cygi

Gospodarstwo: problemy z błotem...

Polecane posty

halun20    2

mnie tez troszke zdziwil jak je do mnie przywiezli i najlepiej bylo je ukladac trójkącik do trójkącika ale jakoś daliśmy rade. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

płyte tez są ok ale tańszym sposobem chyba są kamienie po jakimś czasie zarastają w tych miejscach gdzie jeździ sie po nich najmniej i jest ok ja mam tak wysypane ze 3/4 podwórka reszta jest wysypana tłuczniem tylko jest jeden minus po długim czasie naprawde parenaście lat po tym na kamienie nanosi sie ziemia i wychodziz pomiedzy nich i jest jakaś warstwa ziemi ale to anprawde po długim czasie.... Pozdrawiam


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4
my mamy wybetonowane ale nie jest to najlepszy sposób ponieważ beton pęka po jakimś czasie, szczególnie na obrzeżach

najlepszym rozwiązaniem jest chyba duża kostka (sześciokątna)

beton pęka bo jest źle wylany ja mam wybetonowane na 25 cm i na obrzerzach jest zrobion fudament na jakieś 40 cm a beton jes poprzecinany żeby nie pękał i jest ok


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
beton pęka bo jest źle wylany ja mam wybetonowane na 25 cm i na obrzerzach jest zrobion fudament na jakieś 40 cm a beton jes poprzecinany żeby nie pękał i jest ok

 

no właśnie jak prawidłowo wylac beton, aby mogły się po nim poruszac również samochody ciężarowe, jak gęsto musi byc poprzecinany i czym takie połączenia wypełnic, kolejne moje pytanie dotyczy kwestii zatapiania połupanych kamieni polnych w betonie, tzn zależy mi na tym, aby znajdowały się na wierzchu (a nie były całkowicie zatopione w betonie) tzn równo z powierzchnią betonu, lecz nie mam pojęcia jak to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
no właśnie jak prawidłowo wylac beton, aby mogły się po nim poruszac również samochody ciężarowe, jak gęsto musi byc poprzecinany i czym takie połączenia wypełnic, kolejne moje pytanie dotyczy kwestii zatapiania połupanych kamieni polnych w betonie, tzn zależy mi na tym, aby znajdowały się na wierzchu (a nie były całkowicie zatopione w betonie) tzn równo z powierzchnią betonu, lecz nie mam pojęcia jak to zrobic

Ja po wykopkach nazbierałem ze 3 konne wozy kamieni i wysypał to przed bramą, wygląda to jak wygląda bo troche powchodziły w ziemie, ale dużo wystaje, problem poolega na tym że jak przejedzie mleczarnia na tandemie lub przywiozą pasze z doshe ( 35 t samej paszy na samochodzie) to te kamienie pękają i łupią się i mają ostre krawędzie, to samo z krzemieniami, jak chcesz mieć wybrukowane to pod spód podsypka ze żużlu żeby to sie ogniotło troche a na wierzch dużo dużo kamieni, bo zamiast coś wylewać i będzie sie to łupić to lepiej dać grubszą warstwe kamieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

tak, tylko pozostaje problem zachowania czystości dlatego zależy mi na betonie jak również na kamieniach ze względów estetycznych, skusiłbym się na bruk ale obawiam się, iż może się to okazac kosztowną zabawą i pozostaje problem ze znalezieniem dobrze łupiącego kamieniarza;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmat    0

odswiezam:)

 

mam pytanie, bo wlasnie jestesmy z tata i bratem na etapie zdejmowania starej kostki brukowej z wjazdu przed domem i zakladania nowej(ku zdziwieniu niektorych) a potem jeszcze na polowe podworka kostka. Reszta podworka bedzie wykladana trelinka- takie kostki szesciokatne, grube 10cm i oczywiscie spadek zeby woda nie stala. Pytanie: Czy pod kostke ktos mieszal piach z betonem na sucho a potem to dobrze ubic i na to ukladac? widzialem cos takiego w lodzi i na stronie internetowej producenta kostki tez pisalo zeby tak zrobic. Podobno lepiej sie utwardza. Jestem ciekaw czy ktos tak robil wczesniej? A co do starej kostki to powiem tak: Bizon Z056 nie zrobil na niej wrazenia gdy nie mial gdzie nocowac i stal w bramie pierwsze zniwa ok 2 tyg. ;) , pod Manem z ok 50 swinkami na krypie nawet sie nie ugiela, dopiero ok 15t. paszy + ciezarowka widac bylo jak pracuje tzn. delikatnie sie ugina i wraca z powrotem na swoje miejsce. Nie wspominam juz o normalnym uzytkowaniu czyli mf255 i wywrotka z 4 t. zboza, czy pelny rozrzutnik obornika. Dodam ze zadna kostka nie pekla. Oczywiscie nie ma co ukrywac ze w miejscu gdzie kola samochodu przejezdzaja przez prog bramy a potema na kostke to zrobily sie delikatne wglebienia ale beton pewnie tez by sie wymyl gdyby woda stala. Na zakonczenie, u mnie jest mokro na wiosne, wiec pod kostke byly dane kamienie i ok 20cm piachu a to wszystko bylo robione ok 15 lat temu przez mojego tate i ubijane recznie baba:) czyli kawalek pienka + deska i raczki do trzymania tj. jakies 10kg. Wiec jak ktos ma info o mieszniu piasku z cementen jako podklad pod kostke prosze o wypowiedzi.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

widzialem kilka razy jak robili chodniki i zawsze dawali piasek z cementem pod kostke i ubijali mlotem to...ale po3latach i tak ten chodnik marnie wyglada....ja bym ci radzil kupic kilka woreczkow i posypac. nic nie zaszkodzi a nawet moze pomoc..pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

tak tak ja wyzej napisales tak sie uklada kosteke bo wiem bo sam ukladalem u siebie i troche w wakacje robilem w firmie brukarskiej najpierw sie kopie dolek potem sie tam wwala rozne stare gruzy jak ktos ma i stabilizacje robi sie z piachu i suchego cementu i to sie zageszcza i na to sie rozsypuje piasek zolty i zageszcza siciaga sie to na rowno i zaklda kostaka


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmat    0

dzieki za dopowiedzi ;) a moze wiecie jeszcze w jakich proporcjach miesza sie piasek z cementem, czy na oko da rade to dobrze zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

równie często układają na wysiewce. ułozyć dosc duzo gruzu pod spód zasypac wysiewką czy piachem zagęscić zagęszczarką płytową albo "skoczkiem" i układać kostke. pozniej szczeliny zasypac suchym piaskiem żóltym bo jak zasypiesz cementem to sie moze kostka wybrudzić. a piaskiem jak zasypiesz to bedzie dobrze bo mam obłozone w okół domu i sie trzyma juz troche lat ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
dzieki za dopowiedzi ;) a moze wiecie jeszcze w jakich proporcjach miesza sie piasek z cementem, czy na oko da rade to dobrze zrobic?

jeden woreczek cementu czyli 25 kg na 1 m2 tak sie u nas robi


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jak ja układałem kostkę to na spodzie było z 10cm piasku i ubite zagęszczarką potem ok 25cm betonu(beton woziłem z betoniarni) ubijałem zagęszczarką i potem kładłem kostkę następnie ubijałem to zagęszczarką z taką gumom i na koniec piasek dzięki takiej recepturze spokojnie wytrzymała obciążenie załadowanego tira.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

U mnie też było wcześniej bardzo dużo błota i bardzo nie równe podwórka i żeby było równe trzeba było nawieść bardzo dużo szlaki, a później ziemi i trzeba było to porządnie ugnieść.


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmat    0

Wielkie dzieki za wszystkie wypowiedzi. Narazie zmieniamy kostke przed domem a tam juz jest utwardzone bo stara byla juz 15 lat:) wiec pora na zmiane. Na podworku zrobimy pewnie tak jak piszecie, najpierw wyrownamy i zrobimy spadki z gruzu i drobnego kanienia, potem piasek i polozymy nowy dywanik:) a pytalem sie wyporzyczenie zageszczarki zeby ubic piacek, cena za dobe to 80zl z paliwem od wlasciciela, czy to duzo czy tano? prosze o wypoweidzi.

 

pzdr

 

jeden woreczek cementu czyli 25 kg na 1 m2 tak sie u nas robi

 

fajnie, ale jaka jest grubosc piasku na tym 1 m2, bo wiesz piasku moze byc 5cm i 25cm grubosci a to powaznie zmienia proporcje cementu do piasku? i gdy bedzie wiecej= grubiej piasku to moze sie okazac ze podloze nie bedzie tak mocne.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Koledzy mam pytanie chodzi mi o dotacje o utwardzenie podwurka i drogi dojazdowej do niego czy jest jeszcze cos takiego? jak jest to naczym to polega? mam zamiar utwardzic podwurko i droge do podwurka prosze o wasze wypowiedzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Kiedyś rzeczywiście coś takiego było, ale nie pamiętam z którego programu (albo SPO 2004-2006 albo jakiś ekologiczny lub podobny). Sąsiad ze 4 lata temu wyłożył sobie podwórko kostką i dostał kilkadziesiąt tysięcy zwrotu, ale jak mój tata chciał też skorzystać z tego, to okazało się, że już nie ma środków.

 

Zobacz sobie też temat "W sprawie PROW" bo tam się zaczyna dyskusja o podobnym programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Ma ktoś z was na podwórku kostkę ażurową? Wychodzi taniej od zwykłego bruku a w przerwach można posiać trawkę co zwiększa walory estetyczne <_< ale wiadomo każdy ma swój gust :) Chciałem zapytać was o wytrzymałość takiej kostki? Są chyba dwa rodzaje - 8 cm i 12 cm grubości. Jaką masę wytrzyma taka 8? Nie popęka pod pełną mleczarką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro93    0

coś kiedyś słyszałem ze można chyba jakąś kasę albo coś dostać od mleczarni na utwardzenie podwórka żeby samochody się w błocie nie topiły ale nie wiem czy tak na prawdę jest


siemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

@JoHnyD ja mam wjazd z tej kostki ażurowej było wykopane jakieś 40 cm potem troche gruzu i piasek z cementem dobrze ubite w dziurki wsiana trawa ale teraz się wyginają robią się koleiny albo pękają, grubości mają chyba 12 cm albo więcej, ale lepsze to niż samo błoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

@wueska pewnie że lepsze to niż błoto ale wywalić kasę na kostkę ażurową i mieć za parę lat tak jak piszesz to już chyba jednak lepiej trochę dołożyć i położyć bruk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

ja mam wjazd koło domu tym wyłożone, a dalej na podwórze sypałem gruz i jak się ujeździł to przesypałem żużlem leciutko i teraz tak jak asfalt obecnie wszędzie grząsko nawet te płutki pod butami się leciutko ruszają a ten gruz nic normalnie jak asfalt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mack    1

Znajomy na podwórku najpierw wysypał na podkład gruz z kamyczkami, ubił i nasypał warstwę takich bialych kamyków(wyleciało mi z głowy jak się nazywają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Moim zdaniem do gospodarstwa kamyki odpadają nawieziesz błota i po kamykach.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

jak myślicie lepiej położyć kostkę na podwórku czy wylać je asfaltem??? bo niby kostka lepiej wygląda ale z biegiem czasu traci swój kolor i podczas użytkowania jazdy po niej maszynami porobią się ślady od opon i już nie będzie to tak ładnie wyglądać <_< a jak z kosztami??? co wychodzi drożej kostka czy asfalt??? jest tu kilku użytkowników co maj utwardzone podwórka tym i tym to myślę ze się wypowiedzą o zaletach i wadach jednego i drugiego


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj