Skocz do zawartości

Zdjęcie

co robicie ze słoma ??

590 odpowiedzi na ten temat

#521 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 18:15

co robicie ze słoma ??

Czy nie za tanio pozbywacie się słomy?

Na http://www.up.poznan...1%20Kotwica.pdf są podane wyniki plonowania pszenicy ozimej z dodatkiem N lub UGmax do rozkładu słomy.
Badania przeprowadzone w Katedrze Podstaw Produkcji Roślinnej i Doświadczalnictwa UTP w Bydgoszczy.
Plon w stosunku do pól, z których zebrano słomę wzrósł średnio z 4,71 na 5,52 z N i na 5,77 t/ha z UGmax.
To jest około tony pszenicy z hektara nie licząc jej udziału w odbudowie materii organicznej.

Tanio? To ile twoim zdaniem powinna kosztować? Sprzedając słomę nie zawsze możesz kierować się chęcią zysku ale także wtórnym zachwaszczeniem.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co robicie ze słoma ?? Dzisiaj, 10:08
  •  

#522 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6479 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 czerwiec 2012 - 21:04

co robicie ze słoma ?? słoma ze zbóż na opał czy na pelet pasuje ale mnie nurtuje inna sprawa. Chodzi mianowicie o słomę z rzepaku - warto ją belować i sprzedać na pelet?
No i druga sprawa to mam 4ha ptaszków na łąkach i nie moge tego skosić do 1 sierpnia z tego co pamiętam.
Na chwilę obecną trawa tam nie nadaje się na paszę bo jest już stara i tak się zastanawiam czy może się ona nadawać na pelety/opał. Sporo tego jest, niedługo będzie suche, skosić zbelować tylko czy z tego coś wyjdzie. Jak myślicie?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#523 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 21:07

co robicie ze słoma ?? a jak z pokosu z 1 ha jak ladna sloma pszenna to po ile u was chodzi ?

#524 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 22 czerwiec 2012 - 21:12

co robicie ze słoma ??

słoma ze zbóż na opał czy na pelet pasuje ale mnie nurtuje inna sprawa. Chodzi mianowicie o słomę z rzepaku - warto ją belować i sprzedać na pelet?
No i druga sprawa to mam 4ha ptaszków na łąkach i nie moge tego skosić do 1 sierpnia z tego co pamiętam.
Na chwilę obecną trawa tam nie nadaje się na paszę bo jest już stara i tak się zastanawiam czy może się ona nadawać na pelety/opał. Sporo tego jest, niedługo będzie suche, skosić zbelować tylko czy z tego coś wyjdzie. Jak myślicie?

Wyjdzie wyjdzie. U mnie ostatnio sprzedawanie siana na pelety (idzie jako domieszka) stało się bardzo popularne.

#525 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6479 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 22:45

co robicie ze słoma ?? serio?
Bo w takiej sytuacji to bardziej mi się opłaci jeszcze samemu zebrać pseudo siano z tego co oddaje aby znajomy zebral sobie (1,5ha) bo bydła nie mamy.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#526 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2012 - 07:45

co robicie ze słoma ?? U mnie w okolicy,i duzym obrębie nikt nie użyczy słomy,tak jak kiedyś wydawał jak była zbędna,teraz jest sprzedawana,a mianowicie powstała fabryka wyrobu peletu,kupują wszystko co się da,słome z rzepaku,normalną słome,resztki kukurydzy,siano,nie wazne jakiej jakości.
Przyjeżdzają na usługi,kombajnem,prasą w zamian za baloty jak sobie kto zyczy.Zworzą z całego kraju.W okolicy chodzą ciągniki,na duzy dystans samochody.

#527 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 10:10

co robicie ze słoma ??

słoma ze zbóż na opał czy na pelet pasuje ale mnie nurtuje inna sprawa. Chodzi mianowicie o słomę z rzepaku - warto ją belować i sprzedać na pelet?

Oczywiście, że się nada.
Jeśli by ktoś chciał to może po żniwach będzie słoma na sprzedaż.

#528 Share BOGDAN01

BOGDAN01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 13:10

co robicie ze słoma ?? MariuszT

Każdy sam musi wycenić wartość swojej słomy. Za ile ją sprzedać? Czy też w ogóle ją sprzedać a wzbogacić glebę w materię organiczną i składniki pokarmowe.

Ja podałem ten przykład po to abyście Państwo mieli więcej informacji w podejmowaniu decyzji.

Edytowany przez BOGDAN01, 23 czerwiec 2012 - 14:50.

#529 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 07:57

co robicie ze słoma ?? Teraz piszesz, że każdy sam musi wycenić wartość słomy, a w poprzednim poście podpuszczałeś ludzi, że za tanio sprzedają. Coś nie halo! Droga słoma to wyższe koszta produkcji, w przerobie wyższe ceny pelletu i brykietu. Alternatywą jest rozdrobnienie i przyoranie (nie zawsze) oczywiście z dawką gnojowicy czy RSM-u .

#530 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 24 czerwiec 2012 - 08:35

co robicie ze słoma ?? Najlepsze rozwiązanie to oddać słome za marne grosze, zwiększyć dawki nawozów. Wszystko po to żeby zboże siane po zbożu było słabiej porażane przez choroby, a wtedy na peno będą super plony i duże zyski.
To tak w skrócie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 24 czerwiec 2012 - 12:04

co robicie ze słoma ?? @gwozd zmniejszyć prażenie przez choroby można poprzez odpowiednie uprawki pożniwne i dodanie N na słomę, aby przed siewem kolejnego zboża odpowiednio się rozłożyła, wtedy mamy próchnice w glebie i większe plony

#532 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 24 czerwiec 2012 - 20:42

co robicie ze słoma ?? Poprzedniego posta napisałem tak z przekąsem. Nigdy nie sprzedałem słomy za tą cene co jest obecnie, zawsze przyoruje. Raz tylko troche za darmo dałem sąsiadowi bo brakłoby mu dla krów. Słomę porządnie rozdrabniam, daje azot, sieje polony i wprowadziłem srączkowe do płodozmianu. Nie oddam za byle grosze składników które dostarcza słoma a jak policzyc wartość materii organicznej a później próchnicy?
Według zasady im więcej wywieziesz z pola tym więcej musisz tam dać...

#533 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 10:33

co robicie ze słoma ?? Ma ktoś namiary na jakąś firmę skupującą słomę z południa Polski ? Najlepiej w pobliżu granicy ze Słowacją.

#534 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 27 czerwiec 2012 - 11:47

co robicie ze słoma ?? Po tych żniwach będzie mało słomy żytniej i przenżytniej do ścielenia... Ja w tym roku z owsa i jęczmienia mam po pachy słomy nie wiem czy nie sprzedam. Ale żytniej będę musiał kupić :blink:
Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

#535 Share michal96

michal96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Koszykówka Rolnictwo

Napisany 27 czerwiec 2012 - 12:24

co robicie ze słoma ?? U nas w tamtym roku było tylko 700 rolek . Zostało 30 . A gdzie tu do żniw . Ścielimy raz słomą ,raz sianem . Rocznie potrzebujemy 1200 minimum . Zobaczymy co w tym roku będzie . w poprzednim sprasowaliśmy ponad 80 hektarów i tak mało było .
Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

#536 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 21:23

co robicie ze słoma ?? Chętnie wymienię obornik za słomę w okolicach Kalisza.

#537 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2012 - 12:00

co robicie ze słoma ?? Mnie to denerwuja te firmy co skupują słome pod te brykiety i pod pieczarki... Ch**e juz tak ceny wala ze kazdy woli im sprzedac. Jak biore od ludzi słome to za obornik albo kase. Rocznie potrzebuje około 7000 balotów słomy..
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#538 Share Axel44

Axel44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 12:08

co robicie ze słoma ?? To witaj w klubie :D. Ja słome sprzedaję również do kurników a oni wzamian dają mi obornik :D

#539 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2012 - 13:59

co robicie ze słoma ?? Juz co rok gorzej ze slomą.. A czymś musze ścielac pod bydło.. Zostalo mi ze 200 balotów słomy i nie ma szans zeby starczylo do żniw.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6479 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 15:12

co robicie ze słoma ??

Mnie to denerwuja te firmy co skupują słome pod te brykiety i pod pieczarki... Ch**e juz tak ceny wala ze kazdy woli im sprzedac. Jak biore od ludzi słome to za obornik albo kase. Rocznie potrzebuje około 7000 balotów słomy..

dlaczego mam oddać Tobie taniej skoro ktoś daje więcej?
U mnie tak było z bydłem i świnkami. Bydła nie ma, świnki dla siebie, słoma na sprzedaż.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke