Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#661 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 luty 2014 - 10:59

Przyszłość produkcji mleka w Polsce to jest kara maksymalna. Żeby taka była to każdy musiał by przekroczyć. W tamtym roku też stale o tym gadali i ludzie po 30gr za dzierżawę płacili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 11:13
  •  

#662 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 17 luty 2014 - 13:16

Przyszłość produkcji mleka w Polsce tego to nie wiedziałem że się zmieniło
@statek opłacało się dzierżawić czy lepiej było zapłacic kare?
według mnie to kary aż takie nie będą

#663 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 17 luty 2014 - 13:23

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Wyszedłem na 0 bo dzierzawa po 5gr byla

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 17 luty 2014 - 13:26

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Mi się w tym roku udało wydzierżawić po 10 gr . W ubiegłym roku kwotowym kupiłam po 5 gr . Zakupu po 5 gr nie żałuję mimo że kara była 3,5 gr ,ponieważ mam tą kwotę na kolejne lata .
Moim zdaniem dzierżawa po 10 gr lub kupno po 20 gr ,jest godne rozważenia ,gdyż wszystko wskazuje, że te kary będą i to na pewno wyższe jak rok temu .

#665 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 17 luty 2014 - 13:31

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A ja mam pytanie: jak w waszych stronach wygląda sytuacja z stawianiem nowych obór na krowy mleczne? - podobno są rejony gdzie ludzie ostro wzięli się za budowę...

#666 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 17 luty 2014 - 13:33

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Byłem w banku u znajomej to mówiła że nie wyrabiają się z kredytami i biznesplanami. Sama się dziwi bo realne oprocentowanie to 4.5%

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#667 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 17 luty 2014 - 13:39

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Oby ich te kredyty nie ''udusiły ''jak się zrobi nadprodukcja( a zrobi się ) i mleko będzie po kosztach sprzedawane .
W moich stronach na razie spokój i nie ma szału z budowaniem obór ,jak już to ewentualne ulepszenia obecnych budynków .

#668 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 17 luty 2014 - 14:10

Przyszłość produkcji mleka w Polsce W swojejj okolicy żadnej budowli nie zauważyłem. Ale w sobote była licytacja bydła w miejscowości Liza Stara i ceny jałówek sięgały 12 tys. Czyli rolnicy niekoniecznie boją się o przyszłość produkcji mleka

#669 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 luty 2014 - 14:11

Przyszłość produkcji mleka w Polsce powiem tak nie to żebym wam zazdrościł bo sam jestem rolnikiem ale takich przywilejów jakie mają producenci mleka to żadna inna produkcja rolna nie ma i nie opowiadać mi tu że dużo pracy bo wszedzie trzeba pracować a wy tak-kwoty , dopłaty zwierzęce , dopłaty do 10 krów -unas duży dzieli po 10 sztuk po rodzinie i kase biorą i tak co rok, jak madernizacja to wam się pierwszym należy a inni jak starczy no przecież to jest szok.mam nadzieje że w nowej perspektywie się to skończy bo jak inni mają z wami konkurować choć by w zakupie ziemi no jak?

#670 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 17 luty 2014 - 14:17

Przyszłość produkcji mleka w Polsce W czym problem @zorro buduj obore wyposaż ja, zasiedl, kup maszyny a zobaczysz jaka to słodycz. Bedzie Cię stać na wszystko...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 17 luty 2014 - 14:21

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Fakt faktem są większe wsparcia ale roboty trzy razy tyle co przy samej roslinnej. Nie siedzę od listopada do marca czekając na koniec zimy. Robotę mam cały rok.

#672 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 luty 2014 - 14:26

Przyszłość produkcji mleka w Polsce postaw chlewnie na rusztach i wyposaż ją taką na 70 loch w cyklu zamkniętym i zobaczysz ile kosztuje-i nie bedziesz miał uwierz mi żadnych przywilejów.

#673 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 17 luty 2014 - 14:44

Przyszłość produkcji mleka w Polsce W mojej okolicy jest kilku "dużych" i z tego co słyszę dwóch stawia obory na dodatkowe 100szt, reszta to już reakcja łańcuchowa - kwestia czasu

#674 Share DFDaro

DFDaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 17 luty 2014 - 15:06

Przyszłość produkcji mleka w Polsce dużo krów duże wydatki doże przychody dużo roboty;)

#675 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 luty 2014 - 15:26

Przyszłość produkcji mleka w Polsce poza tym jak o was dbają zakłady mleczne-trzodowca to każdy patrzy wykiwać a wy kredyty bezprocentowe itd. ale to się skończy wraz z likwidacją kwot bo teraz to mleczarnie wiedzą że mleka na rynku nie przybędzie i muszą dbać o dostawców a od 2015 bedzie samowolka albo sprzedajesz po tyle i tyle albo wypie. i wkońcu będą równe szanse dla wszystkich rolników .

#676 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 17 luty 2014 - 15:47

Przyszłość produkcji mleka w Polsce zorro ty nie wiesz o czym ty piszesz, krów nie da się porównać do świń, wiem bo mam to i to. Przy świnkach można pospać i 2 godziny dłużej i nic się nie stanie albo czasem wcale nie nakarmić i też przeżyją, wsypujesz w karmnik więcej i spokój. a przy krowach trzeba być cały czas o tej samej porze a jak nie podoisz to już potem można mleko do szamba i nikogo nie obchodzi. a że teraz cena jest na mleko to tak w oczy kłuje, niedawno na świnki też była cena a kto ma umowy to i ceny miał jeszcze wyższe. Nawet w żniwa musze złaziś o 18 z kombajnu bo krowy nie dojone

A mleczarnie tak o dostawców dbają że aż szok, mają nas gdzieś

A tym przekroczeniem kwoty i w zeszłym roku straszyli i sami wiecie jak wyszło

@ statek dałeś po 5gr za 70 tys to wyszło 3,500 zł a kary byś zapłacił ok 2100 czyli różnica 1400 to nie jest zero, dla niektórych to sporo kasy

#677 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 17 luty 2014 - 15:48

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dokładnie wolny rynek wyprostuje wszystko bo faktycznie tak duże przywileje akurat dla tej grupy producentów są nie są uzasadnione, kiedy innych wszyscy mają gdzieś. Chodzi o to aby wszyscy mieli równe szanse, jeśli wolny rynek wyceni wysoko cenę mleka to nie ma sprawy ale w tej chwili tak nie jest bo ceny są "regulowane" to jeszcze na dodatek nie wiedzieć czemu jest większe wsparcie.

#678 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 17 luty 2014 - 16:03

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A co do tych przywilejów to taki prosty chłop nic do tego nie miał, to była decyzja rządzących, widać ktoś stwierdził że mleczarze na to zasługują

ile kosztuje w sklepie litr mleka a ile dostaje dostawca. A wiecie ile np w Anglii kosztuje litr Łaciatego? 1,30 funta czyli ok 7 zł

Świniarze mieli swój czas za komuny

Kwoty mleczne przez te ostatnie lata nic nie ograniczały produkcji, każdy dawał ile chciał, najwyżej tam bawili się w kupowanie albo wydzierżawianie.
A cena nie wiem jak ma być regulowana, każdy zakład daje tyle ile chce

No i wy piszcie dalej, ja ide krowy doić, kase robić

#679 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 luty 2014 - 16:14

Przyszłość produkcji mleka w Polsce jak kwoty nic nie pomagają co ty mówisz-jak ktoś kupił to ktoś sprzedał i ilość mleka była taka sama-na zachodzie już czekają nowe obory i nawet jałówki już są i tylko czekają na zniesienie kwot i bedzie sprawiedliwość -wkońcu ktoś przyszedł po rozum do głowy-póżno ale dobre i to. w mojej okolicy mleczarze kupili na prow maszyny o których inne kierunki rolnictwa mogą tylko pomarzyć -20 ha i ciągniki po 140 kucy a ja wtedy na 40 ha takiego nie dostałem i co sprawiedliwość? niech wszystkich rolników traktują równo bo mięso też każdy lubi zjeść...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2014 - 16:16

Przyszłość produkcji mleka w Polsce produkcja mleka to najbardziej pracochłonny kierunek w rolnictwie i chyba tez najbardziej kapitałochłonny, takze to nie wcale takie kolorowe jak sie z boku wydaje, najwiekszy plus tego kierunku to to ze przez ostatnie lata to był dosc stabilny sektor, ale po 2015 pewnie to sie zmieni