Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#721 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 luty 2014 - 08:12

Przyszłość produkcji mleka w Polsce w 2007 roku cegła max była już po 7zł i wszyscy mówili ze dojdzie do 10 zł bo koniunktura i wysokie koszty produkcji i co sie okazało teraz jest po 2zł i też sie musi opłacić-nic tą wypowiedzią nie sugeruje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 17:42
  •  

#722 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 18 luty 2014 - 08:13

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Cegłę to warto wtedy było z Niemiec ciągnąć. Kosztowała trzy złote mniej:)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#723 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 18 luty 2014 - 08:37

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Mnie sie wydaje że zniesienie kwot nie jest czymś złym , [przynajmniej kar nie bedę płacił ani kwoty dokupywał] jest to spowodowane tym że spada pogłowie bydła w Europie i rządzący obawiają sie że spadnie produkcja mleka , Europa chcąc być konkurencyjna nie może sobie na to pozwolić... 2015 rok bedzie rokiem dla spekulantów...
A pożniej wszystko wroci do normy takie jest moje zdanie. Gdyby nie eksport to jaką mieli byśmy cenę ?? 1,10-1,30 max i kwotowanie nic by nie pomogło.
Nikt nie wspomniał o innych zagrożeniach np,, reforma KRUS'' , podatek dochodowy, wtykanie nosa w nie swoje sprawy np. Ukraina , wstąpienie do strefy euro itp
W moich stronach najwiecej gospodarstw jest małych takich do 30 krow i 90% bez następców ,kilka lat i sie wysypią...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 18 luty 2014 - 09:08

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Reforma krus jest potrzebna tak samo jak podatek dochodowy. Jestem zdecydowanie za tym.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#725 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 18 luty 2014 - 09:45

Przyszłość produkcji mleka w Polsce konrad82 Masz 100% racji w końcu jakiś normalny cżłowiek się wypowiada to nie tylko u nas nie ma następców tak jest w każdym bardziej rowiniętym kraju kto chce wstawać o 5-6 rano wracać z obory o 10 i po południu to samo??Nie jest tak??? Niech się wypowiedzą ci co mają krowy jakie to słodkie życie jest na wsi plus jeszcze od kwietnia do października urwanie głowy.A nery jak ktoś ma dziką zwierzynę jak mu przez noc wybierają dziki pon 2 ha kukurydzy noce nie przespane bo trzeba pilnować a to grodzić czy jest coś gorszego? Ta cen obecna w końcu wynagradza rolnikowi jego trud i ciężką pracę a jak spadnie do 1 zł to od razy zadzwonię po samochód z ubojni.,!! i tyle. Świat na krowach nie stopi jest setki biznesów i zawodów które można bez problemu robić wykonywać.

#726 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 18 luty 2014 - 09:56

Reforma krus jest potrzebna tak samo jak podatek dochodowy. Jestem zdecydowanie za tym.

Jest potrzebna... tylko w czyim i w jakim wykonaniu????

#727 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1754 postów

Napisany 18 luty 2014 - 09:58

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Te małe gospodarstwa maja zróżnicowaną produkcję i w latach dekoniunktury pokrywają straty z mleka inną działalnością. Przy 30 sztukach krów da się to jeszcze jakoś pogodzić przy minimalnym zatrudnieniu, zawyczaj sama rodzina. Moja ciotka w ten sposób ma około 30 krów, tytoń i zboże. I jakoś wychodza do przodu. Na samych krowach dawno by zbankrutowała przy tej spekulacyjnej fluktuacji cen.

#728 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 18 luty 2014 - 11:11

Przyszłość produkcji mleka w Polsce potrzebna w celu likwidacji pseudo rolnikow. Majacych po 1ha i mała firme a nazywanych rolnikami.
W polsce platnikow krusu jest 2,8 mln a skladajacych wnioski o doplaty 1,4mln. A skladajacych na dofinansowania i PROW około 150 tys

#729 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2014 - 11:14

Przyszłość produkcji mleka w Polsce statek
ja popieram to co mówisz:)
bo z jakiej osoby osoby które mają 1 ha i pracują gdzieś indziej mieliby być traktowani jak prawdziwi rolnicy którzy bardzo dużo pracują np na 50 ha
z tego co ja wiem to jeśli by wykluczyć tych co mają 1ha liczba w krusie zmniejszy się o 1/3

#730 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2014 - 11:16

Przyszłość produkcji mleka w Polsce nie porównuj PROW do tego wszystkiego, bo jezeli uwazasz ze prawdziwy rolnik to taki co stara sie o prow to pogratulowac, przeciez te programy nie sa zadnym wyznacznikiem tego czy ktos jest rolnikiem czy pseudorolnikiem

i na jakiej podstawie chcecie wykluczac tych co maja 1ha ? a tych co maja 1,3 ha to juz nie ? :D to nie tutaj jest pies pogrzebany, powinien byc jeden system dla wszystkich, ale system ludzki a nie bandycki, bo taki własnie jest teraz zus

Edytowany przez ventador, 18 luty 2014 - 11:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 18 luty 2014 - 12:05

Przyszłość produkcji mleka w Polsce na 1 ha np truskawek można się bardziej napracować niż na 50 ha zboża
ktoś kto ma dużo pola, duże dopłaty to i łatwo by było zapłacić zus, a dla małego gospodarstwa rodzinnego gdzie jest 3 lub 4 domowników zapłacenie po 700 zł to już konkretny wydatek. Jak ja nigdy nie kożystałem z PROWU to nie jestem rolnikiem? Mam i tak prawie wszystkie maszyny nowe i bez tego

#732 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 18 luty 2014 - 12:21

Przyszłość produkcji mleka w Polsce jak ceny mleka spadną to zostaną ci którzy produkują tanio. I nie ważne czy ktoś ma 100 czy 10 krów. Ten co ma 10krów nie jest zadłużony, latem wypasa, pasze na zimę robi sam nie potrzebuje pracowników. Kupuje tylko trochę białka i witaminy. Przetrwa bo koszt wyprodukowania 1litra jest u niego mały. A ten co ma 100krów kredyty na obore na wyposażenie na maszyny na ziemię na jałówki do tego najmuje pracowników przy spadku ceny może popłynąć.

#733 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1754 postów

Napisany 18 luty 2014 - 12:38

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A jak mam gospodarstwo i nie składam wniosków o dopłaty ani o PROW, to juz w KRUS nie moge się ubezpieczyć ?

#734 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 18 luty 2014 - 12:47

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Widzę że już ktoś poczuł się urażony:) a tego nie chciałem i przepraszam. Nie uważam że ktoś bez prowu nie jest rolnikiem ale na pewno nie jest ich aż 1.4 mln. Zaryzykuje twierdzenie ze przez około 1 mln to Ci co żyją z tego a 400 tys to sami doplatowcy. I ludzie przejadajacy dorobek pokoleń. Lepiej wziąć dopłaty i siedzieć na d*pie niż coś robić.
Na krus aż za dużo osób może się ubezpieczyc i to jest ogromny problem. Wystarczy 1ha przeliczeniowy w dzierzawie i jesteś rolnikiem. Ja bym zrobil to na podstawie faktur sprzedaży. A dopłaty do faktur zakupu.

#735 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1754 postów

Napisany 18 luty 2014 - 13:02

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A ja bym zlikwidował dopłaty i wprowadził zasady "bardziej rynkowe" (nie "wolny rynek" ale mniej regulacji itp) oraz zewolił rolnikom na przetwarzanie żywności, tak jak jest w krajach zachodnich. Aby powstawały małe lokalne gorzelnie, mleczarnie itp. produkujące na lokalny rynek. Bo teraz te pseudowymogi, które wprowadzają tylko w nowych krajach EU zabijają cąłkowicie lokalny rynek. Przykład ? Ojciec po przekazaniu ziemi nie może mieć krowy, bo nie ma juz gospodarstwa, a co ma z nią zrobić ?? A mleka nie może sprzedac - bo nie jest zarejestrowany w ARiMR, cielaka legalnie też nie. Ze świniakami to samo. Ale ma, trzyma, sprzedaje. tyle że według naszych przepisów - nielegalnie. Bardzo wiele osób tak robi, produkując własne, bez chemii wyroby - wędliny, sery, śmietanę. Tak powstaje z powodu kulawego prawa "czarny rynek". Nieopodatkowany, bez kontroli - no bo przecież "nielegalny", więc po co sobie zawracać głowę zgłąszaniem komukolwiek. Legalny producent mleka nie może go odsprzedawac legalnie odbiorcom detalicznym - paranoja ? A ja mam w d.... wszelkie dopłaty, regulacje, wskazówki - uprawiam swoją ziemie zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, abym nie obawiał się tego, co potem z tego pola zjem. I mam w nosie, czy moje świnki mają piłkę do zabawy, czy nie :/
Z produkcji mleka dawno się wyleczyliśmy. Chociaż obora na 50-60 sztuk bydła stoi pusta. W latach 80-tych można było z mleka żyć bez problemu, chociaz wszyscy też narzekali, że ceny niestabilne, że słabo płacą. Dziś po prostu jest alternatywa - wolny rynek pracy w Europie. Dlaczego rolnik w Niemczech bez problemu placi 3x więcej niz minimalna płaca u nas pomocnikowi w oborze ?? Podobno ceny zbytu ma takie same jak polski rolnik. Czyzby jednak nie ? Miały być zrównane dopłaty, a g... z tego wyszło. Są cąłe wsie, gdzie nikt nie trzyma nawet jednej sztuki bydła. Ja to czarno widzę. Uwolnienie rynku mleka i kwot uważam za słuszny krok, pod warunkiem, że wszyscy w Unii będą mieli jednakowe warunki i dopaty. Inaczej marnie to widzę.

#736 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 18 luty 2014 - 13:12

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Jak tak się boicie tego 2015 roku to proponuje wam odłożyć teraz troche grosza, żeby mieć jakiś zapas na ten niby dołek który ma nastąpić bo przy cenie 1.80 nikt mi nie wmówi, że nic nie zostaje. Mój przykład: w sierpniu za niecałe 10tys. litrów dostałem cenę 1.07 netto. Na jesień cena troche skoczyła aż w końcu w grudniu dostaliśmy jak nigdy 1.47 bo tam jakieś premie dodali. Tyle że grudzień to najsłabszy miesiąc pod względem litrażu więc budżetu mi to jakoś nie rozsadziło a już słychać że cena leci... Wy tam na górze mapy wyobrażacie sobie w ogóle za takie pieniądze krowy doić??? Także zapraszam pogospodarzyć na Podkarpacie, podejrzewam, że połowa z was juz dawno by olała produkcje mleka

#737 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 18 luty 2014 - 13:53

potrzebna w celu likwidacji pseudo rolnikow. Majacych po 1ha i mała firme a nazywanych rolnikami.
W polsce platnikow krusu jest 2,8 mln a skladajacych wnioski o doplaty 1,4mln. A skladajacych na dofinansowania i PROW około 150 tys

Statek tylko co to da ???? Psełdo rolnicy zarejestrują się w urzędzie pracy jako bezrobotni , małe firmy nie będzie stać zapłacić ZUSU i będą pracować na czarno a państwo nie dostanie nic i,, wzrośnie'' bezrobocie..
Ja bym proponował ,,uszczelnić ''trochę ten KRUS żeby lewych zwolnień nie było itp i niech sobie będzie...

#738 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 18 luty 2014 - 14:10

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Zrobić tak jak pisze równolegle z wywaleniem bezrobotnych którzy nie chcą iść robić. Nie dawać żadnej kasy za darmo tylko dawać opiekę socjalna ale w zamian za godziny społeczne. Paranoja jest to że każdy narzeka że nie ma roboty a chłopaka do pomocy za 10zl/h nie można znaleźć

#739 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 18 luty 2014 - 15:08

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Chyba nie ma tu takich którzy wierzą że ceny mleka już nigdy nie spadną poniżej progu opłacalności? Bo jeśli ktoś się łudzi że 1,8zł będzie trwało wiecznie to jest zwyczajnie naiwny. Ciekawi mnie kto stawi obory na 100 sztuk... W takim przypadku trzeba mieć minimum 50ha wolnego pola...

Biorący kredyty przy spłacie uwzględniają obecne ceny mleka - ale co będzie gdy cena spadnie do 1,3zł? Opłacalność jest ale zostaje tylko na życie... Krew się znów poleje jak to miało miejsce 5 lat temu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 18 luty 2014 - 15:28

Przyszłość produkcji mleka w Polsce 1,3 to da się jeszcze wytrzymać..... a jak będzie 0,9 ??? wtedy dopiero ARR wprowadzi skup interwencyjny masła.