Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

1253 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 09 maj 2008 - 21:17

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ja mam 28 krówi będe inwestował chce powiększyć gospodarstwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dzisiaj, 13:59
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2008 - 21:52

Przyszłość produkcji mleka w Polsce No już jest nieciekawie i ludzie narzekają a spodało u nas do 1,1zł/l w okolicy kolesiowi nie starcza wypłaty na same kredyty

#23 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 maj 2008 - 23:36

ale w usa są dotacje, a pozatym usa już podobno importuje zboża bo 1/4 zbóż przerabia na biopaliwa,

A jakie to USA ma dotacje? Pierwsze słyszę. Mają czasami w przypadku bardzo marnych cen w danym okręgu (nawet nie w stanie) dopłatę do średniej ceny, to wszystko

a tak wogóle to na świecie poza UE i USA są jacyś znaczący producenci zbóż?

Znaczących producentów zbóż jest sporo, fakt pierwszy tu USA 26mln t, Kanada 17mln, Australia i EU po 15mln, Rosja 12,5mln, Argentyna 9,5mln. To są najwięksi,

Cała rosja ukraina itp importują żywność, o chinach i azji nie wspominając, ameryka południowa również znaczącej nadrodukcji nie notuje,

Tu się kolego sympatyczny mylisz. Największym producentem jest oczywiście EU 140mln, a dalej są Chiny 109mln i nadwyżke 2,7-2.mln -są eksporterem! Przyczym mają w magazynach 40 mln a EU tylko 13mln t. Exporterem jest jak wiadomo Rosja 12,5mln t, Ukraina 6mln t.
Indie prod 76,78mln muszą sprowadzić tylko 2mln. Najwięksi impoterzy to Egipt, Brazylia, Indonezja, Algieria, Japonia i EU (5mln t). Ale EU wyeksportuje 15mln t, także bilans na +.
źródło USDA 2008/2009 - częściowo szacunki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 10 maj 2008 - 21:03

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ja za mleko w Klasie ekstra dostaje 1,43zł za litr

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 maj 2008 - 21:08

Przyszłość produkcji mleka w Polsce czy to cena za kwiecień za ile litrów i w jakiej mleczarni?

#26 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 13 maj 2008 - 21:56

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Dziennie mam około 400 litrów mleczarnia gostyń.

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 maj 2008 - 22:22

Ja za mleko w Klasie ekstra dostaje 1,43zł za litr

taka cena to dla mnie piękne wspomnienie z listopada ;)

#28 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 12:53

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Teraz na koniec maja cena litra mleka to 1,36za litr

#29 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 933 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 18:42

Przyszłość produkcji mleka w Polsce to co będzie się opłacało trzymać 10-15krów za 8-15lat???
AF - to Jest To:)

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 19:06

Przyszłość produkcji mleka w Polsce już kilku w tym roku w gmnie wyprzedało krowy i przestali oddawać mleko, prynajmniej jest okazja tanio kupić sztukę :lol: cóż odpadają ci co albo mają do 10 krów albo dojeżdzają do gospodarstwa albo produkowali mleko rodzice a teraz młodzi przejeli produkcje,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 15:58

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Ja mam 25 krów dojnych i planuje się dalej rozwijać , ale na wsi to zostałem sam
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#32 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 03 czerwiec 2008 - 17:17

Przyszłość produkcji mleka w Polsce U mnie płacą jeszcze 1,38zł.....troche obcieli ale i tak nadal jest dość dobrze

#33 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 19:17

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Grajewo obniżyło 3gr za jednostkę białka i 1gr za jednostkę tłuszczu :angry: .

Słyszeliście o strajkach w Europie? Szczególnie w Niemczech?

#34 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 13:27

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Słyszeliśmy. Wszędzie w EU rosną ceny mleka a w Polsce maleją. Niemcy protestują poprzez wstrzymanie oddawania mleka przez kilka dni, ponieważ mają cenę średnio 0,34EU a chcą minimum 0,43. W Polsce jest zmowa cenowa mleczarni, niestety.
Mleczarnie nie umieją walczyć z hipermarketami i na hodowców przerzucają ten koszt. Jest kiepsko, a może być jeszcze gorzej, niestety.

#35 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 07 czerwiec 2008 - 12:42

Przyszłość produkcji mleka w Polsce thecook
zmowa cenowa to jest nie mleczarni a kupujących !!! Ci nie kupią jak jest drogo a mleczarnia nie sprzeda po takiej cenie jak chcesz ty tylko po takiej jaką zapłaci rynek czyli kupujący. Inaczej to nie działa The cook!!!

#36 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 12:56

Przyszłość produkcji mleka w Polsce A u nas jest po 1,00 i co mamy zrobić?
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#37 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 20:20

thecook
zmowa cenowa to jest nie mleczarni a kupujących !!! [...]

Czuje sie wywołany do tablicy.
Popyt kształtuje cenę fakt. Podaż czasami też. Ale zwróć uwagę że są różne typy produktów, są towary luksusowe, są codziennego użytku, są różne. Do jakich zaliczamy mleko? Chyba nie luksusowych.
Wracając do mleczarni, cenę dyktują najwieksi gracze rynku, hipermarkety. Mleczarnia funkcjonująca jako podmiot prawny - spółdzielnia, a takich mamy najwięcej - jest zarządzana przeważnie przez kadrę nie najwyższych lotów. Dla nich najlepiej i najwygodniej jest obniżyć koszty pozyskując tani surowiec. Rok temu, jak dostawałem kiepską cenę mogłem iść do takiej która dawała lepszą, dzisiaj każdy daje kiepsko. Jest za dużo mleka? Nie. Na świecie cena spada? Nie. Koszty produkcji zmalały? Nie. A może cena spadła w sklepach od ostatnich podwyżek o te 30%? No chyba też nie.
Po prostu zysk jest nieproporcjonalnie dzielony, rolnik dostaje najmniej, bo rolnicy nie potrafią się zjednoczyć.
Tak to działa.
Koszt wydobycia jednej baryłki ropy to około 10$, wbrew pozorom jest jej jeszcze na kilkadziesiąt lat, (vide okryte nowe złoża Iran, Brazylia, Morze Kaspijskie) to skąd ta cena 130$? To jest właśne zmowa cenowa.
Tak to działa
Mam wrażenie że chciałeś być dowcipny, ale tematu nie dotknąłeś. To miło że chcesz być dowcipny, ale przeanalizuj temat głębiej, z chęcia poczytam i popolemizuję.
Pozdrawiam

#38 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 20:39

Przyszłość produkcji mleka w Polsce kiedyś tzn ze 25 lat temu jak były poszukiwania ropy w polsce na mojej łące podobno jakieś mizerne pokłady były, chyba trzeba się przerzucić z krów na rope :)

#39 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 21:22

Przyszłość produkcji mleka w Polsce Znajdź te badania i głęboko schowaj. Dzieci bedą bogate!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 10 czerwiec 2008 - 06:47

Czuje sie wywołany do tablicy.
Popyt kształtuje cenę fakt. Podaż czasami też. Ale zwróć uwagę że są różne typy produktów, są towary luksusowe, są codziennego użytku, są różne. Do jakich zaliczamy mleko? Chyba nie luksusowych.
Wracając do mleczarni, cenę dyktują najwieksi gracze rynku, hipermarkety. Mleczarnia funkcjonująca jako podmiot prawny - spółdzielnia, a takich mamy najwięcej - jest zarządzana przeważnie przez kadrę nie najwyższych lotów. Dla nich najlepiej i najwygodniej jest obniżyć koszty pozyskując tani surowiec. Rok temu, jak dostawałem kiepską cenę mogłem iść do takiej która dawała lepszą, dzisiaj każdy daje kiepsko. Jest za dużo mleka? Nie. Na świecie cena spada? Nie. Koszty produkcji zmalały? Nie. A może cena spadła w sklepach od ostatnich podwyżek o te 30%? No chyba też nie.
Po prostu zysk jest nieproporcjonalnie dzielony, rolnik dostaje najmniej, bo rolnicy nie potrafią się zjednoczyć.
Tak to działa.
Koszt wydobycia jednej baryłki ropy to około 10$, wbrew pozorom jest jej jeszcze na kilkadziesiąt lat, (vide okryte nowe złoża Iran, Brazylia, Morze Kaspijskie) to skąd ta cena 130$? To jest właśne zmowa cenowa.
Tak to działa
Mam wrażenie że chciałeś być dowcipny, ale tematu nie dotknąłeś. To miło że chcesz być dowcipny, ale przeanalizuj temat głębiej, z chęcia poczytam i popolemizuję.
Pozdrawiam

W pełni sie zgadzam z Tobą. Wczoraj słuchałem wypowiedzi szefa koncernu z branży paliwowej OPEK i powiedział ze cena ropy jest sztucznie wywindowana, i według niego baryłka kosztuje 70$ a pozostałe 60$ to zmowa cenowa. Tak samo jest z mlekiem wielkie sieci dyktują ceny ale póki co niema chyba sie co martwić :)