Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gospodarstwo: problemy z błotem...

128 odpowiedzi na ten temat

#61 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 07 grudzień 2007 - 16:28

A u mnie wszystcy mają podwórka wysypane leszem i nie ma błota tylko w niektórych miejscach robią sie kałuże :rolleyes:

Kolego a co to ten lesz pierwsze słyszę??????.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gospodarstwo: problemy z błotem... Dzisiaj, 04:46
  •  

#62 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 16:36

Gospodarstwo: problemy z błotem... Pewnie żużel to lesz a najlepszym sposobem to poszukać płyt betonowych, metr kw za 5 zł ale musiałem sam zrywać to i ładować na przyczepe przy okazji połamałem przyczepe a tak się nadzwigałem że ho ho ale warto było, płyty betonowe o grubości 10 cm ( 5 sztuk na m kw) podskakują jak klepki na podłodsze gdy podjeżdza mleczarnia, jeśli będa jeździły tylko ciągniki radze poszukać starych parkanów ale po dwarunkiem że tylko maszyny rolnicze będą jeździły jeśli ciężarówki to w kilka tyg sie to wszystko rozsypie

#63 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 16:47

Gospodarstwo: problemy z błotem... Najlepiej chyba wysypać jakiś kamień albo ułożyć płyty drogowe.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 16:57

Kolego a co to ten lesz pierwsze słyszę??????.

http://www.slownik-o...5EE00632CA1.php

#65 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 07 grudzień 2007 - 17:24

kolego karol a jaką grubość trzeba nasypać tych kamieni i gdzie to można zamówić czy tam kupic i jak to jest przywożone,pozdro

Ja sypałem ok 10 cm warstwę ale wystarczy jak dasz 5 cm. Teraz posypałem dojazd do mnie (3cm) i zera błota :rolleyes:
załatwiłem to od jednego gostka któwy wozi żwir. W żwirowni mają sortownik (b. duży) i tam segregują na różne frakcje. Za wywrotkę ok 15 ton płaciłem 500zł. Dwie wystarczyły.
Pozdro!!

#66 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 19:18

Gospodarstwo: problemy z błotem... my problem z błotem na podwórku załatwiliśmy płytami betonowymi.
http://www.agrofoto....t...i&img=32841

#67 Share romi

romi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 09:31

Gospodarstwo: problemy z błotem... A pod płyty jeszcze jakaś wysypka z piasku czy na grunt położone po lekkiej niwelacji terenu?

#68 Share Kingula

Kingula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 14:36

Gospodarstwo: problemy z błotem... Na naszym podwórku na szczęście nie ma tego problemu wszędzie rośnie trawa

#69 Share Budzyn11

Budzyn11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 15:09

Gospodarstwo: problemy z błotem... Mam ten sam problem "błoto" dowiedziałem się że Unia finansuje utwardzenie podwórka tzn. "dostosowanie gospodarstw rolnych do wymogów UE". Ja uważam że najlepszym rozwiązaniem jest kostka , a w miejscach przejazdowych np. przez samochody ciężarowe to płyty betonowe.

#70 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 15:50

A pod płyty jeszcze jakaś wysypka z piasku czy na grunt położone po lekkiej niwelacji terenu?

tak było zebrane jakies 20 cm ziemi i nawiezione piachu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 08 grudzień 2007 - 22:05

my problem z błotem na podwórku załatwiliśmy płytami betonowymi.

Jakieś dziwne te płyty pięciokątne, jakiej są grubości ?
Ja osobiście preferuję kostkę betonową gr. 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej , przemawiają za tym min te argumenty;
1 bardzo łatwa w układaniu ( patrz układanie, ewentualne rozbieranie)
2 łatwość uzyskiwania pożądanych kształtów spadków, wstawek korytek odpływowych itp.
3 aha w razie awarii jak nam rura pęknie w podwórku to sami w łatwy sposób rozbierzemy potrzebny nam obszar.
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#72 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 22:11

Gospodarstwo: problemy z błotem... ich grubość to 15 cm.
może nie jest łatwo zachowac przy nich spadków czy tworzenie korytek odpływowych ale nie są ciezkie w układaniu i łatwo jest je wyciagac spomiędzy płyt.
a co do ich kształtu czy to jest aż tak ważne??chyba najważniejsze jest to ze jest twardo na podworku i przed nim.

#73 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 22:12

Gospodarstwo: problemy z błotem... Halun ile cię to kosztowało??I na jakiej powierzchni to położyłeś?? :rolleyes:

#74 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 22:19

Gospodarstwo: problemy z błotem... co do ceny to juz nie pamietam ale nie było to drogie płyty braliśmy z rozbiórki placu.powierzchnia jaka polozylismy to okolo 200 m2

#75 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 08 grudzień 2007 - 22:45

a co do ich kształtu czy to jest aż tak ważne??chyba najważniejsze jest to ze jest twardo na podworku i przed nim.

Zdziwił mnie ich kształt bo jeszcze takich płyt drogowych nie widziałem ot co.
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#76 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 22:48

Gospodarstwo: problemy z błotem... mnie tez troszke zdziwil jak je do mnie przywiezli i najlepiej bylo je ukladac trójkącik do trójkącika ale jakoś daliśmy rade. :rolleyes:

#77 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 23:17

Gospodarstwo: problemy z błotem... płyte tez są ok ale tańszym sposobem chyba są kamienie po jakimś czasie zarastają w tych miejscach gdzie jeździ sie po nich najmniej i jest ok ja mam tak wysypane ze 3/4 podwórka reszta jest wysypana tłuczniem tylko jest jeden minus po długim czasie naprawde parenaście lat po tym na kamienie nanosi sie ziemia i wychodziz pomiedzy nich i jest jakaś warstwa ziemi ale to anprawde po długim czasie.... Pozdrawiam
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#78 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 08 grudzień 2007 - 23:22

my mamy wybetonowane ale nie jest to najlepszy sposób ponieważ beton pęka po jakimś czasie, szczególnie na obrzeżach
najlepszym rozwiązaniem jest chyba duża kostka (sześciokątna)

beton pęka bo jest źle wylany ja mam wybetonowane na 25 cm i na obrzerzach jest zrobion fudament na jakieś 40 cm a beton jes poprzecinany żeby nie pękał i jest ok
Zetor i tylko Zetor

#79 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 23:57

beton pęka bo jest źle wylany ja mam wybetonowane na 25 cm i na obrzerzach jest zrobion fudament na jakieś 40 cm a beton jes poprzecinany żeby nie pękał i jest ok

no właśnie jak prawidłowo wylac beton, aby mogły się po nim poruszac również samochody ciężarowe, jak gęsto musi byc poprzecinany i czym takie połączenia wypełnic, kolejne moje pytanie dotyczy kwestii zatapiania połupanych kamieni polnych w betonie, tzn zależy mi na tym, aby znajdowały się na wierzchu (a nie były całkowicie zatopione w betonie) tzn równo z powierzchnią betonu, lecz nie mam pojęcia jak to zrobic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 08:10

no właśnie jak prawidłowo wylac beton, aby mogły się po nim poruszac również samochody ciężarowe, jak gęsto musi byc poprzecinany i czym takie połączenia wypełnic, kolejne moje pytanie dotyczy kwestii zatapiania połupanych kamieni polnych w betonie, tzn zależy mi na tym, aby znajdowały się na wierzchu (a nie były całkowicie zatopione w betonie) tzn równo z powierzchnią betonu, lecz nie mam pojęcia jak to zrobic

Ja po wykopkach nazbierałem ze 3 konne wozy kamieni i wysypał to przed bramą, wygląda to jak wygląda bo troche powchodziły w ziemie, ale dużo wystaje, problem poolega na tym że jak przejedzie mleczarnia na tandemie lub przywiozą pasze z doshe ( 35 t samej paszy na samochodzie) to te kamienie pękają i łupią się i mają ostre krawędzie, to samo z krzemieniami, jak chcesz mieć wybrukowane to pod spód podsypka ze żużlu żeby to sie ogniotło troche a na wierzch dużo dużo kamieni, bo zamiast coś wylewać i będzie sie to łupić to lepiej dać grubszą warstwe kamieni