Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

fireseba    224

wystarczy ze w nowej Zelandia będzie susza i proszek zaraz poszukuje w górę wszystko w rękach natury

 

Tylko w Nowej Zelandii była mega susza i jakoś proszek idzie w dół


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Gdyby nie embargo byłoby gdzie wypchać towar. Rosja długo nie wytrzyma z tym embargiem na żywność z ue i będzie musiała coś zrobić. Jak pisałem, jeśli kwotowanie ma ustabilizować cenę to raczej dobre posunięcie i miejcie nadzieję, że tymczasowe.

 

Prędzej nasi rolnicy nie wytrzymają tej ceny, nie mówię tu o mlekovicie, mlekpolu czy spomleku bo tam płaca dobrze w porównaniu do mniejszych mleczarni które płaca na granicy złotówki a nie mówiąc już o tych co zjechały na 90 / 80 groszy.

 

Naszego mleka nie wezmą, nie ma nawet najmniejszych szans. Były rozmowy i Rosja nie chce słyszeć o naszym mleku, za dużo w ostatnim czasie było zgrzytów,  nasza polityka zagraniczna to załatwiła i raczej już tak zostanie i nie ma co liczyć na wysył mleka kierunek Rosja.

A kolejna sprawa to że ciągną do nas mleko z zagranicy. Mleczarnie w rekach zachodnich i ciągną cysterny z swoich krajów, plus z Ukrainy idzie samochód za samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

rozumiem blokowanie podwajania produkcji czy potrajania ale jak unia wymaga wzrostu produkcji o 10% przy dofinansowaniach to co wtedy zrobić?nie rozwijac sie chyba...
ostatni off top sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Coś dziś w rmf fm mówili że Chiny mają kolejne spadki gełdowe i zastanawiają się nad zakończeniem produkcji ( firmy produkujące najtaniej) a wejście w przemysł.Co podobno będzie dobre dla polskich producentów mlekach jak stwierdził reporter bo nasze produkty są bardzo u nich cenione a co wyjdzie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Z chińczykami po prostu trzeba umieć postępować, krótko mówiąc szanować ich i się nie wpie..alać w ich sprawy (obecny nasz rząd raczej nie będzie tego robił) i myślę że to będzie szło, należało by też nie nagłaśniać sprawy wałęsy (jakakolwiek jest prawda) bo oni jego sobie bardzo cenią (dlaczego to nie wiem). Krótko mówiąc ładnie pięknie i będzie zbyt a to chłonny rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Tylko wiadomo,że jak Chiny się odblokują to puszczą mleko oczywiście ale nie będzie szło tylko nasze podejrzewam ale i z innych krajów a skoro Dania Holandia zapowiadały, kiedyś w felietonach, że po skończeniu kwot będą produkować 2 razy więcej to to też nie jest kolorowa wiadomośc. Ale nie wiem jak tam się toczą teraz u nich sytuacja z mlekiem na jakim poziomie jest bo nie mam jakoś informacji odnośnie zagranicznych mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Wczoraj słyszałem od człowieka który sprzedaje nasienie buhajów, mówił że był niedawno na fermie w Holandii i mają tam teraz cenę w przeliczeniu na nasze 96 groszy. to na mleku wychodzą na zero a zarabiają tylko na sprzedaży zarodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

tylko nie powiedział ile euro państwo holenderskie dopłaca rolnikom do produkcji i exportu Niemcy ser sprzedają do Polski po 8zl bo mają dopłatę do exportu z chinami jest ten problem ze daleko i ciężko transportować i drogi transport a do tego Chińczycy nie tolerują laktozy i idzie tam wiele produktow bez laktozy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Mlekovita wypuściła na rynek produkty bez laktozy więc czyżby ukłon w stronę chin? W europie też jest mnóstwo ludzi nie tolerujących laktozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz chyba każdą większą mleczarnia ma w swojej ofercie produkty bez laktozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

maja bo wysylaja do zoltkow cala żółta rasa ma problem z trawieniem laktozy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989

mlekpol ostatnio też reklamował produkty bez laktozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

z laktoza czy bez jedno jest pewne wielu w dużych kredytach nie wytrzyma tego kryzysu i w ten sposób zmniejszy się produkcją i ceny wrócą do normy ale według mnie nie szybciej jak za 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

ja myśle że to będzie dalej niż za 1.5 roku  pomyslcie    nasienie genomiczne   i jest mnostwo jałowek a ile obór się buduje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989

trzeba zawód zmienić na komornika bo roboty to na pewno będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Prędzej nasi rolnicy nie wytrzymają tej ceny, nie mówię tu o mlekovicie, mlekpolu czy spomleku bo tam płaca dobrze w porównaniu do mniejszych mleczarni które płaca na granicy złotówki a nie mówiąc już o tych co zjechały na 90 / 80 groszy.

 

Naszego mleka nie wezmą, nie ma nawet najmniejszych szans. Były rozmowy i Rosja nie chce słyszeć o naszym mleku, za dużo w ostatnim czasie było zgrzytów,  nasza polityka zagraniczna to załatwiła i raczej już tak zostanie i nie ma co liczyć na wysył mleka kierunek Rosja.

A kolejna sprawa to że ciągną do nas mleko z zagranicy. Mleczarnie w rekach zachodnich i ciągną cysterny z swoich krajów, plus z Ukrainy idzie samochód za samochodem.

 

hehe Rosja nie wytrzyma??

 

wiozą towary cały czas tylko dłuższą drogą.......mleko i produkty ponoć idzie przez Białoruś i oni tylko pakują w swoje opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

osm kosow lacki 3500 l  tluszcz 3.8 bialko 2.8  cena 78 gr.  w nastepnych miesiacach prognozuja dalsze obnizki.  trzeba pomyslec o zmianie brazny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Te parametry trochę mnie zastanawiają, mam wrażenie, że mleczarnie teraz strasznie lecą po parametrach. U mnie w mlekovicie, jednego miesiąca parametry to dno, potem podskoczyły o około 0,5-0,7 następny miesiąc znowu poleciały w dół a żywienie kompletnie bez zmian, nawet sianokiszonka z jednego pokosu z jednego pola. To jakaś parodia normalnie... Tyle że cena jeszcze w granicach 1.2 zł także da się żyć, wiosną jeszcze mleko pewnie w dół pójdzie to będzie jeszcze weselej.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

parametry w ostatnich miesiacach u mnie sa znacznie nizsze, wczesniej kilka lat norma byl tluszcz 4.1 do 4.6  bialko 3.1 do 3.6 dzis jest znacznie nizej przy lepszym zywieniu,  sianokiszonka kiszonka z kukurydzy, sruta rzepakowa i z owsa, do tego witaminy.  wydaje mi sie ze moze byc to spowodowane zmiana krow, wycielilo sie 7 zakupionych jalowek.  wychodzi na to ze niektore krowy musza miec bialko ok 2,.5 skoro srednia miesieczna stada wyszla 2.8. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ja tam wychodzę z założenia że to krętactwo mleczarni, żeby parametry skakały aż tak przy niezmiennym żywieniu. Zwłaszcza że u mnie żadne krowy nie przybyły a u krów po wycieleniu dbam o energię i mleko ma dużą zawartość tłuszczu (widać na pierwszy rzut oka) co nie przekłada się na wyniki próbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

nie obniża ceny oficjalnie to walną parametry w  dół i tak chłop niema nic do gadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Darek u mnie w tym roku jak nigdy parametry się trzymają stabilnie. Po dołożeniu mocznika paszowego tłuszcz poszedł w górę i białko przyzwoite. Pasza mi się zmienia, ale parametry w miarę stabilne. Kiedyś była loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

W tym tempie produkcja mleka staje się mało dochodowa i zapowiada się jeszcze gorzej. Ciekawe co z gospodarstwami które mają kredy ale już najgorzej ci którzy te kredyty ukierunkowali w produkcje mleka tj. obora (przez co ciężej się przekwalifikować) a do tego mało prawdopodobne że zniosą kary za przekroczenia- no cóż ktoś musi z obiegu wypaść, komornicy już czekają .

Kryzys w mleczarstwie też nie ominie grup producentów ukierunkowanych w gosp. mleczne tj. producenci pasz itd. ale i też producentów maszyn. Dziwi mnie tylko że "dzisiejszy" PROW wymaga wzrostu produkcyjnego w kraju mimo iż na rynku światowym mamy nadpodaż zbóż, mleka, trzody chlewnej- widać że rząd albo ma to w d... lub chytry plan tanich płodów rolnych bez obniżek cen produktów na półkach sklepowych. Widoczne musowo zubożyć trochę wieś po czasach intensywnego rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

osm kosow lacki 3500 l  tluszcz 3.8 bialko 2.8  cena 78 gr.  w nastepnych miesiacach prognozuja dalsze obnizki.  trzeba pomyslec o zmianie brazny.

 

to ile ty masz mleka na odbiór ? Przy takiej ilości jak ty masz i cenie dawno bym się przerzucił na coś innego . Starcza ci chociaż na rachunki ?

Mega pytanie . Ile wam zostaje z wypłaty za mleko. Bo ja powiem tak że jeżeli od października do marca nie odłożę kasy to latem tym bardziej bo wychodzi na zero. A zimą coś zostanie + dopłaty.

Z żadnego PROW-u nie skorzystam i nie składam wniosku o modernizacje. Wole spokojnie przeżyć podobno 2 lata ma być zle z mlekiem.

A poza tym wykorzystałem cały poprzedni PROW na maszyny i kostkę na podwórku . Postawiliśmy oborę na 40 szt. Mam kredyt jeszcze do spłaty do 2018 6 tyś zł na kwartał . Odkładam teraz kase na kupno ziemi bo mam okazję kupić kilka h zawsze to jakaś inwestycja na lata i nie powinno być jakieś konkurecji bo ludzie albo składają na PROW albo siedzą w kredytach po uszy i modlą się aby cena jeszcze nie spadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj