Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

kizak    2184

   Mówisz poniżej 1 zł to tragedia,to ja tragedią jadę dobre dwa lata,i od tragedii odejmij 10,20 czy  30 gr ,to jest realna cena. sudowia  suwałki,        3000-8000 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

@kizak niedługo będziesz oddawał do Mlekpolu bo już szykują się do przejęcia Sudowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Dokładnie, dziś kierowca zostawił mi zaproszenie na spotkanie z prezesem i ma być właśnie poruszona sprawa mleczarni z Suwałk, więc się nie załamuj, teraz możecie mieć tylko lepiej ;)


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

Kurde jak czytam jakie macie ceny poniżej 1 zl to dreszcze przechodzą ja mam 1,36 w Grajewie nie wiem co będzie jak spadnie do 1 zl co na pewno nastąpi , liczyłem jak mogłem i wyszlo mi koszt produkcji 1.03 . To mam pytanie jak wy na tym wychodzicie po cholerę doicie te krowy toż to na kredyt nie starczy a gdzie rodzina. PiS da 500 na dziecko za 4 lata nie da bo polska zbankrutuje i co koniec. Dla mnie poniżej 1 zl oznacza tragedię i bankructwo

A to na co mamy sie nastawić jak wszystko jest tanie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Kizak to po hu... ty doisz może nie masz tak zaawansowanej produkcji jak ja i masz mniejsze koszty ja jak bym miał 80 gr to musze dołozyc jakies 0,24 a wiec: 45000x0,24 - 10800 zł miesięcznie mam w tej chwili 100 tys na koncie czyli wytrzymam 10 mcy i jestem bankrutem także mowie masz na pewno mniejsze koszty. a ty kris mówisz polowe z tego co dostajesz to na zercie i reszte? przecież napisałem w moim zaznaczam w moim przypadku 1,04. A tak apropo suwałk jak mlekpol przejmie to będzie tak skoro w suwalkach doili za tyle to i caly nlekpol za 0,9 będzie tez doil i tyle boras wam powie. A boras tylko by się fuzjowal ale kuzwa o rolniku nikt nie pomyśli a co tam pensje i tak mam ta samą a te wytłu... i z rady jak się za borasia nie wezma to czekajcie az komornik zapuka , sory kizak ale po hu... nam w mlekpolu ta sudovia jak boras tego co ma nie może upchac chyba tylko po to żeby nam cene objechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Po co wam tyle litrów mleka? Jak sie ma 200 tys l i z litra zostaje 40gr to jest 80 tys rocznie. Do tego jakiś cielak sprzedany czy opas i wychodzi ze 100 tys złotych na rodzine. Jeszcze za mało??? To może milion litrów i pół miliona złotych starczy? A może jeszcze za mało? Może 500 krów będzie dosyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

A gońcie i za milionem !!!! MÓJ TATA ZMARŁ  mając 52 lata TEZ tak myślał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

      Sudowia nie posiada proszkowni,jest to zakład który sprzedała jak padła komuna czyli w kilka lat po otworzeniu całkiem nowego zakładu [mleczarni ],posiada sporo terenu naokoło i się nie ,,dusi'',własną infrastrukturę z kotłownią,oczyszczalnią,zaplecze,nowoczesną serownię,tylko z wielu przyczyn ceny sera są niskie,i d*pa brak funduszy by podrzucić cenę dla rolnika i zakupić drugie tyle mleka bo akurat na tyle jeszcze pozwala ta serownia. Dostałem po uszach że po h.. doję,bo mam małą produkcję.  W mlekowicie mogę nawet nie zaistnieć wszak jestem za mały i takich nie trzeba,ok . W sudowii jestem bliżej środka peletonu,ale kużwa jak się ma takie ceny weś i weś rozwiń produkcję. Ztego co słyszałem wasz prezes ze swojej łaskawości ma przyjąć ewentualnie 30 procent producentów mleka ,oczywiście tych najlepszych,zwolni 75 procent załogi i cześc.    Nie będzie brał sąd mleka a weżmie odCiebie i z reszty waszego zakładu,więc powinieneś być heppy, nasi rolnicy jak wspomniano dostaną  za mleko na pewna sporo mniej niż wy i będą całować w         z radości że maja trochę więcej niż dotychczas.    Jesli ktoś wygra  na tym to jak myślisz kto.       a TyDziki,, dżon'',rozbawiłeś mnie swoją wypowiedzią tylko nie wiem co z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Ja jestem tego zdania że 200 tys litrów to max dla gospodarstwa. Jest co robić i nie trzeba kosmicznie sie urobić. Mnie to tylko chce sie zobaczyć jeszcze jak wygląda wejście na pierwszy udój PIERWIASTKI do ROBOTA. Czy cała rodzina ją tam wciąga czy trzeba sąsiadów wołać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mlekovita starała się o przejęcie OSM Sanok to mało się nie po..rali jak to nam rolnikom super będzie a teraz to na zebraniu mówią że łaskę robia że w ogóle odbierają mleko. No chyba wypada zarząd w dupe całować za ich wspaniałomyślność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Dzikijohn ja mam 500tys rocznie i jakos za cholerę nie może mi zostac 250 tys rocznie . Według ciebie ma mi zostac 20 tys miesięcznie a nie zostaje i nie mam robota ani nawet hali. Zobaczymy co powiesz jak spadnie i będzie ci zostawało 5 gr z litra.mnie w ostatnich 2 latach zdziesiątkowały choroby krów taki okres chorób juz odpuścili ale dalej wydaje na leczenie więcej niż zwykle i zle ci nie życzę ale kolega miał to samo ja w pewnym momencie mialem pętlę na szyi jak to się mówi przy obecnej cenie a przy zlotowce nie potrafię powiedzieć co by bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

dokładnie te wyliczenia ile zostaje z litra mleka o kant d*py można potłuc ,wystarczy że pare krów zachoruje lub poważniejsza awaria zachodniego ciągnika lub jak w tym roku susza i po ptakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

@Dzikijohn - Żeby miał każdy taki przelicznik i zysk jak Ty to nikt by nie pieprzył że mało się dostaje za mleko... U mnie jeśli zostanie 50tyś to jest cud.. Tylko doliczyć trzeba żeby coś kupić naprawić itp to połowa tylko zostaje na te " Życie " Takie twoje obliczenie to gospodara musi być wyposażona bdb sprzęt i obore w jak najlepszym stanie zwierząt... I mieć szczęście że nic nie bedzie się działo złego no i bez żadnych inwestycji dalszych... Tylko do tego trzeba zapracować... Jeśli chodzi o mnie to możesz myśleć że jestem jakiś dziwny bo chce powiększyć stado tylko nie wiesz jakie ja mam warunki pracy... Cyklop i przyczepa codzinnie ( czyt. Widły i taczka ) i to nie lekko robiąc. Jeśli sam bym robił obrzadki to by mi wychodziło od 14 do 19 pracować to jeśli uważasz że po co mam ulżyć pracę to ok życz Mi tego... Ja tylko chce przerobić stodole na obore wiedząc że będzie mi o wiele lżej i przy okazji bym mógł powiększyć stado a pracy miał bym mniej.. tylko twoim zdaniem PO CO? Lepiej robić dalej widłami i taczka... Z twojego rozumowania można powiedzieć że jak by ktos chciał by kupić Nowy ciagnik tylko PO CO? Mało jeszcze ? Rób starym ciapkiem czy 60tka przez całe życie bo po co jak można robić Starym... Tak samo jak by ktoś by chciał kupić Nowa dyskowke tylko po co jak masz bebnowke 1.65 i koś bo po co wieksza...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Gadanie... Wyliczano 90gr na koszt jednego litra. Ludzie mają po 1,3zł za litr a średnia cena z 5 lat pewnie jeszcze większa bo mleko i po 2 zł było. To se tera odejmijcie koszt od litra i wyjdzie 40gr do kieszeni. Jak kto nie umie dawać albo pcha mocznik nawozowy w krowe lub chce po 20 tys litrów od sztuki to ma jak ma. Jakby tak każdy miał tylko 25 tys do kieszeni rocznie to byście rzucili krowy bo mając 20ha średniej ziemi zysk wynosi najbidniej 20tys +20tys dopłaty. Bez przesady... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Tak jest chciałbym żeby mi taki przelicznik wychodzil 4 lata nic poważnego nie kupiłem czyli dzikijohnie powinno blyszczec 1000000zl u mnie na koncie wow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Nie dodalo mi całego postu tak wiec jak bym miał tyle zysku co mówisz to bania na koncie jak nic ponieważ od czterech lat nic poważnego nie kupiłem , a wtedy zebym miał miliona kupiłbym 4 mieszkania 3 pok w Bialym i tak jak placi siostra 600 mc wydzierzawil dla studentek wzialbym 7200 , dzierzawe i doplate. Postawilbym na srodku podworka parasol wzial zubra i krzyczał dojcie rolnicy dojcie jest luks ty dzikijohnie tez doj przecież sa takie zyski. Dla twojej wiadomości przez 2 latka wyjechalo mi 45 krówek policz strate i do tego wierz mi lub nie wet kasowal miesięcznie 10000-13000 tys co bys kochaniutki w takiej sytuacji powiedział? Teraz była sobie suszka paszki brak trzeba bulic za wszystko tak jak kolega wcześniej napisał to remont się trafi to tak jak mi choroby czy jeszcze jaka inna cholera, ale co tam przecież poddoje jeszcze 4 lata i znow mam 1000000zł. Kurcze to ja jeszcze nie rezygnuje (już mam  ) miliona a jestem młody to poddoje jeszcze 8 lat i będę miał 3000000 kurcze 12 mieszkan co ja będę z kasą robił w sumie to bez mieszkan wezme na lokacie na czysto 2,8 % a to jakies 84000 zł widziecie chłopaki jaki ja milioner będę ? I wierzycie w zyski johna ? albo ma szczęście i nie miał do tej pory zadnych nieszczesc albo pisze bo pisze bo to .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

To dam Ci dobrą radę jak taka bida - sprzedaj już co masz - krowy i sprzęty i kup mieszkania. Po co sie męczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Panowie tu sie gada o cenie a nie o swiato pogladzie. Uwazam ze dziki troszke ma raci i rozumiem go ja tez juz z wyscigu sie wycofałem osiognełem wzrost produkcji o 100% od momentu przejecia gosp. i mi starczy. A dalej niech juz nastepcy sie rozwijaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

No to daj mi ten milion chlopie ty jesteś ciemny w 2 lata zdałem 1000000 litrow powinienem według ciebie odlozyc 500000zł ale nie odlozylem czy ty kapujesz ile mi krow wyjechalo lekarz wzial ze 250000 dociera to do ciebie ? teraz nie będę sprzedawal ale jak spadnie na 1 to będę musial bo nie dam rady ci mowie modl się żeby cie tak nie zdziesiotkowalo jak mnie dobrze ci radze . Aha kolego musialem kupic 300 bel za 65000 tys to nie mopw ze mam takie rarytasy bo normalnie bym odlozyl  ze 30 gr ale mowie normalnie ale nie teraz i nie w ostatnich latach . Cos czuje ze mało w zyciu widziales a może nawet czego nie jestem pewny sam pieniędzy z banku nie brales tylko tata a mnie nie ucz bo się w zyciu już wystarczająco na ogladalem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Dziki Ty chyba żyjesz w dzikim świecie w którym nas tam nie ma... Chciałbym tam żyć jak Ty wyliczasz... Kto teraz mówi o cenach 2zł co było niby kiedyś a terazniejsze ceny jakie są to nikt nie wylicza średniej... Nie wiem jak Ty to wyliczasz ale u mnie takiego czegoś nie uda się zrobic... Jak mówię można może i mieć jak Ty wyliczasz tylko jak wcześniej pisałem mieć wszystko na cycuś glancuś i nie mieć żadnych problemów to tak. Ale tak nigdzie nie ma.. Jeśli ktoś chce się rozwijać musi inwestować a z tego co Ty piszesz to nikt nie musi tego robić.. Dawno bym poszedł z Torbami...
Alfa masz rację. Terazniejsze czasy dają do myślenia. Trzeba się pilnować bo jedna mała rzecz może zmienić wszystko...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Dziwi mnie przeokrutnie jak to ten co ma 50krów jest biedniejszy od tego co ma 20 ha ziemi i c360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Co Wy mówicie ludzie. Nie rozumiem tego. Co średnia sprzedaży mleka roczna miała 2 zł ? ciekawe kiedy. Mleko było po dwa złote ale to są zazwyczaj miesiące zimowe i nie zaprzeczę temu. Ale jak byś wyliczył z całorocznej sprzedaży cenę i podzielił przez 12 to ciekawe czy by wyszło 2 zł. Nie sądzę :).
Powiem tak trzeba umiejętnie pracować żeby robić dobrze i starać się robić jak najtaniej a efekty same przyjdą z czasem. Należy również pamiętać,że zawsze po wielkiej burzy kiedyś przychodzi ładna pogoda :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Co Wy mówicie ludzie. Nie rozumiem tego. Co średnia sprzedaży mleka roczna miała 2 zł ? ciekawe kiedy. Mleko było po dwa złote ale to są zazwyczaj miesiące zimowe i nie zaprzeczę temu. Ale jak byś wyliczył z całorocznej sprzedaży cenę i podzielił przez 12 to ciekawe czy by wyszło 2 zł. Nie sądzę :).

Powiem tak trzeba umiejętnie pracować żeby robić dobrze i starać się robić jak najtaniej a efekty same przyjdą z czasem. Należy również pamiętać,że zawsze po wielkiej burzy kiedyś przychodzi ładna pogoda :).

 

Dzikijohn pisał o średniej wieloletniej 1,3 i na ta cene składa się okres kiedy bylo mleko po 2 zł jak i teraz 1,1 

 

 

Również uważam, ze dzijijohn ma duzo racji. Nie rozumiem jaki sens jest zwiekszac produkcje z 300 000 rocznie na 1 000 000 

 

Mlekovita Kościan styczeń 1,20 ryczałt >10 000 3,3 b 3,9 tł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj