Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#321 Share zetorek123

zetorek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 luty 2013 - 11:12

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Wyposażeniem, sprzętem, budynkami, technologią już na szczęście dogoniliśmy zachód piszę tu oczywiście o dużych gospodarstwach wysoko rozwiniętych których jest może z 5% i one mają przyszłość w produkcji. W Polsce mamy nadal nisze koszty produkcji niż na zachodzie i dlatego możemy z nimi konkurować mimo że zachód równoważy to sobie wyższymi dopłatami. Jakie były jakieś pół czy rok temu strajki na zachodzie, we francji jak mleko było koło 1,1-1,3 nikt nie pozwoli by cena w UE spadła po niżej progu opłacalności, wiele racji ma statek produkując więcej produkuje się taniej !
Powiedzcie mi dlaczego niemcy duńczycy kupują w polsce ziemie na przetargach od ANR, dlatego że jest stosunkowo tania niż ta u nich i w produkcji żywności jest przyszłość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 12:11
  •  

#322 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 10 luty 2013 - 11:29

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Skala, opłacalność, rynek, ok ale gdzie w tym wszystkim człowiek? To są narzucone wzorce które łykamy i które Nas dzielą. Nieważne duże, średnie czy małe, chodzi raczej by każdy mógł się realizować zgodnie ze swoimi odczuciami. :) Sporo z Was tak myśli, tylko każdy ze swojego poziomu ma inną ocenę otaczającej rzeczywistości i zdanie.
Więc mimo rynku niech dane będzie istnieć wszystkim.
Czy może wyjechać do Islandii?

edycja:
i http://pawnic14.wrzu..._kosa_do_europy

Edytowany przez wiesaw, 10 luty 2013 - 16:15.

samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#323 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 11 luty 2013 - 17:04

Przyszłość produkcji mleka w Polsce ale ja sie z Toba Wieslaw zgodze w 100%, nie można zatracić się na tyle aby zyc aby robic bo to tez mija sie z celem

Jednak nie dążę do tego aby wszyscy robili, myśleli jak ja. Każdy ma swoje życie i wykorzystuje jak chce. Jeden spokojnie przeżyje na 10ha i będzie żył dobrze i mu wystarczy a drugi ma 10000ha i nadal mu malo, bedzie wykupował ziemie wkoło.

Rynek moim zdaniem trzeba naśladować bo gdy nie będziemy szli z wzorami zachodu to obcy kapitał nas połknie tak jak to robi na Ukrainie. Myślę ze Polsce i tak sie udało stosunkowo duzo gospodarstw zostawić w rękach Polaków

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 11 luty 2013 - 17:10

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A cóż to jest ten zachód?? Święte krowy czy co? Jakim prawem nas naganiają? U nich już nie opłaca się produkować bo są duże koszta. Idąc w tym kierunku i u nas tak za chwilę będzie :(

#325 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 luty 2013 - 18:20

ale ja sie z Toba Wieslaw zgodze w 100%, nie można zatracić się na tyle aby zyc aby robic bo to tez mija sie z celem

Jednak nie dążę do tego aby wszyscy robili, myśleli jak ja. Każdy ma swoje życie i wykorzystuje jak chce. Jeden spokojnie przeżyje na 10ha i będzie żył dobrze i mu wystarczy a drugi ma 10000ha i nadal mu malo, bedzie wykupował ziemie wkoło.

Rynek moim zdaniem trzeba naśladować bo gdy nie będziemy szli z wzorami zachodu to obcy kapitał nas połknie tak jak to robi na Ukrainie. Myślę ze Polsce i tak sie udało stosunkowo duzo gospodarstw zostawić w rękach Polaków

czy naprawde na ukrainie ziemia jest w obcych rekach ?
obcy kapitał to tam moze i jest ale ziemia to raczej w dzierzawie a nie na własnosc

#326 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 11 luty 2013 - 18:21

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Z tego co wiem na UK można ziemię tylko dzierżawić ale nie kupić.

#327 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 11 luty 2013 - 19:19

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Tak samo jak w Polsce nie mozna kupić ziemi przez obcokrajowca. A myslicie ze tam slupów nie ma? wystarczy 5 lat na UK i ma sie status rezydenta i masz juz jakies prawa obywatelskie. Sam osobiscie nie byłem ale troche czytałem.

Takim prawem nas dogania że my nie korzystalismy z planu Marshala po II wojnie swiatowej a to podzieliło Europe na bogatsza i biedniejsza. Tego nie zmieniny i trzeba sie odnalesc w tym świecie

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#328 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 luty 2013 - 01:11

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Uwzględnij fakt iż Polska już przed wojną była zacofana, do tego potężne straty w ludziach (wyż demograficzny w latach 70 - aż dziw że ludzie pracę mieli), zniszczone miasta, zniszczone zakłady pracy. Nikt tak nie dostał po d*pie jak my. Patrząc na statystyki nie było za PRL tragedii. U nas największym problemem był Okrągły Stół a następnie pan Balcerowicz - zbrodniarz gospodarczy. Blok socjalistyczny musiał zdechnąć ale nie trzeba było za wszelką cenę wprowadzać wolnego rynku, dzikiego kapitalizmu. Wolny rynek jest dobry gdy obywatelowi służy. ZSRR zdechło ale i USA zdechną, już są bankrutem. Zabrakło antagonizmów. Zniszczyli czerwonych i sami upadną. Żeby polepszyć stan naszej gospodarki należy nawiązać współpracę z Chinami. Gospodarka która się rozwija potrzebuje wszystkiego i to w dużych ilościach...

#329 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 12 luty 2013 - 01:26

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Rosja i Chiny tam trzeba szukać rynków zbytu.

#330 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 luty 2013 - 11:25

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Pawelol111, ale Ty pier**lisz bajki, za PRL nie było tragedii? Zły jest wolny rynek? USA to bankrut? Współpracę z Chinami? Dla mnie to już Twoje posty robią się idiotyczne, aż mi Ciebie szkoda że nie umiesz sobie poradzić na wolnym rynku i wyżywasz się na forum. Dla Ciebie najlepszy byłby przydział pracy, bo sam nie umiesz się zorganizować... Żal mi Ciebie naprawdę, i będę omijał już ten temat szerokim kołem bo czytanie i wypowiadanie się na temat takich głupot nie ma sensu. Dziękuje pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 luty 2013 - 11:27

Przyszłość produkcji mleka w Polsce :D udowodnij co źle napisałem?
Produkcja przemysłowa w Chinach to 50% produkcji przemysłowej światowej - koncerny przenoszą fabryki do Chin - gdzie znajdą zatrudnienie ludzie z Europy, USA?? To że w Hiszpanii jest 20% bezrobotnych to wina ich nieporadności? W Polsce już 14,2%. Sprawdź ile Chiny mają nadwyżki, jakie długi mają USA, zobacz które gospodarki osiągają wzrost PKB. Tylko wzrost o minimum 3,5% powoduje powstawanie nowych miejsc pracy - takie prawidło ekonomiczne. Wyjdź z obory i się rozejrzyj...
Co do wolnego rynku: stocznie w Niemczech są nierentowne, państwo dopłaca do nich bo nie wiadomo co będzie dalej - i co? to jest wolny rynek? Nie. To jest społeczna gospodarka wolnorynkowa z naciskiem na słowo "społeczna". Gospodarka dla ludzi a nie ludzie dla gospodarki.

Edytowany przez pawelol111, 12 luty 2013 - 11:34.

#332 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 luty 2013 - 12:22

Przyszłość produkcji mleka w Polsce taaa 50% produkcji światowej , może od razu 90% :P Bzdury kolego piszesz. Bezrobocie w Hiszpanii jest takie, że mój sąsiad wyjechał tam z całą rodziną 5 lat temu i cały czas pracuje on , jego żona i córka, mogą zmieniać pracę jak chcą, bo w Hiszpanii tak jak w Polsce praca jest dla każdego kto chce ją znaleźć, tylko że Hiszpan musi mieć sjestę, płace jak Niemiec, a z umiejętnościami u niego jak u araba wyrwanego z pustyni.
Jakieś info, że Niemcy dopłacają do swoich stoczni?

Edytowany przez b0gdan, 12 luty 2013 - 12:27.

#333 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 12 luty 2013 - 13:03

Pawelol111, ale Ty pier**lisz bajki, za PRL nie było tragedii? Zły jest wolny rynek? USA to bankrut? Współpracę z Chinami? Dla mnie to już Twoje posty robią się idiotyczne, aż mi Ciebie szkoda że nie umiesz sobie poradzić na wolnym rynku i wyżywasz się na forum. Dla Ciebie najlepszy byłby przydział pracy, bo sam nie umiesz się zorganizować... Żal mi Ciebie naprawdę, i będę omijał już ten temat szerokim kołem bo czytanie i wypowiadanie się na temat takich głupot nie ma sensu. Dziękuje pozdrawiam :)

widze ze bardzo malutko wiesz
tak USA to bankrut jakiego swiat jeszcze nie widział
wiesz co to jest FED ?
to bank centralny USA cos jak u nas NBP
a wiesz dlaczego usa to bankrut ? bo stany jako panstwo nie maja mozliwosci panowania nad
swoja waluta(po odejsciu od powiazania dolara ze złotem), tylko zapozyczaja sie w FED, a ten jest prywatny :) i ma prawo do drukowania dolarów...
wyobrazasz to sobie ? prywatny bank zadłuza taki kraj jak USA i doprowadza do bankructwa, w koncu stanie sie tak ze cały kraj nalezy do prywatnego banku, czyli pewnej grupy ludzi, wtedy oni wprowadza nowa walute, a amerykanie beda niewolnikami we własnym kraju, to jest idea zachodu, taki jest zachód
teraz zadaj sobie troche trudu i zastanów sie do kogo nalezy ten bank :)
tak działa cały zachód i stad te długi i bankructwa krajów

Edytowany przez koma666, 12 luty 2013 - 13:38.

#334 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 luty 2013 - 14:23

taaa 50% produkcji światowej , może od razu 90% :P Bzdury kolego piszesz. Bezrobocie w Hiszpanii jest takie, że mój sąsiad wyjechał tam z całą rodziną 5 lat temu i cały czas pracuje on , jego żona i córka, mogą zmieniać pracę jak chcą, bo w Hiszpanii tak jak w Polsce praca jest dla każdego kto chce ją znaleźć, tylko że Hiszpan musi mieć sjestę, płace jak Niemiec, a z umiejętnościami u niego jak u araba wyrwanego z pustyni.
Jakieś info, że Niemcy dopłacają do swoich stoczni?

Mógłbyś przytoczyć jakieś dane? Bo próbujesz sprowadzić rozmowę do poziomu pieprzenia przy budce z piwem. W Hiszpanii zaczyna się robić bieda z nędzą, mieszkań do sprzedania ile sobie pan życzy, inżynier, budowlaniec - dla nich już nie ma pracy. Jest zapotrzebowanie na: k**wy, kelnerów i fryzjerów - nie ma przemysłu, nie potrzebny szary pracownik, inżynier, wykwalifikowana kadra.
Na podstawie jednej rodziny oceniasz całą gospodarkę Hiszpanii - pogratulować umiejętności.
Co do stoczni - google nie gryzie:
http://wpolityce.pl/...-poszly-na-zlom

Do Chin sp***rzają wszyscy z fabrykami - tam jest stabilna władza. Jak podpiszesz z nimi umowę to masz pewne. U nas podpisz z Tuskiem to Ci Jarek anuluje jak do władzy dojdzie bo go nie obchodzi że zainwestowałeś miliony. Tam władza skupiona jest w rękach 7 osób, prezydent i premier wybierani na 10 lat. Poczytaj trochę bo na chwilę obecną wiesz tyle że Ci marne łożysko i kiepską oponę wyprodukowali.
Jak nie ma przemysłu - nie ma pracy. Zamknęli fabrykę w Tychach i co? Zdechną firmy które są podwykonawcami, mnóstwo ludzi zostanie bez pracy.

Co do pracy w Polsce: praca jest ale nie jesteś w stanie za to wyżyć. Pracujący na czarno może zapomnieć o kredycie na mieszkanie. Ludzie sobie radzą jak mogą ale to nie jest tak jak powinno być.

Coś o USA choć wątpię żeby chciało Ci się to czytać: http://www.przeglad-...egarowa-reagana

#335 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 luty 2013 - 14:34

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Nie można omijać tego tematu, bo po to on jest żeby się ścierać opinie, i uświadamiać jednych bardziej innych nie. Ja się przeraziłem jak jaro wystosował w moją stronę insynuacje na poziomie polowania na czarownice i świętej inkwizycji, widocznie za dużo p. Macierewicza. Szok, skoro niektórzy chcą zabrać cały zysk(tę różnicę cen mleka o której pisano) większym rolnikom, jeśli jak niektórzy pisali że nie mają gdzie ziemi kupić, ani postawić obory, to po co im wyższa cena na nową plazmę :) Zrównując cenę dopiero wtedy by się bankructwa posypały na miarę omawianego tu gospodarza....Fakt Chiny rosną w siłę, ale tak bym się nimi nie jarał...Przecież chińskie społeczeństwo już nie chce pracować za dolara i chiny zwalniają, Może ktoś ma do czynienia z samą chińszczyzną, to odnosi taki wrażenie o dominacji chin, Ale tak jeszcze nie jest i długo nie będzie.. jeśli ktoś widział wykres cyklu koniunkturalnego, to wie że nie samymi wzrostami żyje gospodarka.

#336 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 luty 2013 - 14:39

Przyszłość produkcji mleka w Polsce mali też bankrutują, coraz bliżej słyszy się o licytacjach i takich co mają 20 krów, a gdyby tak cena była równa dla wszystkich mali może pewniej staneli by na nogi, ale nie można chyba do końca winić samych rolników że zadłużają się jak szaleni większosc przypadków bankructw to zdarzenia losowe i upadki zwierząt, dlaczego w polsce nie ma taniego normalnego systemu ubezpieczania krów?

#337 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 luty 2013 - 14:46

Przyszłość produkcji mleka w Polsce http://www.przeglad-...ybkiego-rozwoju

Sporo tekstu ale warto przeczytać. Kilka punktów odnosi się do rolnictwa.

Edytowany przez pawelol111, 12 luty 2013 - 14:47.

#338 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:11

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Wszyscy Panowie dyskutanci powinniście pojechać na wycieczkę do Chin gdzieś na prowincję.

#339 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:55

Mógłbyś przytoczyć jakieś dane? Bo próbujesz sprowadzić rozmowę do poziomu pieprzenia przy budce z piwem. W Hiszpanii zaczyna się robić bieda z nędzą, mieszkań do sprzedania ile sobie pan życzy, inżynier, budowlaniec - dla nich już nie ma pracy. Jest zapotrzebowanie na: k**wy, kelnerów i fryzjerów - nie ma przemysłu, nie potrzebny szary pracownik, inżynier, wykwalifikowana kadra.
Na podstawie jednej rodziny oceniasz całą gospodarkę Hiszpanii - pogratulować umiejętności.
Co do stoczni - google nie gryzie:
http://wpolityce.pl/...-poszly-na-zlom

Do Chin sp***rzają wszyscy z fabrykami - tam jest stabilna władza. Jak podpiszesz z nimi umowę to masz pewne. U nas podpisz z Tuskiem to Ci Jarek anuluje jak do władzy dojdzie bo go nie obchodzi że zainwestowałeś miliony. Tam władza skupiona jest w rękach 7 osób, prezydent i premier wybierani na 10 lat. Poczytaj trochę bo na chwilę obecną wiesz tyle że Ci marne łożysko i kiepską oponę wyprodukowali.
Jak nie ma przemysłu - nie ma pracy. Zamknęli fabrykę w Tychach i co? Zdechną firmy które są podwykonawcami, mnóstwo ludzi zostanie bez pracy.

Co do pracy w Polsce: praca jest ale nie jesteś w stanie za to wyżyć. Pracujący na czarno może zapomnieć o kredycie na mieszkanie. Ludzie sobie radzą jak mogą ale to nie jest tak jak powinno być.

Coś o USA choć wątpię żeby chciało Ci się to czytać: http://www.przeglad-...egarowa-reagana

to Ty podałeś dane z d*py wzięte więc podaj źródło tych bzdur :P Sprawdzimy czy Ty potrafisz znaleźć te dane...
Jakby ciebie google nie gryzło to byś wiedział, że to były deklaracje gwarancji kredytowych które nie doszły do skutku i te stocznie zbankrutowały, ale ty wolisz pieprzyc bzdury pod budka z piwem :P
A zastanowiło cię dlaczego w Hiszpanii jest niby takie bezrobocie, bo tam mieli taki piękny socjalistyczny rząd coś a'la nasz PIS, obiecywał wszystkim zasiłki, tanią służbę zdrowia, mieszkania aż w końcu kasa się skończyła i trzeba by się wziąść do pracy za mniejsze pieniądze, ale tam się nikomu nie chce.
Co do stabilności Chin... to może lepiej produkować KRLD tam jest jeszcze stabilniej. Rąbnij się w ten swój pusty łeb, to może ci się demokracja ludowa przypomni...
Widzę że z kolegi miłośnik socjalizmu, to może dopłaty będziemy też dzielić po równo, temu co ma 2 ha i temu co ma 100 ha po tyle samo? Najgorsze co można zaoferować społeczeństwu, to zasiłki socjalne, wtedy zdegeneruje się je do końca :P właśnie tym sposobem Regan przynajmniej trochę uzdrowił społeczeństwo.

Edytowany przez b0gdan, 12 luty 2013 - 16:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 luty 2013 - 16:28

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Widzę że Pawelol111 masz 22lata, to jak jesteś dobry w googlowaniu to myślę, że napewno kilka lat temu jak zdawałeś maturę, (o ile zdawałeś) wygooglowałeś sobie jakie zawody będą pożądane za kilka lat i wybrałeś sobie odpowiednie przedmioty na maturę i teraz jesteś na odpowiednich studiach? ale mam nadzieje że nie związane z rolnictwem bo to by by strzał w kolano z Twojej strony bo przecież w rolnictwie tak jak piszesz z takim areałem co masz, to się nie opłaca, mam nadzieje że pójdziesz w inną stronę i będziesz mógł się rozwinąć w innej dziedzinie jak w tej brak rozwoju. Może zostaniesz głównym narzekaczem na tym forum, tylko że na tym dużo nie zarobisz... Miałem nie pisać ale co tam, dziękuje pozdrawiam :)