Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#781 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2014 - 13:40

Przyszłość produkcji mleka w Polsce xyz

Edytowany przez Profil usunięty, 29 marzec 2014 - 20:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 01:25
  •  

#782 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 19 luty 2014 - 13:49

Przyszłość produkcji mleka w Polsce @statek
Prawda, jeden wskaźnik nic nie powie o konkretnym gospodarstwie. Natomiast analiza kilku lub kilkunastu takich wskaźników może dać jakiś obraz sytuacji. To są narzędzia do zarządzania gospodarstwem.

#783 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 19 luty 2014 - 13:51

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Jak widać każdy ma swoją receptę na życie.... Ja obecnie nie mam kredytu i już mnie korci.... :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#784 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2014 - 13:59

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Zreszta jezeli bierzesz pod uwage bydlo i jego ilosc i wydajnisc mniej więcej to juz cos ci mowi o zdolnosci gospodarstwa, a teoria o tym ze tyle rat rocznych ile doplat to poprostu sobie to wymysliles. Wg twoich z a lozen to srednie gosp nie maja ZADNYCHszans na rozwoj. Wez kogos kto ma 20 ha i 20 krow. To moze wziac co najwyzej 240 tys w ciagu 10 lat. Podziel to na maszyny i budowe... moim zdaniem stan i e w miejscu. Ty masz nie wiem ile 80-100 ha to na 100 tys rocznie to juz widac postep bo mozna cos kupic i zbudowac, ale nie kazdy mieszka w okolicach Sejn. U ciebie to sie sprawdza i ok. Ale nie nazywaj idiota kazdego kto nie stosuje sie do twojego wskaznika dopl/kredytu;)

#785 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 19 luty 2014 - 14:03

Przyszłość produkcji mleka w Polsce @Konrad hazard uzależnia ;). Jak chcesz to machniom.
@Jola źle powiedziane, w niektórych sytuacjach kredyt to zło konieczne, pozwalające przeskoczyć niektóre etapy rozwoju
@Lukasz to się ciesz i zbędnie nie pchaj ręki między drzwi a futrynę

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#786 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 19 luty 2014 - 14:30

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Idiotą jest ten kto bierze kredyt i zakłada ceny na najwyższym poziomie.
Idiotą jest ten który ma dużo a chce więcej bo myśli że jak będzie miał więcej to będzie miał mniej roboty.
Kredyt jest dobry gdy inwestycja przyniesie dochód bądź jest niezbędna do dalszego prowadzenia działalności np nowy ciągnik który dochodu nie przynosi ale dzięki niemu można obrobić pole na czas.

#787 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 19 luty 2014 - 14:30

Przyszłość produkcji mleka w Polsce .

Edytowany przez pawelol111, 19 luty 2014 - 14:31.

#788 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2014 - 14:38

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Okej to juz znam definicje idioty;)) a jak wyobrazacie sobie mleczarstwo za 10 lat??? Moim zdaniem srednia to bedzie 70-100 krow

#789 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 19 luty 2014 - 15:12

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A moim zdaniem nie. Na zachodzie i gospodarstwa 20 krów funkcjonują i mają się dobrze. Jest zbyt duże bezrobocie żeby małorolni pozbywali się ziemi stąd nie jeden co ma 30 krów nie zwiększy stada bo nie będzie miał ziemi żeby je utrzymać. 10 ha to 10 tys dopłaty + 10-20 tys dochodu. Razem 20-30 tys rocznie - kilka godzin i obrobiony areał a kasa jest przyzwoita.

#790 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 19 luty 2014 - 15:21

Przyszłość produkcji mleka w Polsce W tej chwili w Niemczech średnia to niecałe 40szt. przed zjednoczeniem bylo to około 25szt, doszły byłe NRD-owskie kombinaty gdzie pod jednym dachem stacjonuje 200-300 ogonów i aż takiego skoku nie było. U nas na dzień dzisiejszy średnia jest poniżej 20 więc jak dobije do 50 to góra.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 19 luty 2014 - 15:30

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Jak tak czytam to niektóre wypowiedzi nie mają żądnych podstaw naukowych..kredyty są potrzebna , tak samo jak dodatnia inflacja. I to nie jest wynalazek XXI wieku tylko mechanizm budowany przez tysiące lat. Tym samym przeszedł próbę czasu i dla odpowiedzialnych zarządzających to niezbędne narzędzie. Kredyty można porównać do dotacji UE. To co by trwało 15 lat można zdziałać w 5 lat nawiązując do skoku jaki się dokonał po akcesji...coś za coś ale czego oczy nie widzą tego duszy nie żal, a na wsi widać dobrobyt i tego się trzymajmy. W mleku też jest dobrze, zapotrzebowanie na mleko w najbliższych dekadach ma się podwoić.. pytanie kto je będzie produkował? To jest tak tytaniczna praca że ludzie raczej odchodzą o tej gałęzi rolnictwa.. . Ostatnio czytałem że w PL gosp. z produkcja pow. 70 krów dojnych jest 1200 :)

Edytowany przez gospodarny1992, 19 luty 2014 - 15:38.

#792 Share KILEROW2

KILEROW2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 luty 2014 - 16:23

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Witam.Mam pytanie z czystej ciekawości i nie będę zaśmiecał forum nowym tematem.
Czy jak ktoś mam farmę i powiedzmy 50 krów to musi jeździć dzień w dzień do mleczarni beczkowozem czy oni sami przyjeżdżają .

#793 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 19 luty 2014 - 16:24

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Przepraszam jeśli kogoś urazilem. Fakt realia są wszędzie inne. Pisałem o swoim przykładzie. Ale mój ojciec całe życie brał takie kredyty żeby spokojnie splacic i nigdy obsuwy nie było a ceny były różne.
Kredyt jest potrzebny do rozwoju. A takie zbieranie do skarpety i myślenie że za trzy lata coś kupię sprawia że ktoś stoi w miejscu. Dzięki kredytowi wyprzedzasz czas o 5-10 lat. I faktem jest ze trudno się od kredytu odzzwyczaic. Ale taka natura ludzka ze chce się więcej

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#794 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 19 luty 2014 - 16:31

A moim zdaniem nie. Na zachodzie i gospodarstwa 20 krów funkcjonują i mają się dobrze. Jest zbyt duże bezrobocie żeby małorolni pozbywali się ziemi stąd nie jeden co ma 30 krów nie zwiększy stada bo nie będzie miał ziemi żeby je utrzymać. 10 ha to 10 tys dopłaty + 10-20 tys dochodu. Razem 20-30 tys rocznie - kilka godzin i obrobiony areał a kasa jest przyzwoita.

Też tak uważam . W moich stronach kupić ziemię to jak w totka wygrać . Choćby się chciało zwiększyć pogłowie krów mlecznych ,to nie ma szans ponieważ brak ziemi i raczej się nie zanosi na jakieś zmiany . Jedyne co można, to tylko poprawiać wydajność od krowy ,by ten zysk był jak najwyższy .
W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 są przewidziane pieniądze na pomoc w rozwoju małych gospodarstw ''Restrukturyzacja małych gospodarstw '' ,których przychody z produkcji rolnej są poniżej 15 tyś euro rocznie .
Ten program nie będzie sprzyjał twierdzeniu ,że za 10 lat będą w znacznej większości duże gospodarstwa . Ja osobiście nie mam tego za złe ,ponieważ ci mali też chcą żyć i w miarę swoich możliwości się rozwijać .
Żyj i daj żyć innym ,takie moje moto ...
Nie każdy co nie ma kredytu jest nierozwojowy ,bo tak jak pisali koledzy wyżej ,nie ma konkretnego celu by go brać, a sąsiadów nie wytruję by się rozwijać .

#795 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 19 luty 2014 - 17:35

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Witam wszystkich.

Mam takie zapytanko chcę się przestawić z opasów na mleko dodam że kiedyś miałem 9 krów ale zrezygnowałem lecz 20-30 szt rocznie to za mało żeby funkcjonować i żyć na jakimś tam poziomie . Więc zacznę od kupna 12 2 dyg jałówek od znajomych hodowców. Chciał bym się od was dowiedzieć kiedy nie będzie kwoty mlecz, ile musiał bym wybulić za zbiornik 1000 l bo wolę mieć na zapas bo za pewne w przyszłości będzie więcej szt no i czy jeszcze o czymś zapomniałem według was?
Dzieki z góry.

#796 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:44

Przyszłość produkcji mleka w Polsce No i docieramy do sedna sprawy - nie każdy ma możliwość rozwoju. W mojej gminie jedyne działki jakie można kupić to 10-15 arów. Wszystkie większe wykupili "rolnicy z Wiejskiej" i tym podobni. Biorą dopłaty, cos tam zasieją, albo i nie. Na uprawie im nie zależy, a jak się pojawi jakiś kawałek do kupienia, to biją się między sobą. Dlatego jestem za zmianą tego chorego mechanizmu dopłat. Dopłaty powinny być do produkcji, a nie do obszaru. Nie produkujesz - nie masz dopłat. I tyle w temacie. Możesz mieć i 1000ha, jak nie uprawiasz i nie sprzedajesz plonów z gospodarstwa - dopłat nie ma. Jak plonu nie ma bo klęska - to ubezpieczenie płaci. W tej chwili dopłaty demotywują do działalnosci. Mali wegetuja na dopłatach i nie będą sie rozwijać, bo nikt im nie da kredytu. .

#797 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 19 luty 2014 - 17:45

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Najważniejsze jeśli chodzi o krowy to jest kiszonka,jeżeli jest wystarczający areał by zaopatrzyc się w kiszonkę to już nie jest źle,pasze treściwe niestety trzeba dokoupic a jest to duży wydatek,u mnie mam swojej ziemi 8,60ha i 3 ha dzierżawy i hoduję 36 krów i trochę jałówek na krowy.
Nie widzę możliwości bym utrzymał rodzinę na tak małym areale z samej ziemi.Przy krowach niestety trzeba się natyrac,jeżeli nie ma się odpowiedniej obory itd.ale jednak przeważnie jakoś pomału a do przodu ;)
Co do kredytów to takie czasy... Nie znam rolnika który się rozwija i nie ma kredytów,tak to może było w latach 70-tych ;)

#798 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:45

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Zaczynasz od kupna 2 tyg. jałoszek a już się pytasz o zbiornik O takich rzeczach to możesz myśleć za dwa lata skoro zaczynasz od zera

#799 Share LonelySoul

LonelySoul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:48

Kredyt jest potrzebny do rozwoju. A takie zbieranie do skarpety i myślenie że za trzy lata coś kupię sprawia że ktoś stoi w miejscu. Dzięki kredytowi wyprzedzasz czas o 5-10 lat. I faktem jest ze trudno się od kredytu odzzwyczaic. Ale taka natura ludzka ze chce się więcej

do kredytu z reguły trzeba mieć wkład własny więc jednak coś trzeba zebrać do skarpety. sam kredyt niczego nie rozwija, jedynie daje możliwość. jeszcze trzeba umieć kredyt wykorzystać i co najważniejsze spłacić . a czy kredyt to taki dobrobyt to bym się mocno zastanawaił. zależy od % i jego ilości. sam preferuję połowę wkładu własnego połowę kredytu i tylko na budynki albo areał.
i bardzo mnie ciekawi ilu użytkowników rzeczywiście ma kredytu a ilu tylko usłuszało od kogos tam i teraz udaje znawców ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 19 luty 2014 - 18:11

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ale wiecie jakie jest zaskoczenie człowieka który przychodzi i mówi że chce sprzedać ziemie a ty mu mówisz że łatw notariusza nawet na jutro?