Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

st220    20

Ty mas 2 kredyty, a tamten rolnik miał 17 kredytów w kilku bankach, nie wiem jak to możliwe ale majątku nie starczyło na spłatę banków, wiem że miał krechę na 2 obory, ziemię, 2 prowy, na kilkadziesiąt sztuk jałówek. Może jakieś jeszcze konsolidacyjne miał gdy zobaczył że już nie ma z czego spłacać to ratował jak się da.

 

 

Mowa o jankowskim rafale?

 

 

 

Nie

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Mowa o jankowskim rafale?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nigdy bank nie da więcej niż jest warte. Zapewniam Was. Mam kredyt i na ziemię i pomostowy na maszyny z Prow. Zawsze zabezpieczenie jest wyższe o conajmniej 30% niż to co się kupuje

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

owszem, ale masz też podpisane weksle inblanko, a w umowie odsetki lombardowe od niespłacanych w terminie należności czy tam od tych odsetek do których dopłaca agencja, także ma ktoś 300 tyś krechy wystarczy zaprzestać spłacanie a w krótkim czasie zrobi się z tego że ho ho i ho ho ze 3 razy tyle, tak wiele razy było o tym w programie uwaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Dlatego nigdy bank nie udzieli Ci kredytu na więcej niż masz. Prosty przykład w agroexpress z bgz. Max 70% wartości zabezpieczenia

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Tylko jaki bank na to pozwolić? Mało kiedy się tak zdarzy. Wcześniej sprzeda albo zlicytuje

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

właśnie tak nie jest że nie spłacisz raty i zaraz licytacja. Najpierw siedzą cicho żeby rosły karne odsetki. Druga sprawa to kredyty w różnych bankach i namawianie przez ich pracowników do brania coraz to nowych. A żeby to zrobić zatająla w papierach wielkość zadłużenia w innych bankach i robią cudowne biznesplany. Prosty przykład. Gospodarstwo w którym hoduje się zwierzęta cała produkcja roślinną idzie na pasze. W biznesplan wpisujemy produkcję zwierzęcą na tym poziomie co jest jak wszystko idzie na pasze i jednocześnie połowa zboża idzie na sprzedanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Damian skąd Ty masz takie informację ,doświadczyłeś tego na własnej skórze ?

Powiedz mi tak szczerze ,pożyczyłbyś komuś pieniądze ,kto już ma niemałe długi u innych wierzycieli i byś o tym fakcie wiedział ?

Tak jak Statek pisze ,bank bierze większe zabezpieczenie jak wartość pożyczonych pieniędzy . Jakby było tak jak piszesz ,to nie jeden banka by poszedł z torbami ,a tak nie jest .

Mam kredyt ,wiem jak to wygląda z zabezpieczeniem ,także na piękne oczy nie dają wierz mi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

doświadczyłem ale nie w sensie że jestem tak zadłużony tylko w tym że banki proponują większe kredyty niż może gospodarstwo wypracować zysku. Były w okolicy takie przypadki że wszystko zabrał komornik i jeszcze dług został. Ziemię szacują tylko tak że masz powiedzmy 20ha 4 klasy po 35 za hektar a tego że to jest w 15kawałkach bez drenow i pod lasem i w razie sprzedaży po 20 tys będzie ciężko sprzedać. Biznesplan tak mi na ciągnik wyliczyli że mam 15tys czystego zysku miesięcznie podczas gdy nie zawsze jest 20tys przychodu miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ale ktoś musi Ci go poreczyc? I jaki to bank skoro nie bierze średniej gus?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

właśnie biorą średnia gus ale pole polu nie równe i są takie kawałki że nikt ich nie kupi za taką cenę. Ja brałem bez poręczenia pod zastaw ziemi.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wystarczy zapytać o jakiś sprzęt ciągnik a dieler przyjeżdza sam z kolesiem co robi biznesplany czy obsługuje dotacje i namawianie bierzcie bierzcie i jeszcze raz bierzcie, czy to dieler czy mleczarnia, a potem śmieją się jak ten czy tamten wariat nabrał krechy, zresztą jak mi stworzyli biznesplan to wyszło dochodu tyle co za 8 lat normalnie hehe

ale i są tacy co mają już krechy i idą po następne kredyty i bank odmawia, jak na mój gust klejne i kolejne kredyty to taka forma nałogu jak hazard ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

A to ja tak jeszcze nie miałem. Ustrzegam się przed takimi naciagaczami. A uznaje zasadę ze nie można mieć więcej rocznych zoobowiazan niż wysokość dopłat.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Być może są banki ,instytucje finansowe co dają te pożyczki tak naprawdę w ciemno . Jednak ja osobiście bym się zastanowiła czy to jest odpowiednia instytucja by wchodzić z nimi w umowę kredytową .

Nie wiem jak to faktycznie jest u innych z tym sporządzaniem niewiarygodnych biznesplanów ,ale u mnie nie dość ,że był wiarygodny ,to mimo to Panowie z banku BGŻ przyjechali do mojego gosp. sprawdzić czy stan faktyczny jest zgodny z owym biznes planem . Wyobraźcie sobie panów pod krawatami zaglądających do obory.

Także zamieszczanie w biznesplanie niewiarygodnych danych ,to raczej by nie przeszło w tym banku .

Przyznam ,że byłam trochę zdumiona taką skrupulatnością pracowników z BGŻ ,tym bardziej ,że nie było żadnego zadłużenia w innych bankach ,a i też nie chodziło o duża sumę pieniędzy .

Także pożyczać u wiarygodnych ,by później się nie zastanawiać co tak naprawdę jest moje w tym gospodarstwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

damian teraz to pojechałeś po bandzie :lol: . Co do przykładu który opisałem rolnik miał kreche w jednym banu, nie chcieli więcej dać, bez problemu dostał w innym banku spółdzielczym więc dla chcącego nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Zastanawiam się jak to zrobił jeżeli bank wysyła zapytania za każdym razem do innych banków o stopień zadłużenia

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jeszcze gdy się bierze kredyt na budowe to trzeba wziąść pod uwage że ewentualna odsprzedaż będzie dużo tańsza. U mnie gość wziął na obore 700tys a całe gospodarstwo poszło na licytacji za 1,5. Budynki były praktycznie gratis do ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Bo tak zabepiecza się Bank. Moi rodzice na budowę obory za 400tys musieli zastawic 36ha:p

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Temat to przyszłość produkcji mleka w Polsce a z treści postów wynika całkiem inny temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

A od którego zacząłeś czytać?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Temat to przyszłość produkcji mleka w Polsce a z treści postów wynika całkiem inny temat!

heh kto ma krowy ten ma i kredyty, mleko to nie pszenica że sprzeda się po żniwach i ma "grubszą" sumę na inwestycje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Wszystkie duże gospodarstwa roslinne które znam na start sezonu podpierając się kredytem obrotowym.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie czasy. Zboże sprzedajesz raz w roku a wydajesz na bierząco. Siejesz we wrześniu i choćbyś nie wiem jak kombinował nie zbierzesz wcześniej jak w sierpniu. Zanim sprzeda i wplynie kasa to najwczesniej mamy wrzesien. Do tego czasu musisz nawozić chronić ,odchwaszczać,płacić podatki, ubezpieczenia, krusy, rejestrować, naprawiać i ubezpieczać sprzęt,kupić paliwo, remontowac i ubezpieczać budynki i mieć na życie. Musisz wszystko zaplanować rok na przód. Owszem nic trudnego tylko powstaje kłopot gdy koszty sa wieksze niż przewidywano a zboże tanieje o 30 %. Tak było w tym roku. I nie ma zmiłuj musisz wziąć kredyt albo zwijać interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj