Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gospodarstwo: problemy z błotem...

128 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 19 styczeń 2007 - 22:04

Gospodarstwo: problemy z błotem... Ja mam podobnie ale tylko koło kopcy a to dlatego ze biore kukurydze turem

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gospodarstwo: problemy z błotem... Dzisiaj, 11:00
  •  

#22 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 19 styczeń 2007 - 22:13

Gospodarstwo: problemy z błotem... A tam jest tak wszędzie gdzie wuja jeździ bądź jeździł (bo już nie da się tam przejechać).
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#23 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 19 styczeń 2007 - 23:41

Gospodarstwo: problemy z błotem... jeszcze nie jest tak źle

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 09:07

Gospodarstwo: problemy z błotem... Najgoze jest tam za tym białym budynkiem, tam jest takie zagłębienie w terenie i tam zawsze jest dużo wody i innych płynów a także bardzo dużo błota.
Moje filmiki

#25 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 10:21

Gospodarstwo: problemy z błotem... Ja bym proponował nawiez jakiegos gruzy albo żużlu i dobrze ubic wtedy nie bedzie błotka

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#26 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 10:57

Gospodarstwo: problemy z błotem... Pytałem się wuja i powiedział ze jak będą robić płytę na wiosnę (oczywiście jak będą mogli wjechać tam) to od płyty wzdłuż budynku aż do drogi wyleją betonem taki pas. A resztę tego podwórka chyba nawiozą rzuzlem albo jakimś piachem wyrównają.
Moje filmiki

#27 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 11:06

Gospodarstwo: problemy z błotem... zuzel dobra rzecz. mam wysypane nim droge do posesji (ok 20m) i od 10 lat nie ma nawet kawalka blotka. ale jakos ostatnio nie widac, zeby ktos nim sypal u mnie w okolicy. czyzby zdrozal mocno, albo juz nie wolno sypac popiolow gdzie popadnie(wiecie - ochrona srodowiska)?

#28 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 11:17

Gospodarstwo: problemy z błotem... u mnie to jakieś 20 lat temu to ojciec nawoził na podwórko jakieś 0.5m żwiru i teraz jest bajki tylko za budynkami trochę błotka ale to się zmieni

#29 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 11:26

Pytałem się wuja i powiedział ze jak będą robić płytę na wiosnę (oczywiście jak będą mogli wjechać tam) to od płyty wzdłuż budynku aż do drogi wyleją betonem taki pas. A resztę tego podwórka chyba nawiozą rzuzlem albo jakimś piachem wyrównają.

u nas ostatni sypali nim 10km drogi polnej. u nas mój dziadek kiedys wyspypł kamieniami droge z drugiej strony gospodarstwa ale zapomniał wysypac 5m i to wszystko było przysypane zimia to teraz to 5m to istne bagno ostatni stanołem tam c-360 z pusta przyczepą

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#30 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 13:09

Gospodarstwo: problemy z błotem... Jak obeschnie to wuja cos będzie pewnie myślał jak to usunąć. Jaj prostszy sposób to ciągnik + tur i drugi ciągnik + przyczepa i wywozimy, i piaskiem nawozimy spowrotem. Ale na razie jest bagno i co trochę pada wiec sobie jeszcze poczeka zanim to usunie z podwórza.
Moje filmiki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ilovemtz

ilovemtz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 16:58

Gospodarstwo: problemy z błotem... Jak zrywali asfalt w poblizu to gosciu na lewo chcial sprzedac cala "wanne" takiej masy asfaltu ktora jest zerwana rozgarnelo by sie to a w cieple to by sie utwardzilo za 200zl a pozniej zszedl do 100 ale ojciec nie skorzystał
I love mtz and simson.

#32 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 luty 2007 - 11:50

Gospodarstwo: problemy z błotem... Szkoda za 100 to okazja.
Niedaleko mnie tak nawieźli jedno droge na wiosne i żeby ruwno rozgarneli to by wyglądała jak po wyłożeniu normalnym asfaltem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#33 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 01 luty 2007 - 16:58

albo jak ktos gdzies pisal ze ma cale podworko wylane asfalten. to chyba terz dobry pomysl

to ja pisałem, i jak narazie nie narzekam na błoto. może faktycznie nie wygląda tak jak kolorowy libet ułozony we wzorki ale mi chodziło tylko o to żeby nie było bagna. a poza tym jest równo,twardo i wygodnie.A skoro panowie byli tak mili i przywieźli mi mase, wyłozyli maszyną i uwalcowali za tak niewielką cene to myśle że nie jest to zły pomysł.

#34 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 01 luty 2007 - 17:15

Gospodarstwo: problemy z błotem... ja za przechowalnia na jesien mam takie bloto ze szok :huh:

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#35 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 18:23

Gospodarstwo: problemy z błotem... najlep[iej tłuczniem taki jak pod torami kolejowymi te kamyki super sprawa. na kolei niedaleko kawałek torów likwiduja co raz to mozna kupic piasek sie sypie potem na to tłuczen i super sprawa a na tych zdjeciach to u mnie tak samo za budynkami i obok tam gdzie sie najwiecej jezdzi to tak jest kasy nie ma zeby wysypac czyms

#36 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 18:28

Gospodarstwo: problemy z błotem... Jak będą rowy melioracyjne czyste i sprawne to błota nie będzie.

#37 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 06 kwiecień 2007 - 21:25

Gospodarstwo: problemy z błotem... pomysł z tłuczniem jest ok.
ja tak zrobiłem tylko na spód wusypałem kamienie. jak sie to zajeździło to podwórze mam twarde jak asalt

#38 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 21:45

Gospodarstwo: problemy z błotem... Ja mam całe podwórko wysypane kamieniami i w czasie roztopów jest ok;)jest taka warstwa na kamieniach ziemi że sie potrafi czasem mazać na wiosne ale można spokojnie przejść czy przejechac nie ma żadnych problemów(ważne aby był konkretny grunt to sie nikt nie utopi np. tak jak u mnie kamienie)a i dodam że podwórko było nawozone kamieniami kilkakrotnie(pewni bedzie już ich z 0,5m)no i oczywiscie są porobione odpływy:) :rolleyes:
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#39 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 22:00

Gospodarstwo: problemy z błotem... U mnie jest tak że przez podwórko przepływa woda z drogi głównej ale nie ma za zbyt błota. Jedynie przy oborze.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 22:03

Gospodarstwo: problemy z błotem... "Wszelkiej masci kostki brukowe sie nie nadaja, bo sie poprosu zapadaja. Po kilu latach tam, gdzie jest wieksza czestotliwosc obciazen ( czyt: tam gdzie duzo sie jezdzi) robia sie koleiny i zapadliska"

ja mam już z 10 lat kostke brukową i niema problemu z zapadaniem ani nic z tych żeczy tylko że pod nią jest około 70cm kamienia :blink: a jak dwa lata temu gmina robiła droge dojazdową do mojej posesi też w kostce to już są koleiny :angry: (ok30cm podkładu nasypali)więc wszystko zależy od podkładu!!! :rolleyes: