Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#961 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 21:37

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Nowy PROW podobno będzie stawiał na wspieranie i tworzenie grup producenckich aby w większym stopniu umacniać rolników i stwarzać atrakcyjniejsze źródło do konkurowania. Jak to wyjdzie to jakoś nie jestem do końca przekonany, mentalność rolników dużo się zmieniła przez wcześniejsze działania rządu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 18:10
  •  

#962 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 20:59

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ja należe do grupy i jest ok, cena a mleko wyższa , różne zakupy tańsze, dotacje, itp... Najgorszy problem to jest przekonać rolników [przeważnie tych starszych] że sie opłaca i że trzeba trzymać sie razem....

#963 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 21:33

Przyszłość produkcji mleka w Polsce a cała grupa ma jedną cenę za mleko?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 21:41

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Miedzy tym dużym a malutkim jest 0.01zł różnicy

#965 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 22:10

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A ioe osob w grupie i ile macie lacznie produkcje, braliscie wsparcie na maszyny, czy tylko razem sprzedajecie, opisz jak mozesz:)

#966 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 13 lipiec 2014 - 08:46

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Do jakiej mleczarni należy ta grupa? Czy mleczarnia robiła problemy? ile oddajecie jako cała grupa?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#967 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 09 styczeń 2015 - 12:21

ale jaja... stwierdzenie z agrobiznesu... szansę na przetrwanie będą mieć gospodarstwa powyżej 100 krów, no to już jakiś cyrk z tymi opiniami

#968 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 09 styczeń 2015 - 12:53

Tak na pewno nie będzie aczkolwiek rynek zostanie zalany mlekiem i cena pójdzie ostro w dół, zachód zwiększy 20-25% a Polska też skoro mając hamulec w postaci kwoty będzie 8% nadwyżki.To za rok spokojnie 2 razy tyle.Zniesienie kwot to najgorsza decyzja jaką mogli podjąć ludzie "na górze". Miałem inwestować w oborę z nowego PROW ale już mi zapał ogasł. Nie mam zamiaru siedzieć w oborze i na polu całe życie mając 150 krów i dostawać za mleko 1zł.Gdzie tu sens i logika,to jedna z najcięższych gałęzi rolnictwa i powinna gwarantować godziwą zapłatę a nie wegetację przy takiej skali.

#969 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 12:59

ja tam dalej myślę że tragedii nie będzie, chociaż z ograniczoną pewnością można stwierdzić że ceny spadną, aczkolwiek myślę że przy 30 sztukach (niższej wydajności) już będzie się dało spokojnie utrzymać tylko że na inwestycje troszeczkę mało da się odłożyć, znowu sieją propagandę żeby mniejsi rezygnowali a zostały wielkotowarowe farmy :)

#970 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 13:18

Dawno się tak nie uśmiałem jak dziś jak mówili w agrobiznesie o przyszłości mleka i jak to powyżej stu sztuk trzeba mieć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 13:34

Płakać nie ma co ale rozwijać się też strach,bo kto zaryzykuje teraz stawianie nowej obory jak rynek jest niewiadomą?Koszt postawienia obory z racji dofinansowania takiej inwestycji z Prow znacznie wzrośnie,50-60krówek to pod milion podbije.Można się wyłożyć....

#972 Share Zegarek

Zegarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 14:43

to wszystko wina mediuw zawcześnie  rozgłośily że bendą zńeśone kwoty od 2015 roku

#973 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 14:51

nie o to chodzi... media są od tego żeby informować, zdecydowanie gorsze jest to że wyolbrzymiają strasznie i sieją panikę a sporo osób wierzy i jeszcze gorsze scenariusze piszą :)

#974 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:06

A miałem się nastawić na krowy, niech to szlak trafi.  Ja nie utrzymam 100 szt max do 30 szt, chciałem zacząć od 12 SM, sam nie wiem :blink:

#975 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:10

widze że nie tylko mnie rozbawił Bogdan Sawicki w Agrobiznesie powyżej stu krów ma kilka procent gospodarstw w Polsce, największa liczba gosp utrzymuję około 30 sztuk. zwiększenie 3krotne = budowa obory a kto się na to porwie w dzisiejszych realiach? może za kilkanaście mc w zależności jak się rozwinie sytuacja po znisieniu kwot. sam miałem plan powiększenia obory czyli rozbudowa w szerokość myślę że to w miarę tanie rozwiązanie . tak pozatym to przydałby się jakiś ostry protest i to nie tylko mleczarzy ale wszystkich rolników bo  odbiorcy nie szanują rolników a to my produkujemy żywność czyli to bez czego nie da się żyć, tyle że rolnicy jeszcze za mało są zjednoczeni żeby stanąć jeden za drugim po drugie nie stać nas póki co na wylewanie mleka na pola itp .

#976 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 06:47

a no widzisz problem jest w tym że rolnikowi ciężko protestować, o ile dla przykładu producenci zbóż czy warzyw, ewentualnie sadowników mogą sobie trochę pozwolić na jakieś protesty bo mogą towar przechować jeśli oczywiście mają warunki o tyle przy mleku trzodzie czy opasach czy owocach miękkich robi się problem bo nie ma za bardzo możliwości magazynowania. samo wyjście na ulicę niewiele da bo rząd ma to głęboko... bo zablokują na dzień dwa i wrócą do domu no i wszystko wraca do normy. także protesty rolnicze to ciężka sprawa, niestety już nie ma ludzi typu śp Andrzej Lepper który potrafił poderwać rolników i coś zdziałać. każdy chce żyć i woli sprzedać po kosztach niż nie odzyskać tego co włożył- tu leży problem ale nie ma co się dziwić też z jednej strony

Edytowany przez daremw, 10 styczeń 2015 - 06:48.

#977 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 08:43

Przyszłość produkcji mleka w Polsce wczoraj dzwoniłem do arr i pytam co z limitami od kwietnia. Co z ta kontraktacja itd to dostałem odpowiedź że od kwietnia mogę produkować ile chce tak jak było przed limitami.

#978 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2015 - 09:22

ale jaja... stwierdzenie z agrobiznesu... szansę na przetrwanie będą mieć gospodarstwa powyżej 100 krów, no to już jakiś cyrk z tymi opiniami

reszta na bruk...w agrobiznesie zawsze mówia na opak....

#979 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 10 styczeń 2015 - 10:02

no właśnie protesty rolników nie są tak straszne jak np górników czy lekarzy a rolnicy i tak sprzedadzą bo co mają zrobić z produktem zabiedni jeszcze jesteśmy żeby mleko wylewać na pola jak podczas ostaniego kryzusu we Francji. skoro niskie ceny spowodowanę są nadprodukcją to zamiast kombinacji jak tu pomóc złagodzić skutki po prostu dac rempensatę żeby rolnicy mieli za co żyć , wstrzymają wtedy produkcję np na mc i surowca będzie mniej wtedy cena wróci do normy, tyle tylko że w przyczyną wariacji na rynku są spekulację i lobbyści bo to oni rządzą polityką uni. nie rozumiem jednego czytałem artykuły gdzie prognozowane jest wzrost popytu na produkty mleczarskie więc potrzeba jest więcej mleka to czemu cena spada,; wzrost popytu powinien generować wzrost ceny 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 10:39

Po pierwsze to ilość mleka powinna pozostać limitowana bo kraje zachodnie jak i Polska zwiększą min. 20% produkcję no i gdzie to podziać?do tej pory mieliśmy susze,powodzie i inne kataklizmy w ameryce północnej czy południowej,w nowej zelandii , która trzęsie światowym rynkiem mleka.A co będzie jak tam przyjdą lata urodzaju?Zajmą nam  rynki wschodnie i europa sama będzie musiała swoją nadprodukcję spożyć,cena w  dół , płacz i lament.Sytuację pogarsza to że nasze mleczarnie w porównaniu z zachodnimi to jak farmtrac do fendta,nie tak skala i obroty.Ciężko im w pojedynkę konkurować na innych rynkach a i na naszym każdy sobie rzepkę skrobie a supermarkety zacierają ręce i się śmieją.Dyktują cenę mleczarni , która potem dyktuje cenę nam.