Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#621 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 10:22

To weź zamień się teraz z holendrem czy niemcem gdzie podobno ziemia jest po 15tys euro Ropa po 1.3 euro. Pracownik za 1tys euro. Weterynaria też odpowiednio kosztuje a dostaje tyle samo co Polak w mlekpolu. I oni się teraz cieszą że jest dobrze i że warto inwestować bo się opłaca. To jak ja albo ktoś kto ma mleko może narzekać?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Kolego a czy u nas są inne ceny czy koszta produkcji? Ziemia po 50-60 tyś to u nas norma ,paliwo 5,40 pracownika też za 3tyś ciężko znależś o weterynari to już nie wspomnę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 17:41
  •  

#622 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 19 styczeń 2014 - 10:27

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ale ziemia jest do kupienia. I nie pisz ze 50 to norma bo kupuje co roku po 5-10ha w cenie 15-20 i tez mieszkam na podlasiu. Wiem ze nie wszedzie, ale to nie ten temat zeby nad tym rozwodzic.

A wywieszałes ogloszenie w urzedzie pracy? szukałes tego pracownika? ja mowie o moim terenie i z ludzmi za taka kase nie ma problemu.
Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, ale obecnie od 3-4 lat nie ma wiekszych roznic miedzy nami a nimi (czyt Holendrami)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#623 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2014 - 12:19

Nie no sorka nic do Ciebie, tak ogólnie nie lubię komentarzy ludzi którzy właśnie nie mają za wiele do czynienia z prawdziwym rolnictwem, a tylko porównują komentują i oceniają, a że ktoś tam to ma tyle i tyle bydła i sam robi a gdzieś tam to nie mają co robić a poszli by do pracy jeszcze itp komentarze, ludowe przysłowie cudzym koniem ktoś lepiej pojedzie i z cudzą babą lepiej żyć będzie tylko ze swoją coś nie wychodzi, mam wrażenie że już ten temat przybrał lekko formę licytowania się kto da rady sam więcej bydła obrządzić, a to nie o to chyba chodzi ;)

no zobacz , a to nie Ty czasem zacząłeś oceniac innych i dawac głupie wywody o kredytach itp. - że niby to wszyscy tacy zadłużeni a Ty sam co?.. to nie Ty w innym temacie doradzasz żeby iśc do pracy? co rozumiesz przez prawdziwe rolnictwo - tylko to co Ty robisz ? boli Cię że ktoś napisze że ma więcej od Ciebie i potrafi nie narzekac- niby dlaczego zakładasz że ktoś bajeruje ?...na moje oko to Tobie własnie coś nie wychodzi i coś nie bardzo jest z tym'' prawdziwym rolnictwem'' ;)

Edytowany przez kozulek2, 19 styczeń 2014 - 12:27.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 13:02

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Prawdziwe rolnictwo to takie gdy ktoś się z tego utrzymuje, sam też mam kredyty, a Wy to co nie narzekacie? A w innych tematach zaczynać z mlekiem od zera każdemu bym odradzał ;)

#625 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 13:03

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Pewnie że nie narzekam. Na co?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#626 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2014 - 13:24

Prawdziwe rolnictwo to takie gdy ktoś się z tego utrzymuje, sam też mam kredyty, a Wy to co nie narzekacie? A w innych tematach zaczynać z mlekiem od zera każdemu bym odradzał ;)

prawdziwe rolnictwo to jest wtedy jak jest pasja i profesjonalizm

#627 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 14:25

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Trzeba pasji i powołania bo niestety nie każdy chce codziennie pracować. Ciekawe jak z tymi kwotami będzie. Dobrze by było żeby cena mleka trochę spadła przed zniesieniem kwot żeby ostudzić zapał. Bo nadprodukcja bokiem wszystkim wyjdzie.

#628 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 14:43

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Bez przesady. Jest cała masa innych biznesów o wiele bardziej dochodowych. Na forum to się wszyscy nakręcają. Wszystko zależy od punktu odniesienia - dla jednych to jest spełnienie, a dla innych wręcz odwrotnie i to jest normalne. Moim zdaniem to jedynie posiadacze stad co najwyżej zwiększą nieco produkcję po zniesieniu kwot i tyle. Rewolucji raczej nie będzie

#629 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 16:08

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Przeglądając ostatni Tygodnik Poradnik Rolniczy /nota bene wg.mnie tendencyjne czasopismo propagandowe - niczym" T L" w starych czasach/ . Jest tam art.o nowoczesnych, powstających w Niemczech gospodarstwach mlecznych i wskazanie jakoby taki trend należałoby kontynuować.Jest to mimo wszystko kosztowna technologia , która w długofalowej perspektywie nie wiadomo czy się sprawdzi.Na pewno w naszych polskich warunkach powstanie nie za dużo takich wzorców, oczywiście tylko przy ogromnym finansowym wsparciu z zewnątrz.To wsparcie oczywiście i tak nie będzie proporcjonalne do tego zza Odry .Ktoś pewnie powie ,że moje przemyślenia to czysty populizm ,że trzeba iść z duchem czasu. Jestem w takim wieku , że patrzę na te przemiany z jakiejś perspektywy i nie do końca wierzę w ewolucję przyśpieszającą w geometrycznym tempie . której skutki mogą być nie odwracalne .

#630 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 16:58

Trzeba pasji i powołania bo niestety nie każdy chce codziennie pracować. Ciekawe jak z tymi kwotami będzie. Dobrze by było żeby cena mleka trochę spadła przed zniesieniem kwot żeby ostudzić zapał. Bo nadprodukcja bokiem wszystkim wyjdzie.

Niezaleznie od ceny mysle, że i tak kazdy produkuje tego mleka na ile mu starcza paszy i miejsca w oborze :), przerzucic pasze na opasy to też sredni biznes. Spadek ceny tego nie zmieni, ba trzeba bedzie zwiekszyc skale produckji żeby ograniczyc koszt jednostkowy produkcji litra i wyjsc na swoje. Takze lepiej niech trend z ceną sie utrzyma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 17:02

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A ja jestem przeciwko takiej cenie. Dwa trzy miesiące są ok ale pół roku wyrządzi krzywdę w postaci podwyżki cen dodatków. Mleka dla cielat. Premiksow itp. Cena mleka kiedyś spadnie a dodatkowo zostanie. Pszenica była jakoś po 600zl a czy granulat spadł do 700zl czyli ceny z przed 4 lat?

#632 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 21:56

Czyli najbardziej zawodne.

Trudno powiedzieć czy zawodne - właściciele tych rozwiązań na świecie sobie je chwalą. Może jest tak że w Polsce są to mało popularne rozwiązania i praktyczna wiedza w temacie jest niska. Co za tym idzie możliwe są jakieś błędy w eksploatacji.
Roboty szczególnie polecane są w gospodarstwach rodzinnych gdzie poprawa komfortu życia na wsi jest najważniejszą z zalet.

#633 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 22:09

Przyszłość produkcji mleka w Polsce jaki % stanowia roboty wzgledem ilosci gospodarstw?

jaka poprawa komfortu?:) w powiecie sejneńskim jest jeden robot. Nie chce mowic jakiej firmy ale problemu i opieki nad nim jest wiecej niz przy hali karuzeli czy tez uwieziówce. Nie wspomne juz o serwisie, śmiesznym abonamencie (za co?) serwisowym. Jesli mam placic 30 tys zl za abo rocznie od ilosci mleka to wole zatrudnic jednego porzadnego pracownika i miec go takze do wozow paszowych.

#634 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 22:35

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Pszenica była po 1000zł - wzrosły ceny pasz. Pszenica obecnie 750 ale nic nie staniało... Ceny mleka po 2zł za litr w drastyczny sposób odbijają się na cenach ziemi. Tyle że przy kolejnym dołku mlecznym ciężko będzie wytrzymać inwestycje kredytowane przy obecnych cenach.

#635 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 22:45

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Otóż to. Dlatego również uważam że cena mleka nie tylko zabiera rozum i zdrowy rozsądek ale prowadzi do przeinwestowania.

#636 Share trus22

trus22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:WSZYSTKO CO ZWIĄZANE Z ROLNICTWEM

Napisany 19 styczeń 2014 - 23:35

Przyszłość produkcji mleka w Polsce a ja sobie tak czytam ten post od dłuższego czasu , bo tez mam z tym styczność i uważam ze ,, Statkowi '' trzeba polać bo na prawdę facet wie o czym mówi . Szacun wielki dla ciebie :)

#637 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 23:38

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A dziękuję. Pije drinka więc wszystkim AF zdrowie :)

#638 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 13:17

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Robot moim zdaniem to kompletna porażka. Drogi serwis, ciągłe doprowadzanie pewnej liczby sztuk do doju, w dużych stadach duża rotacja - mamy niemal co 3 tyg nową sztukę w stadzie którą trzeba nauczyć a wszyscy wiedzą jak przyjemnie doi się pierwiastkę na początku. Tak czy siak z obory się nie wychodzi.

#639 Share Toquinho

Toquinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 14:34

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Witam wszystkich. To mój pierwszy post na AF. Przeczytałem wasz temat"od dechy do dechy" bo jestem właśnie w sytuacji o której niektórzy pisali. Student, pochodzący z gospodarki. Nie największa, nie najmniejsza, taka średnia :) I cały czas się zastanawiam czy na pewno chcę to kontynuuować czy jednak szukać czegoś innego. No nie powiem żeby te 30+ stron coś pomogło :D Za dużo różnic zdań i różnych poglądów. W każdym razie będę stdiował wasze forum dalej i od teraz pewnie też zacznę się trochę udzielać. Pozdrawiam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 17:26

Przyszłość produkcji mleka w Polsce czy słyszeliście o tym że w mlekpolu karę za przekroczenie kwoty mlecznej można było potrącić z udziałów? oczywiście po napisaniu podania