiane. Mimo suszy ceny nadal nędzne. Wiele osób wyleci z produkcji...

#1188 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 luty 2016 - 08:51

Przyszłość produkcji mleka w Polsce nikolaa nie prezes tylko kierownik skupu... Wielce madry najmądrzejszy Arkadiusz który jakby mógł ustawial by wszystkich rolników mimo że sam ma gospodarstwo ok 50 sztuk

#1189 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 23 luty 2016 - 09:04

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Przyszłość produkcji na razie czarno mi się widzi, ostatnio gdzieś w jakimś programie słyszałem że koniunktura w sektorze mleczarskim zmienia się średnio co 4 lata. Więc jeszcze ze 3 i dalej szalejemy he he. Na dobrą sprawę aby nastały duże zmiany musi być kryzys który wszystko zdestabilizuje a dopiero potem nastaje nowy ład

#1190 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1701 postów

Napisany 23 luty 2016 - 09:58

Przyszłość produkcji mleka w Polsce wystarczy ze w nowej Zelandia będzie susza i proszek zaraz poszukuje w górę wszystko w rękach natury
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1191 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 23 luty 2016 - 10:06

a to bedzie???????????

#1192 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 23 luty 2016 - 12:49

co do tematu ogólnego odpowiedz nie mam mleka w Polsce

#1193 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 23 luty 2016 - 14:42

Przyszłość produkcji na razie czarno mi się widzi, ostatnio gdzieś w jakimś programie słyszałem że koniunktura w sektorze mleczarskim zmienia się średnio co 4 lata. Więc jeszcze ze 3 i dalej szalejemy he he. Na dobrą sprawę aby nastały duże zmiany musi być kryzys który wszystko zdestabilizuje a dopiero potem nastaje nowy ład

a ja Ci powiem ,że podaż nie spadnie  a cena nie wzrośnie dopóki ludzie nie wyjdą z kredytów i nie pospłacają kar za nadprodukcję .  Prezesi spółdzielnie mleczarskich dobrze o tym wiedż ,że ludzie się pozadłużali na inwestycje i muszą spłacać raty a co za tym idzie nie patrząc na koszty produkować mleko . Z tąd wzrost skupu przy katastrofalnej suszy i nie zawsze uzasadniony spadek ceny skupu surowca .

Część winy leży ,niestety też po stronie samych rolników ,którzy nie bacząc na posiadane limity podjęli ryzyko ich przekroczenia ,a teraz zdziwienie i lament ,żę trzeba płacić kary pomimo niskiej ceny skupu !!!

nowy

#1194 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 23 luty 2016 - 16:45

To też wina rolników,bo cały trzeba zwiększać produkcję,bo 50 krów to za mało i dostawia do 100 sztuk i kto to mleko ma pić,liczba ludności na tym samym poziomie,export nie idzie i kicha

#1195 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:00

Tak to już jest na świecie że dużo zależy od natury gdzieś jest urodzaj a w drugim miejscu nie i jest poprzez to równowaga. Darku na top Agrarze to pisali o czym mówisz że średnio wzwyżki ceny były co 28 czy 30 miesięcy coś takiego :). Już nie chcę teraz dokładnie szukać ale też czytałem o tym

#1196 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:10

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A mi coś się kojarzy że to było w ostatnim (lub przedostatnim) programie Tydzień, ręki nie dam uciąć bo byłem 28 h na nogach i po drugiej imprezie to mogę mieć zaburzenia kojarzenia.

#1197 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 luty 2016 - 19:25

Internet szybszy od telewizji :)

#1198 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 25 luty 2016 - 11:48

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Gdyby nie embargo byłoby gdzie wypchać towar. Rosja długo nie wytrzyma z tym embargiem na żywność z ue i będzie musiała coś zrobić. Jak pisałem, jeśli kwotowanie ma ustabilizować cenę to raczej dobre posunięcie i miejcie nadzieję, że tymczasowe.

#1199 Share SLAWO1

SLAWO1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 luty 2016 - 14:38

Gdyby nie embargo byłoby gdzie wypchać towar. Rosja długo nie wytrzyma z tym embargiem na żywność z ue i będzie musiała coś zrobić. Jak pisałem, jeśli kwotowanie ma ustabilizować cenę to raczej dobre posunięcie i miejcie nadzieję, że tymczasowe.

. Nawet to już widać,jak Rosji strasznie dokuczyli . Unia jeśli jeszcze z rok sankcje na Rosję utrzyma to nasze wyroby już na ich rynek nie wrócą . W mleczarstwie cienko się robi a zobaczcię co z jabłkami się dzieje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1200 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 25 luty 2016 - 15:12

moim zdaniem, jak już chcą przystopować szaleniznę w produkcją mleka , to powinni do każdego dostawcy wysłać informację o konieczności nie zwiększania produkcji  ponad to co wyprodukowali w okresie obowiązywania kwot (łącznie z nadwyżką ) .

Ale czy to leży w interesie mleczarni o graniczanie skupu ???

nowy