Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszek25    1

lepper juz dawno na drogach by był ale widocznie ktos to przewidział i mu "pomugł" w przejsciu na tamten swiat... cuda sie dzieja a w mediach nikt za bardzo sie tym nie przejmuje wazniejsza ukraina... tak oto powoli nasz kraj staje sie cakowicie zalezny od innych a kiedys mielismy wszystko swoje samowystarczalni bylismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Który hodowca krów będzie miał czas na jakąś główną droge wyjśc? Chyba, że na swoja... przez wieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
. tak oto powoli nasz kraj staje sie cakowicie zalezny od innych a kiedys mielismy wszystko swoje samowystarczalni bylismy

Kiedy my byliśmy samowystarczalni ? Kolego rozwiń myśl ,ponieważ nie wiem co Ty chcesz nam tu przekazać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no i eldorado mleczne powoli odchodzi do lamusa, aby robota zostanie taka jak zawsze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Który hodowca krów będzie miał czas na jakąś główną droge wyjśc? Chyba, że na swoja... przez wieś.

 

Jak dostaniesz 1zł za litr mleka i po przeliczeniu kosztów okaże się że nie masz z czym wyjść na drogę po chlebek do obwoźnego sklepu znajdzie się czas na wyjście na blokady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

mielismy ciagniki kombajny inzynierów bezrobocia nie było kazdy miał zajecie mimo ze to było za komuna a potem reformy i wszystko sprzedane nawet swin jest teraz najmniej od 50 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Pamiętam ostatni mleczny dołek za mleko dostawałem nie 1zł tylko 80 groszy i jakoś z tego wybrnąłem więc nie ma co na zapas panikować :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mielismy ciagniki kombajny inzynierów bezrobocia nie było kazdy miał zajecie mimo ze to było za komuna a potem reformy i wszystko sprzedane nawet swin jest teraz najmniej od 50 lat.

 

 

Tak dobrze że po tej komunie do dziś się nie możemy pozbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Panowie słyszał ktoś może o jakiś rekompensatach za zniesienie kwot mlecznych w 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słyszał słyszał ale nic z tego nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

 

 

Tak dobrze że po tej komunie do dziś się nie możemy pozbierać.

Żeby nie komuna to byś konikiem pole orał i krówki w glinianym chlewiku trzymał, w drewnianym domku spał, już nie mówiąc o szpitalach, szkołach i drogach które w tamtym czasie były robione. A się pozbierać to się nie możemy po solidarności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wyjaśnij mi drogi kolego dlaczego na zachodzie np we Francji, Niemczech, Belgii, Holandii itd. w krajach których nie było komuny żyje się kilkanaście razy lepiej niż w krajach których była bądź jest komuna. Czemu ludzie wyjeżdzają do Anglii a nie na Białoruś?? Dlaczego na zachodzie nikt nie "orze koniem i nie trzyma krów w glinianym chlewiku". Dlaczego najlepsze szpitale są w Niemczech czy Włoszech a nie u nas??

 

W żadnym wypadku nie popieram UE, żeby nikt mnie źle nie zrozumiał, a już na pewno nie komunę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bo nigdzie na zachodzie nie ma tylu złodziei i kombinatorów i takiej mentalnosci jak TU!!!

to nie system polityczny jest winien tylko ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak myślisz skąd taka mentalność ludzi??

 

Gorąco polecam filmik, który doskonale to wyjaśni: (od 8:24 min.)

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

To wyjaśnij mi drogi kolego dlaczego na zachodzie np we Francji, Niemczech, Belgii, Holandii itd. w krajach których nie było komuny żyje się kilkanaście razy lepiej niż w krajach których była bądź jest komuna. Czemu ludzie wyjeżdzają do Anglii a nie na Białoruś?? Dlaczego na zachodzie nikt nie "orze koniem i nie trzyma krów w glinianym chlewiku". Dlaczego najlepsze szpitale są w Niemczech czy Włoszech a nie u nas??

 

W żadnym wypadku nie popieram UE, żeby nikt mnie źle nie zrozumiał, a już na pewno nie komunę

ó

Teraz to te państwa mądre są, mają takie nowoczesne maszyny ale już nikt nie pamięta jak kupowali nasze ursusy? A bogactwo z nikąt się nie wzieło, Niemcy w czasie wojny wywozili z podbitych terenów wszystko co miało wartość (a odzyskaliśmy wiadomo ile), a Anglia i Francja były imperiami kolonialnymi i bogaciły się wyzyskiem murzynów, wybiciem inków w ameryce i rozkradaniem ich ziem. Jak to mówią "pierwszy milion trzeba ukraść" a od kogo najłatwiej? Historia pokazała już kilka razy że najłatwiej od nas. A unia myślisz że tak nam nadaje? Zapytaj tych co kary za przekroczenie kwot zapłacą. Chociaż za komuny takich głupot nie wymyślali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Żeby nie komuna...

OMG! :blink:

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@rosponk "Żeby nie komuna..." to Polska była by właścicielem technologi światłowodów, polimerów pochłaniających 80% energii, technologii informatycznych, włókien poliwęglanowych, silikonów, .............. . Jak chcesz wiedzieć to masz 80% szans, że w twoim komputerze pracuje procek wykonany z monokryształu krzemu którego technologie hodowli wymyślili Polacy. Niestety na pewnym etapie projektów,nierzadko już na ukończeniu, siły decyzyjne (czytaj mądrzejsi z komitetu partii) zadecydowały, że takie bzdety nie będą potrzebne dla "ludowej ojczyzny".

Edytowano przez agromatik
  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ciekawe czego Polacy są właścicielami 25 lat po komunie?

 

wszystko sprzedane lub rozkradzione

 

ciekawe teraz żeby coś ciekawego wymyśleć to czy rząd by to wsparł,bardzo wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Ropsonok

 

PESA, Solaris, KGHM, CDProjekt LPP, GOOD RAM, VISTULA, FAKRO, zakłady azotowe czy mleczarskie(mlekovita, piątnica)

 

Jednak typowy polaczek zawsze będzie tylko narzekał. Żaden kraj nie był tak zniszczony przez 2 wś jak my, dodatkowo do 89 pod okupacja rosyjska. Zobacz jak sie zyje na wschodzie i jaki tam maja PKP per capita. Jakim cudem w 25 lat mielismy nadrobić 50 lat okupacji rosyjskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

A cha, czyli najpierw trzeba wszystko zniszczyć, sprzedać a potem dopiero można coś zrobić? Przecież teraz mieliśmy 10 lat świetlnych. Ja nie jestem typowy i nie narzekam, chodzi mi tylko o to że i komuniści coś zrobili, jednak odbudowali nasz kraj tak jak potrafili, budowali zakłady pracy itp. Np mleczarnie (np Mlekpol) powstawały na początku lat 80 i najbardziej im się opłaca dalej handlować z ruskimi. A czemu np nawozy z "polskich" zakładów są tańsze w Niemczech niż u nas? KGHM ma 50 lat doświadczenia więc oblicz kiedy powstała. Poczytaj o właścicielach Solarisa to sie dowiesz że to niemce.

 

http://www.wykop.pl/ramka/1580703/ponosimy-konsekwencje-niewiedzy-ekonomicznej-w-1989-r/

 

"W swojej książce Pan Kieżun udowadnia, że Polska w zbyt dużym stopniu zależna jest od zagranicznego kapitału, który napłynął do Polski po 89 roku. Zagraniczny kapitał przejął nasze zakłady za grosze, część z nich została sprywatyzowana na zasadzie wrogiego przejęcia (czyli de facto likwidacja zakładów, które byłyby konkurencją dla firm zagranicznych), a część nadal działa i pracują w nim Polacy za minimalne wynagrodzenie. W procesie prywatyzacyjnym przejęte zostały także bardzo dochodowe w dłuższej perspektywie czasu gałęzi naszej gospodarki. Mam tu na myśli np. banki, handel, firmy telekomunikacyjne, które gdyby były w naszych rękach przynosiłyby dochody do naszego budżetu co roku, a tak niestety się nie dzieje. Czy ma to wpływ na naszą gospodarkę ? Tak, ma to duży wpływ, bo zyski m.in. z sieci handlowych, banków i innych firm z kapitałem zagranicznym nie wpływają do naszego budżetu, lecz są transferowane za granicę! Z tytułu tych transferów nasz budżet traci rocznie ok. 50 mld zł. Są to olbrzymie pieniądze, które umożliwiłyby naszemu państwu wzrost i bilansowanie się budżetu. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że kapitał zagraniczny wyzyskuje nasz kraj, ale nie zabija. Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kłocicie sie który system był lepszy, a prawda jest taka ze komuna była i jest nadal w kraju nad Wisła i nadal odgórnie jest blokowane wszystko co by przyniosło zysk naszemu krajowi i ludziom, zmienił sie tylko bajer w telewizji jak to teraz jest cudnie a kiedys to było wszysko zle

generalnie chodzi o doprowadzanie do jak najmniejszej opłacalnosci wszystkiego co Polskie i zastepowanie tego zachodnim szajsem

kiedys bylismy pod okupacja wschodnia a teraz jestesmy po zachodnia, nie jestesmy wolnym krajem, tylko kolonia gospodarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

WSTĘPNE DANE DOT. SKUPU MLEKA W KRAJU W ROKU KWOTOWYM 2013/2014

 

 

 

 

Agencja Rynku Rolnego informuje, że na podstawie informacji miesięcznych przesyłanych przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR, w okresie od 1 kwietnia 2013 r. do 31 marca 2014 r. ilość skupionego mleka wyniosła 10 076 mld kg, po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 25.04.2014 r.).

 

Tym samym szacuje się, że kwota krajowa dostaw przysługująca Polsce w roku kwotowym 2013/2014 zostanie przekroczona o ok. 170 mln kg, czyli o 1,7 %. Wstępnie można wskazać, że liczba dostawców hurtowych, którzy przekroczyli przysługujące im kwoty indywidualne wynosi ok. 56 tys.

 

Zgodnie z prawodawstwem unijnym jeżeli mleko i przetwory mleczne zostaną wprowadzone do obrotu w ilości przewyższającej kwotę krajową wnosi się opłatę z tytułu nadwyżek. Wysokość opłaty dla roku kwotowego 2013/2014 wynosi 27,83 EUR za 100 kilogramów mleka.

 

Wobec powyższego, w przypadku potwierdzenia się powyższych danych po definitywnym rozliczeniu roku 2013/2014 przewidywana opłata, jaką Polska będzie musiała uiścić z tytułu nadprodukcji wyniesie ok. 47 mln EUR, co stanowi ok. 195 mln PLN. Natomiast wstępnie szacowana wysokość opłaty jednostkowej, ustalanej w stosunku do producenta, który przekroczył swój limit oraz po uwzględnieniu współczynnika realokacji, kształtuje się na poziomie ok. 30 groszy za każdy kg mleka wprowadzony do obrotu ponad przysługującą KI.

 

Jednocześnie należy zaznaczyć, że wszystkie powyższe dane są informacjami jedynie wstępnymi, gdyż opracowane zostały na podstawie sprawozdawczości miesięcznej realizowanej przez podmioty skupujące do Dyrektorów OT ARR.

 

Na pełny obraz sytuacji należy zaczekać do ostatecznego rozliczenia roku kwotowego 2013/2014, które odbywa się w ustawowym terminie do dnia 30 sierpnia na podstawie informacji rocznych przesyłanych przez podmioty skupujące do Dyrektorów OT ARR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj