Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

A to ciekawe, bo lokalne media mówią co innego. Ale, jeżeli, ktoś usłyszał od brata znajomej ciotki, to się nie ma co dziwić.

A to już Chiny znów importują z Nowej Zelandii? Przecież latem ubiegłego roku zaprzestali importu, bo doszukali się bakterii czy czegoś tam innego.

Potwierdzacie tylko moje przypuszczenia. Nie podajecie żadnych faktów, tylko próbujecie strugać wielkich znawców światowych rynków mleka.

 

Polecam lekturę http://www.stuff.co....k-powder-market

Tylko ,żeby ta lektura Ci bokiem nie wyszła .. ^^ Ale ,wierz mi chciałabym ,żebyś to Ty miał rację . ;) Zapisz swoje posty i schowaj do szuflady i pogadamy za rok czy dwa i zobaczymy czy nasz brak oczytania się sprawdzi czy Twoja wiedza z lektury ? ;)

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Głupoty niektórzy gadają że płakać się chce jak to się czyta nikt nie wie jakie poniesie za sobą konsekwencję zniesienie kwot dowiemy się już niedługo.A do zjawisk na ziemi do jakich dochodzi raczej nie wróży na znacz spadek opłacalności zima w USA barak prądu itd susze w Australii powodzie w Anglii i innych krajach uni ciągle się coś dzieje a już nie wspominając o tym jak w Amerykach jest wyjaławiana ziemia z powodu braku nawozów organicznych i latyfundia bankrutują Zachód się rozwinie??? Chyba jak krowy się same będą oprzątać ludzie na zachodzie pie***ą robić przy krowach nie mówiąc że brakuje im już pracowników do fermy ziemi też już tam nie ma chyba że zaczną robić nasypy do oceanów i mórz i ludzi jest po 2-3 więcej w przeliczając na powierzchnie cą mieszkać w swoich domach a nie w blokach i I nikt nie nie wspomniał że ludzi na ziemi przybywa coraz szybciej a oni mleko pić będą i jeść masło serki itd itsd itd.!!! i muszę co niektórych zmartwić ceny mleka raczej na pewno aż tak nie spadną i będziecie dalej zazdrościć krowiarzom że mają kasy jak lodu :P:D:P:D:P:D Fakt faktem że co niektórzy jaja po ziemi już ciągają ale biznes się kręci :lol: :lol:

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mi też nie chce się wierzyć że kraje zachodniej Europy tak szybko zaleją świat mlekiem np. Duńczycy czy Holendrzy i tak już mają bardzo dużo sztuk przypadających na 1 ha i to może ich trochę blokować bo co zrobią z gnojowicą przecież jej nie wyleją do rzeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Ja niewiem jak uwas ale ja się już zaczynam bać bo do 2015 roku wzrośnie o 1/3 lub 1/4. W moich okolicach ilość bydła szok normalnie ale każdy coś buduje w każdej wiosce stodoły chlewy zajęte przez jałówki jeszcze 2 lata temu to przez wioskę mleczarnia 0, 5 samochodu zabierała a teraz w każdej wiosce cała mleczarka mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wytłumacz mi jedno. Skoro pozycja polskich mleczarni jest słaba, to dlaczego ponad 50% idzie na eksport? I nie prawdą jest, że tylko wschód od Nas importuje, bo zachód również ma w tym duży udział.

Jeżeli europejskie mleczarnie są takie świetne, to dlaczego to nasze produkty idą poza granice?

 

Nie 50 tylko ok 24 %, poza tym nie powiedziałem ze tylko wschód !!!

A jezeli chodzi o pozycje to miałem na mysli obrót jaki mają inne mleczarnie. Mlekovita czy mlekopol ok 0,3 mld euro gdzie czołowka nie schodzi poniżej 10 mld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Głupoty niektórzy gadają że płakać się chce jak to się czyta nikt nie wie jakie poniesie za sobą konsekwencję zniesienie kwot dowiemy się już niedługo.A do zjawisk na ziemi do jakich dochodzi raczej nie wróży na znacz spadek opłacalności zima w USA barak prądu itd susze w Australii powodzie w Anglii i innych krajach uni ciągle się coś dzieje a już nie wspominając o tym jak w Amerykach jest wyjaławiana ziemia z powodu braku nawozów organicznych i latyfundia bankrutują Zachód się rozwinie??? Chyba jak krowy się same będą oprzątać ludzie na zachodzie pie***ą robić przy krowach nie mówiąc że brakuje im już pracowników do fermy ziemi też już tam nie ma chyba że zaczną robić nasypy do oceanów i mórz i ludzi jest po 2-3 więcej w przeliczając na powierzchnie cą mieszkać w swoich domach a nie w blokach i I nikt nie nie wspomniał że ludzi na ziemi przybywa coraz szybciej a oni mleko pić będą i jeść masło serki itd itsd itd.!!! i muszę co niektórych zmartwić ceny mleka raczej na pewno aż tak nie spadną i będziecie dalej zazdrościć krowiarzom że mają kasy jak lodu :P:D:P:D:P:D Fakt faktem że co niektórzy jaja po ziemi już ciągają ale biznes się kręci :lol: :lol:

 

a ty jak zwykle cwaniaka zgrywasz, a normalnie postu napisac nie potrafisz, tylko jedziesz bez ładu i składu, a przecinki to dla Ciebie kosmos

 

skoro ceny mleka beda takie wysokie, to idac twoim tokiem myslenia swinie beda po 10 zł, opasy po 10zł na wage żywa, o brojlerach to juz nie wspomne, kurnikarze zarobia fortune, bo ludzi na swiecie przybywa :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zostaną sami duzi hodowcy którzy są w stanie uzyskać koszt wyprodukowania jednego litra np 90gr a mleczarnia da im 1.20 zł, mały uzyska koszt 1.30 a mleczarnia da mu 90gr i upadnie... Smutne ale w każdej dziedzinie tak jest, małe fabryki są wchłaniane przez koncerny bo nie mają szans na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

ventador Już zaspokoiłeś się ?To wypier***aj buraku z forum co gospodarstwo na obrazku widziałeś debili nam tu nie trzeba.

Przegiąłeś

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

Tak naprawdę to nikt z nas nie wie co się stanie po zniesieniu kwot mlecznych. Możemy tylko gdybać. Kto chcę, ma możliwości rozwija się cały czas, co rok sukcesywnie spada liczba obór, sztuk, a średnia wydajność wzrasta. A najbardziej nie lubię jak ludzie mówią " a bo w tych czasach to tylko ten co ma tysiące hektarów to ma dobrze" a ja ich pytam kto im bronił brać ziemie bo byłych PGRach? Przecież mogli tak jak każdy inny brać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ventador Już zaspokoiłeś się ?To wypier***aj buraku z forum co gospodarstwo na obrazku widziałeś debili nam tu nie trzeba.

 

no i teraz pokazałes wszystkim swoja prawdziwa inteligencje, moje przypuszczenia sie sprawdziły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruger2005    2

Boje się żeby z rynkim mleka nie stało się stak jak z rynkiem wołowiny. Jeszcze jakiś czas temu wszystkie czasopisma rolnicze, internet rozpisywał się że rynek wołowiny będzie się rozwijał, ceny bedą rosły itd. itp. A co się stało.... jedna ustawa o zakazie uboju rytualnego, którego żekomo w polsce jest znikomy procent, spowodowała obniżkę cen, spadek zainteresowania polska wołowiną, spadek opłacalności produkcji. I znów stare przysłowie ze po byku zostaje tylko zerwany łańcuch stało się na czasie. Dlatego jedna malutka rzecz może mieć ogromny wpływ na cenę mleka, np jakas bakteria wykryta przez naszego wielkiego brata, albo inne nieprawidłowości. Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

ventador W końcu odkryłeś że jesteś idiotą :lol: :lol: :lol: :lol: który ma promy ze sobą i szuka zaczepki na forum rolniczym brawo możesz sobie pogratulować jesteś bardzo ambitny tak samo jak twoje debilne wypowiedzi boli cie jak rolnik się dorabia i zarabia? Jak ciężą pracą może coś osiągnąć a ty pewnie robisz za 2000 tyś na miesiąc i na nic cię nie stać HAHAHA. Takich jak ty to ja zjadam na śniadanie marnujesz mój czas. Próbujesz być fany ale ci nie wychodzi. Powinienem cię zgłosić za prowokowanie ,ale już sobie daruje i nie wypowiadaj się na temat na który nie masz zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na sniadanie to ty zjadzasz zapewne kupe smieci, które udaja żywnosc, przez to masz kupe smieci w głowie, w mysl zasady ze jestes tym co jesz ...

 

poza tym, wytłumacz nam wszystkim, hodowco dekady, po co używasz duzej litery w srodku zdania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

ventador, daj sobie spokój. Przecież to jest jeszcze dzieciak.

Dorośnie, poczyta, pojeździ po świecie, dokształci się i zmądrzeje.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile to razy polskie mleczarstwo miało się załamać prosty przykład rok 2003 (mogę pomylić się o rok :) ) wprowadzenie kwot w polsce jak to miało być źle, że europa nas zaleje mlekiem jakoś średnio im to idzie jak narazie, teraz znoszą kwoty też jest źle :) a może jakaś wojna mleczna przed nami, że tak europa się ,,zbroii". Dla mnie troszkę jest to śmieszne jeśli ktoś stawia oborę na kolejną oborę 100 czy 200 szt. to musi mieć conajmniej 50-100 ha rezerwy więc jeśli je teraz przeznaczy na hodowlę bydła to nie przeznaczy jej np. na produkcje rzepaku lub innych zbóż takie jest moje zdanie. rynek nienawidzi pustki nie wiem czy ktoś pamięta ale był taki moment że lepiej opłacało się sprzedać zboże niż dać je krowie w zamian za mleko. Jest chociaż jedna osoba na forum która jest w stanie wyprodukować mleko za 0.90 gr.??. Nie siać paniki giełda tylko na to liczy pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Akurat w 2003 niewiele brakowało do tego aby część gosp poplynela. Mleko było po 60gr:/ podobnie było chyba trzy lata temu. W każdej branży jest sinusoida. Więc spodziewałbym się spadku właśnie za jakieś dwa trzy lata. Czyli wtedy gdy skończy się karencja na kredyty brane na nowe obory. Myślę że niejeden umoczy dorobek pokoleń. Ale obym się mylił.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1766

W szwajcarii po zniesieniu kwot cena spadla o 1/3. Jezli ktos mysli, ze cena utrzyma sie na poziomie >1,6 zł to gratuluje mu utopijości jego marzeń. Mleka bedzie coraz wiecej, a UE nie bedzie miala z nim co zrobic, poniewaz podaz bedzie zwiekszala sie zbyt gwaltownie w stosunku do pojawiajacych sie( tak zapotrzebowanie tez bedzie roslo) nowych rynkow zbytu. Sadze, ze niezadawalajaca cena utrzyma sie jakies 2 sezony, a pozniej nastapii stabilizacja. To tylko moje spostrzeżenia i wnioski, ktore wyciagam po tym co mozna przeczytac w internecie, takze nie musiscie ich traktowac calkiem powaznie ;)

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Mateusz1q Ja tam je mam po 1,80 za/l koledzy po .1.90 z resztą im poniżej 1.20 nigdy nie spadło;) nawet tam w tych waszych kryzysach które podajecie za przykłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Będzie jak będzie, kto nie ma kredytów i ma chęć do roboty to sobie spokojnie poradzi. A dla mnie dojenie krów jest zajęciem pracochłonnym i odpowiedzialnym i jeżeli cena spadnie poniżej 1 zł to ja odpadam, chociaż się wyśpie jak człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Zlotowka to próg oplacalnosci

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

w 2007 roku cegła max była już po 7zł i wszyscy mówili ze dojdzie do 10 zł bo koniunktura i wysokie koszty produkcji i co sie okazało teraz jest po 2zł i też sie musi opłacić-nic tą wypowiedzią nie sugeruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Cegłę to warto wtedy było z Niemiec ciągnąć. Kosztowała trzy złote mniej:)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mnie sie wydaje że zniesienie kwot nie jest czymś złym , [przynajmniej kar nie bedę płacił ani kwoty dokupywał] jest to spowodowane tym że spada pogłowie bydła w Europie i rządzący obawiają sie że spadnie produkcja mleka , Europa chcąc być konkurencyjna nie może sobie na to pozwolić... 2015 rok bedzie rokiem dla spekulantów...

A pożniej wszystko wroci do normy takie jest moje zdanie. Gdyby nie eksport to jaką mieli byśmy cenę ?? 1,10-1,30 max i kwotowanie nic by nie pomogło.

Nikt nie wspomniał o innych zagrożeniach np,, reforma KRUS'' , podatek dochodowy, wtykanie nosa w nie swoje sprawy np. Ukraina , wstąpienie do strefy euro itp

W moich stronach najwiecej gospodarstw jest małych takich do 30 krow i 90% bez następców ,kilka lat i sie wysypią...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Reforma krus jest potrzebna tak samo jak podatek dochodowy. Jestem zdecydowanie za tym.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

konrad82 Masz 100% racji w końcu jakiś normalny cżłowiek się wypowiada to nie tylko u nas nie ma następców tak jest w każdym bardziej rowiniętym kraju kto chce wstawać o 5-6 rano wracać z obory o 10 i po południu to samo??Nie jest tak??? Niech się wypowiedzą ci co mają krowy jakie to słodkie życie jest na wsi plus jeszcze od kwietnia do października urwanie głowy.A nery jak ktoś ma dziką zwierzynę jak mu przez noc wybierają dziki pon 2 ha kukurydzy noce nie przespane bo trzeba pilnować a to grodzić czy jest coś gorszego? Ta cen obecna w końcu wynagradza rolnikowi jego trud i ciężką pracę a jak spadnie do 1 zł to od razy zadzwonię po samochód z ubojni.,!! i tyle. Świat na krowach nie stopi jest setki biznesów i zawodów które można bez problemu robić wykonywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj