cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

sthil007    62

Czy wymienia ktos słome za obornik jesli tak to jaki przelicznik, ile obornika za tone słomy? Czy wymiana tona za tone jest opłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

Cała słoma z moich zbóż jest wykorzystana w hodowli bydła i świń ;) . Na moim polu słoma nigdy nie była jeszcze siekana :D


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania2728    0

u nas wszystko idzie do stodoły


Pozdrawiam wszystkich którzy mnie odwiedzili .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

u mnie wszystko przerabiane jeszce wieksza połowe trzeba dobrac od ludzi teraz już 55 sztuk 30 dojnego 25 młodzierzy z bykami no i coś chyba 35 stuk tucznika zostawiłem sobie wolna obora na drugim gosp. mućki z ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

cała słoma prócz jęczmiennej jest przeznaczona dla trzody ,natomiast słomę z jęczmienia palimy w specjalnym piecu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MURZYN    0

Ja muszę kupować bo moje nie starcza teraz już będzie wystarczało bo mam tylko jednego konia ;)


Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

większość jest cięta, zostaje tylko tyle ile trzeba do ściółki i ewentualnie jak ktoś zamówi to się zostawia więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

Ja wszystko zbieram, ale w tym roku nie przerobie wszystkiej słomy z tamtych żniw, może zamiennię słomę na obornik kurzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

U nas praktycznie wszystko się rozdrabniało na polu , ale w tym roku chcemy sprzedać może z 10-u hektarów słome na podłoża do pieczarek. Zobaczymy jak wyjdzie.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

ja używam słomy do ścielenia ponieważ co dziennie wyrzucam obornik a tak że z małej sterty biorę i układam na podłogę p przyczepie samozbierającej


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ja slome sprzedaje za obornik


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matthew    0

U mnie wszystko idzie pod krowy na ściółkę.


MOJE CIĄGNIKI:

John Deere 6430 Premium> MF 3095> MTZ 82--współpracują razem na ok. 65ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

ja wszystko siekam ale w tym roku chcem sprzedac. U nas latem płacili jakoś 2,50 zł na kostke 10kg. Czy to sie opłaca? A ile średnio płaca za belkę okrągłą małą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

ja coroku połowe siekam (jakies 50 ha) a drugie pół beluje na własne potrzeby (podsciełanie trzody), tydzien temu mój brat sprzedał 400 bel 120/120 po 100zł/t tylko musiały być suche, moim zdaniem to nie był dobry interes ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

My prasujemy i dajemy do stodoły i jest wykorzystywane jako podłoże dla swiń,krowy itp. Ale mój sąsiad ma tyle słomy,że mógł by spokojnie objechać nimi 2 lata.Ale to nie jest moje gospodarstwo tylko jego więc ja tam nic nie mam do gatki ja tylko pomagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

Ja jak większość w mojej okolicy ściele krówką żeby były czyściutkie :) :)

W tym roku to chociaż kupić nie musiałem bo słomy było w h**.

U mnie niektórzy zamieniają na kurzy obornik :)


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

U mnie to w większości to słoma idzie pod ściółkę do świń i krów. Ale też daje krowom i jałówkom do jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj