Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#201 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 18:11

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A gdybym chciał założyć hodowlę krów mlecznych, to czy z arimr dostanę przydzieloną kwotę, czy trzeba kupić?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 07:50
  •  

#202 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 18:16

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Jedynie kupić. Niedługo kwoty będą zniesione wiec nie wiem czy warto teraz w to wchodzić.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#203 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:10

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Nie jestem pewien ale chyba najpierw trzeba mieć krowy, nr stada a dopiero potem można nabyć kwotę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 11:27

Przyszłość produkcji mleka w Polsce To co mam robic z tym mlekiem zanim dostane kwote ?
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#205 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 14:30

Przyszłość produkcji mleka w Polsce sprzedawać do mleczarni i modlić się aby Polska nie przekroczyła krajowej kwot, i chyba od sierpnia do lutego nabyć odpowiednią ilość kwoty

Edytowany przez qazi, 25 czerwiec 2011 - 14:31.

#206 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 14:46

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Duzo ludzi sprzedaje kwoty nie moge takiej zakupic ?
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#207 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:35

Przyszłość produkcji mleka w Polsce od kiedy dokładniej zostaną zniesione kwoty mleczne??

#208 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:45

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Oby ich nie znosili, w co oczywiście wątpię.
Po zniesieniu kwot taki co ma 600krów będzie miał 1000-1500 krówek a mały który ma te 50szt będzie plajtował ;/

#209 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 11:42

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Przyjdzie czas że małym będzie ten co ma 200ha tak jak z krowami. Pare lat temu 20 sztuk to było dużo. Teraz 50 jest tak ooo. Do niczego dobrego to nie prowadzi.

#210 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 20:40

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Jakby na to nie patrzec to dobrego wyjścia do końca nie ma. Kwoty mleczne to wymysł UE, a wielu innych sektorach świata rolnictwo i produkcja zwierzęca w tym także produkcja mleczna prężnie się rozwija. Więc regulacja kwotami mlecznymi niby daje pewność w miarę stabilnej i wysokiej ceny z drugiej znów wysoko rozwinięte rolnictwo europejskie od zawsze przodujące pod względem wysokości rozwoju hodowli może zacząć tracić role potentata, przy okazji rynki zbytu i ważny kapitał. Niestety wydaję mi się, że to nie idzie w dobry kierunku jeśli chodzi o opłacalność. Myślę że na polskiej wsi jest za mało miejsca dla obecnej liczby gospodarstw i dla tych słabszych niestety może być to dość dramatyczne. Ubolewam nad tym bardzo gdyż sam z takiego właśnie gospodarstwa obecnie się utrzymuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share daro090

daro090

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 11:18

Przyszłość produkcji mleka w Polsce dokładnie do tego dążą w polsce by zniszczyć małe gospodarstwa takie przechodzące z pokolenia na pokolenia. Takie w których ludzie siedzą z pasji, lubią to co robią i sie z tego cieszą. (jedną z ich metod jest robienie prób mleka na somat i bakterie 4 razy w tygodniu i jak nie przejdzie to za darmo by wzieli a tak na prawde to i tak wszystko i dzie do jednego kotła, a zeby przeszło w extra to trzeba wyszorować wszystko takimi środkami ze rekąwiczki przeżera i to dla nich jest zdrowe i czyste mleko) NO i stopa bezrobocia bedzie rosła bo ludzie będą zmuszani przez taki system do rezygnacji z hodowli upraw itp I w niedalekiej przyszłości zamiast dajmy 1000 małych gospodarst które by prowadzili zwykli rolnicy bedzie 10 "farmerów" za którymi bedzie sie krył jakiś polityk a murzyni bedą niego robić i wtedy nie bedzie żadnych kontroli prób itp .... i w ogóle mozna by pisac godzinami o tym beznadziejnym ustroju panującym w tym i nie tylko tym kraju.

#212 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Kobiety

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:54

Przyszłość produkcji mleka w Polsce http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

taką będziemy mieć Przyszłość

#213 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2013 - 14:11

Panowie z pustego to i Salomon nie nabierze ,nie dali bo nie mieli . Odwoływanie tu nic nie pomorze ,bo co mieli limitu krajowego dopisać ,bo mało ...? :rolleyes: Za dużo chętnych złożyło wnioski o przyznanie dodatkowego limitu i dlatego dostaliśmy ile dostaliśmy .... Panowie za dużo pracujemy ,potem dużo mleka i tylko problem :P

A może problem leży w zbyt małej kwocie krajowej ?Nasi włodarze zapewne zapomnieli (jak zwykle zresztą :D ) zatroszczyć się o nasze interesy.Leży gdzieś u mnie stary rocznik statystyczny z lat osiemdziesiątych i tam swego czasu znalazłem informację o tym iż produkcja mleka wynosiła ok. 15 mrd litrów.Pomyślał tuman jeden z drugim że za parę lat produkcja może wzrosnąć ?

#214 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 luty 2013 - 14:33

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Oczywiście ,że tak ,ale już niedługo kwoty znikną i zobaczymy czy przestaniemy narzekać .Szczerze obawiam się ,że dopiero będziemy biadolić ,bo co z tego że będziemy mogli produkować bez ograniczeń ,jak opłacalność może być wątpliwa ... -_- My to mleko produkujemy ,ale jeszcze ktoś musi je wypić ... Dawno była nadprodukcja( choć mleka było mniej niż teraz ale spadło spożycie ) i ceny poniżej opłacalności ? Ja to sobie tak mówię ,że nigdy nie jest tak źle ,by nie mogło być gorzej ... Też przekroczę nieznacznie swój limit ,mimo że kupiłam kwotę i dostałam trochę z ARR .

Edytowany przez Meg5, 04 luty 2013 - 14:42.

#215 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 04 luty 2013 - 14:48

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Przestaniemy narzekać i znikniemy w czeluści "wolnego" obrotu. Niektórzy i tak twierdzą, że produkujemy truciznę, wręcz "białą śmierć"...
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#216 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2013 - 15:14

Przyszłość produkcji mleka w Polsce "My to mleko produkujemy ,ale jeszcze ktoś musi je wypić ... Dawno była nadprodukcja( choć mleka było mniej niż teraz ale spadło spożycie ) i ceny poniżej opłacalności ?"-ależ droga @Meg-ja twierdzę że mleka było o wiele wiele więcej (sprawdziłem-w 1985 r produkowaliśmy 16 mrd litrów)-czyli trzeba zrobić coś ze spożyciem (wzbogacić społeczeństwo :D ) .

#217 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 04 luty 2013 - 15:14

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Zniesienie kwot to bedzie nam tak potrzebne jak umarłemu kadzidło :unsure: zacznie się wtedy jazda...miejmy nadzieje ze może jeszcze nie zniosą kwot

#218 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2013 - 15:20

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Szczerze ?-zniesienie kwot+zniesienie dofinansowania najwiekszych producentów (a jak to inaczej nazwać co się dzieje w mleczarniach ? )=w perspektywie paru lat całkiem normalny rynek.

#219 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 luty 2013 - 15:51

"My to mleko produkujemy ,ale jeszcze ktoś musi je wypić ... Dawno była nadprodukcja( choć mleka było mniej niż teraz ale spadło spożycie ) i ceny poniżej opłacalności ?"-ależ droga @Meg-ja twierdzę że mleka było o wiele wiele więcej (sprawdziłem-w 1985 r produkowaliśmy 16 mrd litrów)-czyli trzeba zrobić coś ze spożyciem (wzbogacić społeczeństwo :D ) .

@jaro ja, aż tak daleko nie cofnęłam się w czasie tylko dosłownie parę lat ...
Wątpię ,że będzie bardzo rosło spożycie mleka ,bo tak jak tu zauważył jeden z kolegów to "biała trucizna "zdaniem niektórych ekspertów żywienia i nic tu wzbogacanie społeczeństwa nie da . Masło ,pełne mleko ,ser to cholesterol ,czyli nasz wróg i do tego media sugerują by być szczupłym ,zadbanym ,zdrowym ,a to raczej po sałacie ,ale też nie tej ze sprzedaży w biedronce od StaśkaS, tylko tej z ogródka bez ''dopalaczy ...'' :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2013 - 15:57

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Jezeli nasze panstwo dalej bedzie zmierzac tym kierunku pod swiatlym przewodnictwem sama wiesz kogo to w niedlugim czasie moze nie bedziemy zdrowi i zadbani ale z pewnoscia szczupli :)