Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

kozulek2    228

Prawdziwe rolnictwo to takie gdy ktoś się z tego utrzymuje, sam też mam kredyty, a Wy to co nie narzekacie? A w innych tematach zaczynać z mlekiem od zera każdemu bym odradzał ;)

prawdziwe rolnictwo to jest wtedy jak jest pasja i profesjonalizm

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Trzeba pasji i powołania bo niestety nie każdy chce codziennie pracować. Ciekawe jak z tymi kwotami będzie. Dobrze by było żeby cena mleka trochę spadła przed zniesieniem kwot żeby ostudzić zapał. Bo nadprodukcja bokiem wszystkim wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Bez przesady. Jest cała masa innych biznesów o wiele bardziej dochodowych. Na forum to się wszyscy nakręcają. Wszystko zależy od punktu odniesienia - dla jednych to jest spełnienie, a dla innych wręcz odwrotnie i to jest normalne. Moim zdaniem to jedynie posiadacze stad co najwyżej zwiększą nieco produkcję po zniesieniu kwot i tyle. Rewolucji raczej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Przeglądając ostatni Tygodnik Poradnik Rolniczy /nota bene wg.mnie tendencyjne czasopismo propagandowe - niczym" T L" w starych czasach/ . Jest tam art.o nowoczesnych, powstających w Niemczech gospodarstwach mlecznych i wskazanie jakoby taki trend należałoby kontynuować.Jest to mimo wszystko kosztowna technologia , która w długofalowej perspektywie nie wiadomo czy się sprawdzi.Na pewno w naszych polskich warunkach powstanie nie za dużo takich wzorców, oczywiście tylko przy ogromnym finansowym wsparciu z zewnątrz.To wsparcie oczywiście i tak nie będzie proporcjonalne do tego zza Odry .Ktoś pewnie powie ,że moje przemyślenia to czysty populizm ,że trzeba iść z duchem czasu. Jestem w takim wieku , że patrzę na te przemiany z jakiejś perspektywy i nie do końca wierzę w ewolucję przyśpieszającą w geometrycznym tempie . której skutki mogą być nie odwracalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Trzeba pasji i powołania bo niestety nie każdy chce codziennie pracować. Ciekawe jak z tymi kwotami będzie. Dobrze by było żeby cena mleka trochę spadła przed zniesieniem kwot żeby ostudzić zapał. Bo nadprodukcja bokiem wszystkim wyjdzie.

 

Niezaleznie od ceny mysle, że i tak kazdy produkuje tego mleka na ile mu starcza paszy i miejsca w oborze :), przerzucic pasze na opasy to też sredni biznes. Spadek ceny tego nie zmieni, ba trzeba bedzie zwiekszyc skale produckji żeby ograniczyc koszt jednostkowy produkcji litra i wyjsc na swoje. Takze lepiej niech trend z ceną sie utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

A ja jestem przeciwko takiej cenie. Dwa trzy miesiące są ok ale pół roku wyrządzi krzywdę w postaci podwyżki cen dodatków. Mleka dla cielat. Premiksow itp. Cena mleka kiedyś spadnie a dodatkowo zostanie. Pszenica była jakoś po 600zl a czy granulat spadł do 700zl czyli ceny z przed 4 lat?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Czyli najbardziej zawodne.

 

 

Trudno powiedzieć czy zawodne - właściciele tych rozwiązań na świecie sobie je chwalą. Może jest tak że w Polsce są to mało popularne rozwiązania i praktyczna wiedza w temacie jest niska. Co za tym idzie możliwe są jakieś błędy w eksploatacji.

Roboty szczególnie polecane są w gospodarstwach rodzinnych gdzie poprawa komfortu życia na wsi jest najważniejszą z zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jaki % stanowia roboty wzgledem ilosci gospodarstw?

 

jaka poprawa komfortu?:) w powiecie sejneńskim jest jeden robot. Nie chce mowic jakiej firmy ale problemu i opieki nad nim jest wiecej niz przy hali karuzeli czy tez uwieziówce. Nie wspomne juz o serwisie, śmiesznym abonamencie (za co?) serwisowym. Jesli mam placic 30 tys zl za abo rocznie od ilosci mleka to wole zatrudnic jednego porzadnego pracownika i miec go takze do wozow paszowych.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Pszenica była po 1000zł - wzrosły ceny pasz. Pszenica obecnie 750 ale nic nie staniało... Ceny mleka po 2zł za litr w drastyczny sposób odbijają się na cenach ziemi. Tyle że przy kolejnym dołku mlecznym ciężko będzie wytrzymać inwestycje kredytowane przy obecnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Otóż to. Dlatego również uważam że cena mleka nie tylko zabiera rozum i zdrowy rozsądek ale prowadzi do przeinwestowania.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 2

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trus22    3

a ja sobie tak czytam ten post od dłuższego czasu , bo tez mam z tym styczność i uważam ze ,, Statkowi '' trzeba polać bo na prawdę facet wie o czym mówi . Szacun wielki dla ciebie :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

A dziękuję. Pije drinka więc wszystkim AF zdrowie :)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Robot moim zdaniem to kompletna porażka. Drogi serwis, ciągłe doprowadzanie pewnej liczby sztuk do doju, w dużych stadach duża rotacja - mamy niemal co 3 tyg nową sztukę w stadzie którą trzeba nauczyć a wszyscy wiedzą jak przyjemnie doi się pierwiastkę na początku. Tak czy siak z obory się nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toquinho    0

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na AF. Przeczytałem wasz temat"od dechy do dechy" bo jestem właśnie w sytuacji o której niektórzy pisali. Student, pochodzący z gospodarki. Nie największa, nie najmniejsza, taka średnia :) I cały czas się zastanawiam czy na pewno chcę to kontynuuować czy jednak szukać czegoś innego. No nie powiem żeby te 30+ stron coś pomogło :D Za dużo różnic zdań i różnych poglądów. W każdym razie będę stdiował wasze forum dalej i od teraz pewnie też zacznę się trochę udzielać. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czy słyszeliście o tym że w mlekpolu karę za przekroczenie kwoty mlecznej można było potrącić z udziałów? oczywiście po napisaniu podania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

A SM Gostyń zapłaciła kary za rolników z własnej kieszeni więc jeszcze bardziej poszli rolnikowi na ręke ;) zresztą 3 grosze to nie aż takie duże pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

3gr to 1500zl miesiecznie w moim wypadku wiec to jest bardzo duzo;/

  • Like 1

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

no tak wiadomo na ilosci sie uzbiera niezly pieniadz tymbardziej dla mleczarni, pewnie chcieli to wrzucic w koszty zeby sie US tyle nie oddawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak myslicie, jest sens w obecnym czasie wchodzic w produkcje mleka ?

czy moze lepiej poczekac jeszcze z 2 lata do 2016r na wyjasnienie sytuacji i ceny po zniesieniu limitów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Ja np sam mam obawy bo chcialbym bardzo zwiekszyc hodowle nawet do 30 sztuk -obecnie mam 10- ale ta likwidacja kwot troche mnie hamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Ojtam na zapas niema co się martwić jak będzie chętnych na mleko to i cena też będzie dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

A w Gostyniu w zamian za spłatę kary za rolników kazali im podpisywać umowę na dostarczanie mleka przez najbliższe 10 lat?


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Nie wiem, nie rozmawialem z nikim na ten temat, widzialem tylko informacje na stronie internetowej, sam kwoty nie przekroczyłem, ale w tym roku przekrocze, caly marzec bedzie poza kwota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Mleko oddajemy do Mlekovity do zlewni. Niedawno jak był instruktor na kontroli rozdawał umowy do podpisania tym, którzy przekroczyli kwotę i dostali karę. Według umowy sprawę zapłaty kary załatwia mleczarnia ale w zamian chce ona żeby rolnik sprzedawał do niej mleko przez chyba 10 lat.


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zanim ktos podpisze taka umowe to niech ja najpierw 5 razy przeczyta zeby potem nie było ze mleko bedzie trzeba oddawac po 80gr a w razie nie wywiazania sie z umowy/odejscia z mleczarni jakas kara albo odszkodowanie dla mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj