Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gospodarstwo: problemy z błotem...

128 odpowiedzi na ten temat

#41 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 07 kwiecień 2007 - 14:51

Gospodarstwo: problemy z błotem... kostka brukowa czy asfalt to są najdroższe rozwiązania,szczególnie jak powierzchnia jaet duża

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gospodarstwo: problemy z błotem... Dzisiaj, 04:12
  •  

#42 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 kwiecień 2007 - 17:08

Gospodarstwo: problemy z błotem... no ale chyba i najlepsze :rolleyes:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 11 kwiecień 2007 - 16:19

Gospodarstwo: problemy z błotem... Teść zepchał warstwe ziemi urodzajnej ok 20cm zrobił drenaż potem przywieżliśmy mu ok 70 ton żużlu a potem ok 50 t pospółki rozplantował i jak narazie jest bez problemu. :rolleyes: :P
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#44 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 06:31

Gospodarstwo: problemy z błotem... U nas był problem z błotem. Jak po mleko przyjechał to nie zawsze wyjechał. zebraliśmy warstwę ziemi z 40cm. 30 cm kamieni i przykryliśmy warstwą piachu. Spokój mamy do disiaj

#45 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 12 kwiecień 2007 - 23:04

Gospodarstwo: problemy z błotem... warstwą piachu? a jak deszcz spadnie to się nie robi błoto? :wacko:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#46 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 13 kwiecień 2007 - 06:22

Gospodarstwo: problemy z błotem... heh :wacko: piach, jak sie sypnie, to moze sie robic blotko. ale jak sie sypnie zwir (dla niewiedzacych - gruby piach). jeszcze potem trzeba dobrze ubic i juz. jak juz pisalem w tym temacie, u mnie jest wiekszosc podworka nawiezione zwirem oraz zuzlem i blota nie ma. a jak gdzies sie pojawia, to dlatego, ze tam nie posypane. zwir to najtanszy utwardzacz, moze poza kamieniami polnymi :P

#47 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 13 kwiecień 2007 - 15:02

Gospodarstwo: problemy z błotem... no żwir to tak, ale z piachu to sie na bank robi błotko.
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#48 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 17:57

Gospodarstwo: problemy z błotem... Nie sypałem dużo tego piachu. Tyle żeby między kamieniami było wypełnione i pare cm nad nimi. Ale z biegiem czasy i tak pokazały się kamienie bo piasek się wbił pomiędzy nie. A poza tym to podwórko mam takie że jest ładny spad i cała woda leci za stodołę na pole :wacko:

#49 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 15:55

Gospodarstwo: problemy z błotem... U mnie na podwórku też był kiedyś problem, ale zebraliśmy z niego warstwę ok 20-25cm piachu i nawieźliśmy żwiru i do tej pory jest spokój. Niedaleko jest żwirownia wiec koleś od którego go bralismy policzył sobie po 15 zł za przyczepę 8t i to było najtańszy rozwiązanie naszego problemu.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#50 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 16:28

Gospodarstwo: problemy z błotem... my mamy podwórko skośne więc nie ma problemu - a najlepiej to (jak jest możliwość) wybrać błoto gdzieś wywieść i nasypać jakieś ziemi i drobnych kamyków lub poprostu z jakieś rozbiórki wziąć płyty betonowe :rolleyes:
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 16:56

Gospodarstwo: problemy z błotem... U mnie najpierw fadromą usunęli błoto (żeby wyrównać teren)a potem posypałem całe podwórze kupionym kruszywem(głównie był to zerwany i zmielony asfalt) i taraz błota nie widać.

#52 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 17:25

Gospodarstwo: problemy z błotem... Ech, przypomniało mi się jak taki jeden z sąsiedniej wsi, ma takie błoto na podwórzu, że jak wchodzić to tylko w gumiakach, a ciągnik ma co robić (2x4, o samochodzie można zapomnieć :rolleyes: ) ;)

@bayer ile dałeś za to kruszywo? gdzie je dostałeś?

#53 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 17:41

Gospodarstwo: problemy z błotem... @kris14 kupiłem to w Przedsiębiorstwie Budowy Dróg i Mostów. ale to kosztowało to niestety nie napisze bo było to półtora roku temu i nie pamiętam.

#54 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 18:07

Gospodarstwo: problemy z błotem... a ja już nie mam problemów z błotkiem zepchałem troszke spychaczem a póżniej nawiozłem kamyczków płaciłem za kubik 66 zł fotki sa w galeri z wożenia kamyczków :rolleyes: jest to dośc tania alternatywa wylania betonu itp polecem
bo zdaje egzamin
\

#55 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 06 grudzień 2007 - 19:02

Gospodarstwo: problemy z błotem... popieram kolegę wyżej za kamienie 8-20mm na moje podwórko za płaciłem 1000zł na 220m kw. zdaję to egzamin a do tego ładnie to wygląda.

Pozdrawiam

#56 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 20:51

Gospodarstwo: problemy z błotem... A u mnie wszystcy mają podwórka wysypane leszem i nie ma błota tylko w niektórych miejscach robią sie kałuże :rolleyes:

#57 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 21:37

Gospodarstwo: problemy z błotem... U nie też największe błoto jest przy oborze i przy wjeździe bo zrobili mi drogę i nic nie dały kłótnie to i kat ją podnieśli około 20-40cm i wszystka woda spływa na podwórko i na wiosnę muszę znowu podnosić wjazd żeby woda się nie lała

#58 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 21:43

Gospodarstwo: problemy z błotem...

warstwą piachu? a jak deszcz spadnie to się nie robi błoto? :rolleyes:

a wczasie suszy pustynia

#59 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 09:55

Gospodarstwo: problemy z błotem... kolego karol a jaką grubość trzeba nasypać tych kamieni i gdzie to można zamówić czy tam kupic i jak to jest przywożone,pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 10:02

Gospodarstwo: problemy z błotem... Zwir z jakiejś spalarni lub piekarni lub gdzieś załatwić wysypać troche ujeździć nawet u wałowac ale samo się ujeździ a na to warstwa cieniutka żułtego piasku lub jakiegoś zwiru i problem z głowy.

Na podjazd dla mleczarni koleś sprzedawał "jaskółcze ogony" po 0,8zł za sztuje (6 sztuk na m kw.) warto popytać po starych placach po pgr-ach (bo tam załatwiłem) na cukrowniach oddają czasem płyty betonowe wystarczy poszukać