Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#761 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2014 - 00:40

Po pierwsze 50 już mam, 25 remontów już też mam, więc zostaje 25szt do kupienia. Nie bawię się w jałówki w.c. bo to znacznie większe ryzyko, biorąc pierwiastki mam jako taką orientację w jej wydajności. Nie mam wymagań, że wszystko ma lśnić nowością, hala może być przechodzona już 50% zaoszczędzam, i tak tnę koszty gdzie się da. Obora to konstrukcja nośna, eurofala, ściana kolankowa, a reszta to siatka, żadnych ociepleń bo przy wolnym-stanowisku to zbędny luksus. Maszyny przy starym stadzie już są, a kłopoty może sprawić tylko przyciasny wóz paszowy, ale da się wytrzymać.

Konstrukcja i hala uzywana to ok. Ale moim zdaniem ocieplenie dachu trzeba robic, znajomy ma blache i kurtyny wszystko marznie, woda to mniejszy problem bo poidla izolowane a do rur przewody grzewcze albo pompka, gorzej z gnojem on mial plytka sciulke, to zgarniaki staly, nie wiem jak jest na kratach jak w oborze minus ale jak nie scieliszi na zgarniakach to jeszczw gorzej. A latem z kolei grzeje przez blache, bylem latem u znajomego w oborze 60 stanowisk na uwiezi w unieglym roku budowana (!!) Ma duza kubature bo szer ok 20 moze niecale bo ciagnikiem wypycha, to klimat super grzalo latem a w srodku chlodno, lepiej niz u mnie przy wiatraku. Ponizej 15 za stanowisko brutto zejdziesz przy oszczedzaniu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 09:57
  •  

#762 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 19 luty 2014 - 06:06

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ja nie wiem co wy widzicie w tych kredytach, za sam taki procent to można normalnie przeżyć. A jak takie dochody macie to po co kredyt?

#763 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 19 luty 2014 - 07:11

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Jesteś w stanie rozwijac sie bez kredytu??? Jezeli tak to jak taki rozwój wygląda

Edytowany przez a8185, 19 luty 2014 - 07:12.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 19 luty 2014 - 07:52

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Kupuje paczkę gwoździ :P. Mowa jest o inwestycjach, przy których nawet skarpety z zakopca stają się przymałe. Można też smarkać przez latek piętnaście i zaczynając produkcję zacząć też remont początku budowy i tak w koło Macieju.
@savas podpięcie zwykłej geowłókniny pod zadaszenie daje niesamowity efekt.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#765 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 19 luty 2014 - 08:23

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Czy lepiej spłacać kredyt 10 lat czy pooszczędzać przez 3 lata + oprocentowanie z lokat? Powiedzmy od 300 tys kredytu spłacasz rocznie 30 tys. co po 10 latach daje już kolejne 300 tys dla banku. A przez 3 lata odłożyć po 100 tys + 15 z lokat.
A teraz następna sytuacja: wziełeś 300 tys kredytu na chlew, a za rok sąsiad sprzedaje pole o miedze, co robisz? Chlew można było pobudować zawsze, a pole może kupić ktoś drugi i jego nigdy nie odkupisz

#766 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 19 luty 2014 - 09:09

Ja jestem zwolenikiem wielokierunkowego gospodrstwa bo jak pokazały ubiegłe lata dziś płaci zboże ,a jutro płaci mleko i wielokierkunkowe gospodarstwo bedzie w stanie nawet przez jakis czas dołożyć do jednego i przeczekac. A ktoś kto żyje np tylko z krów co zrobi?
Wielokierunkowoś moim zdaniem jest kluczem do przetrwania tego strasznego 2015 ! :D

Wielokierunkowość to klucz do zaje##nia się na gospodarce a nie do przetrwania.... Postaw stado krów, do tego tuczarnię, uprawiaj ziemniaki jadalne, trzymaj opasy - po 3 latach ciągasz rękami po ziemi a i najważniejsza sprawa - skąd wziąć gruntów??

Gospodarstwa wielokierunkowe są najczęściej małymi gospodarstwami gdzie np jest 10 krów, kilka byków, 2ha ziemniaków, 10a truskawek, sprzedaje się trochę zboża - roboty tyle co przy 30 krowach a kasy połowa... Z czego to wynika? Ot prosta odpowiedź - w większości przypadków problemem jest brak miejsca na postawienie/dostawienie obory. W moim rejonie podwórka mają po 30 m szerokości i 100 długości - paradoksalnie tam gdzie nie ma następcy podwórka mają 60m szerokości i jest miejsce na wszystko. Trochę tu żalu wylewam ale niestety, sam bym dostawił kilka m obory, zrobił ją pod paszowóz ale nie mam gdzie :/ mimo że gruntów sporo....

#767 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 19 luty 2014 - 09:26

Przyszłość produkcji mleka w Polsce @statek
Pieniądze z likwidacji stada powinny wystarczyć na spłatę długu. To jest bezpieczne założenie przy hodowli bydła.
Ponieważ gospodarstwa to często spory majątek fachowo stosunek długu do aktywów powinien być na poziomie 0,3-0,4. Jeżeli wskaźnik ten jest na poziomie 0,4-0,7 rolnik może mieć przejściowe kłopoty np. przy niskiej cenie skupu mleka i wołowiny.

#768 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 19 luty 2014 - 09:34

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Żaden ze wskaznikow nie pasuje do specyfiki rolnictwa niestety :/ robiłem to na jednych zajęciach. Co z tego że teraz jalowka kosztuje 8 tys a jak będziesz miał problemy ze splata przy niskiej cenie mleka nikt nie kupi jej za 6.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#769 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 19 luty 2014 - 09:52

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Teraz byle krowa 6 tys a kiedyś? W dołku cenowym za 3 tys można było kupić. Co w sytuacji gdy likwidacja stada pokryje 60% kredytu? Zostaje nam 40%, niewykorzystane budynki i maszyny oraz brak środków na życie bo nie ma produkcji...

#770 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2014 - 09:56

Przyszłość produkcji mleka w Polsce zostaja jeszcze hektary ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 19 luty 2014 - 10:06

Przyszłość produkcji mleka w Polsce To po h## taka inwestycja skoro masz przepieprzyć dorobek pokoleń? Skoro masz stado 30 sztuk to tylko pracować spokojnie a nie cudować. Nadwyżkę zboża sprzedać i mieć spokojną głowę.

#772 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 19 luty 2014 - 10:41

Przyszłość produkcji mleka w Polsce jestem za

#773 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2014 - 11:27

To po h## taka inwestycja skoro masz przepieprzyć dorobek pokoleń? Skoro masz stado 30 sztuk to tylko pracować spokojnie a nie cudować. Nadwyżkę zboża sprzedać i mieć spokojną głowę.

no wiesz ja akurat sie nie bawie w takie historie z kredytami, takze mnie to nie dotyczy, robie na tyle na ile mnie stac
a co do tych co biora na maxa, to tylko mozna powiedziec: widziały gały co brały

#774 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 19 luty 2014 - 11:38

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A wiecie na jakiej zasadzie działa komornik? Wycenia wszystko i licytacja, jak na pierwszej licytacji nie ma chętnych to na drugiej cena spada o połowe. A jak dalej nikt nie kupuje to sprzedaje dla tego kto ile da. Komornik za darmo też nie działa, dla siebie bierze też niezły procent. I w taki sposób za 100 tys długu potrafi sprzedac całą gospodarkę. A takie plany że jałówka jest warta 8 tys to można sobie tylko pogadać.

Opowiedzcie o swoich planach Bogu, niech się pośmieje.

Wielu myśli że jak za komuny, umożą kredyt albo odroczą spłatę. Bank nie daruje złotówki, a nie spłacony kredyt przechodzi na 50 %

#775 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 19 luty 2014 - 11:59

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ropsonok Ty jesteś jak mój wujek... całe żucie łoscędzał , kredyty samo zło ,bo on na złodziei nie będzie robił...
A mój ojciec brał kredyty ,spłacał jeden brał drugi i nie rzadko było krucho ...
Reasumując ja mam kilkadziesiąt ha a wujek przez całe swoje życie dorobił się dwóch ciągników jeden T-25 i drugi stary grat....

#776 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 19 luty 2014 - 12:12

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ale wujek ma spokojną głowę, i też żyje. I zdrowie ma lepsze, i problemów nie ma. A ojciec brał kredyty pewnie za komuny - to były inne realia niż teraz. Teraz by osiwiał.Mój ojciec w tamtych czasach też brał kredyty - budynki, ciągnik, obora z wyposażeniem. I za mleko bez problemu spłacił. Bo była pewność, że będą to mleko brać i że będzie jakaś koniunktura. Były wieloletnie umowy kontraktacyjne, jak ktoś chciał robić, to na wszystko na wsi był zbyt i dało się żyć. Podatki były niższe, ceny paliwa w stosunku do cen produktów rolnych także. Cena litra mleka = cena litra paliwa. A dziś ?? paliwo = mleko x5, w najlepszym razie x4

Edytowany przez jahooo, 19 luty 2014 - 12:19.

#777 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 19 luty 2014 - 12:29

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Taki jest fakt ze bez kredytów o rozwoju nie ma mowy. To że ktoś kupi troche złomu za gotówke to żaden rozwój. Wszystko jest dla ludzi, oby w granicach rozsądku.

#778 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 19 luty 2014 - 13:13

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Parafrazując mistrza z ekranu: "Elektryczne kotły w piekle to też rozwój, tylko czy na lepsze ??"
Cały problem, to kiedy kredyt to rozwój, a kiedy to głupota ??

#779 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2014 - 13:17

Przyszłość produkcji mleka w Polsce moim zdaniem trzeba mieć kredyty, bo kto w ogóle nie korzysta z kredytów to strzela sobie w stopę
czasami większy kredyt czasami mniejszy, ale bardzo przyśpiesza wzrost wartości gospodarstwa i dochodowość:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2014 - 13:30

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Tak jak kiedys pisalem, jak bierzesz na 10 krow i chcesz pracowac to moim zdaniem ok, jak bierzesz na 3 ciagnik a masz 30 krow i to jest glowny dochod to glupota

Sami splacilismy juz ladnych kilkaset tysiecy, bez kredytu to bysmy mieli teraz 15 krow, ale "spokojna glowe". Nie kazdy statek mieszka w rejonie gdzie ziemia po 20 tys. A gdyby kazdy liczyl raty kredytu tylko na tyle co dostanie sie za darmo z agencji to bysmy teraz byli w latach 90. Cala gospodarka opiera sie na kredycie

Sami splacilismy juz ladnych kilkaset tysiecy, bez kredytu to bysmy mieli teraz 15 krow, ale "spokojna glowe". Nie kazdy statek mieszka w rejonie gdzie ziemia po 20 tys. A gdyby kazdy liczyl raty kredytu tylko na tyle co dostanie sie za darmo z agencji to bysmy teraz byli w latach 90. Cala gospodarka opiera sie na kredycie