Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 luty 2016 - 20:10

To ładnie płacą w waszych stronach u nas za ha, u nas jak byś puścił za 500zł to juz jest bajka tak średnio to po 300zł chodzi w chwili obecnej. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 19:27
  •  

#1162 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 19 luty 2016 - 20:11

a co z tym co ma 200 ha ;) :huh:

a co to tej możliwości co ma kupić 40 ha przy swoich 47 żebym miał lepsze warunki to może ... a tak to z 80 tyś rocznie gdzieś za 40 ha by wyszło kredytu to produkcja musiałaby byc niezła żeby z tych 40 ha wyciągnąć 80 tyś na rok -_- . Sam mam 47 ha ale muszę jeszcze popracować nad wydajnością no i remonty budynków jeszcze ... no to nie mam "wolnej" kasy .

PS a moja produkcja to mleko od 22 krów można by jakoś upchac może i z 4 krowy tylko czy aż tyle mieści obora -_- , ale przy tej cenie to za dużo na inwestycje nie ma

#1163 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 19 luty 2016 - 20:19

Nie wiem czy jest jakiś temat o dzierżawach, ale trudno :)  Za 300 to i ja bym wziął, ale teraz się schytrzyli wszyscy i biorą ile się da, chyba że po znajomości trochę taniej. Jeszcze w tpr pisali że dzierżawa po 1200 zł :lol:

http://www.tygodnik-...e-ziemi-rolnej/

Edytowany przez kris91, 19 luty 2016 - 20:25.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1164 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 20 luty 2016 - 05:18

1000zl/ha i dopłaty oddajesz, dobrze rozumiem?

Niedaleko mnie jest to normą, żaden dzierżawca w okolicy nie bierze dopłat a czynsz u mnie zaczyna się od 500 zł a kilka km dalej normą jest czynsz nawet 1200 a dopłaty oczywiście właściciela, sam osobiście płacę 600 zł/ha z tym że są to dobre gleby momentami zdarzy się piasek lecz ogólnie klasa 3 w porywach do 2 miejscami, tutaj na kilkunastu metrach ziemia przechodzi z piasku w glinę czerwoną nawet. Mamy też typowe wzgórza morenowe...

#1165 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 20 luty 2016 - 07:56

Przyszłość produkcji mleka w Polsce daremw to tak jak u nas... dzierżawa bez żadnej umowy, dopłaty bierze właściciel plus 600-800 zł/ha... nie podoba się dwóch innych już czeka...

#1166 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 20 luty 2016 - 08:53

dokładnie, a co lepsze to i tak ziemi tu brakuje, żeby ktoś dorzucił ze 300-400 ha (mogło by być jeszcze mało) to by się unormowało... może

#1167 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 20 luty 2016 - 09:24

u nas  teraz poszlo 10 ha dzierzawy za 2,5 tys zł za kazdy ha  w tym 5 ha gleba 4-5 klasa orna i 5 ha łąki a wszystko w 5 KAWAŁKCH, doplaty ten co wydzierzawil, ale dla mnie to bezsenes takie cey dzierzaw... nic nie zostaje z tego wiec po co to brac?  za 25 tys rocznie to mozna dukpic po okazyjnej cenie mnostwo paszy bez pracy...

a w innym miejscu 3 tys zł za ha dziewrzawy ale tam bylo zjedym kawalku ponad 20 ha i ten co to wzial to ma warzywa to moze jeszcze cos mu zostanie.. moze, paranoja te ceny w wlkp

Edytowany przez Kamilek1, 20 luty 2016 - 09:25.

#1168 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 luty 2016 - 10:27

Ci co wydzierżawiaja to wiedzą że lepiej wyjdą na tym niż by pracowali na tej ziemi :mellow:  z warzywami też za kolorowo nie jest bo jak susza to nie urośnie, a jak podlewać to koszta jak jasny gwint. A z drugiej strony jak mokry rok to zgnoić się może. Rolnictwo Panowie (i Panie :rolleyes: ) to jest ruletka :(

#1169 Share greg1985

greg1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 20 luty 2016 - 12:40

Podziwiam ludzi młodych którzy chcą się bawić w gospodarstwa. My oddaliśmy teraz 5500litrów mleka z ceną 89gr za litr. Zboże się nam skończyło. Kredyt też trzeba spłacać. Moi rodzice i nie tylko oni bo u mnie w okolicy nie znam takiej osoby która by swoim dzieciom nakazywala zostać na gospodarswie. Wręcz przeciwnie. Ja mogę na palcach jednej ręki policzyć i jeszcze któryś palec zostanie następców. Większość gdzieś pracuje czy dorabia i tyle

człowieku to ty masz 5500 l mleka i kredyt. Hehe śmiać mi się chce pewnie kupiłeś sobie zachodni ciągnik za ponad 200 tyś bo co będę gorszy jak sąsiad ?

#1170 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 20 luty 2016 - 13:11

kupił nowego Zetora Majora co wynika z jego postów innych

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 20 luty 2016 - 13:18

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A to mi już nie wolno kredytów brać?

#1172 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 luty 2016 - 13:42

A co myślicie np o mlekomatach jako "dorobienie" poza mleczarnią? :)

#1173 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 20 luty 2016 - 15:42

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Znajomy miał mlekomat niestety szybko się go pozbył tracąc sporo kasy na tym. Koszty wynajmu miejsca w marketach były tak duże że mlekomat nie zarabiał na siebie... dodatkowo były dwie wady jeszcze. Nie było aż tylu klientów i w zbiorniku mniej mleka czyli niższa stawka z mleczarni...

#1174 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 21 luty 2016 - 10:12

A mlekomaty mogą być przecież chyba poza marketami, w miejscach często odwiedzanych gdzieś na miejscu poza budynkami tam gdzie inwestycja by się opłacała, czy tak nie jest?. No ale powiedzmy, że jest cennik od ilości mleka i ktoś mieści się w przedziale gdzie i tak nie dostanie większej ceny to tą nadwyżkę może przeznaczyć na mlekomat przecież.

#1175 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 21 luty 2016 - 16:22

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Najlepszy przykład opłacalności mlekomatów... Paweł z 1 edycji rolnik szuka żony -50 tys zł na dwóch mlekomatach, dane ujawnił w zeznaniu dochodów (jako radny)

#1176 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 21 luty 2016 - 23:14

No właśnie nie chciałem pisać o tym :) bo tak nie dokonca wiedziedziałem czy mu to wypalało czy nie.Nie wgłębiałem się w temat. Choć jest inna sprawa jak On miał drugie źródło dochodu, to zawsze jakiś dodatkowy zastrzyk a tu w przypadku wielu osób każdy by musiał odkładać z jednej działalności. Ale każdy robi tak aby było opłacalnie. Jednym się opłaca a drugim nie tak było jest i będzie.

#1177 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 22 luty 2016 - 16:01

Przyszłość produkcji mleka w Polsce On miał inne źródło dochodu? On miał jeśli dobrze pamiętam 4,5 mln kredytu ;)
Ja tam bym nie polecał mlekomatów. Nikt nie wydzierżawi miejsca na mlekomat za 100 zł. Zapewne trzeba by było 500 minimum a przy cenie 2 zł to jest już 250 litrów w plecy, do tego codzienne dojazdy licząc chociaż 15 zł/dzień daje 450 zł czyli kolejne 225 litrów czyli na sam zwrot kosztow bierzących trzeba blisko 500 litrów mleka miesięcznie, no chyba że ktoś sprzeda te mleko po 3 zł to potrzeba około 320 litrów lecz do tego trzeba wziąć pod uwagę koszt wyprodukowania tego mleka, nie chce mi się nawet liczyć ile litrów trzeba sprzedać aby faktycznie na tym zacząć zarabiać ale myślę że 25 l na dzień jeszcze nie pozwoliło by zarabiać a jedynie koszty pokrywać.
... Gra nie warta świeczki, więcej z tym zachodu niż to warte. Te całe mlekomaty to porażka

#1178 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 22 luty 2016 - 19:38

to już lepiej samemu w butelki nalewać i do miasta dla stałych odbiorców , z sąsiedniej wsi jeden tak robi ale ile litrów to niewiem

#1179 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 22 luty 2016 - 20:13

Przyszłość produkcji mleka w Polsce daremw no nie myślałem, nie dociekałem w jego historię tak :). Wiadoma sprawa że to trzeba by było przeliczyć u nas w okolicy były takie prowizoryczne mlekomaty i ludzie zarabiali teraz nie wiem czy są.

Jak to powiedział jeden Pan na spotkaniu gdy był mój tatach i głosił wykład o uprawie ekologicznej " nie bójcie się ludzie w miastach mają wypchane portfele i za zdrową żywność zapłacą każdą cenę" można to też odnieść do mleka ktoś mówi, że dobre i ktoś bierze a jeżeli jest rzeczywiście dobre to szybko wchodzi na rynek :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 22 luty 2016 - 20:34

Przyszłość produkcji mleka w Polsce tak w miastach tylko latają po marketach w jednym tańsza szynka w drugim masło a jeszcze innym chemia i tylko mówią że chłopom to unia daje niektórzy narzekali na kwotowanie a teraz bez ogłaszania o karach będą karać . Był artykuł na jesieni w miesięczniku Bydło o mlekomatach to niezbyt optymistyczny .