Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 22:27

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A SM Gostyń zapłaciła kary za rolników z własnej kieszeni więc jeszcze bardziej poszli rolnikowi na ręke ;) zresztą 3 grosze to nie aż takie duże pieniądze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 08:21
  •  

#642 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 02 luty 2014 - 21:59

Przyszłość produkcji mleka w Polsce 3gr to 1500zl miesiecznie w moim wypadku wiec to jest bardzo duzo;/

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#643 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 luty 2014 - 22:30

Przyszłość produkcji mleka w Polsce no tak wiadomo na ilosci sie uzbiera niezly pieniadz tymbardziej dla mleczarni, pewnie chcieli to wrzucic w koszty zeby sie US tyle nie oddawac

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2014 - 19:36

Przyszłość produkcji mleka w Polsce jak myslicie, jest sens w obecnym czasie wchodzic w produkcje mleka ?
czy moze lepiej poczekac jeszcze z 2 lata do 2016r na wyjasnienie sytuacji i ceny po zniesieniu limitów ?

#645 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:11

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ja np sam mam obawy bo chcialbym bardzo zwiekszyc hodowle nawet do 30 sztuk -obecnie mam 10- ale ta likwidacja kwot troche mnie hamuje

#646 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:15

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ojtam na zapas niema co się martwić jak będzie chętnych na mleko to i cena też będzie dobra

#647 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 05 luty 2014 - 14:01

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A w Gostyniu w zamian za spłatę kary za rolników kazali im podpisywać umowę na dostarczanie mleka przez najbliższe 10 lat?

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#648 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:05

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Nie wiem, nie rozmawialem z nikim na ten temat, widzialem tylko informacje na stronie internetowej, sam kwoty nie przekroczyłem, ale w tym roku przekrocze, caly marzec bedzie poza kwota

#649 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:46

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Mleko oddajemy do Mlekovity do zlewni. Niedawno jak był instruktor na kontroli rozdawał umowy do podpisania tym, którzy przekroczyli kwotę i dostali karę. Według umowy sprawę zapłaty kary załatwia mleczarnia ale w zamian chce ona żeby rolnik sprzedawał do niej mleko przez chyba 10 lat.

#650 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2014 - 16:47

Przyszłość produkcji mleka w Polsce zanim ktos podpisze taka umowe to niech ja najpierw 5 razy przeczyta zeby potem nie było ze mleko bedzie trzeba oddawac po 80gr a w razie nie wywiazania sie z umowy/odejscia z mleczarni jakas kara albo odszkodowanie dla mleczarni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:14

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Racja ventador

#652 Share tomek8540

tomek8540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:37

Ale ziemia jest do kupienia. I nie pisz ze 50 to norma bo kupuje co roku po 5-10ha w cenie 15-20 i tez mieszkam na podlasiu. Wiem ze nie wszedzie, ale to nie ten temat zeby nad tym rozwodzic.

A wywieszałes ogloszenie w urzedzie pracy? szukałes tego pracownika? ja mowie o moim terenie i z ludzmi za taka kase nie ma problemu.
Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, ale obecnie od 3-4 lat nie ma wiekszych roznic miedzy nami a nimi (czyt Holendrami)

Też mieszkam na podlasiu i znajomy płacił w zeszłym roku 25 tys za V, VI klasę - żwir a wołają już i po 40-50, tak niestety jest jak mleko płaci i ktoś ma 15ha swojej ziemi reszte dzierżawi i 60 sztuk bydła - tacy zawsze cenę nagonią

#653 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 luty 2014 - 13:07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzis było zebranie z mleczarni i już mówią że mleko spada na światowych rynkach i pewnie od marca cena lekko w dół wiec nic nie trwa wiecznie teraz cena mleka jest dobra za rok spadnie z za 2 możemy dostawać tylko za koszty produkcji (teoretycznie) a kupno ziemi to inwestycja spłacająca sie kilkanascie lat. A niektórzy rolnicy myślą ze jak kto ma krowy to i po 100tys/ha moze płacic bo mleko drogie a nie liczą pracy i kosztów tylko zysk, a oni tez maja rece tylko ochoty brak czesto -.-

#654 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 15 luty 2014 - 06:35

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Panowie, ja zamierzałem budowac chlewnie ale narazie zaczekam ze 2 lata, zobaczę co będzie. Już od pażdziernika daję ponad kwotę, zobaczę ile ukarają, kupować kwoty nie będę bo i tak mają ją znieść. A jak w przyszłości z mlekiem zrobią tak jak ze świnkami to nie wiem czy warto inwestować, narazie się wstrzymuję w tym kierunku. Narazie pare jałówek i byków więcej chowam a nie zwiększam krów

#655 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 15 luty 2014 - 20:29

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Od października bez kwoty jesteś ? Jak już nie chciałeś kupować ,to choć o wydzierżawieniu mogłeś pomyśleć . Czasami trzeba wybrać mniejsze zło . Kary niestety będą ,to już raczej pewne .

#656 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 17 luty 2014 - 06:33

Przyszłość produkcji mleka w Polsce W zeszłym roku wszyscy wydzierżawiali płacąc nawet do 20 gr za litr a kara była tylko po 3 gr, czyli spora strata. Wielu znajomych żałowało. Jak wydzierżawisz to potem też nic nie przydzielą kwoty

#657 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 17 luty 2014 - 06:58

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ja dzierzawilem 70 tys a i tak z rezerwy przyznali w tym roku

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#658 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 17 luty 2014 - 08:29

Przyszłość produkcji mleka w Polsce <p>

<br />
W zeszłym roku wszyscy wydzierżawiali płacąc nawet do 20 gr za litr a kara była tylko po 3 gr, czyli spora strata. Wielu znajomych żałowało. Jak wydzierżawisz to potem też nic nie przydzielą kwoty<br />

<br />
<br />
</p>

jak wydzierzawisz to tak samo moga Ci przydzielic kwote ;)

#659 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 17 luty 2014 - 09:08

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Chodzą w mojej okolicy plotki, że kara za przekroczenie kwoty będzie wynosić 30 euro za 100kg mleka. :/ Czy ktoś z was coś już wie na ten temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 17 luty 2014 - 10:56

jak wydzierzawisz to tak samo moga Ci przydzielic kwote ;)

Dokładnie tak . Kiedyś tak było ,że jak się wydzierżawiło kwotę ,to nie dostawało się z rezerwy . Od paru lat (nie wiem dokładnie 2-3 ) zmieniły się przepisy na korzyść dzierżawiących .

Edytowany przez Meg5, 17 luty 2014 - 12:20.