Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek8540    9

Ale ziemia jest do kupienia. I nie pisz ze 50 to norma bo kupuje co roku po 5-10ha w cenie 15-20 i tez mieszkam na podlasiu. Wiem ze nie wszedzie, ale to nie ten temat zeby nad tym rozwodzic.

 

A wywieszałes ogloszenie w urzedzie pracy? szukałes tego pracownika? ja mowie o moim terenie i z ludzmi za taka kase nie ma problemu.

Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, ale obecnie od 3-4 lat nie ma wiekszych roznic miedzy nami a nimi (czyt Holendrami)

Też mieszkam na podlasiu i znajomy płacił w zeszłym roku 25 tys za V, VI klasę - żwir a wołają już i po 40-50, tak niestety jest jak mleko płaci i ktoś ma 15ha swojej ziemi reszte dzierżawi i 60 sztuk bydła - tacy zawsze cenę nagonią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Dzis było zebranie z mleczarni i już mówią że mleko spada na światowych rynkach i pewnie od marca cena lekko w dół wiec nic nie trwa wiecznie teraz cena mleka jest dobra za rok spadnie z za 2 możemy dostawać tylko za koszty produkcji (teoretycznie) a kupno ziemi to inwestycja spłacająca sie kilkanascie lat. A niektórzy rolnicy myślą ze jak kto ma krowy to i po 100tys/ha moze płacic bo mleko drogie a nie liczą pracy i kosztów tylko zysk, a oni tez maja rece tylko ochoty brak czesto -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Panowie, ja zamierzałem budowac chlewnie ale narazie zaczekam ze 2 lata, zobaczę co będzie. Już od pażdziernika daję ponad kwotę, zobaczę ile ukarają, kupować kwoty nie będę bo i tak mają ją znieść. A jak w przyszłości z mlekiem zrobią tak jak ze świnkami to nie wiem czy warto inwestować, narazie się wstrzymuję w tym kierunku. Narazie pare jałówek i byków więcej chowam a nie zwiększam krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od października bez kwoty jesteś ? Jak już nie chciałeś kupować ,to choć o wydzierżawieniu mogłeś pomyśleć . Czasami trzeba wybrać mniejsze zło . Kary niestety będą ,to już raczej pewne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

W zeszłym roku wszyscy wydzierżawiali płacąc nawet do 20 gr za litr a kara była tylko po 3 gr, czyli spora strata. Wielu znajomych żałowało. Jak wydzierżawisz to potem też nic nie przydzielą kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ja dzierzawilem 70 tys a i tak z rezerwy przyznali w tym roku

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

<p>

<br />

W zeszłym roku wszyscy wydzierżawiali płacąc nawet do 20 gr za litr a kara była tylko po 3 gr, czyli spora strata. Wielu znajomych żałowało. Jak wydzierżawisz to potem też nic nie przydzielą kwoty<br />

<br />

<br />

</p>

 

jak wydzierzawisz to tak samo moga Ci przydzielic kwote ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Chodzą w mojej okolicy plotki, że kara za przekroczenie kwoty będzie wynosić 30 euro za 100kg mleka. :/ Czy ktoś z was coś już wie na ten temat?


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
jak wydzierzawisz to tak samo moga Ci przydzielic kwote ;)

Dokładnie tak . Kiedyś tak było ,że jak się wydzierżawiło kwotę ,to nie dostawało się z rezerwy . Od paru lat (nie wiem dokładnie 2-3 ) zmieniły się przepisy na korzyść dzierżawiących .

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to jest kara maksymalna. Żeby taka była to każdy musiał by przekroczyć. W tamtym roku też stale o tym gadali i ludzie po 30gr za dzierżawę płacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

tego to nie wiedziałem że się zmieniło

@statek opłacało się dzierżawić czy lepiej było zapłacic kare?

według mnie to kary aż takie nie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Wyszedłem na 0 bo dzierzawa po 5gr byla

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi się w tym roku udało wydzierżawić po 10 gr . W ubiegłym roku kwotowym kupiłam po 5 gr . Zakupu po 5 gr nie żałuję mimo że kara była 3,5 gr ,ponieważ mam tą kwotę na kolejne lata .

Moim zdaniem dzierżawa po 10 gr lub kupno po 20 gr ,jest godne rozważenia ,gdyż wszystko wskazuje, że te kary będą i to na pewno wyższe jak rok temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A ja mam pytanie: jak w waszych stronach wygląda sytuacja z stawianiem nowych obór na krowy mleczne? - podobno są rejony gdzie ludzie ostro wzięli się za budowę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Byłem w banku u znajomej to mówiła że nie wyrabiają się z kredytami i biznesplanami. Sama się dziwi bo realne oprocentowanie to 4.5%

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oby ich te kredyty nie ''udusiły ''jak się zrobi nadprodukcja( a zrobi się ) i mleko będzie po kosztach sprzedawane .

W moich stronach na razie spokój i nie ma szału z budowaniem obór ,jak już to ewentualne ulepszenia obecnych budynków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W swojejj okolicy żadnej budowli nie zauważyłem. Ale w sobote była licytacja bydła w miejscowości Liza Stara i ceny jałówek sięgały 12 tys. Czyli rolnicy niekoniecznie boją się o przyszłość produkcji mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

powiem tak nie to żebym wam zazdrościł bo sam jestem rolnikiem ale takich przywilejów jakie mają producenci mleka to żadna inna produkcja rolna nie ma i nie opowiadać mi tu że dużo pracy bo wszedzie trzeba pracować a wy tak-kwoty , dopłaty zwierzęce , dopłaty do 10 krów -unas duży dzieli po 10 sztuk po rodzinie i kase biorą i tak co rok, jak madernizacja to wam się pierwszym należy a inni jak starczy no przecież to jest szok.mam nadzieje że w nowej perspektywie się to skończy bo jak inni mają z wami konkurować choć by w zakupie ziemi no jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W czym problem @zorro buduj obore wyposaż ja, zasiedl, kup maszyny a zobaczysz jaka to słodycz. Bedzie Cię stać na wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Fakt faktem są większe wsparcia ale roboty trzy razy tyle co przy samej roslinnej. Nie siedzę od listopada do marca czekając na koniec zimy. Robotę mam cały rok.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

postaw chlewnie na rusztach i wyposaż ją taką na 70 loch w cyklu zamkniętym i zobaczysz ile kosztuje-i nie bedziesz miał uwierz mi żadnych przywilejów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W mojej okolicy jest kilku "dużych" i z tego co słyszę dwóch stawia obory na dodatkowe 100szt, reszta to już reakcja łańcuchowa - kwestia czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

poza tym jak o was dbają zakłady mleczne-trzodowca to każdy patrzy wykiwać a wy kredyty bezprocentowe itd. ale to się skończy wraz z likwidacją kwot bo teraz to mleczarnie wiedzą że mleka na rynku nie przybędzie i muszą dbać o dostawców a od 2015 bedzie samowolka albo sprzedajesz po tyle i tyle albo wypie. i wkońcu będą równe szanse dla wszystkich rolników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj